Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Premiera zbliza sie wielkimi krokami w zwiazku z tym chciałbym napisac i zapytac o to jaki dysk byłby w tej chwili najlepszy do PS4

 

Biorac pod uwage wielkosc gier obawiam sie ,ze 500 GB skonczy sie bardzo szybko

Jaki dysk 1 TB (lub wiekszy) polecacie?

 

Od Tanszych

http://allegro.pl/dysk-2-5-hitachi-1000gb-1tb-sata3-5400-8mb-wwa-i3658229662.html

 

Po teoretycznie najlepsze (najdrozsze)

http://allegro.pl/dysk-ssd-hdd-1tb-2-5-sata-hybrydowy-sshd-3-lata-gw-i3601584946.html

 

Czy hybryda bedzie własciwa do PS4?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wklejam w 2 tematach bo tego nie widziałem. 

 

 

Ciekawe jak wypadnie porownanie HDD/SSD na wiekszych grach typu Killzone. 

Swoja drogą zakup dysku SSD narazie mija sie z celem. Zakup szybkiego dysku SSD 500GB to koszt około 1400zł 

Bardziej mnie interesuje jaka będzie roznica przy 5400rpm a 7200rpm, ewentualnie dyski hybrydowe z 8GB SSD.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

 Witam. Mam kilka pytań. Posiadam PS3 i PS4 i chciałbym wymienić w nich dyski. Pomyślałem że kupie Seagate SSHD(ST1000LM014) 1TB, włożę go do czwórki, a dysk z czwórki (500GB)  włożę do trójki. Mam w związku z tym kilk pytań:

 

1.Jak dużego dysku pośredniego będę potrzebował, żeby zrobić backup mojego aktualnego dysku 250 GB, prawie po brzegi wypełnionego? Wystarczy 250, czy on potrzebuje jeszcze jakiejś dodatkowej objętości na rożne pierdoły, pakowania, rozpakowania?

 

2.Czy stracę jakąkolwiek gwarancje na PS4? Bo wykupiłem ubezpieczenie na 5 lat i mam nadzieje że wymiana  dysku tego nie narusza.

 

3.Czy dysk zamontowany w czwórce bez problemu pójdzie na trójce.

 

4.Czy procedura przy zmianie dysku na czwórce jest taka sama jak na trójce?(backup,przegranie pełnej zawartości,start)

 

Dziekuje z góry za odpowiedzi i przepraszam za ich lamerski charakter. Średnio się na tym znam, a nie chciałbym czegoś zepsuć.  

 

Pozdrawiam.

 

Marcin.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Informacja dla zainteresowanych:

 

Można kupić w polskim internecie dysk zewnętrzny USB "Seagate Backup Plus Slim 2TB". W środku siedzi Samsung M9T 2TB. Wymontować go z kieszeni i wsadzić do PS4. Do czasu ostatniej aktualizacji nie działał, ale gdy mamy FW 1.70 działa jak marzenie.

 

I teraz ciekawostka

- goły dysk do nabycia ze sklepu w UK kosztuje ok. 150 funtów (+przesyłka).

- dysk zamontowany w kieszeni USB (jak wyżej) kupiony w Polsce kosztuje 435 PLN (przesyłka w cenie)

 

SUPER DEAL !!!!

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj kupiłem za 329zł :) na dysk Hitachi HTS541515A9E630 1,5TB, wymiar niby podane jest 9,5mm, nie mierzyłem go ale jest grubszy od tego co w konsoli. W każdym razie pasuje i działa jak trzeba, dysk jest cichy. Wymiana była raczej bezproblemowa.

 

Uważam że za 329zł to świetna okazja, chyba najlepsza w kategorii cena/pojemność.

 

PS4 pokazuje 1362 wolnego miejsca.

 

http://www.x-kom.pl/p/176964-dysk-twardy-2-5-sata-hitachi-1-5tb-travelstar-5k1500-5400obr-32mb.html?ceneo_spo=true

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza

Mój deal jest korzystniejszy w stosunku cena do pojemność ;) i jeszcze jest więcej miejsca he he

Samsung M9T 2TB: 435/2000 = 0,2175 PLN za 1GB

HGST 1,5TB: = 329/1500 = 0,2193 PLN za 1 GB

 

Tadam :D:P

 

PS. Oczywiście pojemność dysku podana jako 2000 i 1500 dla uproszczenia bo wiadomo że jest proporcjonalnie mniejsza

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, różnica jest niewielka ale na twoją korzyść.

 

Jednak, jeśli dla kogoś różnice stanowi wydać 330 a 430zł, to zawsze ma alternatywę a i tak otrzyma 3x więcej niż w ps4 a 100zł w kieszeni.

 

Ja pewnie jakbym wczoraj zajrzał na forum kupiłbym 2tb :)

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam

 

Jestem swiezo po montazu dysku 2 Tb w mojej PS4 :)

 

Zakupiony dysk to:

Seagate Portable Backup Plus Slim 2 TB USB 3.0 Black

 

http://www.ceneo.pl/27029087;0280-0.htm#tab=click_scroll

 

Dysk oczywiscie to wersja portable (zewnetrzny) ktory tzreba wydobyc z obudowy lecz nie jest to trudne :) (ponizej filmik) Dysk ma oczywiscie odpowiednia grubosc czyli 9,5 mm. Placilem za niego 339 zl byla promocja w jednym ze sklepow internetowych, normalna cena w tej chwili to jakies 370-390 zl. Wyciagniecie dysku z obudowy oczywiscie wiaze sie z utrata gwarancji na niego. Porownujac cene tego dysku z dyskiem Samsunga ktory wiadomo jest OEM czyli bez obudowy itd jestem sklonny poniesc ryzyko utraty gwarancji. Dysk Samsunga M9T nie dosc ze kosztuje praktycznie jeszcze raz tyle co Seagate to jest na dzien dzisiejszy dyskiem widmo i nigdzie go nie ma :)

 

Filmik jak wyciagnac ten dysk z obudowy:

(PS4 upgrade 2TB Samsung M9T (Seagate backup plus slim)

https://www.youtube.com/watch?v=GNe68P_-TzQ

 

Ponizej zdjecia z procesu wymiany dysku jak i same zdjecia dyskow :) Jak widac w srodku Seagata w obudowie kryje sie dysk Samsunga :) W tej chwili Samsung robi tylko dyski pojemnosci 2 Tb o grubosci 9,5 mm :)

 

https://flic.kr/s/aHsk3sU6As

 

Odnośnik do komentarza

Ja też trzymam cyfrowe gry na dysku, nawet jak je ukończę, bo czasem do nich wracam. Na PS3 mam dysk 1TB, mam na nim ponad 70 gier z PS+ i ponad 30, ktore sam kupiłem. Wolnego miejsca zostalo mi jakieś 15GB. Jak zabraknie miejsca to będę usuwać te, przy których jest najmniejsza szansa, że do nich wrócę :) Aha, kupuję gry w pudełkach. Te 30 to głównie indyki.

Odnośnik do komentarza

17gb wolnego? to trzymasz na dysku te gry które już przezedłeś?

czy serio masz same wersje cyfrowe?

Trzymam wszystkie bo lubię zagrać jeszcze raz albo pograć w multi danej gry. Tak mam wszystkie cyfrowe nie wliczając trzech KZ bundle i NFS którego kupiłem przy zakupie PS i Diablo bo nie wytrzymałem i pobieglem do sklepu ale tak to kupiłbym cyfrowa. A tak to siedzę w pracy plejak standby wchodzę na pss kupuje i gra się ściąga po powrocie do domu page już pytać:P Edytowane przez gamerTHC
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...