Skocz do zawartości

Battlefield 3 - online


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie mam skill 420 i nie widzę różnicy w doborze graczy z szybkiej gry... zawsze trafiam na patałachów w trybie szturm i mnie to denerwuje gdyż podbój mi się trochę przejadł...

 

 

@walek - w statystykach jest % ucieczek

 

Tylko dApo po 1 rundzie z Tobą jak mielismy 2 pierwsze miejsca skill na battlelogu spadl mi z 320 na 260 :D

 

acha i jak wyjdziecie z gry w czasie tych 30 sekund ladowania to nie doda do ucieczek

bo za dobry byłem :D hehe joke a raczej byli za słabi ;p

Odnośnik do komentarza

pozwolicie że opisze swoje przemyslenia i porady na temat walki z czołgami (i obronie), napewno dla niektorych to bedą oczywistości ale moze komus sie przyda

 

C4

mój ulubiony sposób, teoretycznie najniebezpieczniejszy ale sporo zależy od tego jak sie rozegra sprawe

podbiega sie i przykleja 2-3 C4 (najlepiej 3 ale niezawsze jest czas)

najważniejsze to to żeby poobserowwać chwilke czołg z ukrycia i nie podbiegać na pałe prosto pod lufe. warto też zobaczyc co czołg robi, jesli stoi i czeka/szuka wroga to jest trudniej podejść, jeśli jest zaaferowany walką z kimś, to podejście od tyłu (od tyłu względem lufy, a nie calego czołgu) jest w maire bezpieczne bo jest wielka szansa że jest ustawiony widok ze środka i nie widać okolicy. sprawe moze utrudnić gość na karabinie jeśli jest obecny.

zwykle jednak taka taktyka sie sprawdza - mądre podbieganie od tyłu gdy czołg jest zajety czymś innym i nie zwraca uwagi.

w razie jakichś komplikacji mogżna zdetonować odrazu zabijając też siebie. jeśli jest na to czas to oczywiscie lepiej odbiec kilka metrów przed detonacją :D

obrona:

ogolnie przydaje sie motion scan (sam go nie mam), termozwizja, i widok TPP, wszystkie te rzeczy pomagają sie ustrzeć przed zabiciem z zaskoczenia (to jak wbicie kosy w plecy).

gdy już jesteśmy świadomi wroga to tak:

jeśli jest głupi i biegnie pod lufe to poprostu go zabijamy zanim dobiegnie :P

jeśli lufa jest w bok a on podbiega albo od przodu albo od tyłu to najłatwiej jest wtedy go przejechać

jeśli podbiega od drugiego boku to nie mamy szans zdążyc obrócic lufy i raczej go też nie przejedziemy. mozna prbowac uciekać (odjechać) ale zwykle zdąży przyczepić jeden pakunek i dupa. wg mnie najlepiej wtedy wyskoczyć i zabić go ręcznie, ma sie przewage bo gość trzyma c4 a nie karabin, a jesli ma LMG to jego wyjęcie zajmuje sporo czasu wiec spokojnie mozemy zabić (tylko trzba uwazać zeby nie wskoczył do czołgu jeśli jechaliśmy samotnie)

 

 

RPG

niby bezpieczniejszy sposób bo nie trzeba sie zbliżać do czołgu, ale ja go nie lubie bo bardzo zależy od ogarnięcia wroga i tego z ktorej strony jesteśmy (a zwykle niestety z przodu), jesli walimy od przodu to mamy przesrane, bo dmg jest znikomu, i gosc albo nas zabije, albo ucieknie albo naprawi jak bedzuiemy przeładowywac 5 razy.

jeśli walimy z tyłu to wystarcza 2-3 rakiety, i mamy szanse, warto też chować sie i zmieniać nieco pozycje podczas przeładowania. wtedy gość odwraca sie w strone z ktorej atakowaliśmy (jesli zobaczyl czerowny znacznik kierunku) a my mozemy stzrelic drugi raz nieco z boku

obrona:

moj sposób to wypuszczenie dymu i ucieczka w przeciwnym kierunku do pozycji strzelca, wtedy gość może próbowac trafić w dym, ale mnie już tam nie ma. tylko trzeba uważać żeby nie zobaczył że wyjeżdzamy z boku ;p

jak już sie troche odsune w bezpieczne miejsce to staram sie namierzyć wroga (w miedzyczasie on przeładowuje i sie chowa, wiec na drugi strzał wsykakuje tylko na chwile) , albo sie uda go zabic albo nie :P

jesli sie nie udaje zabic puszczam wiecej dymu i wycofuje sie bardziej zeby naprawić

 

 

miny

najbezpieczniejszy sposób bo sie porpostu kładzie i idzie gdzieś czekajac aż punkty wpadną. ale jest jednak dosyć losowy i zalezy od farta. bo nawet jak sie postawi w najczęsciej uczęszczanej drodze to nie zawsze ktoś wjedzie. a nie raz bywa tak że trzeba sie pozbyc szybko czołgu. warto kłaść parami obok siebie bo jedna nie zabije

obrona:

obserować droge przed sobą (najlepiej z termowizją) , nie jechać na pałe. czasem też warto spojżec za siebie bo ktoś mogł połozyć miny za nami jesli dlugo siedzielismy w jednym miejscu.

 

 

javelin:

mozna z daleka, ale trzeba walic wiele razy, ja go jeszcze nie mam ale chyba dupy nie urywa

obrona:

puscic dym i tyle :P (chyba że jest tez soflam)

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

btw - mav działa jak czujnik ruchu - jeżeli ktoś znajdzie się w jego zasięgu i nie kuca ani się nie czołga, to zostanie zaznaczony na mapie. oczywiście dodatkowo można spotować selectem. cały czas twierdzę, że snajpa powinien za swoją robotę dostawać więcej punktów bo trafić kogoś w łeb za dużą ilość punktów nie jest łatwo.

odnośnie javelin'a - po namierzeniu kogoś skierujcie celownik wysoko w górę - tak by rakieta po wystrzale spadła na czołg jak grom z jasnego nieba. taka akcja znacząco podkręca DMG tej wyrzutni rakiet.

Odnośnik do komentarza

Z rakiety walę z większej odległości,gdy strzał nie gwarantuje precyzji,zresztą przeładowanie też trochę trwa,rakieta namierza się trochę dłużej ale za to mocniejsza jest od pocisku.Przegięli z tym pancerzem,3 C4 tylko powodują dymienie czołgu,żeby chociaż unieruchamiało.

 

Trochę biegam z C4 i trzy sztuki kładą każdy pojazd.

Ale widocznie nie te czołgi które odkryły pancerz :P a że to prawie ostatni dodatek to ma go mało osób,lepiej żebyś na taki się nie natknął.Normalnie wystarczają 2 sztuki C4 na czołg.

 

No kurde, dam sobie pukiel włosów z mojej łysej głowy uciąć że dwa C4 nie stykną na pełne rozje*anie czołgu... ;)

Tak,ale jak pisałem tam nawet 3 C4 go nie uruchomiły,a był nowy bo dopiero co wyjechał z bazy w podboju na szczycie.

Odnośnik do komentarza

ja mam 9 killi mavem, rzadko to robie bo wtedy sie nie da spotowac jak sie czlowiek szlaja przy glebie, a rzeczywiscie trafienie we wroga przy rozpędzeniu bywa trudne, ale niektorzy kamperzy proszą sie o to:p

tez uwazam ze snajper powinien dodstawac o wiele wiecej puntków za gadżety (conajmniej 50 , tyle ile za suppresing fire) , jedynie może MAV ma wystarczająco dużo, on dosyc szybko nabija punkty i robbony

 

ale pozostałę gadżety snajpera sa bardzo malo przydatne , a punktów dają jeszcze mniej po 50 za radyjko, i procentowo za dmg spowodowany po namierzeniu soflamem (tak jak od asysty) i bylo by sprawiedliwiej

 

btv mava łatwiej rozwalic stingerem niż snajperem

Odnośnik do komentarza

ahaaaa myślałem że to też działa tak że jak jedzie sobie czołg z 2 osobami to ktos kto ma ten perk może wskoczyć na trzeciego

 

swoja droga samoloty maja chyba tez pasywny perk "below radar" ktory toeretycznie powoduje że jak sie leci bardzo nisko to nie da sie namierzać, ale z tego co zauważyłem on nie działa zbytnio, bo wielokrotnie obniżałem sie do samej ziemi praktycznie ryzykujac rozbicie a caly czas byłem namierzany

Odnośnik do komentarza

kierowca musi posiadać ten perk, ten perk jest pasywny co znaczy że nie musisz go "zakładać" i każdy może wejść tam.

Jak kierowca nie ma to mozna sie dosiadac, jesli ty masz.

Ja tak wsiadalem

 

Co do postu Yano to lepiej zamiast wykrywacza ruchu miec armor. Moim zdaniem najlepsze polaczenie to Armor ( oslania przed 1 trafieniem z lewej, prawej i z tylu ), termowizja ( dla wykrywania min, c4, piechoty czekajacej aby podlozyc c4) oraz kartacz to niszczenia piechoty

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

Dziś musze spróbować co i jak na tym trzecim miejscu w czołgu.

Wkońcu dobiłem pona 500 score na minute, ciężka sprawa latając jetami bo później jak zdejmiesz obu kolesi trzeci raz to nie chcą nawet wsiadać i niebardzo jest w co strzelać a rakiety powietrze-ziemia są raczej do osłabiania pojazdów, rzadko uda się coś zniszczyć.

Odnośnik do komentarza

a dla mnie to kolejny stracony dzien ... Nie da sie grac wcale.

Postac biegnie 2 metry-> zatrzymuje sie na sekunde wiszac-> znow biegnie 2 metry

lub np mam support z ammo i c4, ale nie moge rzucac ammo poniewaz pod tamtym przyciskiem mialem m60... a jak bralem c4 to musialem biegac z nim do smierci bo nie moglem zmieniac broni.

oraz film:

najpierw takie cos a na koniec obraz o 90 stopni sie obrócił i zwiecha...

http://www.youtube.com/watch?v=kcfC8YQU6IM

Odnośnik do komentarza

niebardzo jest w co strzelać a rakiety powietrze-ziemia są raczej do osłabiania pojazdów, rzadko uda się coś zniszczyć.

te rakiety są troszke lepsze jak ktoś pomaga soflamem, bo mozna z wiekszej odlełosci namierzać,

ja robie tak że namierzam i zaraz po stzrale zmieniam na karabin i strzelam w ten sam cel co leci rakieta, w ten sposob można całkowicie zniszczyc pojazd, tylko że bez soflamu jest o wiele trudniej bo namierzenie lockuje sie dopiero w ostatniej chwili i prawie nie ma czasu na zmianie broni i skorygowanie lotu żeby cos trafić, przy soflamie i beam scanning, jest to całkiem wykonalne, pare razy tak zrobilem juz i udalo sie calkowicie zniszczyc pojazd

 

chociaz tak naprawde po krokiej zabawie tymi rakietami i tak wrocilem do rocket pods, tych podczepianych 14 strzałowych zasobników, nimi mam wiekszą skuteczność, zabijam wszelakie czołgi i pojazdy (po wystzreleniu rakiet zmieniam na karabin i dobijam podczas tego samego przelotu

 

 

takiety kierowane mają jeden mały plusik jeszcze - mają lekki zoom i można z o wiele wiekszej odległosci zobaczyc piechote z trójkątami nad glowa, jak nie ma pojazdów na ziemi to szukam piechoty (najlepiej skupisk) zmieniam na karabim i lece w miejsce gdzie stali napieprzajac z karabinu. nie jest to mega skuteczne ale i tak najlepsze co mozna zrobic jak na mapie nie ma pojazdów w danej chwili

Odnośnik do komentarza

a dla mnie to kolejny stracony dzien ... Nie da sie grac wcale.

Postac biegnie 2 metry-> zatrzymuje sie na sekunde wiszac-> znow biegnie 2 metry

lub np mam support z ammo i c4, ale nie moge rzucac ammo poniewaz pod tamtym przyciskiem mialem m60... a jak bralem c4 to musialem biegac z nim do smierci bo nie moglem zmieniac broni.

oraz film:

najpierw takie cos a na koniec obraz o 90 stopni sie obrócił i zwiecha...

http://www.youtube.com/watch?v=kcfC8YQU6IM

Może miałeś znowu torrenty włączone?

 

618px-Trollface_HD.png

 

 

Grałem dziś z gościem z 16 poziomem orzełka o_O Polowałem na jego blachy, ale wyszedł po 2 meczu. Ale za to udało mi się pozgarniać blaszki jego kolegów, również 'orzełkowców'.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję DICE, za miły system odradzania. 6 zgonów po odrodzeniu się na wprost lufy przeciwnika. Nawet sekunda nie minęła a ja już ginę. U mnie występuję to nagminnie ale za to ja nie spotkałem się z tym aby ktoś mi odrodził się przed lufą.

 

Bo w BF3 nie gra sie w TDM. Ten tryb chyba stworzono z mysla o emigrantach CoD, zeby powoli przyzwyczajali do nowego srodowiska System spawn'ow zupelnie randomowy jak w BFBC2 Squad TDM. Najlepiej uderzac w rush lub CQ. Prawdziwa esencja multi! :)

Odnośnik do komentarza

To i tak nic,ja się odrodziłem i kosa :P Koleś chyba dla beki machał nożem,ale resp za moimi plecami w domu.Ogólnie w tej grze nie mam żadnej frajdy z koszenia,raz ze długa animacja,jeszcze częściej nie wchodzi niż w BC2,nawet będąc z tyłu,z przodu to już w ogóle,gdyby były takie statystyki jak w BC2 to pewnie bym się wciągnął

Odnośnik do komentarza

przed chwila mialem niedorozwinietego supporta :confused: najpierw szło mi calkiem niezle i zabilem sporo ludzi, ale wysrałęm sie z amunicji, potem przez pół rundy biegalem za supportem, naciskalem select, skakalem, a on (pipi) nic:/ musialem biegac z pistoletem...

nawet go raz ożywiłem (bylem medykiem), chociaż szczerze mowiąc ożywiałem go z nadzieje że ktoś mu zaraz znowu (pipi)nie zanim wstanie :P wkurzał mnie naprawde

w koncu podniosłem po kimś karabin, ale nawkurzalem sie mocno

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...