Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich gosci tego threadu,

 

zwracam sie do was z powodu zmartwien ktore stwarza moj dzisiaj nowo nabyty XBOX 360 S w wersji 4 GB.

 

Sprzet zakupiony byl przez pierwszego wlasciciela jakies 2 miesiace temu w Saturnie. Data MFR mojego X'a to 2011 05 11, co potwierdza ten fakt.

 

Dzisiaj poprzez znany internetowy dom aukcjowy nabyle ten sprzet i odebralem osobiscie - w domu stwierdzilem niestety nastepujaca rzecz.

 

Po wlaczeniu X'a po raz pierwszy po dluzzszej przerwie (30 minut +) wszystko jest strasznie "rospikselizowane" - tzn. tak jakby rodzielczosc byla strasznie mala - literki, loga a w grach cale trasy,mapy i boiska.

 

Na poczatku myslalem ze to przez moj staaaary telewizor (tak zwana "rura", z wypuklym ekranem) pod ktory podlaczam sie na RGB - ale dziwne jest to, ze po ponownym wylaczeniu i wlaczeniu konsoli obraz wyglada swietnie - wiec to chyba nie wina TV.

 

Jedyna modyfikacja jaka zostala podjeta w tym sprzecie to kabel RGB, ta czesc ktora wchodzi do xboxa zostala pozbawiona obudowy poniewaz poprzedni wlasciciel uzywal kabla RGB i HDMI naraz, a obudowa na to nie pozwalala - wiec ta wtyczka jest taka lysa i brzydka - moze to jest powodem moich zmartwien?

 

Z gory dziekuje za rady lub ewentualne rozwiazanie problemu.

 

Kind regards,

Jakub

 

P.S. Jestem pewnien ze zapomnialem czegos waznego, na kazde pytanie odpowiem asap.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Sprawdź jeszcze jedna rzecz, czy ponowne włączenie i wyłączenie telewizora (ew. przełączenie w w tryb AV) nie naprawi problemu. Być może twój telewizor nie przełącza się prawidłowo przy zmianie źródła sygnału - mam podobną (ale nie taka samą) sytuacje na moim CRT.

Odnośnik do komentarza

Zdjęcie obudowy z kabla nie wpływa na jego działanie, tak czy siak warto go sprawdzić. Sprawdź jeszcze ustawienie konsoli jaka rozdzielczość jest wysyłana do TV.

 

ps. ja bym jednak stawiał na TV na moim starym CRT jak podpiąłem boxa miałem straszną pikseloze....

Edytowane przez LoLenzis
Odnośnik do komentarza

Witam,

 

wlasnie sprawdzilem wasze rady i mam nastepujace wiadomosci - wylaczenie i wlaczenie telewizora nie pomoglo. ale za to jak wyciagnalem na sekunde zolta wtyczke kabla RGB z gniazda w TV i ja znow wlozylem, obraz byl odrazu lepszy. wiec typuje na telewizor ale mimo tego opisana sytuacja nie wyklucza problemu z konsola, czy myle sie?

 

@ canabis: Dla mnie bardzo (co tez chyba zrozumiesz :-) a dla ciebie na tyle zeby cie tu zwabic i wyludzic od ciebie posta ;-)

 

pozdrawiam,

jakub

Odnośnik do komentarza

Bądź tak dobry i pokaż o jakim kablu ty piszesz? Co to jest dla ciebie "kabel RGB"? Red, green, blue - skąd tu żółty kabel? Wtyczka żółta to composite, czyli najgorszy sposób przesyłania sygnału video. Ty powinieneś podłączyć przez kabel SCART (euro) lub poprzez przejściówkę scart i kabel component (wtedy masz kable czerwony, zielony, niebieski - to one przesyłają video i żaden żółty nie powinien być podłączony).

Twój poprzednik używał hdmi do przesyłu obrazu a ten drugi do przesyłu dźwięku (wtyczka biała i czerwona). Więc trudno napisać co jest niehalo, chyba, że ja do końca nie rozumiem twojej wypowiedzi. I nie zapomnij napisać jakie masz wejścia w TV.

Odnośnik do komentarza

wow. ok wiec zaczne powoli.

 

xbox jest podlaczony do TV 3 kabelkami - zoltym, video (composite o ktorym mowisz), oraz bialym i czerwony na audio (left & right). co do kabla SCART to chyba na to samo wyjdzie jak podlaczego go bo do przejsciowki SCART wchodze te 3 wyzej wymienione kable.

 

o kablu RGB mozemy zapomniec, nie wiem jak na to wpadlem ale takiego nie mam :-) sorry for confusion

 

no ale wracajac do sedna - jak wyciagam na chwile ten kabel composite to obraz sie poprawia - to oznaka problemu z TV? (moze przez to ze to stara (pipi) i nie obsluguje PAL 60?)

 

TV i tak niedlugo idzie do diabla tylko sie martwie czy nie zakupilem felernego X'a

 

dzieki za odpowiedz

kuba

Odnośnik do komentarza

Na twoim miejscu nie dotykałbym kabla composite - jest to najgorsze podłączenie jakie może być i przypomina cuda, jakie widywało się na starych odtwarzaczach video :yes:

 

Nie napisałeś jakie twój TV ma wejścia - proponuję zmienić kabel na SCART (euro ale nie przez przejściówkę) albo VGA lub component. I do tego polować na oryginalne m$ a nie kupować "made in krzaki" bo przy przesyle analogowym możesz mieć różne kwiatki związane z zakłócaniem obrazu.

Odnośnik do komentarza

guten morgen,

 

okej, przynajmniej poszerzylem wiedze na ten ciekawy temat :-) dzisiaj i tak planuje jakies zakupy wiec zrobie maly halt w Saturnie i kupie sobie wymienione kable, juz obczailem o co "be" na googlach :-)

 

mimo tego fajnie by bylo gdybys postawil diagnoze na temat znikania mojego problemu poprzez wyciaganie kabla z gniazda - mysle ze jakosc sygnalu powinna byc caly czas zla w tym wypadku :)

 

pozdro,

jakub

Odnośnik do komentarza

siema,

 

no tak jak mowilem, stara rura z wypuklym kineskopem. ja wiem ze to jest nie do zaakceptowania ciupac na takim tv, ale jakosc powinna byc caly czas do dupy a jest raz tak raz tak. zakup nowego TV jest juz w planach, rozkminiam jeszcze tylko miedzy plazma a led / lcd.

 

a tak wogole to co do problemu tooooo kupilem composite i przejsciowke euro/ scart i jest sehr gut - jakosc jest slaba ale caly czas ta sama :-)

 

wiec dzieki wielkie wszystkim za support :-)

 

pozdro, jakub

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.