Skocz do zawartości

Przepisy


yaczes

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zamiast jajecznicy robię sobie placki. 4 jajka z tego 2 żółtka odrzucam, 100g owsianych, 1 duża łyżka miodu. Mieszam wszystko i na patelnie. Wychodzą smaczne, pulchne placki, które nie trzeba słodzić, bo mają w sobie miód. Oczywiście jak ktoś chcę to może polać np. jogurtem.

Odnośnik do komentarza

Od siebie mogę polecić sałatkę z kurczakiem z sosem czosnkowym. Przygotowanie nie zajmuje dużo czasu.

 

Pokroić przyprawionego kurczaka w kostkę i rzucić na patelnię/elektryczny grill. W czasie smażenia kurczaka na talerzu ułożyć:

- sałatę, zwykłą lub/i pekińską

- kilka kostek sera feta /dodatek/

- wkroić kawałki cebuli fioletowej

- pokrojony pomidor, ogórek, paprykę

- jeżeli ktoś lubi polecam też dorzucić kilka oliwek /dodatek/

Następnie wrzucamy przygotowane mięso i ewentualnie polewamy odrobiną oliwy. Oczywiście sałatkę i mięso przyprawiamy według uznania.

Można sobie do tego przygotować w/w sos czosnkowy (czosnek + śmietana, sól i pieprz) i polać sałatkę. Moim zdaniem - niebo w gębie.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Sorry za lekki offtop, ale szukam grilla do domu- czyli do kuchni. Zastanawiam się czy brać grill z wymiennymi płytkami, są takie 3w1, konkretnie obserwowałem Hyundai'a. Mi zależy mimo wszystko na grillowaniu, ale niedługo chrześniak przyjedzie, więc będzie można z łatwością zrobić gofry, itd. Z drugiej strony natomiast, wychodząc z założenia, że jak coś jest do wszystkiego... na drugim froncie myślałem o grillu- również elektrycznym- ale bez wymiennianych płytek, z lekkim skosem, dzięki któremu oczywiście tłuszcz spływa na tackę. Ktoś może ma jakieś pojęcie w tym temacie? Może posiadał/posiada ten z wymiennymi płytkami? Boję się najbardziej, że nie będzie odsączać wody/tłuszczu, ale z drugiej strony może też go wypalać. Mimo wszystko za odpowiedź z góry dzięki.

 

Jeżeli chodzi o temat, to mogę kilka przepisów zerżnąć z prasy (generalnie od 2002 rocznika w górę, wszędzie poupychane w szafkach mam pojedyncze numery i robię właśnie porządek)

nxdgR.jpg

jak i podać to co sam wcinałem. Gdzieś miałem dość fajny przepis na kulki proteinowe kokosowe (wymagane niestety WPC, ale da się zrobić szybko i mogą leżeć długo). Będą chętni?

 

 

______________________________________________

A ch*j tam, żeby nie było sucho, to szybka sałatka z tuny, którą sam od czasu do czasu wcinam:

 

Potrzebne rzeczy:

- pucha tunczyka

- ryż

- ketchup

- por

- 2-3 jaja

- ogórek konserwowy (jak kto woli może być kiszony)

- może być majonez, ale nie musi

 

Robimy:

Tune odsączamy, ryż gotujemy, por kroimy w paseczki, jaja gotujemy na twardo, potem kroimy w kostkę, ogórek kroimy w kostkę. Następnie układamy warstwami w misce (można różne konfiguracje, ja natomiast układam zawsze tak):

- ryż

- ketchup

- por

- ryż

- tuńczyk

- jajka

- ketchup

- ogórek

- wedle uznania majonez można dać gdzie się chce, o ile w ogóle się chce.

 

Później do lodówy i czekamy aż cała sałatka "przejdzie". Dość niezły posiłek, nie tylko dla ćwiczących, ale również jak przyjdą goście.

 

_____________________________________________________

a jak nie mam grilla elektrycznego ;(?

Piekarnik albo PAM do smażenia.

Edytowane przez famas_kg
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Masło fistaszkowe:

Orzechy arachidowe łuskane (właściwie można dorzucić innych orzechów) oliwa z oliwek, miód, ew. sól, maszynka do mięsa.

 

Orzechy wrzucamy do maszynki, po pierwszym przemieleniu dodajemy oliwy, miodu i soli - nie podaję proporcji, wszystko dodajemy fo smaku. Uzyskaną masę ponownie przemielamy maszynką i gotowe :)

Osobiście nie uzyskałem jednorodnej masy, ale można na końcu posłużyć sie blenderem, kto co woli.

 

Pewnie niejedna osoba tego próbowała, ale ponieważ jestem zadowolony z rezultatu zamieszczam to tutaj.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Najpierw to te orzechy należy wrzucić do piekarnika na 10/15 minut, muszą być wysuszone, a jeszcze wcześniej o ile kupiliśmy solone, przemywamy wodą.

 

jak wystygną to wrzucam po garści do blendera, miele na papkę, taką jak mokry piasek.

Jak zmiele już wszystko, dodaje do tego oliwę - na ogól robię z 1kg orzechów więc tak z 10 łyżek oliwy, ale to na oko robię.

 

mieszamy, dodajemy trochę soli. Jak ktoś chce to może dodać i miodu.

 

do tego biorę jeszcze kilka orzechów które miele w blenderze, ale nie w proch jak poprzednio tylko tak delikatnie, na drobne kawałeczki i dodaje do wcześniej zrobionego masła, co bo było fajnie i chrupiąco.

 

do lodówki i po kilu godzinach mamy wypas masło orzechowe, mniam mniam

Odnośnik do komentarza

Nic nie trzeba suszyć/prażyć w piekarniku( chyba, że sól zmywasz, wtedy się zgodzę), brałem orzechy paczkowane po 1kg (hipermarketowe), niesolone. Maszynka do mięsa nadaje się w takim samym stopniu jak blender :)

W każdym razie dobre toto jest, zarówno na chlebek jak i jako przekąska.

Jeszcze jedna rzecz, dodając oliwę z oliwek należy brać pod uwagę, że w niskich temperaturach zastyga, ja trzymam poza lodówką, i tak długo nie postoi :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...