Skocz do zawartości

Kingdoms of Amalur: Reckoning


estel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma tematu, a gra jest naprawdę świetna. RPG z rozbudowanym systemem walki niczym ze slashera.

 

Tutaj jest wywiad o walce i innych aspektach gry.

 

A tutaj jest wywiad z Lead Designerem gry, który tak na marginesie jest całkiem śmieszny ;)

 

Natomiast tutaj jest 45 minut gameplayu niestety w SD, ale można zobaczyć jakie za(pipi)iste patenty ta gra posiada np. teleportowanie się przez przeciwników, które ich zatruwa; szybka zmiana broni pomiędzy dwoma różnymi setami, lodowe sztylety które pozwalają na coś podobnego do UT z Ninja Gaiden.

 

Graficznie gra obrała trochę komiksowy styl rodem z Fable, ale z dużo bardziej zróżnicowanymi lokacjami.

 

Dodatkowo dla tych co nie lubią dialogów, grzebania w statystykach, czy przebijania się przez ekwipunek wprowadzono ułatwienia, takie że można się skupić na samym mięsku czyli systemie walki.

 

Z materiałów które obejrzałem gra wydaje się być przemyślana i myślę, że może wprowadzić trochę świeżego powiewu do skostniałego już nieco gatunku RPGów. Ja czekam z wywieszonym jęzorem.

 

Edit: A no i zapomniałem o płynnym systemie klas. Co to oznacza? Jak inwestujemy w jakieś skille to odblokowują się nowe klasy, które można sobie zmieniać w locie.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Jak przeczytałem zapowiedź w PSX-ie to od razu skojarzyło mi się z Fable. Z tego co pamiętam to sam Zax coś wspominał - porównywał.

Potem jak zobaczyłem gameplay jeszcze bardziej utwierdziło się - Fable.

 

Może przez ten styl graficzny, w sumie sam koncept też jest podobny (no ok w Fable więcej "Simsów" jest).

Ogólnie na plus, ciekawie się zapowiada, chętnie obadałbym jakieś demo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jest pewna rzecz w tej grze która mi nie pasuje - o ile u maga sprawa z blokowaniem/parowaniem ciosów wyglada git ( tworzy eteryczna tarczę na krótką chwile, która odbija ciosy), tak u warka czy rogala juz mi się nie podoba. Trochę słabo to wygląda, kiedy warek bije z dwuręcznego młota, po czym nie wiadomo skąd wyciąga tarczę i blokuje nadchodzące ciosy. Wolałbym podział - albo mamy warka 2h, albo tarcza i 1h broń. To jedyna jak na razie rzecz która mi się nie podoba, reszta prezentuje się super. Ta gra to taki mmo w singlu :D Wiecie, wydaje mi się że powoli będzie się popularyzować gatunek rpg - MOWRPG ( Massive Open World Role Playing Game) i taki jest właśnie KoA:R ( seria Elder Scrolls, Fallout zresztą też )

 

EDIT:

 

Znalazłem przed chwilką jeszcze coś takiego, zabieram się do oglądania http://www.youtube.com/watch?v=rILD59c00G0&feature=feedu

 

Filmik rozpoczyna się od 8 minuty

Edytowane przez genjuro
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ja również się cieszę że powstaje coś nowego, Salvatore może nie napisał w swoim życiu jakichś hiciorów, ale ma u mnie ogromnego plusa za Drizzt'a i na fantasy się zna. W erze "odgrzewanych kotletów" jeszcze bardziej doceniam nowe pomysły twórców. Co do sprzedaży...no cóż wróżką nie jestem, ale na mnie napewno zarobią :D Patrząc na opinie ludzi z facebooka, czy YT ( wiem, że to kropla w morzu, ale zawsze coś), to generalnie opinie są jak najbardziej pochlebne. Myślę, że gracze są już zmęczeni tymi remake'ami, czy kolejnymi częściami gier, które rujnują tylko dobre imię całej swojej serii. Poczekamy-zobaczymy, luty już niedługo...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Walka strasznie mi przypomina God of War, do tego jeszcze te finishery na ziomkach z młotami. Wolałbym też chyba ciut bardziej stonowane kolory, aczkolwiek nie powiedziałbym, że jest to wada gry. No i strasznie mi się spodobał las z końcówki tego wywiadu.

Grą się do tej pory kompletnie nie interesowałem, teraz się to pewnie zmieni ale poczekam na opinie innych i wtedy się zastanowię nad kupnem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...