Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate (tematyka offline)


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli sharpness+1 daje ci sensowną ilość niebieskiego a bez niego masz zielony to chyba jednak sharpness. jeśli daje ci minimalnie niebieskiego albo tak czy siak jest zielony to status up lepszy

 

ogolnie status up przy poisonie nie zwiększy ci jakoś strasznie szybkości zabijania. chociaż też zależy od wroga (niektórzy dostają sporo dmg za każde zatrucie inni niezbyt). przy status up będziesz mogł szybciej i częsciej zatruć, ale to nie będzie aż taka wielka różnica

 

za to jeśli sharpness+1 daje ci niebieski pasek to zyskujesz dzięki temu skok dmg o 15% do góry

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no to padl pierwszy shagaru

 

TlN3utu.jpg

 

jak mozecie zauwazyc mam dziwny wybor broni

 

wczoraj robilem pare snsow do rozwiniecia (ten czeka na czesci z rathalosa) i zamiast ulepszonej wersji, wybralem podstawowy battle axe lol

 

12 minut zajela mi walka, po jakichs 3 zorientowalem sie ze bron ktora zwykle nie zdazy sie stepic wiecej niz 2 razy na low rankowego questa stepila mi sie 4, cos tu nie tak wtf, patrze w equipment a tu zwykly battle axe heh

nie chcialo mi sie juz zaczynac od nowa wiec pojechalem z koksem

 

fajna walka choc wydaje mi sie latwiejsza od gore

 

 

muzyka w filmiku po zabiciu shagaru niezla, wokal ten sam co w themie caedeusa

 

 

 

jednemu z moich screenshotow w miiverse (szarzujacy rathalos) "lajka" dal aranok z capcom europe lol ale fejm

 

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

mozemy bys spokojni o mh5

 

mozemy być spokojni o MH5 ultimate rok po premierze w japonii i 2.5 roku po premierze MH5zwykłego w japonii.... ;):(

 

fiarana jestem w szoku że takim badziewiem zabiłeś shagara. wtf? albo trucizna jest jakaś porąbana i dokoksowana w czwórce ale sns jest na tyle szybki i zwinny że mogłeś caly czas atakować szalejącego gościa gdy ja tymczasem z młotem nie miałem tak dużo okazji do ataku (a i tak waliłem go głównie po (pipi)e bo ciężko było złapać bezpieczną okazje do ataku głowy)

Odnośnik do komentarza

 

mozemy bys spokojni o mh5

 

mozemy być spokojni o MH5 ultimate rok po premierze w japonii i 2.5 roku po premierze MH5zwykłego w japonii.... ;):(

 

fiarana jestem w szoku że takim badziewiem zabiłeś shagara. wtf? albo trucizna jest jakaś porąbana i dokoksowana w czwórce ale sns jest na tyle szybki i zwinny że mogłeś caly czas atakować szalejącego gościa gdy ja tymczasem z młotem nie miałem tak dużo okazji do ataku (a i tak waliłem go głównie po (pipi)e bo ciężko było złapać bezpieczną okazje do ataku głowy)

 

 

 

dont get hit, hit it till it dies ;)

 

juz w niedziele mowilem ze poison kladzie wszystko w wiosce

Odnośnik do komentarza

@Rayos - ja się boję że MH5 na sprzętach tej generacji to już raczej nie zobaczymy, ew. może być tak że wyjdzie np. w KKW, ale do nas już nie trafi tak jak było z Portable 3rd. Capcom zawsze mocno zwleka z anglojęzycznymi premierami MH. Poza tym nie chcę Was dołować, ale sprzedaż na poziomie nieco ponad 100 tys egzemplarzy to też żadne mecyje. Ile tego w samym KKW zeszło? Ze 2,5 mln? Gdzie tam "czwórce" do wyniku takiego Unite który w US+EU sprzedał sie w nakładzie blisko miliona kopii...

 

edyt: no i weźcie jeszcze poprawkę na to że czwórka w "podstawce" też u nas nie wyszła, więc jeżeli tak samo miało by być z piątką, to rok czasu na podstawkę + co najmniej kolejny rok na wersję G, do tego jeszcze kilka ładnych miechów na przetłumaczenie i taki MH5U przy dobrych wiatrach wyjdzie u nas za 2,5-3 lata. Nie wiem czy 3DS tyle pociągnie.

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza

Osobiście to ja wolałbym Vitę, ale taka opcja chyba w grę w ogóle nie wchodzi. Sorry że tak studzę Wasz entuzjazm, ale bawię się z tą serią od czasów pierwszego Freedoma i wiem że Capcom zawsze nie dość że zlewał zachodnie rynki, to jak już nie zlewał to kazał sobie czekać w nieskończoność. W sumie 4U i tak szybko u nas wyszło. Na tłumaczenie drugiego Freedoma kazali czekać chyba z 15 miesięcy. Unite już trochę szybciej ale też chyba koło roku trwało zanim dotarł na zachód.

Odnośnik do komentarza

Tyle eq z jednej ekspedycji? :O chyba muszę zacząć na nie chodzić, chociaż na jakość mojego eq i broni nie narzekam (set z zamtriosa z speed sharpening + SA (chyba z Najarali, z prądem). Wczoraj wbiłem sobie HR2, niechcący zamknąłem klapkę 3dsa podczas grania z kumplem obok to oczywiście wywalilo mnie, ale quest dalej leciał. Wniosek? faktycznie monstery w GH są dużo mocniejsze od tych z wioski, po raz pierwszy od ponad 20h poczułem, że gram w monhuna :P 

Dziś w końcu idę na urgenta na 5* w wiosce - gore magala, przez ostatnie 3 dni zbierałem itemy na eq albo pomagałem ludkom na multi xD 

Odnośnik do komentarza

Czytalem ze ze robienie tych trudnych potworow w random lesie jak gore magala albo gravios jest szanss ze dostaniemy guild questa z kirinem albo yan garuga. Np garuge to jedyna szansa zeby ją farmic to zdobyc guild questa bo nie ma jej nigdzie poza randomowym lasem.

 

szansa na te questy jest mala ok 10-15%. Zeby ją zwiekszyc trzeba zabić kilka potworow za jedną ekspedycja. .

 

rozwazam lance z garugi na poison. Musze wiec zdobyc guild questa z nią

 

 

edit dodam ze szansa na zadkie potwory serio jest mala zwykle dostaje sie kuktku i drona

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

dlatego zawsze można zrobić coś co GajinHunter polecał: wziąć pierwszego questa w grze, gdzie musiałeś steaka dostarczyć, wrzucić go do skyrzyni od razu po rozpoczeciu questa (mozesz miec przy sobie, nie musisz specjalnie na te okazje go upiec), mija jakies 30 minut i jesteś z powrotem w wiosce ze zmienionymi potworami na ekspedycji. Próbuj do skutku :) Przy kliknięciu na ekspedycje widać jakie mniej więcej potwory będą.

Odnośnik do komentarza

Czytalem ze ze robienie tych trudnych potworow w random lesie jak gore magala albo gravios jest szanss ze dostaniemy guild questa z kirinem albo yan garuga. Np garuge to jedyna szansa zeby ją farmic to zdobyc guild questa bo nie ma jej nigdzie poza randomowym lasem.

 

Chodzi Ci o questy wioskowe czy GHall? Bo mi się urgent z Garugą pokazał, chociaż raz tylko a Magale poszedłem do lasu, no i tak trochę mi wpierdzieliła. Zresztą zdaje mi się, że ten quest pojawił się po czymś innym niż ekspedycja, jak 8* zaczynałem.

 

Pół godziny do wbicia 60h na liczniku, ty Yano musisz już mocno po setce być.

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...