Skocz do zawartości

Kabel RGB...


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio udało mi się kupić oryginalny kabel RGB do GC. Dotychczas jechałem na zwykłym no-name od Robsona.

 

Przyznam, że jestem nieco rozczarowany. Oryginalny nintendowski kabel daje tylko minimalnie lepszy obraz; różnica w stosunku do no-name jest ledwie zauważalna, a wszystko to na 29" Samsungu 100Hz.

 

Summa summarum, moim subiektywnym, zwykły kabel RGB z powodzeniem zadowoli większość zainteresowanych.

 

Pozdrawiam.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak na prawdę to nie ma wyraźnej różnicy między Nintendowskim kablem RGB, a jakimś tanim czy robionym we własnym zakresie. Jeżeli są dobre luty, ekranowany kabel i odpowiednie rezystory i kondki to uzyskamy dokładnie to co jest na oryginalnym kablu. Mając wtyczkę do GC w cenie ~10 zł można zrobić sobie przewód. Jeżeli ktoś jest zapaleńcem i wyznaję idee DIY to polecam się pobawić, jedno popołudnie i zaoszczędzimy trochę kasy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

a pomiedzy zwyklym kablem a RGB nie zauwazylem na LCD zadnej roznicy. kabel RGB daje efekty tylko na CRT.

Akurat miałem okazję to sprawdzić. Kupiłem taki kabel na angielskim ebayu za 40 zł z przesyłką. Różnica pomiędzy dziadowskim Scartem jest b.duża. Wyraźniejsze kolory, brak przepalenia i rozmazania. Tak więc kabel RGB na LCD daje zauważalne różnice.

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
Gość UnexpectedBoy

Mam pytanko odnośnie oficjalnego kabla od Nintendo. Ku mojemu zdziwieniu ma on tylko połowę pinów, w przeciwieństwie do innych kabli rgb. Czy ten brak połowy pinów sprawia, ze grafika jest gorsza? IMG_0758.jpg

 

2 - audio prawy

6 - audio lewy

8 - uziemienie ( switching)

16 - zasil 5v (blanking)

20 - video +

7 - niebieski

11 - zielony

15 - czerwony

17- video -

 

w odpowiedzi na pytanie , tak, gdyz to jest jakby przejsciowka z chinch na scart a nie pelnoprawny rgb scart

Edytowane przez UnexpectedBoy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...