Skocz do zawartości

dyski twarde z allegro


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chcę zamówić dysk twardy z Allegro do slimki, ceny są nawet niskie, ale problem w tym że kolesie chcą płatność z góry i nawet nie mają tych dysków bo wysyłane są z zagranicy. Nie lubię takiego kombinowania, i za bardzo im nie ufam... ale może ktoś z forumowiczów kupował HDD od jakiegoś sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

ja kupiłem na allegro dysk 250gb co prawda do fat-a ale musze napisac ze jak mozesz doplacic to kup oryginalny dysk, ja mam zamiennik i teraz wyskakuja mi kwiatki, (mozesz poczytac w temacie o problemach x360 moje posty) ogólnie zaczął mi wariować i zasypywać błędami, oczywiscie da rade to zrobić "formatem" ale to upierdliwe (musze tak robić kilka razy w tygodniu ;( ) dysk mam na gwarancji ale do chińczyków juz sobie daruje wysyłkę. mam nadzieje ze pomogłem :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Alexx - jak firma/sprzedający nie ma fizycznie na stanie dysku/produktu i/lub trzeba go w razie reklamacji

odsyłać za granicę polski i/lub jest podejrzanie niska cena to odradzam taki zakup .

To że firmy chcą zaplatę z góry to jest norma raczej ; a jak koniecznie zależy ci na płatności przy odbiorze

to wybierz ofertę firmy która tak wysyła - ale przecież wtedy też nie będziesz wiedział co jest w paczce dopóki

jej nie rozpakujesz i wtedy już przecież zapłacileś więc co ci z tego że wziąłeś płatność

przy odbiorze - no chyba że dobierzesz "sprawdzenie zawartości" paczki przy odbiorze

przed zapłatą listonoszowi (ale na takie coś mało która firma się godzi) ;

poza tym zależy ci na cenie więc czemu chcesz wziąć platne przy odbiorze (to dodatkowo kosztuje) ?

 

Możesz też kupić jakąś używkę , najlepiej na gwarancji i polecam jednak oryginał - pomyśl jaki będzie kłopot

jak ci padnie "podróbka" i stracisz SAVE ; oryg. dysk też może paść ale to mniej prawdopodobne .

Edytowane przez Paweł Dziuba
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Padnięcie zamiennika jest tak samo prawdopodobne jak i oryginału. Zamienniki to nie sa jakies no name'y tylko normalne firmowe dyski 2,5"

dokładnie, zamienniki to głównie firmowe WD Bevs, mam od 2 lat taki dysk w x360, zero problemu, taki dysk ma nawet szybszy odczyt niż pierwsze dyski w x360. Można kupić 120-250GB od 100zł i sobie samemu go przerobić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Gość DonSterydo

Nie za pół ceny. Na Merlin.pl sprzedają po 75 zł, te są o 1/3 tańsze więc nie jest to jakaś mega okazja, która sugerowałaby podróbkę.. Dopiero kupiłem. Jak dojdzie to sprawdzę.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Dysk przyszedł dzisiaj (24h po zakupie na aukcji :P), ale nie mogę go sprawdzić tym programem bo w systemie pokazuje mi, że całe miejsce jest zajęte - pewnie przez jego skonwertowanie do działania z X360. Po podłączeniu do X360 daje nam dodatkowe 14.3 Gb miejsca na zapisy.

 

Nie wygląda mi na podróbę, opakowanie identyczne jak na oficjalnych zdjęciach, sam klucz USB też wygląda bardzo solidnie. Za 54 zł jak komuś tak jak mi brakuje już tych paru dodatkowych Gb, to dobry deal moim zdaniem.

 

EDYTA: Zrobiłem prosty test organoleptyczny: dane zapisują się chyba wolniej od HDD (co jest normalne), ale podczas gry dane są odczytywane chyba znacznie szybciej od HDD - przeniosłem Trials Evolution na USB i zauważyłem, że w menu z motocyklami praktycznie nie ma doczytywania tekstur jak to miało miejsce w przypadku tej samej gry zapisanej na HDD, więc jest baaaardzo dobrze.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość DonSterydo

Powiedz mi jeszcze jaki to model dokładnie bo jest ich pełno w sieci.

 

PS. Przeglądałem testy na PClab robione przez użytkowników i najlepsze parametry do 100 zł mają Adata S 102 i 107 Pro 32 Gb.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...