Skocz do zawartości

Team ICO Collection


Square

Dzbany w ICO i SotC  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz trudność pucharków w ICO ?

    • Łatwe
      4
    • Średnie
      4
    • Trudne
      5
    • Bardzo trudne
      0
  2. 2. Jak oceniasz trudność pucharków w SotC ?

    • Łatwe
      1
    • Średnie
      3
    • Trudne
      5
    • Bardzo trudne
      4


Rekomendowane odpowiedzi

logo.jpg

 

 

 

1 platinum.png 9 trophy_gold.png 4 trophy_silver.png 2 trophy_bronze.png

 

 

Brąz: trophy_bronze.png

 

Rescue

Rescue Yorda

 

Failure

Finish watching the demo scene confronting the Queen at the front gate stage

 

Srebro:trophy_silver.png

 

 

Armed and Ready

Acquire Sword

 

East Gate

Open East Gate

 

West Gate

Open West Gate

 

Farewell

Finish watching farewell demo with Yorda at the front gate stage

 

 

Złoto:trophy_gold.png

 

Royal Arms

Acquire Queen’s Sword

 

Eman(pipi)ation

Clear the game

 

Split the Watermelon

Bring the watermelon to Yorda upon completing 2nd time through

 

Spiked Club

Acquire spiked club

 

Shining Sword

Acquire shining sword

 

Bench Warmer

Save at all save points

 

Express Journey

Beat the game within 4 hours

 

Castle Guide

Beat the game within 2 hours

 

Unscathed Escape

Clear the game without viewing a game over screen

 

 

Platyna: trophy_platinum.png

 

Enlightenment

Acquire all trophies

 

 

logo.jpg

 

 

1 platinum.png 6 trophy_gold.png 6 trophy_silver.png 18 trophy_bronze.png

 

 

Brąz: trophy_bronze.png

 

Valley Wanderer

Defeat 1st Colossus

 

The Sloth

Defeat 2nd Colossus

 

Disturbed Sleep

Defeat 3rd Colossus

 

Path of Gravestones

Defeat 4th Colossus

 

Aerial Dance

Defeat 5th Colossus

 

Entombed Giant

Defeat 6th Colossus

 

Waves of Thunder

Defeat 7th Colossus

 

Wall Scaler

Defeat 8th Colossus

 

Slumbering Caveman

Defeat 9th Colossus

 

Unknown Tracks

Defeat 10th Colossus

 

Guardian Unleashed

Defeat 11th Colossus

 

Silent Thunder

Defeat 12th Colossus

 

Signs in the Sky

Defeat 13th Colossus

 

Shielded Colossus

Defeat 14th Colossus

 

Valley of the Fallen

Defeat 15th Colossus

 

Final Colossus

Defeat 16th Colossus

 

Hang Glider

Hang onto the hawk for more than 30 seconds

 

Slippery Ride

Hang onto the fish for over 30 seconds

 

 

Srebro:trophy_silver.png

 

 

The Forbidden

Clear the game in normal difficulty

 

Wander and the Forbidden

Clear the game in hard difficulty

 

Resistance

Endure being sucked into the light for over 1 minute in the ending

 

Collector

Acquire all items available in normal time attack

 

Agro Circus

Perform all stunt riding using Agro

 

Tower of Prayer

Save at all save points

 

 

Złoto:trophy_gold.png

 

Climber

Reached the top of the shrine

 

Meticulous Collector

Acquire all items available in hard time attack

 

Cornucopia

Acquired all fruits in the world

 

Endangered Lizards

Killed all shining lizards

 

Stalwart Wander

Max out HP bar

 

Mighty Wander

Max out stamina bar

 

 

Platyna: trophy_platinum.png

 

Wander and the Colossus

Acquired all Trophies

Edytowane przez Square
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Tak sobie myślę i myślę... No dobra, przyznam się, mi pierwsze przejście Ico zajęło 7-8h. Wiem, troszkę obciach... ;)

Ja przeleciałem w 4h 44'...byłoby z godzinę szybciej gdyby nie patent w komnacie gdzie jest sekretna broń, tam jest zmieniony motyw wychodzenia na zewnątrz i trochę mi zajeło połapanie o co chodzi, dalej też jest zmieniony sposób z kołem wodnym.....podejrzewam że to mi skutecznie utrudni speed run.

Trofeum "unscathed escape" wpada jak loadujemy po każdym zgonie, ważne aby nigdy nie dawać kontynuacji tylko wczytać save.

Trofea wpadają z dużym opóźnieniem, nawet kilkunastu minut, dopiero jak zmienimy lokacje czy room.

Edytowane przez sentryandy
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak z ICO bo nie gralem, ale w SotC najtrudniejsze z tej listy jest złoto za TA na hardzie.

 

Dodałem ankietę.

to zniszczyło mi troche psychikę. w szczególności przedostatni kolos. ico ze spokojem poniżej 2h. osobiście nie kupuję wznowienia żeby zdobyć trofea.

Moja psychika własnie została zniszczona skończyłem grę 2:01:08...przy bramie miałem 1:26 byłem pewien że wystarczy...no to teraz najlepsza droga do obrzydzenia sobie gry.

 

Przeszedłem końcówkę ponownie... ha i teraz było 1:59:41 ...fuksem wpadła platyna,

czyli myślę że kluczowym jest czas koło bramy 1:20 wtedy jest miejsce na ewentualne potknięcie lub wydłużona walkę z "armią ciemności"

Edytowane przez sentryandy
Odnośnik do komentarza

Sentryandy- jak przechodziles w 2h to brales sekretna bron z miejscowki gdzie jest to kolo wodne? Bo troche zabiera czasu zdobycie jej, Poza tym jaka strategia? Jakies wskazowki?

Sekretnej broni nie brałem, nie jest potrzebna bo właśnie o to chodzi aby nigdzie nie walczyć tylko omijać wrogów. Trzeba używać masy skrótów, czasami nawet nie myślałem ze niektóre drogi są możliwe do pokonania.

Grałem na podstawie poradnika, jest na stronie trophy.org tam gość przechodzi w 1:32, ja robiąc niby wszystko podobnie ledwo zdążyłem

Odnośnik do komentarza

Wlasnie skonczylem gre drugi raz. Bardzo prosze- nie wqrzajcie sie kiedy bedziecie robic trofeum Unscathed Escape. Chodzi mi koncowke gry. Kto sie nie wqrzal ten mistrz.

O to jestem mistrzem, zrobiłem je za pierwszym razem, ale już grając ponownie często spadałem w końcowym etapie, bo chciałem za szybko...

Gorzej było jak speed run skończyłem z czasem 2:01:08 wtedy to mi piana z gęby szła i musiałem właśnie wymasterować ten ostatni etap aby mieć kilkanaście sekund poniżej 2h.

Odnośnik do komentarza

A ja zrobiłem platynę w SoTC.

 

Max stamina wpada przy czwartej grze, przy 10 kolosie. Zakładając, że wcześniej ubiło się 77 jaszczurów. Można wtedy na spokojnie wejść na samą górę do ogrodu, bez jakiegoś specjalnego wyliczania optymalnej ścieżki po murach i gzymsach. Jedna rzecz mnie irytuje to ten skok na samym końcu z gzymsu na "basztę" - u mnie zwykle się kończy śmiercią bo baran się złapać nie zawsze chce lub nie wyskakuje na pełną odległość...

 

Polecam polować na jaszczurki z łukiem Rambo, czyli Flash Arrow za 16 bydlaków w Normal Time Trial. Oszczędza to wieeeelu nerwów bo nie trzeba za nimi ganiać, ani martwić się o system kolizji przy strzelaniu ze zwykłego łuku. Jeśli jaszczur straci tylko ogon to i tak trzeba go zabić. Jeśli jaszczur zginie, a gracz zbierze ogon zanim ten zostanie oddzielony (czyli zanim uruchomi się animacja wyparowywania jaszczurki i pozostawiania ogona) i zostanie potem świecący ogon na ziemi, z którym nie da się nic zrobić to nie należy się tym przejmować - jest to liczone jako śmierć i zebranie ogona więc wszystko ok. Miałem kilka takich sytuacji i też się zastanawiałem jak to będzie z tym trophy.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Trzeba raz przejść grę i w drugiej zrobić Time Attack (dostępny jest od samego początku, więc nie trzeba przechodzić drugi raz, bardzo prosty bo czasy są wysokie) + zapolować na wszystkie jaszczurki (bardzo łatwo jest z łukiem rambo, niedostępnym w hard time attack, dlatego łatwiej to zrobić w normal). Potem włączyć new game na hard i skończyć ze cztery razy. (glitch z PS2 nie działa, więc trzeba niestety tą staminę namaksować, jest zresztą i za to trofeum). Time Attack na Hard jest cholernie trudny (przynajmniej dla mnie... :P) - są cztery kolosy gdzie trzeba liczyć na błędy w kolizji, aby go zrobić (nie wiem jak to odtwarzać, ale czasami przy kucnięciu można wbijać scyzoryk bez obawy, że kolos zacznie nas strącać). Pewnie ktoś weźmie to za herezje, ale dla mnie jest zdecydowanie za mało czasu dla przedostatniego kolosa, tego konia i zółwia z gejzerem. Myślę, że to najtrudniejsze z trofeów.Na moje oko platyna w 20 godzin.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

I tak nie masz wyboru na inny "chain" bo hard odblokowuje się po przejściu normal. Głupio to zaprojkektowano: wybór poziomu trudności powinien być na samym początku gry, a przedmioty te same w każdym time attack (czyli np. już nie co dwa kolosy, a jeden). Aha i widzę, że nie rozumiesz tutaj czegoś: TA to nie jest jakiś nowy tryb gry tylko możliwość pokonywania kolosa ponownie, ale na czas - tak samo jak przy trupie można sie pomodlić i jeszcze raz go gnoić, tak w holu z posągami robi się ten sam sposób time attack.

 

 

Na końcu gry robisz save'a, którego wczytujesz. I to jest "game+". Zachowujesz pasek żyć, kółko staminy i przedmioty zdobyte w poprzednim podejściu. W poradniku na ps3trophies.org informują o zaglitchowanych trophy za time attacki, które podobno trzeba zrobić w jednym podejściu gry, inaczej nie wpadnie... Mam też radę, aby save'ować co jakiś czas zbierając "gruszki" - wpadają czasem w podłogę tak, że nie można zebrać...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Na końcu gry robisz save'a, którego wczytujesz. I to jest "game+". Zachowujesz pasek żyć, kółko staminy i przedmioty zdobyte w poprzednim podejściu. W poradniku na ps3trophies.org informują o zaglitchowanych trophy za time attacki, które podobno trzeba zrobić w jednym podejściu gry, inaczej nie wpadnie... Mam też radę, aby save'ować co jakiś czas zbierając "gruszki" - wpadają czasem w podłogę tak, że nie można zebrać...

Czyli jak część jaszczurek zabije przy pierwszym normalnym przechodzeniu gry, a pozostałe już w ng+ (przy użyciu tego detektora) to i tak trofeum mi wpadnie? I tak samo z owocami, tak?,

 

I faktycznie tyle razy trzeba przejść grę, żeby zdobyć max staminę i dzięki temu wejść na szczyt tej świątyni?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...