Skocz do zawartości

DotA 2


Kazuun

Rekomendowane odpowiedzi

Aż jestem zdziwiony, że jest topic o LoL a o DotA nikt nie pisze (chyba ze mi się wyszukiwarka skaszaniła, bo nic nie znajduje).

 

 

W zasadzie to myślałem, że taki topic już istnieje i chciałem tylko dorzucić jednego linka do niego...

 

 

 

http://www.dota2.com/

 

 

Nie znam się na finansach ale kwota jest całkiem astronomiczna moim zdaniem O.o

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 460
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe czy ci ludzie zobaczą na tych targach tą grę po raz pierwszy na oczy, podobnie jak reszta świata, czy też może biorą udział w testach.

 

Interesuje mnie to jak każda gra Valve, ale póki co wiadomo o niej tyle, co nic.

 

Może Valve pójdzie za ciosem TF2 i z tego też zrobi free 2 play? Jeśli nie, to mam nadzieje, że cena będzie niska.

Odnośnik do komentarza

też mnie to ciekawi, bo sens doty jest właśnie w tym, że jest free. pomijając całą otoczkę z "amatorskim" modem.

wielu ludzi podejrzewało, że Bizzard podłapie pomysł i spróbuje zrobić/sprzedać coś takiego na bazie sc2, ale chyba nic z tego.

 

TF2 się już mi trochę znudziło więc z uśmiechem bym przyjął Dotę free:)

Odnośnik do komentarza

Przecież Blizz zapowiedział oficjalną DOTE do SC2 w formie mapy, to miała być czwarta oficjalna mapa obok tych klejnocików, kucharza i zombie. Tylko nie wiedzieć czemu, ta DOTA jeszcze nie wyszła, pewnie trochę trzęsą majtami, bo VALVe to jedyna firma się może z Zamiecią równać na rynku PC, a doświadczenie z modami mają ogromne.

Odnośnik do komentarza

A Ty widziałeś może moda do SC2, który imituje WoWa? Chodzi mi o to, że SC2 ma pod tym względem ogromny potencjał, przecież nawet FPPy można w nim robić. Myślę, że zwlekają z wydaniem swojej DotAy właśnie żeby zobaczyć, co robi VALVe i nie wydać nic co by urągało standardowi z jakiego Blizz jest znany. Także pojawią się nam niebawem pewnie dwie DotAy.

Odnośnik do komentarza

Doskonale wiem co potrafi edytor do nowego SC. Ale wątpię by darmowy mod do gry był "większy" (czy lepszy to już kwestia gusy jak LoL vs HoN) niż pełnoprawna i pełnopłatna gra. Wyobrażasz sobie żeby warta przykładowo 30$ DotA 2 była gorsza niż darmowy mod do SC? Ja się tutaj kieruję logiką po prostu i tym co ewentualnie miało by sens.

Odnośnik do komentarza

Nie lepsza, ale konkurencyjna. Pewnie pracują nad tym porównywalne teamy, bo przecież DotA2 to też wcale nie jakiś wielki projekt. Garstka utalentowanych ludzi z jednej strony i podobnie z drugiej. Zadecyduje pewnie gust i zasobność portfela dla ludzi, którzy DotĄ się pasjonują, a reszta będzie grała w to co ma pod ręką.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pewnie pracują nad tym porównywalne teamy, bo przecież DotA2 to też wcale nie jakiś wielki projekt. Garstka utalentowanych ludzi z jednej strony i podobnie z drugiej.

Taaaaa, $1 milion nagrody za pierwsze miejsce w turnieju w bete gry na GamesCon to oznacza popierdółkową gierkę na handhelda ;p

 

Co mnie boli, to fakt, że DOTA2 (pisownia "DotA 2" jest niewłaściwa btw :>) to fakt, że jest to DOKŁADNY klon DotA z WC3. Tak, dobrze słyszeliście. Kopia darmowego moda za którego zażądają $35. Ino ładniejsze wizualnie. Taka sama mapa, takie same herosy i ich skille ino delikatnie zmienione wizualia by uniknąć pozwów. Takie życzenie IceFroga.

 

Widziałem parę screenów i moje podekscytowanie spadło na pysk prawdę mówiąc.

Odnośnik do komentarza

Wytłumaczcie mi jak laikowi - co to jest to DotA i LoL? Tzn nazwy kojarzę ale jeśli chodzi o mechanikę to już nie do końca. To są typowe, pozbawione fabuły silniki do PvP?

 

i najważniejsze - jak można robić z tego turnieje? W przypadku takiego SC czy fpp to rozumiem, bo liczy się skill ale jaki jest cel w turnieju gdzie przedmioty dla hipka można kupić? Słyszałem już o turniejach PvP w WoW i to też wydaje mi się absurdalne, bo tak złoto jak i same postacie można znaleźć na eBay.

Odnośnik do komentarza

Wytłumaczcie mi jak laikowi - co to jest to DotA i LoL? Tzn nazwy kojarzę ale jeśli chodzi o mechanikę to już nie do końca. To są typowe, pozbawione fabuły silniki do PvP?

 

i najważniejsze - jak można robić z tego turnieje? W przypadku takiego SC czy fpp to rozumiem, bo liczy się skill ale jaki jest cel w turnieju gdzie przedmioty dla hipka można kupić? Słyszałem już o turniejach PvP w WoW i to też wydaje mi się absurdalne, bo tak złoto jak i same postacie można znaleźć na eBay.

 

 

No w MMOBA to jest jak najbardziej sens robić turnieje, bo przedmioty dla ludzika kupuje się nie "na konto" tylko podczas rozgrywek, które trwają od 20 minut do ponad godziny. W LOLu (bo w DOTA nie grałem) wszyscy mają takie same szanse na początku gry - levelujesz postać od 1 poziomu do 18 i w tym czasie kupujesz przedmioty, które są zdobywane za zabijanie minionów albo przeciwników - obczaj lepiej jakieś "Let's play" bo tak tłumaczyć to ciężko. :) No i w LOLu to jak najbardziej liczy się skill (a oprócz tego pick postaci, dlatego od dawna chcę żeby wybieranie takie jak w rankedach wszędzie było).

Odnośnik do komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=4mbV_HLKaCw&feature=feedu

 

(film nie z DOTY, ale akurat oglądałem to linkuję specjalnie dla Ciebie Rinek)

Tu masz filmik z POV gracza, co by załapać o co kaman.

 

 

[EDIT]

No więc tak. Mapy do MOBA to przede wszystkim jeden, ustalony z góry, schemat. dwie bazy, ustawione w przeciwległych rogach mapy. W każdej bazie znajduje się główny budynek (coś jak Command Center, Nexus, Hatchery) którego zniszczenie kończy rundę.

Dostępu do niego broni szereg wieżyczek (przeważnie po 3 wieżyczki per lane). Takich lane (liniii) masz 3 - top, middle, bottom (LINK). Na mapie masz 5 bohaterów per team. Przeważnie rozstawienie to 2 top, 1 mid, 2 bot. Ewentualnie 1 top, a jego "partner" biega w lesie pomiędzy liniami i zabija stojące i spawnujące się potworki co pozwala koledze na górze awansować szybciej na wyższe levele.

Całe to kupowanie itemów etc mógłbym porównać do Killing Floora którego tak uwielbiasz (:>). Zabijasz potworki, one dają Ci kasę, za kasę kupujesz sprzęt. Tak jak w KF każdą rundę zaczynasz "goły i wesoły" i poprzez zabijanie wrogich potworków, bohaterów i wież obronnych zdobywasz kasę. Postacie w MOBA nie mają nic wspólnego z postaciami z WoW w sprawach itemów, golda etc. Każda runda/świezy mecz = start od zera, od 1 levelu etc.

Wyobraź sobie jak by wyglądał BF jak byś miast miast unlocków za levele musiał kupowac broń. Zaczynasz z AEK, X8 kosztowało by 500 pkt. M416 1600 pkt, ABAKAN AN94 np 2500 pkt. CG 6000 pkt.

 

 

No, wytłumaczyłem ile mogłem.

Brzmi skomplikowanie może, ale w praktyce prostsze niż się może wydawać ;)

 

 

 

 

PS:

Tutaj ręki nie dam ani nic, ale WYDAJE mi się, że wszelakie officjalne turnieje WoWa mają trochę inaczej rozwiązane kwestie postacii. Postacie są kopiowane na specjalne serwery turniejowe, a w cliencie w grze masz do rozdysponowania dla postaci cały dostępny dla niej sprzęt "za darmo".

Ale to tylko moje domysły oparte na strzępkach informacji z neta. Nic pewnego, więc moge być kompletnie w błędzie ;)

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Zaczalem w to grac i jak narazie to HoN i LoL ida w odstawke. Moze to ma cos wspolnego z sentymentem do DOTA (3 lata spedzone przy gierce i od tego sie zaczelo) a moze poprostu gra juz teraz jest tak dobra bo codzien tylko czekam na kumpli i wchodzimy pykac.

Grafika taka jaka powinna byc,wszystko przejrzyste a nie jak np w HoN ze za duzo troche animacji i sie czlowiek moze pogubic :x

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...