Skocz do zawartości

Platformówki na next-genach w odwrocie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Albert Wesker

No właśnie czynią. W Banjo-Kazooie grałem na 21 calowym TV z głosem mono. Na PS2 to samo. A teraz gram w te genialne gry w HD, na 42 calach i z dźwiękiem 5.1. Więc doznania są całkiem inne. Te gry mają 7+ lat, więc jak ktoś grał w okolicach premiery to raczej nie ma szans, żeby je pamiętać. Jasne, lepsze byłyby nowe gry. Ale jak się nie ma co się lubi... Zresztą z całkiem nowych gier mam 3x Mario w 3D i 2x Ratcheta. Ja jestem bardzo zadowolony ^_^

Odnośnik do komentarza

Tonący brzytwy się chwyta. Sam fakt, że bierzesz pod uwagę hd collection oraz w dodatku je rozdrabniasz na pojedyncze tytuły świadczy o tym, że jest biednie i nie masz czym wydłużyć listy.

Jedno jedyne nintendo podtrzymuje poziom tego gatunku swoimi grami. + ratchet, rayman i sly. Dobra, może nie jest tragicznie, ale jak ktoś ma tylko xboxa np? to bida. Trzeba kupić dwie konsole, żeby się nasycić, kiedy na samym ps2 było trzy razy więcej platformówek niż na wszystkich trzech current genach razem wziętych. Spadek jest wielki, taka sama sytuacja jak z jRPGami.

 

Miejmy nadzieje, że na next genach pojawi się platformówkowy odpowiednik Street Fightera IV, który sprzeda się znakomicie i pokaże, że na tych grach da się zarobić.

Odnośnik do komentarza

ale LBP to było jednak coś innego, a nie zwykła platformówka. Marka nie marka, SF IV zapoczątkował zalew bijatyk z tego co pamiętam :P Ale w sumie to racja...

 

Chciałbym, żeby ktoś zrobił zayebistą platformówkę na ps360, ale taka na 90-95 na metacriticu, żeby była nowym IP z dobrą reklamą itd. Ciekaw jestem jakby się to sprzedało :D

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale platformery czy to 2D lub 3D zostaly troche zapomniane, tego gatunku wlasnie najbardziej brakuje na obecnych konsolach.

 

Nie mowie tu o Ratchet & Clank bo to nie jest juz zwykly platformer, a juz bardziej strzelanina. Sytuacja wyglada nieco lepiej na Wii, na ktorym ukazaly sie dwa kapitalne Super Mario Galaxy, New Super Mario Bros. Wii, Donkey Kong Country Returns, nieco oldschoolowe Super Mario All-Stars. Poza tym na wszystkich trzech stacjonarnych konsolach ukazal sie rownie dobry Rayman Origins, ale generalnie takich gier mi brakuje, dobrze, ze przynajmniej bedzie kontynuacja gry.

Na X360 ukazal sie Banjo Kazooie: Nuts & Bolts i elementy platformowe i zbieranie mi sie podobalo, ale to budowanie i wyzwania pojazdami juz nie bardzo. Mogli zrobic z tego platformera i nie wciskac tam tych pojazdow i budowania, moze chcieli urozmaicic, ale troche przekombinowali i gra za bardzo skupiala sie na tych elementach.

 

Wiadomo, ze czasy platformerow 2D sie skonczyly - te krolowaly trzy generacje temu na konsolach SNES i Mega Drive.Do dzisiaj mam w swojej kolekcji najlepsze moim zdaniem platformery z tych konsol, ale z powodu braku czasu raczej rzadko do nich wracam. Za czasow Nintendo 64 zagrywalem sie w Super Mario 64, Banjo Kazooie, a na PSX w Crasha i Spyro. Pozniej za czasow PS2, Gamecube i XBOXa bylo juz mniej tego typu gier, Crash zmutowal i stal sie slaba gra, w Spyro nie gralem, a Jak & Daxter tylko pierwszy byl jako takim platformerem bo kolejne to juz bardziej strzelaniny, jeszcze Ratchet & Clank mi sie podobal, ale gralem tylko w pierwszego. Na Gamecube byl Super Mario Sunshine, ale jakos mnie nie wciagnal.

 

Jednak na tej generacji moglo powstac troche wiecej platformowek 3D i troche nie rozumiem dlaczego jest ich tak malo, pewnie jest to spowodowane tym, ze mainstreamowe gry takie jak wyscigi i strzelaniny po prostu lepiej sie sprzedaja.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Z tym brakiem platformówek 2D to trochę przesadzie - na tej generacji jest tego dość sporo (cała seria LBP, Rayman, SuperMeatBoy, Limbo i pełno innych gier z cyfrowej dystrybucji), znacznie więcej niż takich typowych platformówek 3D (praktycznie oprócz gier od N* nie mogę sobie żadnego tytułu przypomnieć - jedynie zbliżający się Sly 4, no i Ratchety - choć tam więcej strzelania niż skakania).

 

 

Jak się Sony i Naughty Dog nie zlituje to nie widzę nikogo, kto mógłby coś takiego zrobić.

Nie ma szans, żeby takie studio jak ND (czy inne jakieś większe/bardziej znane) wzięło się za klasyczną platformówkę 3D (klasy AAA) a już tym bardziej bez jakiś funkcji rpg i broni.

 

Rozwiązanie jest jedno: jak lubisz platformówki to nie ma innego rozwiązania jak zaopatrzyć się w konsole od Nintendo (Wii lub/i 3DS), a jeśli nadal komuś brakuje tego typu gier to dodatkowo można brać PS3.

Odnośnik do komentarza

Nowe IP (platformówka 3d) jest idealna na start generacji. Od dawien dawna wiadomo, że o wiele łatwiej zrobić piękną kolorową/bajkową gierkę, niż piękną idącą w fotorealizm. A jak się pokuszą na cell shading to już w ogóle będzie orgia dla oczu, skoro zelda WW do dzis wygląda obłędnie w HD. Dobre oceny + właśnie piękna grafika na pewno zachęcą do zakupu i szansa na powodzenie jest dość spora. Pod warunkiem, że to będzie faktycznie rewelacyjna gra, a nie taka na 8/10

Odnośnik do komentarza

Ciekawe, Rare najlepsze gry robilo wlasnie dla Nintendo, niestety po przejsciu do Microsoftu juz tak dobrze nie bylo.

Chcialbym zeby zrobili jakiegos nowego platformera 3D, jest co prawda Banjo-Kazooie, ale za malo tam platformowki i niepotrzebnie wcisneli tam budowanie pojazdow i wyscigi/wyzwania.

Edytowane przez saptis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Oto moje obecne platformówki na konsolach obecnej generacji:

- Super Mario Galaxy

- Super Mario Galaxy 2

- Donkey Kong Country Returns

- Super Mario 3D Land

- Banjo-Kazooie

- Banjo-Tooie

- Rayman Origins

- Limbo

- Shadow Complex

- Jak&Daxter HD

- Jak II HD

- Jak 3 HD

- Ratchet&Clank HD

- Ratchet&Clank 2 HD

- Ratchet&Clank 3 HD

- Ratchet&Clank Tools of Destruction

- Ratchet&Clank Crack in Time

- LittleBigPlanet

- LittleBigPlanet 2

Masakra. A jest tego więcej. Każdy narzekający wszystko skończył?

ta lista pokazuje jak biednie jest z platformówkami w tej generacji, połowę jej można skreślić bo to wersje HD i zostaje nam rayman, dkcr, lbp x2, banjo i marian galaxy x2, dodałbym jeszcze ms. splosion man...na 3 konsolach przez 7 lat dostaliśmy zaledwie -/+ 10 gier.

Odnośnik do komentarza

Chcecie klasyczną platformówke i nie macie Wii ? No to zapraszam na psn po Epic Mickey 2. Ograłem właśnie demo i jestem absolutnie zachwycony! Niesamowicie kolorowa i bajkowa gra. Do tego w całości zdubbingowana ( i to na wysokim poziomie!). Ta gra pozwala w 100% wejść w świat Disneya. Niesamowite połączenie gry z filmem/animacją. Chwała Bogu nie trzeba mieć move i można grać na zwykłym kontrolerze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Pograłem w te demo i grałem w Epic Mickey na Wii. Nie są to topowe gry. Nawet do bardzo dobrych im dużo brakuje. Jedynka jeszcze była jako-taka, dwójka to już typowa gra dla dzieciaków. Lepiej skończyć drugi raz Ratchety. I kolekcję i te nowe. A potem Jaki. I jeszcze Sly. Nawet Crashe Bandicooty. A potem kupić za grosze. Epic Mickey to średniaczek

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...