Jump to content

SunaGuidesPL

Użytkownicy
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Stara się

Kontakt

 • Strona WWW:
  www.youtube.com/c/SunaGuidesPL

Informacje o profilu

 • Płeć:
  mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Zainteresowania:
  Gry, Szachy, Japonia, Youtube
 • PSN ID:
  sunashigure1
 • Nintendo ID:
  sunashigure1
 • Steam ID:
  sunashigure1

Recent Profile Visitors

239 profile views
 1. Jak dla mnie, świetna gra. Historia Connor(a) najlepsza. Najbardziej szokujący moment to ten z Zdobyłem 2 dni temu Platynę i postanowiłem zrobić poradnik do trofeum "Tam i z powrotem" (I'll be back), czyli 8 zgonów Connor(a) - zaraz po Platynie najrzadziej zdobywane trofeum. Od początku do końca. Dokładne wybory. Opis pod filmikiem jest po polsku. Mam nadzieję, że komuś to pomoże w zdobyciu Platyny. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie odpowiem. Fajnie, że możemy pogadać o grach i pomóc sobie nawzajem na forum PSXEXTREME.
 2. Nowe informacje. -Cassandra od jutra, 4 nowe postacie w przyszłym roku oraz: -Haohmaru jako gość (Samurai Shodown) -nowy system walki -nowe ruchy Dostałem te info od Kayane, więc wiarygodne źródło :) A tak w ogóle, EVO było super.
 3. Jako fan Xianghua, musiałem to zrobić. Pomimo, że obecnie rzępolę w inne gry, coś kazało mi wrócić i zrobić taki poradnik. Pewnie można było zrobić to lepiej, tylko czasu brak Najlepsze ruchy, combosy, triki.. Wraz opisem (kombinacje klawiszy). Dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Wracając do Soul Calibur, postaram się odpowiedzieć na każde pytanie (zwłaszcza jeśli chodzi o Xianghua, nawet te najbardziej techniczne). Każda opinia czy pytanie będą mile widziane. Dzięki.
 4. Taa, największym wrogiem jest czas (a właściwie jego brak). Ważna jest umiejętność szybkiego czytania Kany. Racja. Na egzaminie C1 z angielskiego, mogłem posłuchać dialogów po raz drugi i spokojnie odpowiedzieć na pytania. Tak powinno być na każdym egzaminie językowym.
 5. SunaGuidesPL

  Nioh 2

  Gratulacje dla zdobywcy tego kodu. I wszystkich szczęśliwców Trudno pojąć, dlaczego kod jest rozsyłany na zasadzie RNG. Ba, dostają go nawet konta nieaktywne czy ludzie, którzy nigdy nie grali w Nioh. O ile to drugie mogę zrozumieć (nowa klientela i ich opinie), to pierwsze już nie bardzo. Co więcej, potencjalna, otwarta Alpha to jeszcze więcej opinii ludzi (a to chyba najważniejsze dla deweloperów na tym etapie). Prośbę o kod skierowałem do TN, ale nie planują "zwiększania uczestników zamkniętej Alpha(y)". Szkoda, że prawdziwi fani [nawet niektórzy Youtube(rzy) skupiający się tylko na Nioh] nie otrzymali kodu. Trudno. Mam nadzieję, że Beta będzie otwarta dla wszystkich.
 6. SunaGuidesPL

  Death Stranding

  Trailer świetny. Osobiście preferuję oryginalne głosy aktorów (zawsze i wszędzie), choć każdy ma swój gust i preferencje właśnie. Nie wyobrażam sobie, żeby do takiego tytułu nie było napisów PL (dla osób, które nie znają języka angielskiego) czy innych języków. Mamy do czynienia z mistrzem Hideo - można spodziewać się wielkiej jakości. To coraz powszechniejsza praktyka, choć MGSV (pomimo swych niewątpliwych wad) był.. solidny (zwłaszcza gameplay)
 7. Dzięki. Oczywiście, miałem na myśli język pisany. To prawda. Język mówiony i prosta komunikacja są do ogarnięcia. Ja po kilku miesiącach samotnej nauki podszedłem do egzaminu N5 (nie sprawdzają tam japońskiego mówionego) i myślałem, że "rozwalę" ten poziom. A tu pach! 25 pytań w pierwszej części i 30 minut czasu. Pach gramatyka i teksty z pytaniami w drugiej części. 35 pytań (właściwie dialogów) z płyty bez powtórki w trzeciej części. Wtedy do mnie dotarło, że bez porządnego przygotowania, nie zda się tego egzaminu. Dla wszystkich podchodzących do JLPT, solidnie się przygotujcie. Nie wierzcie ludziom, którzy mówią, że N5 jest banalny (albo, że to same podziękowania i przywitania). Ja niestety uwierzyłem i dostałem po kościach. No chyba, że ktoś uczy się japońskiego od dawna i bardziej skupia się na nim niż na innych językach.
 8. SunaGuidesPL

  Nioh

  Hej! No wiesz, ja bardzo długo w to grałem. I dużo random coop(u). Zamierzam zrobić jeszcze jedną level 1 run przed premierą Nioh 2 (jak czas pozwoli), tak btw. Ale mniejsza z tym. Ogrzyca. Hmm, staraj się być maksymalnie blisko. Jedyne dwa ataki, które mogą zaskoczyć to ten "skok" z góry i atak furii (kiedy ma poniżej 50% HP). Uniki staraj się robić do lewej strony (jej prawej). Ona wcale nie ma takich dobry hitbox(ów), więc "przytulając" się do niej i stosując uniki na lewo, nie powinnaś mieć większych problemów. Możesz po uderzeniu zrobić też dwa uniki. Oczywiście jest jeszcze Living Weapon, ale to radziłbym zostawić na sam koniec. Z tego co pamiętam, Ogrzyca jest podatna na żywioł wody - oprócz większych obrażeń, straci też więcej Ki. Możesz też połączyć dwa element, np. "zasil" swój miecz wodą i kiedy zaaplikujesz ten element, zmień na inny (np. wiatr). Po drugiej (i skutecznej) aplikacji zadasz Ogrzycy status Chaosu (Chaos, Discord) - będzie wtedy zupełnie bezbronna (utraci całe swoje Ki) i przez dłuższy czas będziesz mogła atakować. Staraj się zasilić swoją Żywą Broń (LW) jeszcze przed walką. Możesz też dodać do szybkiego ekwipunku kamienie Amrity - wtedy nawet podczas walki jest możliwa ponowna aktywacja Living Weapon. LW jest generalnie przegięte w Nioh pod wieloma względami, używaj tego tylko w ostateczności. W razie co, pisz i nie przejmuj się docinkami innych użytkowników forum. Powodzenia!
 9. SunaGuidesPL

  Nioh 2

  Wow!! Tak długo czekałem na jakieś info i do tego jeszcze Alpha! Rzadko "preorderuję" gry, ale tu nie ma nad czym się zastanawiać. Wielkie dzięki za info!
 10. SunaGuidesPL

  Pizza

  Dzięki wielkie! Zawsze szedłem na łatwiznę i zamawiałem pizzę właśnie z tym serowym brzegiem. Muszę kiedyś spróbować. Połowa grubości pizzy, got it. Jeśli się zdecyduję, na pewno dam znać jak poszło. Nie wiem skąd przekonanie u długoletnich użytkowników forum, że normalna rozmowa o pizzy (pytałem poważnie, chciałbym umieć coś więcej niż kotlet, sałatka i ziemniaki ) jest ustawką alterów (i do tego bez żadnych dowodów, ale spoko). Po prostu dłużej urzędujący użytkownicy chcą nam dopiec (mam nadzieję, że kawałek pizzy ). Nie przejmowałbym się tym za bardzo. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź!
 11. SunaGuidesPL

  Pizza

  Dzięki za info! To zdecydowanie do ogarnięcia ^0^
 12. SunaGuidesPL

  Nioh

  Tak, fajny pomysł z tymi nagrodami za punkty chwały. Uwielbiam grać jako Okatsu Żadnych nowych informacji, niestety.
 13. Oczywiście. Chodziło mi o to, że pomimo ugruntowania w KK (każdy obywatel ma w istocie obowiązek niezwłocznego powiadomienia), część duchownych uznaje za słuszne jedynie powiadomienie władz kościelnych. Sprawa o odszkodowanie dla Marcina K. (za skazanego prawomocnie księdza [za przestępstwo seksualne]) i zatrudnionego przez kurię radcę prawnego, który powiedział: "(...) nie będą miały zastosowania wyłącznie przepisy KC, tylko lex specialis, jakim jest kodeks kanoniczny". To tak jakby prawo kanoniczne było nadrzędne w stosunku do prawa cywilnego/karnego. Prawo kanoniczne nie zastępuje w żadnym wypadku prawa karnego. Jeśli biskup pociągnie do odpowiedzialności "kanonicznej" jakiegoś mężczyznę, to nie znaczy, że zastępuje to odpowiedzialność karną.
 14. SunaGuidesPL

  Nioh

  Przyznaję, że ta gra za bardzo mnie wciągnęła; dopiero po "jakimś" czasie sprawdzam sobie statystyki i.. szczęka opadła. Nigdy nie czułem się znudzony.. Może poza momentami, gdy ludzie w Otchłani odpalali Kato + critical Living Weapon i demolowali boss(ów) dwoma uderzeniami. Było to nagminne. Co to za walka, jak odpalasz petardę i boss pada w parę sekund. Dużo ciekawsze jest nauczenie się jego ataków i po prostu walka fair (ktoś zaraz powie, że co to za fair walka, jak boss może gracza jednym uderzeniem powalić). Z drugiej strony, każdy może grać jak chce, rzecz jasna. Hehe.
 15. Fajnie, że jest tak dużo osób chcących uczyć się języka japońskiego Jeśli o mnie chodzi, to bardzo pomogły mi rozmowy z Japończykami przez 3DS. Jestem w zasadzie samoukiem, choć brałem też kilka miesięcy korepetycji (godzinne zajęcia raz lub dwa na tydz.). Niestety, lektorka (pomimo posiadania JLPT N2) nie była bardzo efektywna. Myślę, że mój poziom oscyluje wokół N4 na ten moment (udało mi się zdać egzamin i uzyskać certyfikat N5). Chcę w przyszłości używać go biegle (póki co wystarczy biegły angielski). Każdemu, kto chce zacząć uczyć się języka japońskiego, od razu sugeruję naukę Hiragany i Katakany (bez tego ani rusz). Kanji dopiero po ogarnięciu Kany. Oczywiście, manga/anime/filmy/gry japońskie czy radio bardzo pomagają. Książki są jednak najbardziej wartościowe, w moim odczuciu. Japoński to jeden z najtrudniejszych języków na świecie (chiński jest łatwiejszy tak btw), więc to normalnie, że jest trudno i popełniamy błędy. Ważne, żeby się nie poddawać. Nawet popełniając duże gafy podczas rozmowy z Japończykami - im bardzo się podoba, ze próbujemy ogarnąć ich trudny język i są bardzo pomocni. Powodzenia!
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.