Skocz do zawartości

Platformówki na next-genach w odwrocie


Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem. Czytam tutaj dzięsiątki opinii o tym, że Ratchet to bardziej strzelanka, że nie ma klasycznych platformówek itd. Dla mnie Epic Mickey właśnie takową jest. Do tego dubbing robi swoje ( pozycje Disneya zawsze były rewelacyjnie odgrywane przez aktorów). Te gry, które wymieniłeś są świetne i każdą z nich ograłem już dawno temu. Niestety tak jak powiedziałem Ratchety to strzelanki, Jak (od II części) również. Gra od Disneya zdecydowanie wnosi powiew świerzości ( a zarazem klasyki).

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Ratchet Gladiator to strzelanka. Ratchety na PS3 to w 100% platformówki, tak jak Ratchety 1-3 na PS2. Każdy kto twierdzi inaczej po prostu nie grał. To, że w grze jest strzelanie nie oznacza, że gra jest strzelanką. Tak jak strzelanką nie jest Uncharted, czy Metroid Prime. Jak II ze strzelanką też nie ma wiele wspólnego. Gra od Disneya jest średniacka, a nie wnosi powiew świeżości. Jedynka na Wii zresztą też. Już o wiele lepszy jest deBlob 1 i 2, jak nie grałeś to polecam. Powiew świeżości wnoszą Super Mario Galaxy 1 i 2, a nie Mickey.

Odnośnik do komentarza

Ratchet Gladiator to strzelanka. Ratchety na PS3 to w 100% platformówki, tak jak Ratchety 1-3 na PS2. Każdy kto twierdzi inaczej po prostu nie grał. To, że w grze jest strzelanie nie oznacza, że gra jest strzelanką. Tak jak strzelanką nie jest Uncharted, czy Metroid Prime. Jak II ze strzelanką też nie ma wiele wspólnego. Gra od Disneya jest średniacka, a nie wnosi powiew świeżości. Jedynka na Wii zresztą też. Już o wiele lepszy jest deBlob 1 i 2, jak nie grałeś to polecam. Powiew świeżości wnoszą Super Mario Galaxy 1 i 2, a nie Mickey.

 

Może i samo słowo strzelanka jest nadużyciem natomiast choćby pomiędzy Jak I i II widać ogromną różnice w gameplayu( zresztą to i tak gry z poprzedniej generacji). Co do Mario galaxy to się zgodze, sam właśnie gram na emulatorze i jestem zachwycony. Nie mówię, że Mickey to jakiś geniusz, po prostu dla posiadaczy ps3 świetna okazja, żeby liznąć klasycznego platformera bez tony zużytego ołowiu, a raczej z workiem popierdułek do zbierania;)

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Serio uważacie, że Trine jest taki dobry?

Ja do tej pory nie mogę się przekonać. Całkiem możliwe, że to ze względu na fakt, iż istnieje dużo gier z podobną mechaniką na PC, a całość jest mocno nudząca- w przeciwieństwie do świetnego Super Mario Galaxy, albo ostatnich przygód Kirbiego :yes:

Odnośnik do komentarza

nie jestem achievement/trophy whore ;) wbijam tylko gry ktore naprawde mi przypadly do gustu. Poza tym akurat platyna w Trine jest trudna, w Trine 2 jest za to mega prosta i wchodzi praktycznie podczas normalnej gry...

I tak, dla mnie Trine jest swietna gra i nie rozumiem dlaczego za 1 razem jej nie polubilem, mlody bylem i glupi, chyba dlatego ;)

 

 

PS Jakbys zobaczyl moj profil na PSNie zobaczylbys platyne w Demon's Souls, to chyba swiadczy o tym ze nie sprawia mi przyjemnosc grania (i wbijania platyn) w gry tylko ze wzgeldu na latwe platyny ;)

 

PPS poza tym ogralem naprawde sporo gier juz i jak widac, malo tych platyn jest tak naprawde :) )

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

No, a w co grałeś?

Ja od siebie na pewno polecam Banjo-Kazooie i Banjo-Tooie. Jasne, to są wersje HD platformerów z N64, ale to absolutne topy i ustępują tylko Marianom. To gry na 9+/10, nawet dzisiaj. Polecam też Limbo, bardzo fajna i klimatyczna rzecz. Shadow Complex to wcielenie Super Metroida. Genialny tytuł nie ustępujący pierwowzorowi ze SNESa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja troche ogralem i graficznie wyglada lepiej od jedynki - super cienie. Niestety okazalo sie, ze tak jak w jedynce (mam na Wii) kamera stanowi dosyc duzy problem i czesto przeszkadza w rozgrywce, a mialem nadzieje, ze to poprawia. Graficznie pomimo, ze jest kolorowo to niektore lokacje (z trailera po demo) sa jakies takie ponure i smutne, a w grze platformowej z Myszka Miki nie powinno tak byc. Niestety w dwojce i w jedynce lokacje sa jakies takie dziwne chociaz i tak nieco lepsze niz poprzednio.

Odnośnik do komentarza

Mi Trine nie przypadło do gustu. Jasne, gra jest śliczna, ale sam gameplay taki sobie. Jest sporo fajniejszych platformówek tego typu IMO

bez kitu, gameplay jest słabiutki w Trine 1/2, grę przed bycia crapem ratuje bajeczna oprawa graficzna.

 

 

epic mickey 2 demo nawet spoko ale jednak nie dla mnie, za nudne i mało dynamiczne.

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza

GregZ, polecasz Limbo, ale narzekasz na gameplay w Trine?? Przecież Limbo pod tym względem jest jeszcze bardziej ograniczone. Obie te gry bez klimatu/grafiki właściwie nie istnieją. Mi się tam Trine podobało, ale może dlatego, że grałem w co-opie, a wiadomo, że to zawsze uprzyjemnia granie.

 

BTW GregZ, czemu w swoim nicku na polskim forum masz dodaną końcówkę PL? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Bo to mój gamertag i psnid? Pisz po prostu Greg jeżeli Ci przeszkadza. Taki nick miałem w 2003 roku jak się zarejestrowałem na tym forum. W 2005 była przeprowadzka i mój profil szlag trafił, a jednocześnie nazwa Greg była już zajęta. Na szybko wymyśliłem Weskera, a niedawno poprosiłem Ukijo_Toczybanana żeby mi zmienił na GregZPL. Case solved

 

W Trine były padaczne skoki. A czym są padaczne skoki w platformówce chyba wszyscy wiedzą

Odnośnik do komentarza

Platformówki na tej generacji konsol w odwrocie? Oczywiście, że tak. Nawet kilka jaskółek (Mario Galaxy, Rayman Origins) wiosny nie czyni. Shadow Complex, LBP z platformerami mają niewiele wspólnego. Reedycji klasyków w HD oczywiście nie należy brać pod uwagę, bo to nie są tytuły z aktualnej generacji konsol. Jest nieciekawie? Jak najbardziej tak. Jakaś rada w kwestii tego problemu? Zaopatrzyć się w N64, PSXa, PS2 i łoić w to co najlepsze w gatunku na przestrzeni lat, a nie zadowalać się edytorami leveli typu LBP.

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.