Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate (tematyka offline)


Rekomendowane odpowiedzi

sam tak pare razy robiłem

 

ale jak sie ma blok to na szczęscie ten status rzadko wchodzi

 

 

druga opcja gdzie jest w miare bezpiecznie to pod nim, co prawda często atakuje nogami podlatując minimalnie do góry, i przy tych atakach czasem też sie pojawiają te błyski ale z jakiegoś powodu w większosci przypadków status nie wchodził same ataki prawie nie zabierały życia, nie wiem jak to dokładnie funkcjonuje zwłaszcza że sergios bardzo sie rusza i jak sie stoi pod nim to kamera nie ukazuje wszystkiego bo poprostu szalejące ruchy sergiosa zasłaniają obaraz.

ale tak czy siak miałem wrażenie ze stojąc pod nim w miare rzadko obrywałem

 

za to jak sie jest przed nim a nawet za nim to co chwile strzela tymi łuskami nakładającymi status. potrafi strzelać też z ogona do tyłu wiec trzeba uważać

 

blok snsa może dosyć słabo sie sprawdzać bo jak te łuski trafią w blok to powodują 1-2 błyski już po trafieniu i każdy z nich zabiera stamine z bloku - wiec w sumie 2-3 razy postać traci stamine przy oberwaniu łuską. a to powoduje że nawet na blokowaniu lancą prawie cały pasek staminy spadał, na sns może być ciężko z blokowaniem, lepiej unikać chyba.

tylko że łuski lecą podobnie jak elektryczne kulki khezu - 3 jednocześnie na różne strony , więc unikając jednej można wpaść na drugą

dodatkowo jeszcze - łuski mają ogromny zasięg. pare razy z wielkiej odległości do mnie strzelał i łuski dolatywały i tak. pewnie kiedyś znikają ale nie tak szybko jak fireball rathlosa. raczej też nie trafaiają w ziemie tylko lecą do niej równolegle

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze że wczoraj w nocy po zrobieniu mlota sergiosa poszedlem na szybko na blue kutku zeby go przetestowac. Walka trwala ok 5 minut. Ciekaw jestem jak by to wygladalo innymi moimi broniami.

Mlot sergiosa ma sporo dmg w porownaniu z moimi innymi broniami ale w podstawowej formie nie jakos bardzo dużo. Główna różnica to jego ostrość. Bialy pasek ma spory bonu do dmg (ok 30proc) wiec tu powinna sie uwidaczniac przewaga bo większość moich broni ma zielony pasek. Kilka troche niebieskiego (chociaz SA kirina ma na tyle sporo niebieskiego ze spokojnie da sie grac i nie trzeba ostrzyc co minute)

 

Oczywiście główny test to byl ten nowy mechanizm. I rzeczywiście broń sie sama ostrzy od turlania. Ale w przypadku kutku gdzie mamy spore otwarcia i mozna wpakować sporo ciosow na raz to musiałem sie specjalnie turlać wiecej niz by wymagała tego sytuacja zeby utrzymac pasek w dobrymnstanie.

 

napewno szybsze bronie będą mialy stym wielki kłopot więc ich opłacalność jest wątpliwa.

napewno przydatny jest skill sharpness ktory dwukrotnie spowalnia proces tępienia. Osobiscie go nie mam i chyba nie mam możliwości dopchac kamykami narazie.

 

 

 

oprocz tego pogralem gunnerem w drodze do sergiosa. Kompletnie nie mialem ochoty walczyć seltas queen w zwarciu wiec zrobilem sobie na szybko lgb rathlosa. Nawet bez ulepszeń bo nie mialem kasy i rath plate. Nawet nie kupilem dlugiej lufy.

walka byla bardzo długa bo 30min ale nawet przyjemna. Chociaż nie raz mi sie oderwało.

Co ciekawe olalem malego seltasa i walilem tylko w samice. Aż w koncu gdy sie zmeczyla to sama zabiła robala i zaczela go jeść xD

Ale po paru minutach przyleciał nowy. Wiedzialem ze samce sie doradzają dlatego nie chcialo mi sie go zabijac

Odnośnik do komentarza

Domyślam się, że dyskusja o Seregiosie. Wczoraj, w ramach rozszerzania horyzontów, poszedłem na niego z kijkiem z kirina. Raz mnie zatłukł, ale ogólnie to było niezłe zaskoczenie jak skuteczna jest ta broń. Raz czy dwa dostałem tymi łuskami i mi wbiło status- polega to na tym, że biegając i skacząc/unikając zżera nam hp, po pięciu sekundach normalnej gry straciłem ~25hp, więc może być problematyczne. Aby temu zaradzić, należy albo zjeść Well-Done Steak(nie czaję na jakiej zasadzie to działa, ale wiem czemu dają 2 w supply) lub kucnąć i po pięciu sekundach migania znaczka, status zniknie.

 

No i ad. mego info o statusie broni z Sergia- nie mają żadnego specjalnego, po prostu mi się przywidziało.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem wszystkie questy 5* i zrobiłem urgenta - Shagaru Magala. Cudowna walka :banderas: Jeden z najlepszych elderów z jakimi miałem do czynienia, świetny design, super muzyczka, no wszystko super! Leczyłem się sporo razy, ale i tak padł w ~10 min. 

 

Popylam w secie z Rathalosa + SA z poisonem (nie pamiętam nazwy)

 

Jeśli chodzi o GH, to jestem na HR2, wbity przy okazji pomagania kumplowi, może niedługo zacznę trochę pykać w to multi. Choć zupełnie mnie nie kręci szczerze powiedziawszy, chyba za bardzo już przywykłem do grania w monhuna samotnie...

Na liczniku skromnie, okolo 30h

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj odbieram gierke. :)

 

Wczoraj gralem w demo i w sumie troche tępe wciskanie dwoch przyciskow podczas potyczek. Mam nadzieje, ze wlasciwa gra jest trudniejsza i jest wiecej walki w tej walce.

Jestem koimpletnie zielony jesli chodzi o ta serie gier, ale mam nadzieje, ze pozytywnie zaskoczy.

Edytowane przez Maciejjy
Odnośnik do komentarza

Nie jest to klepanie dwoch przyciskow na krzyz. Gra wymaga troche poswiecenia, zeby wszystko ogarnac. 

 

Ale... w gruncie rzeczy to sama walka - walka, tj. ataki to są właśnie dwa (no, trzy) przyciski ;p może o to mu chodzi? Tak czy inaczej, sam trzon walki taki prosty już nie jest. Trzeba wiedzieć gdzie, czym, w co walnąć. Tak w ogromnym(bardzo ogromnym) skrócie.

Odnośnik do komentarza

W demie dostajesz gowotowy sprzęt dobej jakosci w grze wszysrko musisz robic sam a zaczynasz z badzieiwem. Co prawda poczatek gry ma dosyc latwe walki ale jak idziesz ma nie w zbroi braktycznie bez defensa a bron nie ma ostrosci i sie odbija od wrogów to nie jest tak rozowo.

 

a co do klepania 2 prziciskow to kazdy rodzaj bronia inne ciosy i innt styl gry. W niektore sa proste w uzyciu onne mają sporociosow i kombinacji ktoruch nie wykonasz klepiac 2 klawisze

 

pograj pare godzin i zobacz jak to jest. Jak bedziesz mial pytania to odpowiem

Odnośnik do komentarza

Tez nie lubie dziwki ale wczoraj ja zabilsmy 3 razy i zmasowany atak wybuchów bracha pieknie ją co chwile przewracal

 

a zbroja z niej wyglada jak mega zord xD

I ma swietnie wyglądające spodnie. Bardzo mi sie podobają

 

jak bys ją farmil polecam pitfall trapy. Kiedy lezy w pułapce rozchyla swoje nogo-głaszczki i daje dostęp do mordy ktora zwykle jest zaslonieta odbijajacymi ciosy nóżkami

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Chyba nie. Tylko trzeba zrobic pare q na hr5 zeby sie pojawily pozostale

 

btw mam basariosa na hr 41lvl w guild q. Wczoraj w nocy go dostalem. Jak by ktos chial pofarmic. Nawet wydropil mi z niego 4% basarios tears ktorego potrzbuje do snsa ze sleep

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ok, doszedłem chyba do momentu, w którym idę na misję tylko po to, aby dostać wciry. Kolejna misja wioskowych 9*- frenzied Brachydios. No kurde, co prawda na razie byłem z kijkiem i CB, ale tłucze nieźle, i jeszcze to frenzied działa od początku do końca, a nie tak jak zwykle po dostatecznym pobiciu gościa, niby mi to zwykle nie robi różnicy czy się wściekł czy nie, ale chyba coś jest na rzeczy. Zabieram się więc na serio do robienia jakiejś nowej zbroi, chyba na dziś wieczór będzie, więc przetestujemy, co nie?

Odnośnik do komentarza

niestety ale ostrzegałem, ja nawet lancą z wybuchami ledwo rozwaliłem a też pare razy leżał, cięzko to zrobic, pewnie pomogło by położenie bomb przy głowie gdy sie go obali albo wsadzi w pułapke

wzialem ls i nadal nic, a tylko rogu mi chyba brakuje, bo tylko helmu nie moge zrobic. bede go lał po łbie  a jak pojdzie spac to bomby pod morde, moze sie uda.

Odnośnik do komentarza

Trochę się zamotałem w wioskowych questach. Na 6* mam tylko dwa questy (Ian+Los; Shagaru) - oba zaliczone. Mam też odblokowane 7* (wioskowy haj-rank) ale z Key Questów mam tylko Hermitaura (zresztą zaliczony) + kilka niekluczowych (Lemur, Tetsu, P.Gypceros) i tak jakby utknąłem... O co kaman? To jest jakoś powiązane z Hunter Rankiem z GH? Mam niby tylko HR2 (mało grałem online) ale też widzę na wiki że np na 6* powinienem mieć dostępne questy które nie wymagają konkretnych HR, a nawet one mi się nie pokazują :/

 

 

edyt: wygląda to tak jakbym przeszedł na wioskowego HajRanka nie zaliczając Urgentów...

 

Ktoś poradzi? Bo ja nie bardzo umiem się w tym pozbierać.

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...