Skocz do zawartości

Kolejny model DS'a


Gość logan40

DSi - Czekasz czy olewasz ????  

107 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czekasz z niecierpliwo?ci? na premier? nowej maszynki Nintendo czy mo?e masz to g??boko w powa?aniu

    • Czekam !!!
      40
    • Olewam to
      57
    • o co chodzi jakby ????
      10


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hmmm, a ta blokada to niejest do DSware, i gier i innych (pipi) z niej sciagnietych(vide. Wii)?

Nie wiem, o co ci chodzi z końcówką zdania, bo Wii ma blokadę na wszystko. Tymczasem DSi, owszem, ma mieć tylko na usługi przeznaczone specjalnie dla DSi (muza, internet itp.). O gry nie ma się co martwić, choć może kiedyś pojawią się jakieś opcje sieciowe, które będą problematyczne. Ale to detal.

 

Przyznam, że obecnie uważam wprowadzenie DSi za... błąd? Na pewno za nie do końca przemyślaną decyzję. Ta wersja za bardzo się różni od megapopularnego Lite'a. Żaden developer nie odważy się wykorzystać np. kamery, skoro już 70 mln ludzi ma konsolkę bez kamery. To samo z innymi bajerami.

 

Słuchanie muzyki czy przeglądanie zdjęć to niby przydatne rzeczy, ale większość potencjalnych klientów i tak ma to już w aparacie, telefonie czy PSP. DS wygrywa z konkurencją właśnie dlatego, że nie kombinuje i nie podrabia - to sprzęt wyłącznie do gier, ale za to gier na najwyższym poziomie. Nie wiem, czy podążanie za trendami na siłę na pewno się opłaci. Dla mnie DSi mogłoby nie być. I wątpię, by ta wersja wiele zmieniła. Myślę, że niedługo kupię z powrotem Lite'a, bo ten będzie żył jeszcze długo.

Odnośnik do komentarza

Ze względów kompatybilności, nie można teraz pododawać regionów do tego, co jest dostępne na DS Lite. Więc blokada będzie tylko na to, co jest przeznaczone wyłącznie dla DSi. Nie ma jeszcze szczegółów, co to będzie. Zakładam, że na pewno będzie to przeglądarka internetowa, program do słuchania muzyki, zarządzania kartami pamięci itp. Gry - na pewno nie. Jeśli zrobią jednak jakąś opcję w grze, przeznaczoną specjalnie dla posiadaczy DSi, to nie wiadomo jeszcze, czy taka opcja będzie działać wszędzie, czy tylko na odpowiednim regionie konsoli. To się pewnie okaże w praktyce.

Odnośnik do komentarza

Oggozo ma rację - jednak na dzień dzisiejszy nie pozostaje nic innego jak czekać na więcej szczegułów.

 

BTW: Ja tam zdecydowałem się na DS Lite. Mnóstwo killerskich tytułów - DSi nie daje mi nic wyjątkowego, godnego szarpnięcia kasy...

 

BTW2: Nintendo oficjalnie zakomunikowało ,że nie ma co oczekiwać obniżek cen (z ich strony) do końca tego roku kalendarzowego...

Edytowane przez logan40
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nikt nie komentuje, ale DSi wylądował. My jeszcze poczekamy, ale widać już jak to działa:

 

- przeglądarka internetowa - koszmar, sporo stron nie działa, a te co działają - robią to tragicznie wolno.

- program do obróbki zdjęć fajny.

- Nintendo robi nowe Wario Ware specjalnie dla DSi. Cóż... szkoda.

- "piraty" nie działają z DSi, przynajmniej skizo tak pisze.

Odnośnik do komentarza
Jakoś nie napalam się na tę konsolkę, szczególnie, że jak na razie wiadomo o tylko jednej grze obsługującej kamerkę (i to nie nowa Zelda, tylko takie sobie IMO Wario Ware).

OBJECTION!

 

Naprawdę chciałbyś, żeby takie gry "exclusive for DSi" wychodziły w ilościach hurtowych? Mi już się nie podoba ta pojedyncza zapowiedź Wario Ware - czyli co, na moim Lite już nie pogram? To trochę takie chamskie zmuszanie klienta do zakupu nowej wersji konsolki <_< ...

Odnośnik do komentarza
Z tego co wypisują na prawo i lewo portale, można wywnioskować, że DSi do EU przyjdzie na jesień 2009, kupa czasu....a z US nie opłaca się sprowadzać bo jest blokada na soft typowy dla DSi....n/c!

Chodzi raczej o to, że jesień jest już dla Nintendo zbyt późnym terminem, więc można uznać że najpóźniej do wakacji i Europa dostanie DSi.

Odnośnik do komentarza
Gość logan40

Z plotek obyczajowych - DSi jest już hacknięty - więc kto wie jak będzie się miała sprawa na wiosnę (USA) oraz okolice czerwca ("Ojropa") - czy nie bedzie dodatkowych zabezpieczeń

 

Potwirdzenie (lub totalne przekreślenie) tych plot juz niebawem

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Zupelnie mi nie pasi ta rewizja. Kamerka mnie wali. Co z tym mozna zrobic. Pewnie normalne gry tylko ze musze ogladac swoj szkaradny ryj. Mozliwosci odtwarzania mediow mam lepsze uzywajac Moonshella na DS Lite . Brak slotu GBA jest wielkim minusem. Rzekoma strata czasu baterii o ktorej gdzies czytalem mi sie nie podoba. Jedyny plus to rzeczy do zasysania z internetu. To ma potencjal. Pewnie biblioteka gier GBA sie pojawi w tym sklepie. Moze jakies ciekawe exclusivy beda. Ale na razie to za malo zeby rozwazac upgrade. Watpie zeby bylo jakos duzo exclusivow na DSi. Bo niby jakie mialoby to miec uzasadnienie. Chyba tylko jesli gra wykorzystuje kamere. Chociaz ponoc konsolka ma wbudowany dodatkowy ram, ktor byl potrzebny do uzywania wersji Opery na Dsa. Moze da sie z tym co zrobic. Mam nadzieje ze nie, bo takie segmentowanie uzytkownikow byloby chamskie i ja osobiscie juz predzej bym poczekal na nastepne, prawdziwe DS 2 czy cos.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Z plotek obyczajowych - DSi jest już hacknięty - więc kto wie jak będzie się miała sprawa na wiosnę (USA) oraz okolice czerwca ("Ojropa") - czy nie bedzie dodatkowych zabezpieczeń

 

Potwirdzenie (lub totalne przekreślenie) tych plot juz niebawem

Chmm, nie chce wyjsc na ostatniego pirackiego dupka ale w zasadzie ta sprawa ciekawi mnie najbardziej... zastanawiam sie( skoro nowy model ma miec wejscie na kardy SD jak zostanie rozwiazana sprawa roomow, wyobrazalem to sobie.. wgrywasz na SD jakis program ladujesz na karte gry i jedziesz :) ale chyba sie rozmarzylem. Programatory maja nie dzialac... licze, ze e- mozgi wpadna na jakis latwy do strawienia pomysl

Odnośnik do komentarza
Z plotek obyczajowych - DSi jest już hacknięty - więc kto wie jak będzie się miała sprawa na wiosnę (USA) oraz okolice czerwca ("Ojropa") - czy nie bedzie dodatkowych zabezpieczeń

 

Potwirdzenie (lub totalne przekreślenie) tych plot juz niebawem

Chmm, nie chce wyjsc na ostatniego pirackiego dupka ale w zasadzie ta sprawa ciekawi mnie najbardziej... zastanawiam sie( skoro nowy model ma miec wejscie na kardy SD jak zostanie rozwiazana sprawa roomow, wyobrazalem to sobie.. wgrywasz na SD jakis program ladujesz na karte gry i jedziesz :) ale chyba sie rozmarzylem. Programatory maja nie dzialac... licze, ze e- mozgi wpadna na jakis latwy do strawienia pomysl

jest juz jakis czas acekard dla dsi.... chcesz moge Ci sprowadzic :P tylko te koszta wysyłki do Ciebie zabijają :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...