Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate (tematyka offline)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, moze dla was to oczywiste.

 

Robisz sobie jakis tani set z gatheringiem, leather set bedzie dobry, pierwszy u kowala. Mozna dopchac kamieniami i charmem skill.

Potem zarcie, fish + drink co daje skill felyne explorer, wrzuca nas on do sekretnego spota na mapie na poczatku questa.

Idziemy na jakis hr quest, najlepszy bedzie z hr4 w gh " rhenoplos headache", na sekretnym spocie zbieramy co sie da, spadamy na dol, zabijamy mobki, napierdalalmy kilofem, idziemy do lokacji obok, tam tez jedno miesjce do kopania, bijemy mobki, wracamy do poprzedniej lokacji i bijemy znowu to samo, koniec. Jakies 5 minut to zajmuje.

Odnośnik do komentarza

nieźle 13 to już pokaźna ilośc :>

 

jest skill charmer który powoduje większą szanse na znalezienie charmów, ma aż 3 poziomy (+10, +15, +20), powoduje szanse że znaleziony charm sie rozdwoi i dostaniemy 2 za jednym razem, ale trudno go zdobyć

ma go chyba tylko jeden element zbroi - hełm  z granka, ale za to odrazu ma +13. a kamyki żeby dopchać do 20 też bardzo trudno sie robi. wiec to raczej dopiero na koncu gry można sie połasić o to.

 

w 3U bylo znacznie łatwiej, chociaż też trudno i pod koniec gry

 

 

zbroje z randomowego lasu mogą mieć skill horading - działa jak ghaterring + charmer

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

kurde zbroja z monoblosa jest naprawde spoko

+20 atak

+10 adrenaline

 

i 7 slotów

z talizmanem można naprawde sporo z niej uzyskać,

zroiłem sobie +25 ataku - atak up XL, plus kamykami i talizmanem bomb boost (wybuchy bracha)

ale jak bede miał inną bron niz bracha moge dowolnie wsadzić inny skill

 

brakuje artisana ale jak sie ogarne z broniami sergiosa to nie bede go potrzbował, jest moc:D

 

jedyne co -15 i -20 na thinder i ice boli

Odnośnik do komentarza

coś mi posta skasowało

tak azure los jest w wiosce zaraz za sergiosem

 

 

 

chce jeszcze napisać 2 słowa o zbrojach jakie wczoraj zrobiłem bo jestem z nich zadowolony i moge je polecić

 

monoblos S

ok 300defa, po lekkim dopakowaniu ponad 350 (dopakowałem tylko o te prostrze armor sphere)

pierwotne skille

atak up L (+20)

adrenaline+1 (+10)

chyba 8 slotów

8 slotów + talizman daje ogromne pole do popisu, można dopakować bardzo różnorodne skille

chociażby np dopchać atak up do +25 i mieć atak up XL (co też uczyniłem)

do tego dorzuciłem bomb boost który zwiększa skuteczność broni bracha (i przy okazji dmg bomb i daje 100% na tworzenie bomb)

 

alternatywnie dopakowałem też status up żeby uzywać z usypiającym snsem

 

ale można dodać naprawde sporo rzeczy

oczywiście adrenaline+2 też spokojnie można dopchać jak ktoś lubi biegać mając poniżej 60hp i zyskać 30% bonusu do ataku

 

może dodam sobie też guard+1 bo jednak jest bardzo wyraźna różnica jeśli chodzi o odpychanie i zjadanie staminy - bez tego znacznie trudniej jest robić countery

może też zamiast tego dopcham evade+1 żeby robić uniki zamiast counterów

naprawde 8 slotów + odpowiedni talizman daje bardzo dużą dowolnośc to wielki plus.

już teraz mam 3 wersje tej zbroi

atak XL + bomb boost

atak XL + health

status up

 

jedyne czego nie jestem na obecną chwile dopchać to sharpness+1 bo nie mam talizmanu a kamyki dają +1 punkt na 2 sloty (pewnie na g ranku odblokują sie kamyki dające +1 za 1 slot)

 

 

 

druga zbroja dla gunnera

lagombi S

około 100defa, po dopchaniu ok 160, laser i szarża czarnego graviosa zabierały mi ok 40% życia więc bardzo zadowalający wynik

skille

evade up

lasting power (niektóre itemy dłużej działają, niezbyt potrzbny ale moze byc)

cold negated (nie trzeba pić hot drinków)

heat negatyw (zwiększa efekty gorąca jak sie nie wypije cool drina, można jednym kamykiem zniwelować, ale w większości lokacji to nie ma znaczenia i tak, tylko w wulkanie i pustyni, a dzięki lastin power cool drin działa dłużej)

7 slotów

też pozwala na sporo kombinowania

zależnie od posiadanych talizmanów ja moge dopchać min

evade+1

bomb boost (przydało sie na śpiącego graviosa -zwiększa siłe bomb)

precision

reaload speed

i w sumie sporo innych

pewnie zrobie evade+1 tylko musze jeszcze pare materiałów na kamyki uzyskać

 

ogolnie dosyć prosty do wyfarmienia set, a daje evade up (super mi sie turlało w walce z grawem, 2 turlania i pokywałem wielką odległość) i może też evade+1 dać.

pare dni temu zastanawiam sie sie jak uzyskac te 2 skille bez potrzby farmienia nargi i kombinowałem z torso up itp. okazalo sie że niepotrzbnie - lagombi s ma 2 razy więcej defa niż narga, kilka dodatków i więcej slotów a i prościej go zrobić (narga wymaga kilku zinogre plate na wymiane)

 

 

przez 60 godzin biegałem w secie z barotha i mimo że guard mi sie podobał to jednak defa mocno brakowało na HR. teraz w tych nowych zbrojach moge pełną parą atakować high rank

w dodatku barroth z guard+1 i auto guard powodował że starałem sie używać lancy żeby wykorzystać te skille. teraz mam wielką dowolność i moge poszaleć każdą bronią, wiec pewnie troche powalcze młotem w końcu którego prawie nie ruszyłem

 

 

ogolnie polecam obie zbroje jak ktoś jeszcze nie ma jakiejś fajnej na high rank

 

 

 

i jeszcze jako bonus obrazek jaki przypadkiem znalazłem w googlach teraz a narysowałem go ok 2006-7 roku w czasach fascynacji monsterem :D

 

 

monster_hunter___diablos_armor_by_Bokor.

 

 

w MH2 japońskim na ps2 biegałem w zbroi diablosa

Odnośnik do komentarza

bo lagombi to dla gunnera - one zawsze ma 2 razy mniej niż blademaster

 

lagombi gunner ma pierwotnie 22defa na kazdy element, blademaster 44defa

 

monoblos blademaster 57defa na elemencie

 

 

lagombi w grze jest uznawany za prostego wroga dlatego jego zbroja ma znacznie mniej defa niż monoblosa. no i własnie różnica ginner-blademaster  dochodzi

 

 

jeszcze dodam że po wczorajszych zakupach

+ jeszcze LBG z seltasa z kilkoma ulepszeniami

cała zabawa kosztowała tyle kasy że zszedłem do zera, nigdy mi sie to chyba nie przytrafiło żeby wypstrykać całą kase (nie licząc samego początku gdzie ogólnie ma sie kilka tysiaków)

musiałem sprzedać kilka śmieci, głównie randomowe bronie i jakieś bostawowe bronie które dropiły z rusted shardów, żeby móc ulepszyć LGB

 

wydałem wczoraj prawie 200.000 xD

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

zaczalem dzis grac z mysla ze skoro nie moge ulepszyc snsa z kirina zeby farmic monoblosa to zrobie sns z hr zinogre

 

no i po 2 zinograch mialem 2 jaspery i 3 plate'y lol wiec zdecydowalem ze zrobie caly set

zanim zdobylem wszystkie materialy, mialem 4 jaspery i 5 plate'ow xD na deser jeden z zinogrow byl ogromny i wpadla zlota korona

 

oto efekty

7QFpWuI.jpg

szkoda ze ten sns ma bardzo malo blue, ten z kirina ma duzo wiecej wiec i tak chetnie go w koncu zdobede

 

troche armor sphere zdobede i def powininen byc 350+

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

kurde bylem dzis śpiący i powtarzalem sobie ze musze isc wczesniej spac ale ok 2 w nocy zblizalem sie do sergisa wiec już postanowilem ze zrobie

 

zabiłem go , nawet 2 razy, za pierwszym razem SA z kirina ok 14:30min, za drguim razem lanca bracha ze 2 min szybciej.

ogolnie szalony jest i ruchliwy ale to coraz częściej spotykane zachowanie u nowych wrogów

 

lancą chyba jednak lepiej sie walczylo, dobrze jest miec blok bo te jego łuski sa wkurzajace

 

zrboiłem z niego młot i chyba własnie tym mlotem spróbuje go zabic jutro. ciekawe jak szybko pojdzie. chociaz czuje ze akurat na niego lacna z bracha jest lepsza

 

z atak up XL ten młot ma ok 1050dmg, calkiem sporo. zwlaszcza ze ma też biała ostrość

 

oczy mi sie zamykaja, skonczylem grac bo mi konsola z ręki wypadala bo zasypialem na siedząco

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Strasznie malo to przesada. Ma podobną ilość co inni.

 

Rzeczywiscie w miare szybko zdycha

 

Ale jesli planujesz rozwlac glowe snsem to bedzie dosyc trudno. Ja SA i lanca z wybuchami dosyc na ostatnią chwile rozwalalem glowe. Po prostu nie ma zbyt wielu okazji do ataku oprocz sytuacji gdy sie przewróci.

Normalnie glowe trzyma nisko ale poprostu zbytnio skoczny jest. A czasem tez jest w pół-locie gdy jest tuż nad ziemią i atakuje tylkimi nogami. Wtedy glowa jest poza zasiegiem kazdej broni

Odnośnik do komentarza

Bomby pewnie pomogą rzeczywiście


btw niektóre jego ataki nakładają nowy status bleeding. Ale w sumie nie wiem jak to dokladnie dziala. Czasem są takie błyski ktore wlasnie mają o tym świadczyć ale nie zawsze gdy przy błysku pojawial sie status. Jak sie jednak pojawi do wiekszosc akcji jak turlanie bieganie i atakowanie powoduje spory spadek zycia. Jak sie kucnie na ok 5-7 sekund to znika. Ale trudno sie kuca przy sergiosie bo mocno nakur.wia caly czas.
oprocz tego welldone stake niweluje status. Oraz mosswine jerky - do kupienia w sklepie w hallu

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...