Skocz do zawartości

Guild Wars 2 - Premiera 28.08.12


Raptor

Serwer w Guild Wars 2  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na ktorym serwerze grasz?

    • Blacktide (nieoficialny PL serwer)
    • Fissure of Woe
      0
    • Searer's Rest
    • Ruins of Surnia
      0
    • Vabbi
      0
    • Piken Square
    • Underworld
    • Aurora Glade
    • Gunnar's Hold
    • Whiteside Ridge
    • Ring of Fire
      0
    • Gandara
    • Desolation
    • Far Shiverpeaks
    • SERWER US (podaj nazwe w poscie)
      0
    • SERWER FR (podaj nazwe w poscie)
      0
    • SERWER DE (podaj nazwe w poscie)


Rekomendowane odpowiedzi

Przed premierą RIFTa śledziłem wszystkie dev diary i to co pokazywala ekipa odpowiedzialna za te grę było NICZYM w porównianiu do ANetu. RIFT wyglądał biednie już na trailerach, a po otrzymaniu klucza próbnego tylko się w tym utwierdziłem. Żadnej rewolucji, jedynie niewielki lifting tego, co już znaliśmy wcześniej.

 

Zgoła inaczej jest w przypadku GW2, tutaj na zwiastunach dosłownie 80% zawartości gry wygląda i jest rewolucyjne, ta gra będzie lepsza od WoWa pod niemal kązdym względem - multitasking klas, całkiem nowe i niespotykane wcześniej rasy, muzyka, od której dostaje się gęsiej skórki, przepięknie zaprojektowane lokacje, pierdyliard umiejętności, zręcznościowe elementy (uniki, skakanie, pływanie), prawdziwy trójwymiarowy świat itd. Nie wiem jak z fabułą, która dla mnie nie jest istotna, bo i tak w MMO najwięcej czasu spędzam na PvP, o którym na razie tez niewiele wiemy, ale nie wydaje mi się żeby chłopcy z ArenaNet to spieprzyli. Mając taką przewagę nad WoWem myślę, że mało kto będzie nadal męczył WoWa, tym bardziej, żę GW2 ma atut, ktory powinien przyciągnąć miliony graczy - model F2P.

 

Jestem wielkim optymistą i trudno nim nie być skoro wszystko wskazuje na to, że nowe Gildłors będą rewolucją w branży. Deal with it.

Odnośnik do komentarza

no z tym pierdyliardem umiejetnosci to chyba przesadziles bo w gw2 nie bedzie juz jak w gw1 ze kazda klasa moze wybierac z 400 tylko tutaj beda 4 per bron i 4 stale zdaje sie.

ale juz to jaka synergie miedzy soba beda mialy to cos czego inne mmo moga zazdroscic.

taki mag stawia fire wall a taki lucznik strzela przez niego i ma dzieki temu flame arrow. nudne statyczne pilnowanie rotacji z wow sie z tym nie moze rownac

Odnośnik do komentarza

Multitasking klas, (...), muzyka, od której dostaje się gęsiej skórki, przepięknie zaprojektowane lokacje, pierdyliard umiejętności

Wszystkie te elementy były w RIFT. Być może wiedział być o tym jak być pograł więcej niż chwilę w betę ;)

 

prawdziwy trójwymiarowy świat

Eeeeee???

 

@Morde

Serio uważasz, że nagle jednego dnia 10 mln ludzi (or so) grających w WoWa poleci na GW2 które w dniu launchu będzie miało taką subskrypcję? Bo tak rozumiem Twoje "mało kto będzie męczył WoWa".

Sam nie gram w WoWa obecnie, ale nikt mnie nie przekona do jakiejś mega rewolucji z dnia na dzień. WoW dead - tytuł xxx rulez!!!

TOR ma w sobie zawartą broń obusieczną ale to już inna sprawa, na inny topic.

 

Mnie się optymizm skończył jakiś czas temu i do wszystkiego podchodzę z pewną rezerwą ;)

 

 

 

@Gattz

W pełni się zgodzę. GW ma inny target stąd mój sprzeciw co do przewidywań Morde odnośnie WoWa:)

Odnośnik do komentarza

 

 

@Morde

Serio uważasz, że nagle jednego dnia 10 mln ludzi (or so) grających w WoWa poleci na GW2 które w dniu launchu będzie miało taką subskrypcję? Bo tak rozumiem Twoje "mało kto będzie męczył WoWa".

Sam nie gram w WoWa obecnie, ale nikt mnie nie przekona do jakiejś mega rewolucji z dnia na dzień. WoW dead - tytuł xxx rulez!!!

 

W takim razie źle mnie rozumiesz.

 

Oczywiście, że nie uważam aby to była kwestia kilku dni, lecz 1-2 lat.

 

A czy ty naprawde uważasz, iż ludzie, wiedzący o tym, że istnieje gra oferująca o wiele więcej lepszych, ciekawszych rozwiązań w kwestii rozgrywki , zechcą zostać przy WoWie i płacić abonament, gdy GW2 takiego nie ma? Dla mnie rachunek jest prosty. Oczywiście, że najwieksi fani i ludzie, którzy dużo w tej grze osiągneli na pewno zostaną, dopóki sam blizzard nie uśmierci jej.

Odnośnik do komentarza

 

 

@Morde

Serio uważasz, że nagle jednego dnia 10 mln ludzi (or so) grających w WoWa poleci na GW2 które w dniu launchu będzie miało taką subskrypcję? Bo tak rozumiem Twoje "mało kto będzie męczył WoWa".

Sam nie gram w WoWa obecnie, ale nikt mnie nie przekona do jakiejś mega rewolucji z dnia na dzień. WoW dead - tytuł xxx rulez!!!

 

W takim razie źle mnie rozumiesz.

 

Oczywiście, że nie uważam aby to była kwestia kilku dni, lecz 1-2 lat.

 

A czy ty naprawde uważasz, iż ludzie, wiedzący o tym, że istnieje gra oferująca o wiele więcej lepszych, ciekawszych rozwiązań w kwestii rozgrywki , zechcą zostać przy WoWie i płacić abonament, gdy GW2 takiego nie ma? Dla mnie rachunek jest prosty. Oczywiście, że najwieksi fani i ludzie, którzy dużo w tej grze osiągneli na pewno zostaną, dopóki sam blizzard nie uśmierci jej.

Oj tutaj sie nie moge zgodzic :). Znam duzo wymiataczy, ktorzy quitneli juz bo "mieli dosc", poszli grac w inne gry (glownie SC2 i LoL) lub w ogole przestali.

Wszystko co osiagniesz w wowie jest G warte co nowy tier. No chyba, ze robia takie myki jak z Invincible Reins (mount z LK 25HC), do ktorego niektorzy ludzie na serwerze fapuja jak mnie na nim widza. Jak dla mnie on nie jest jakis super, jedyny plus posiadania go to, to ze prawie nikt go nie ma na serwerze (moze z 3 osoby z czego wiem, ze 1 nie gra juz od dawna).

 

Mam nadzieje, ze community nie da ciala i bedzie takie fajne jak to na poczatku bylo w WoWie (przed wszystkimi Xrealm BG i Dungeons)- glownie to mnie wciagnelo w gre.

Odnośnik do komentarza

@Morde

Po pierwsze: czy coś jest lepsze czy gorsze to w wielkim stopniu kwestia gustu i na to wpływu nie mamy.

 

Dwa - zakładasz w dużej mierze, że fakt abonamentu/jego braku jest bardzo znaczącym czynnikiem. Grałem już w kilka ładnych MMO. Zrobiło mi się trochę kumpli w kraju i poza nim i mogę Ci poświadczyć, że około 85% z nich (na oko oczywiście) nie przykłada aż takiej wagi do abonamentu by uczynić z niego argument ZA lub PRZECIW kupnie i graniu w jakąś grę. Ja mam tak samo w sumie. Mnie nie rusza nic a nic fakt że dana gra jest F2P. U mnie wszystko się rozchodzi o ogólną jakość gry i fun jaki z niej czerpię. A nie, że tej nie kupię bo kosztuje 15 zł więcej wersja pudełkowa tej drugiej super gry... tej też nie kupie bo za nią trza co miesiąc płacić... awwww :(

 

 

I nie, żaden z nas nie jest/był bogaczem. Większość to studenci i ludzie przed 30, więc ewentualny argument o górze forsy zarabianej co miesiąc się tu nie sprawdzi :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Boże, kolejny co wrzuca metal do filmików z MMO. Nie wiem co to za moda, ale jest (pipi)owa. A Guardian prezentuje się nawet ciekawie, ale Ele to na razie mój faworyt. Jedyny zarzut jaki miałem do GW1 to za mało miejsca na skille. Teraz dzięki możliwości przełączania się między różnymi setami broni i postawami ten problem znika. A jako, że (póki co) najwięcej postaw ma Ele to jest imo najciekawszy.

 

Są jakieś spekulacje co do tej jeszcze nie odkrytej profesji? Wiadomo czy będzie to jakiś meele, czy bardziej caster?

Odnośnik do komentarza

spekuluje sie ze bedzie to napewno caster i cos mesmero podobne jak ze mesmera juz nie moga dac.

 

wlasnie drugim najwiekszym urokiem guild wars bylo 8 slotow na skille dzieki czemu sie robilo build z glowa i kazdy slot byl cenny.

rozwiazanie z dwojki niby daje wiecej skilli poza miastem ale za to daje mniejsze mozliwosci w dopasowywaniu postaci i bedzie sie biegac klonami (cos co mnie odstraszylo od lineage 2 i przyciagnelo do gw)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Niby czemu nie miałoby być kontroli nad kamerą ? przecież to byłoby głupie.

To pytanie brzmi czemu nikt z tego nie korzystał? Serio 100% ludzie na gameplayach jakie są w necie woli mieć kamerę ustawioną metr za postacią, tak że jak Cię coś napierdziela w plecy to tego nie widać? To słabi gracze MMO bo mają kiepską widocznośc na otoczenie :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Range moby probuja kiteowac melee klasy ;):

http://www.youtube.com/watch?v=IAD5HDpHqbc

 

Melee moby robia uniki :D:

 

Koniec z nudnym autoattack albo randomowe wbijanie guzikow :D.

 

Filmiki sa z nowszego builda z ostatniego show w Koreii (stad po koreansku).

Naprawde ciekawie sie zapowiada!

Odnośnik do komentarza

Czasem male rzeczy ciesza... i w tym przypadku tak jest.

W WoWie czesto atakuje moba i ide afk albo po prostu stoje i wbijam wryta na pamiec sekwencje nie ruszajac tylka, tutaj zawsze cos nieprzewidzianego moze sie stac.

Tak jak moby beda probowac Cie zrzucic z urwiska czy cos. Wystarczy dokladnie obadac co sie tam dzieje.

Zapowiada sie naprawde fajnie :).

Odnośnik do komentarza

tworcy od poczatku zapowiadali ze chca zaoferowac cos odmiennego od typowego dla mmo statycznego systemu walki "uderzyc moba, mob uderza ciebie, powtorzyc az jedno z was padnie" tak jak w pierwszej czesci chcieli odejsc od grindowania exp i farmienia dajac max lvl ktory sie osiaga w kilka godzin i pozbywajac sie przewagi jaka dawal lepszy gear bo wszyscy mieli ten sam gear. nie przewidzieli tylko ze ludzie beda i tak grindowac tytuly i farmix rare skiny czy matsy na elite armory. ciekawe jak bedzie tym razem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...