Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship 2012


Rekomendowane odpowiedzi

I Kubica zakonczyl swoj udzial w rajdzie :

Według informacji z trasy jedenastego odcinka specjalnego Rallye du Var, Collobrières 2, Citroen Roberta Kubicy wypadł z drogi, rolował po zboczu i zapalił się. Załodze nic się nie stało.

Odcinek, który rozpoczęto z 45-minutowym opóźnieniem, został przerwany po przejeździe 9 załóg. Na trasę wyjechała straż pożarna.

Najlepszy czas uzyskał Craig Breen, a nowym liderem rajdu jest Cedric Robert. Pierre Roche stracił 4 minuty po przebiciu opony. Lionel Baud miał kłopoty ze sprzęgłem, również kosztujące 4 minuty.

http://rajdy.autoklub.pl/news/pozar-citroena-kubicy,46047

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Życie. To są rajdy, a nie spacerek po parku. Jak jest rajd to są wypadki. Ciężko kogoś obwiniać. To inna sytuacja niż tamta w której Kubica odniósł rany. Tamta sytuacja była jego całkowitą winą (znaczy to, że w ogóle startował, to samo by było gdyby połamał się na nartach na przykład). Tutaj to po prostu ryzyko zawodowe

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Słyszałem. W obydwu sezonach gdy jedna ekipa wygrywała to druga była na podium. Jak wygrywał Ford to dwie ekipy Citroena też stały na pudle. Rozumiem, że po prostu samochody mają wszyscy takie same, tylko, że w Citroenie jeżdżą nadludzie, tak?

Odnośnik do komentarza

Nawet Robert przyznal ze jego C4 jest lepsze.

Co nie umniejsza jego wynikow. Przypuszczam ze w takich samych samochodach osiagalby zblizone rezultaty do Loixa.

Dla mnie takie cos jest imponujace. Freddy to koles z wieloletnim doswiadczeniem WRC i IRC, aktualny wicemistrz Francji i jechal po drogach ktore zna jak wlasna kieszen.

Jesli Robert praktycznie bez doswiadczenia w autach tej klasy, z niedomagajaca reka potrafi chocby sie zblizyc do tego tempa, to co bedzie za rok czy dwa? :)

 

Edyta.

"Emanuele wprowadził mnie w błąd, stąd ten wypadek. Jestem trochę zły na niego, bo zwycięstwo było blisko. Najważniejsze jednak, że nic się nie stało. Swoją przyszłość chyba jednak widzę na torze, ale decyzja zostanie podjęta pod koniec roku. Mogę tylko powiedzie, że priorytetem jest Formuła 1. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim kibicom."

Edytowane przez Magik
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

O tym właśnie mówię. Vettel w dużo lepszym samochodzie i z wieloletnim doświadczeniem walczy o majstra do ostatniego GP. Kubica w dużo lepszym samochodzie, ale bez żadnego praktycznie doświadczenia deklasuje przeciwników.

Odnośnik do komentarza

Kubica: pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, zamiast jednej kartki w opisie zostały przełożone dwie i w zakręt wjechaliśmy o dobre 40-50 km za szybko. Nie dało się nic zrobić, nie było to przyjemne przeżycie. Ogólnie jechaliśmy dziś spacerowym tempem. Dobrze, że nic nam się nie stało. Szkoda samochodu..."

 

50b22e4c403a1-Kubica.jpg

WOW2.jpg

Edytowane przez Magik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No nie popadajmy w skrajności. Jestem całym sercem za Alonso, ale jego też Massa puszczał ostatnio na każdym kroku, więc nie widzę zbytnio powodu do hejtowania Schumachera, który puścił swojego rodaka (kto by tego nie zrobił w takich okolicznościach?).

 

Najlepszy sezon od paru dobrych, dobrych lat. Liczyłem bardzo mocno na happy end - wywalczenie majstra przez Alonso i przełamanie hegemoni Vettela, no ale co się odwlecze to nie uciecze :).

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

nie od dziś wiadomo, że vettel z schumacherem dobrze żyją. zresztą jak słusznie zauważył borowczyk (czasami mu się zdarza) nie mieszał się w walkę kierowców o tytuł. podejrzewam, że gdyby na ogonie siedział mu alonso postąpił by podobnie. czy button by puścił alonso gdyby był mniejszy dystans to nie wiem. mógł, nie musiał, nie chciał, whatever. teraz to już zwykłe gdybanie.

w ogóle trochę śmieszny ten cały hejt na vettela. życzenie mu wszystkiego najgorszego itd. większą sympatią go nie darzę, po prostu lubię RBR. miał dobry bolid, choć dominacji już nie było. skilla też ma bo z 23 awansować na 3 nie było łatwo. owszem można zarzucić, że tamten motyw był gwałtem na regulaminie, cwaniactwem itd ale żaden team nie jest święty.

alonso trochę mi szkoda. miał nieco pecha, np suzuka, bolid też pozostawia wiele do życzenia ale to nie powód do użalania się nad nim. jeżeli ktoś chce wygrać tytuł to musi go wygrać dzięki sobie, a nie potknięciom innych. no i bolid musi dojechać do mety ale z tym bywa różnie.

podsumowując - ten sezon był bardzo ciekawy. nie było dominacji konkretnego zespołu czy kierowcy. walka do ostatniego wyścigu, często zakrętu zawsze na plus. podnosi to jedynie zainteresowanie widowiskiem i emocje. ciekawe co przyniesie 2013. niektóre roszady w zespołach są ciekawe i mogą przynieść wiele zaskakujących wyników. oby ponownie była walka. co wyścig to nowy zwycięzca. bez dominacji i monopolu na PP czy podium.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

alonso trochę mi szkoda. miał nieco pecha, np suzuka, bolid też pozostawia wiele do życzenia ale to nie powód do użalania się nad nim. jeżeli ktoś chce wygrać tytuł to musi go wygrać dzięki sobie, a nie potknięciom innych. no i bolid musi dojechać do mety ale z tym bywa różnie.

 

Vettel też miał pecha- Malezja, Walencja, Włochy, Abu Dhabi

Odnośnik do komentarza

"Swoje osiągnięcie nazwał "nieprawdopodobnym". - To był najtrudniejszy sezon w mojej karierze, bo samochód tym razem nie dawał takiej przewagi - dodał." - Vettel.

 

Ja wiem, że tak jest zbudowany ten świat, ale i tak zaśmiałem się zniesmaczony.

Sezon 2011:

Vettel wygranych:11,zdobyte pkt: 392,Pole position: 15 na 19 wyscigow. Roznica miedzy Vettele a 2 kierowca w generalnej :122 pkt. Najgorsze miejsce: 4 + 1 wyscig nie ukonczony.

Sezon 2012

Vettel wygranych:5,zdobyte pkt: 281,Pole position: 6 na 20 wyscigow. Roznica miedzy Vettele a 2 kierowca w generalnej :3 pkt. Najgorsze miejsce: 22 + 1 wyscig nie ukonczony.

 

Dla porownania czasy z Kwalifikacji z 2011 i 2012

Singapur:

2011:

1:46.397 1:44.931 1:44.381

2012:

1:48.240 1:46.791 1:46.905

Brazylia

2011

1:13.664 1:12.446 1:11.918

2012

1:15.644 1:13.209 1:12.760

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...