Skocz do zawartości

Animal Crossing


MichAelis

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gram od 2008 w serie i mam już 1600 godzin i nie widzę ratunku.

 

No to grubo. Ja sie zastanawiam ile czasu mi zejdzie zanim sie wynudzę. Na chwilę obecną mi się to podoba. Spokojne takie i nie można zginąć (jeszcze tydzien temu grałem duzo w Dark Souls więc wiecie...).

 

Gdzie dorwać konewkę ? Ta asystentka mi powiedziała, że musze troche sie zainteresować roślinnością (bo np. kwiaty usychają) zeby mieć 100% zadowolenia na pozwolenie rozwoju. W sklepie nie widziałem przez ostatnie kilka dni.

Odnośnik do komentarza

Właśnie kupiłem AC, w sumie głównie próbuję wykminić o co kaman. Pierwsza moja przygoda z serią (wcześniej grałem w jakiegoś starusieńkiego  Harvest Moona i to by było na tyle z gier o podobnej tematyce).

Póki co jest sympatycznie, grafika zaskoczył mnie na plus (ale 3d jest słabe), zobaczymy czy się wciągnę :)

 

Ta gra ma tyle contentu, tyle do zrobienia, że obecnie wydaje mi się nie od ogarnięcia...

Ale jednocześnie wydaje się idealna na granie "z doskoku" - po 30+ min dziennie.

Odnośnik do komentarza

ta gra nie ma aż tyle wspolnego z harvest moon jak ci się wydaje

 

HM to poprostu symulator farmera gdzie sadzisz roślinki i dbasz o zwierzątka

 

w AC nie ma czegoś takiego, tutaj porpostu mieszkasz sobie w wiosce w czasie rzeczywistym, gra pokrywa się z realnym czasem i datą, w jak grasz w nocy to masz noc, jak grasz w dzień to masz dzień, w zimie masz zime a w lecie lato, zwłaszcza pory roku powodują że w gre można grać całymi latami ponieważ niektóre rzeczy masz dostępne tylko na wiosne i jeśli w tej chwili zaczynasz gre to wiosna w grze nadejdzie dopiero za pół roku, realnego roku

 

odpalając gre codziennie spotykasz coraz to nowe wydarzenia które losowo generują się każdego (realnego) dnia. nie da się tej gry przejść w kilka dni grając po 12 godzin dziennie, bo przez 12 godzin w grze też minie jedynie 12 godzin

 

dlatego to jest gra która zachęca by odwiedzać ją regularnie, lecz raczej na krótki czas, ponieważ jeśli chcesz kupić coś konkretnego w sklepie i okazuje się że tego czegoś nie ma "dzisiaj" to nie możesz przyspieszyć czasu w grze, musisz do niej wrócić jutro i zobaczyć jakie nowe przedmioty będą w sklepie jutro

 

no i w sumie w grze o nic nie chodzi, możesz rozbudowywać domek, kupować meble, rozwijać miasteczko kupując nowe obiekty, ale wcale nie jest ich zbyt dużo. w harvest moon masz więcej do roboty.

a w AC poprostu sobie żyjesz z dnia na dzień wykonując proste czynności

 

uwaga - cały powyższy post nie ma na celu zdyskredytowania AC bo sam spędziłem w niej wiele godzin przez 2 miesiące. jedynie ma na celu pokazanie różnic względem HM, bo są to jednak odmienne gry

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ta gra nie ma aż tyle wspolnego z harvest moon jak ci się wydaje

 

HM to poprostu symulator farmera gdzie sadzisz roślinki i dbasz o zwierzątka

 

w AC nie ma czegoś takiego, tutaj porpostu mieszkasz sobie w wiosce w czasie rzeczywistym, gra pokrywa się z realnym czasem i datą, w jak grasz w nocy to masz noc, jak grasz w dzień to masz dzień, w zimie masz zime a w lecie lato, zwłaszcza pory roku powodują że w gre można grać całymi latami ponieważ niektóre rzeczy masz dostępne tylko na wiosne i jeśli w tej chwili zaczynasz gre to wiosna w grze nadejdzie dopiero za pół roku, realnego roku

 

odpalając gre codziennie spotykasz coraz to nowe wydarzenia które losowo generują się każdego (realnego) dnia. nie da się tej gry przejść w kilka dni grając po 12 godzin dziennie, bo przez 12 godzin w grze też minie jedynie 12 godzin

O, a tego to w sumie nie wiedziałem. Właściwie o AC nic nie wiedziałem ;)

Zawsze mnie ciekawiło o co tyle ambarasu, a po screenach, i gdzieś tam przeczytanych, wyrwanych z kontekstu wypowiedziach uznałem ją za swoisty klon HM.

To teraz tym bardziej jestem zadowolony z zakupu - dobra zaraz idę odpalić, zobaczymy co słychać na wiosce :P

Odnośnik do komentarza

Ja po WiiU oczekuje Nooka z sierścią i wielu smaczków w końcu konsola  przy Wii jest ehm mocna a miasto wielkie w grze nie jest więc mogą się postarać i dopieścić by rwało wizualnie kapcie. A co do wykorzystania padleta wątpię na Wii swego czasu tez ludzie jak była premiera konsoli coś proponowali a praktycznie żadnego specjalnego zastosowania nie był niestety chyba że N teraz pójdzie po rozum i pokaże coś mega.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza

dla mnie też potencjał niewykorzystany - poprostu przydało by się znacznie więcej czynności do wykonywania żeby chętniej się wracało do gry. z chęcią zobaczył bym jakąś farmę i sadzenie roślin, ciekawszą rozbudowę własnego domu i wioski (teraz mozna dmoek rozbudować i kupić do niego masę mebli, ale w sumie te meble "nic nie robią", fajnie by było jak by np kupiona kuchenka pozwalała gotować itp)

 

gra i tak przyciąga na długi czas, ale gdyby miała troche więcej rzeczy do roboty to mogła by się stać prawdziwym narkotykiem

fajnie by też było jak by rozwineli przydatność multi. teraz można zaprosić innego gracza do miasteczka, ale niewiele jest do roboty poza zwiedzaniem i paroma minigierkami, a gdyby cała nasza cięzka praca, dekoracja domu i inne czynności pozwlały dodatkowo uzyskać jakieś fajne rzeczy w multi to tym chętniej by się grało (osobiście mam domek zawalony po brzegi przedmiotami ale jakoś mnie one nie cieszą, gdybym mógł je wykorzystać jakoś fajnie do konataktów z innymi graczami było by świetnie)

 

nie zrozumcie mnie źle, gra jest bardzo fajna i wciąga na długi czas. osobiście daje jej bardzo mocne 8/10

ale gdyby było kilka dodatkowych opcji to bez problemu było by 10/10

 

troche dodatkowych czynności

- np właśnie troche rolnictwa, możliwość sadzenia roślinek, może posiadania jakiegoś zwierzaka

- możliwość gotowania

- przedmioty posiadające jakieś funkcję poza dekoracją

- ciekawsze możliwości w multi

- łatwiejsza możliwość chwalenia się swoim dobytkiem

- a może nawet opcja gdzie gracze poprzez online automatycznie odwiedzają innych graczy w ich miastach, poprostu zamiast odwiedzających zwierzątek to czasami odwiedzającymi były by postacie graczy, wtedy np znacznie fajniej by się ubierało naszą postać, zmieniało fryzury, i inne elementy bo byśmy wiedzieli że nasza postać może sie pojawić u innych jako gość. a tak to całe strojenie się jest tylko dla nas samych

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Oglądałem dzisiaj trochę gameplayu z SSB i akurat trafiłem na planszę z AC. W tle przygrywał remix tej muzyczki

 

 

Nie ma bata, jutro odbieram od ziomka mojego 3DS'a. Burmistrz wraca do miasta, bójcie się. To i pora na pytanie na wejściu:

 

Jest sen bawić się w te minigierki na wyspie? Dają one coś? Bo na razie to ja ich nawet nie kończyłem, tylko zbierałem w nich owoce.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Mam wersję city folk na wii i w sumie dawno nie grałem, kilka miesięcy. Znacząco różni się wersja z 3dsa o której piszecie z moją? Aktualne te rady są również na wii? City folk jest równie dobry? Bo nie wiem czy brać się za to na serio.

 

ps fajna recenzja;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=LGCCSFOMlK8

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Jest sen bawić się w te minigierki na wyspie? Dają one coś? Bo na razie to ja ich nawet nie kończyłem, tylko zbierałem w nich owoce.

 

z tego co pamiętam zdobywa się w nich inny rodzaj waluty niż zwykłe pieniądze, i można za nie kupować rzeczy w sklepiku na wyspie, większość tych rzeczy to jakies meble i ubranka, ale czasami trafia się też strój do nurkowania co jest przydatnym bajerem bo pozwala w miasteczku pójść popływać i łowić z wody wszelkie kraby, małże i inny morskie stwory których się nie da łowić wędką

Odnośnik do komentarza

Wciągło mnie to całe szefowanie w mieście. Nie podeszły mi mini gierki na wyspie, wolę po prostu biegać z siatką lub wędką i łapać co się da. Cieszy mnie to, że kasa wpada szybko i łatwo bo bez częstego kupowania nowych rzeczy, realizowania projektów i powiększania domku bym się zanudził a tak to co chwilę widzę coś nowego. Obecnie Nook rozbudowuje sklepik i liczę na to, że bedzie miał dużo lepszego stuffu do sprzedania. Jest za(pipi)iście ale jeżeli kiedyś kupię inną część to pewnie będzie to po naprawde długiej przerwie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podziwiam Xord, że tak CI się chce w to grać. Tzn rozumiem jak to jest kiedy gra mega wciąga bo mam tak z niejednym tytułem ale w AC jakoś nie potrafię. Ja chyba jednak musze mieć jakąkolwiek fabułę z możliwością jej ukończenia. Dla mnie jest tutaj za dużo powtarzania tych samych czynności (tylko ewentualnie o innych porach dnia). Zbieranie owadów mi się podoba, łowienie i nurkowanie wkurza, owoców nie zbieram bo za mało kasy, minigry na wyspie nudne a nagrodypoza kostiumem do nurkowania nie warte zachodu. Te eventy które co jakiś czas się pokazują nie są zbyt porywające (wygrałem jakiś konkurs na zbieranie owadów ale gdyby chodziło o łowienie to pewnie bym w ogóle olał całośc zabawy). 

 

Generalnie to gra jest taka pozytywna. Kasa się zwrócia bo dałem 150zł a grałem troche ponad 20h (mam taki przelicznik ze chce grac 1 godzinę za każde 10zł jakie wydałem). Fajnie, że w końcu sprawdziłem jakieś Animal Crossing bo od dawna chciałem to zrobić ale skoro ta odsłona jest najbardziej rozbudowana to innych raczej nie będę ogrywał. Dobra gra na relaks po czyms mega trudnym. Po skonczeniu Dark Souls mogłem się trochę odstresować growo bawiąc się w miasteczku w którym nic nie może Ci zabić :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...