Skocz do zawartości

DotA 2


Kazuun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 460
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

i prawidlowo mam nadzieje ze dota wyprze lola bo naprawde gra przednia

Ja nie wiem co niektórzy mają we łbach, żeby walić takie teksty. Jeden zawistnik smuci, że w temacie o lolu więcej postów, drugi o wypieraniu. Co wam ku.rwa szkodzi, żeby sobie te dwie gry koegzystowały? Dziwne, że jakoś tylko gracze doty mają z tym problem. No cóż, męczcie się z nim w takim razie.
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to kogoś zainteresuje, ale od dziś można grać w dote na osxach i linuxach. W ramach dzisiejszego update'u zaczęli implementować kolejny tutorial, tym razem poświęconemu last hitowaniu. Komenda dota_tutorial_start lasthit w konsoli i można bić swoje rekordy!

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

Ja to nie jest zawiść, to ja nie wiem co to jest. Żadnej normalnej osobie bez zawistnych pobudek nie przeszkadza, że jest jakaś inna gra, w którą lubi grać inna grupa graczy. Tak samo, jak nie ma nic złego, w konkurencji między oboma tytułami. Śmieszne, że Ci to tak doskwiera. Albo przykre raczej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem co niektórzy mają we łbach, żeby walić takie teksty. Jeden zawistnik smuci, że w temacie o lolu więcej postów, drugi o wypieraniu. Co wam ku.rwa szkodzi, żeby sobie te dwie gry koegzystowały? Dziwne, że jakoś tylko gracze doty mają z tym problem. No cóż, męczcie się z nim w takim razie.

Ja też nigdy tego nie rozumiałem, ale widać niektórzy w grach prezentują takie samo podejście jak w sprawie konsol - wybrałem więc moja jest lepsza, a Twoja jest gówniana i powinna umrzeććććć !!

 

Nie chodzi o zawisc tylko zwyczajnie o to ze lol duzo postaci wzorowal na docie .ale co w tym zlego ze chce zeby cos co bardziej rozbudowane wypchnelo cos starego? Bo dota jest bardziej rozbudowana

Słyszałem maaaaasę razy argument jak to LoL kopiuje DOTĘ..... potem samemu pograłem w DOTĘ i wiem, że te gry mają bardzo niewiele wspólnych cech odnośnie Herp/Championów. Ludzie po prostu wyolbrzymiają ten argument bardziej niż powinni. Dlaczego? Patrz punkt wyżej.

 

Ja to nie jest zawiść, to ja nie wiem co to jest. Żadnej normalnej osobie bez zawistnych pobudek nie przeszkadza, że jest jakaś inna gra, w którą lubi grać inna grupa graczy.

To nie zawiść - to zwykła obrona 'jedynej słusznej opinii odnośnie MOBA' xD

Odnośnik do komentarza
(...)

 

Tak ogólnie to mam wy(pipi)ane na debatę LoL vs DotA 2. Spodziewałem się jedynie, że topic będzie rozbudowany i będę mógł z miejsca zebrać jakąś drużynę. Gra po prostu zasługuje na co najmniej tyle samo uwagi co LoL.

 

 

W sumie starałem się już zakończyć tą polemikę powyższym postem. Jeżeli źle się wysłowiłem to parafrazuję: nie jest ważne co jest lepsze, chcę tylko zaprosić ludzi do dyskusji.

 

PO CO ODKOPUJECIE COŚ CO SAM PRÓBOWAŁEM ZAKOŃCZYĆ I MACIE JESZCZE PRETENSJE?!

 

Sami spinacie dupy, Kazuun i Grigori. Proponuję wyjść.

Odnośnik do komentarza
ale co w tym zlego ze chce zeby cos co bardziej rozbudowane wypchnelo cos starego?

 

SC2 jest bardziej rozbudowany od obu, czemu ludzie nie graja w coś lepszego i bardziej rozbudowanego tylko jakies gwna na jednej mapie? Co w tym złego że chce dla ludzi dobrze, nawet jeżeli sami nie wiedzą co wolą..... jeszcze nie........

 

 

Spinacie się strasznie, dla rozluźnienia opowiem żart:

 

A LoL player and a DOTA player went into a bar. The DOTA player was late because of input lag.

 

HEHE

Znakomity dow(nene), zapiszę sobie!

 

 

chcę tylko zaprosić ludzi do dyskusji.

 

Wybrałeś złe forum. Popatrz na te 8 stron, wytnij ból dupy, chwalenie się kto ma ile kluczy, i powiedz ile postów zostało o samej grze? Ze 3, o mechanice last hitowania, rok temu.

Odnośnik do komentarza

 

Spinacie się strasznie, dla rozluźnienia opowiem żart:

 

A LoL player and a DOTA player went into a bar. The DOTA player was late because of input lag.

 

HEHE

Znakomity dow(pipi), zapiszę sobie!

 

Zapisz zapisz  :scratch_one-s_head:

 

Dziś Dreamhack Valencia, jak obstawiacie? Moje rare'y idą na mousesports. Fata to koleś, który jak dla mnie zrobił największy postęp w ostatnim czasie, liczę że navi dostanie dziś po (pipi)e.

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

@nox

Czytałem już. Ale ta gra jest strasznie skomplikowana w porównaniu do Lola, więc póki co przeglądam wiki i czytam kilka rzeczy. Np. o podziale na unreliable i reliable gold (mindfuck!) albo o pullach i stackowaniu creepow (mindfuck!!).

 

Kogo byście polecali na początek? Od razu mówię, że interesują mnie tylko postacie walczące na odległość i jakieś magiczne najlepiej. Nie umiem melee grać ;)

 

Ogólnie to ciągnie mnie tak do doty ze względu na Invokera. Genialny pomysł na postać, ale wiadomo gościu jest trudny w ogarnięciu więc wolałbym zacząć od kogoś prostszego. Zeus? Lina może? Wydają się dosyć prostolinijne.

Odnośnik do komentarza

Graj na początku jakimiś prostymi supportami, jak Lich, Lion, Venomancer, Warlock albo Shadow Shaman. Na offlane Windrunnerka jest bardzo fajna, z ciekawie działającym shackle shotem. Jak już trochę pograsz i będziesz wiedział która postać co umie, to Rubik jest świetny. Dobrym sposobem na nauczenie się szybko grania różnymi postaciami jest pogranie chwilę z botami, później pogranie kilkoma postaciami na zmianę w all picku żeby się przyzwyczaić do gry, interfejsu, wyczuć trochę siłę poszczególnych postaci, a później przeskoczyć do single drafta. Tam dostaje się 3 postacie do wyboru, więc co grę poznajesz kogoś nowego i masz możliwość pogrania na różnych pozycjach.

 

A jak chcesz grać invokerem to polecam stronkę invokergame.com ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Coś ode mnie co łatwo zapamiętać:

 

- postaraj się mniej więcej ogarnąć kto jest carry, kto supportem, a kto czołgiem (w sumie sam tego jeszcze nie ogarniam)

 

- kupując itemy sugeruj się po prostu itemami rekomendowanymi w shopie (choć nie musisz, jeżeli jesteś już doświadczony i absolutnie wiesz co kupujesz)

 

- coś czego plebs nie ogarnia: zastanów się dwa razy zanim zechcesz wybić do przodu za linię na której walczą creepery; nie wbiegaj, powtarzam, NIE WBIEGAJ za wieżę wroga (ludzie często to robią, ale zawsze giną, zobaczysz). Nie wdawaj się w kretyńskie pogonie.

 

- patrz na mapę zanim zdecydujesz się coś zrobić

 

- ogólnie celem tej gry jest spychanie wroga do tyłu i niszczenie po kolei wież, aż dostaniesz się do baraków. Jeżeli w późniejszej fazie gry 10 creeperów (każdy warty 50 gold) i 3 wrogów (każdy warty powiedzmy 200-500 gold) gwałci Twoją wieżę podczas gdy Ty wolisz autoatakować jakieś zwierzę w lesie (warte 10-15 gold) to to oznacza, że nie czaisz celu gry i powinieneś ją po prostu odinstalować.

 

 

Sorry jeśli moje porady są nadto pretensjonalne, ale od czasu gdy zdjęta została opcja FIND MATCH SOLO znowu gram z różnymi śmiesznymi ludźmi. :(

Edytowane przez DarealRadexHEJOO
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Solo Queue dalej jest, tylko przenieśli jest w inne miejsce http://imgur.com/BiqIuti

 

To jak już lecimy z radami to kilka spraw, na które warto zwracać uwagę:

1. Od pierwszej nocy (6 minuta) zawsze biegaj z tp scrollem w ekwipunku.

2. Magic wand to jest najlepszy przedmiot w grze, sto razy będzie Ci ratował życie.

3. Jak supporci są z rosji i nie chcą kupować wardów ("wards no damage cyka knoob blyat") to warto się na nich nie oglądać i samemu zainwestować, nawet jak grasz hard carry. A jak grasz na midzie, to często jak sobie sam nie owardujesz run, to Ci nikt nie owarduje.

4. Nie bądź tym supportem, który pierwsze co robi po butach to rushuje Aghanima albo refreshera. Jak grasz supportem to warto kasę wydawać na: detekcję (wardy, dusty, smoke'i), utility (mekanism, urn of shadows, czasem blink dagger) i zwiększenie szans na przeżycie (ghost scepter, bracer, force staff).

5. Gdy któryś z Twoich teammate'ów zostanie zgankowany gdzieś w lesie przez kilka osób i czujesz że nie masz szans mu pomóc bez swojej śmierci, albo biegnie bez sensu za killem za wieże przeciwnika to nie miej oporów żeby go zostawić. Kill nie jest wart śmieci.

6. Jak grasz hard carry typu Phantom Assasin, AntiMAge, PL, Spectre albo Void to najważniejsze co masz do roboty przez pierwsze 30 minut to siedzieć na linii i last hitować creepy (jak zrobisz battlefury, to możesz last hitować w jungli!). Jak gdzieś gankują inną linię, to może się tam teleportować któryś z supportów, a Ty dalej farmisz. Najgorsze dla mnie jest to, gdy grasz supportem, stawiasz wardy, pullujesz, gankujesz mida, dewardujesz, stackujesz ancienty, Twoja drużyna idzie równo w wieżach i killach z przeciwnikami, a po 30 minutach okazuje się, że Twój carry ma boots of speed i perserverence, bo całą grę zamiast farmić to teleportował się po mapie, żeby "pomagać drużynie". Ogarnięci gracze będą wiedzieć, że jak w drużynie jest ultra hard carry to potrzebuje dużo farmy i będą grać bezpiecznie, wardować Cię przed gankami, celować w late game i nie będą mieć pretensji, że nie jesteś na ich linii żeby ich bronić. Inaczej jak grasz Naix'em, Svenem czy Skeleton Kingiem, tu gdy będziesz miał swój pierwszy duży przedmiot możesz zacząć grać aktywniej dużo wcześniej.

Edytowane przez noxious33
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...