Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich gosci tego threadu,

 

zwracam sie do was z powodu zmartwien ktore stwarza moj dzisiaj nowo nabyty XBOX 360 S w wersji 4 GB.

 

Sprzet zakupiony byl przez pierwszego wlasciciela jakies 2 miesiace temu w Saturnie. Data MFR mojego X'a to 2011 05 11, co potwierdza ten fakt.

 

Dzisiaj poprzez znany internetowy dom aukcjowy nabyle ten sprzet i odebralem osobiscie - w domu stwierdzilem niestety nastepujaca rzecz.

 

Po wlaczeniu X'a po raz pierwszy po dluzzszej przerwie (30 minut +) wszystko jest strasznie "rospikselizowane" - tzn. tak jakby rodzielczosc byla strasznie mala - literki, loga a w grach cale trasy,mapy i boiska.

 

Na poczatku myslalem ze to przez moj staaaary telewizor (tak zwana "rura", z wypuklym ekranem) pod ktory podlaczam sie na RGB - ale dziwne jest to, ze po ponownym wylaczeniu i wlaczeniu konsoli obraz wyglada swietnie - wiec to chyba nie wina TV.

 

Jedyna modyfikacja jaka zostala podjeta w tym sprzecie to kabel RGB, ta czesc ktora wchodzi do xboxa zostala pozbawiona obudowy poniewaz poprzedni wlasciciel uzywal kabla RGB i HDMI naraz, a obudowa na to nie pozwalala - wiec ta wtyczka jest taka lysa i brzydka - moze to jest powodem moich zmartwien?

 

Z gory dziekuje za rady lub ewentualne rozwiazanie problemu.

 

Kind regards,

Jakub

 

P.S. Jestem pewnien ze zapomnialem czegos waznego, na kazde pytanie odpowiem asap.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 13
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdź jeszcze jedna rzecz, czy ponowne włączenie i wyłączenie telewizora (ew. przełączenie w w tryb AV) nie naprawi problemu. Być może twój telewizor nie przełącza się prawidłowo przy zmianie źródła sygnału - mam podobną (ale nie taka samą) sytuacje na moim CRT.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

wlasnie sprawdzilem wasze rady i mam nastepujace wiadomosci - wylaczenie i wlaczenie telewizora nie pomoglo. ale za to jak wyciagnalem na sekunde zolta wtyczke kabla RGB z gniazda w TV i ja znow wlozylem, obraz byl odrazu lepszy. wiec typuje na telewizor ale mimo tego opisana sytuacja nie wyklucza problemu z konsola, czy myle sie?

 

@ canabis: Dla mnie bardzo (co tez chyba zrozumiesz :-) a dla ciebie na tyle zeby cie tu zwabic i wyludzic od ciebie posta ;-)

 

pozdrawiam,

jakub

Odnośnik do komentarza

Bądź tak dobry i pokaż o jakim kablu ty piszesz? Co to jest dla ciebie "kabel RGB"? Red, green, blue - skąd tu żółty kabel? Wtyczka żółta to composite, czyli najgorszy sposób przesyłania sygnału video. Ty powinieneś podłączyć przez kabel SCART (euro) lub poprzez przejściówkę scart i kabel component (wtedy masz kable czerwony, zielony, niebieski - to one przesyłają video i żaden żółty nie powinien być podłączony).

Twój poprzednik używał hdmi do przesyłu obrazu a ten drugi do przesyłu dźwięku (wtyczka biała i czerwona). Więc trudno napisać co jest niehalo, chyba, że ja do końca nie rozumiem twojej wypowiedzi. I nie zapomnij napisać jakie masz wejścia w TV.

Odnośnik do komentarza

wow. ok wiec zaczne powoli.

 

xbox jest podlaczony do TV 3 kabelkami - zoltym, video (composite o ktorym mowisz), oraz bialym i czerwony na audio (left & right). co do kabla SCART to chyba na to samo wyjdzie jak podlaczego go bo do przejsciowki SCART wchodze te 3 wyzej wymienione kable.

 

o kablu RGB mozemy zapomniec, nie wiem jak na to wpadlem ale takiego nie mam :-) sorry for confusion

 

no ale wracajac do sedna - jak wyciagam na chwile ten kabel composite to obraz sie poprawia - to oznaka problemu z TV? (moze przez to ze to stara (pipi) i nie obsluguje PAL 60?)

 

TV i tak niedlugo idzie do diabla tylko sie martwie czy nie zakupilem felernego X'a

 

dzieki za odpowiedz

kuba

Odnośnik do komentarza

Na twoim miejscu nie dotykałbym kabla composite - jest to najgorsze podłączenie jakie może być i przypomina cuda, jakie widywało się na starych odtwarzaczach video :yes:

 

Nie napisałeś jakie twój TV ma wejścia - proponuję zmienić kabel na SCART (euro ale nie przez przejściówkę) albo VGA lub component. I do tego polować na oryginalne m$ a nie kupować "made in krzaki" bo przy przesyle analogowym możesz mieć różne kwiatki związane z zakłócaniem obrazu.

Odnośnik do komentarza

guten morgen,

 

okej, przynajmniej poszerzylem wiedze na ten ciekawy temat :-) dzisiaj i tak planuje jakies zakupy wiec zrobie maly halt w Saturnie i kupie sobie wymienione kable, juz obczailem o co "be" na googlach :-)

 

mimo tego fajnie by bylo gdybys postawil diagnoze na temat znikania mojego problemu poprzez wyciaganie kabla z gniazda - mysle ze jakosc sygnalu powinna byc caly czas zla w tym wypadku :)

 

pozdro,

jakub

Odnośnik do komentarza

siema,

 

no tak jak mowilem, stara rura z wypuklym kineskopem. ja wiem ze to jest nie do zaakceptowania ciupac na takim tv, ale jakosc powinna byc caly czas do dupy a jest raz tak raz tak. zakup nowego TV jest juz w planach, rozkminiam jeszcze tylko miedzy plazma a led / lcd.

 

a tak wogole to co do problemu tooooo kupilem composite i przejsciowke euro/ scart i jest sehr gut - jakosc jest slaba ale caly czas ta sama :-)

 

wiec dzieki wielkie wszystkim za support :-)

 

pozdro, jakub

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...