Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonanie miazdzy, to na pewno. Po kilku godzinach gry widze jednak, ze gameplayu tu niewiele. Zarzadziloby polaczenie oprawy tego NFS z zawartoscia (ilosc wyscigow, tras i fur) Asphalta, ale czegos takiego nigdy sie nie doczekamy ze strony EA dopoki komorkowy NFS jest dalej reklamowka "duzej" wersji z konsol i nie moze byc dla niej konkurencja, mimo ceny (30 zl) - za cos takiego dalbym i 50 pesos

Odnośnik do komentarza

@Hela - nie bardzo widze związek z tematem, ale jak już poniekąd wywołana została kwestia tabletów, to poczytałem troche i coraz bardziej korci mnie tablet z Win8 na pokładzie. Oczywiscie tylko pełna wersja systemu, bo RT to taka popierdółka która co najwyżej mogła by konkurować z iOS/Andkiem gdyby WindowsStore miał "trochę" więcej niż te raptem 4,5 tys. aplikacji. Sam mam iPada trzeciej generacji, ale przyznaje że kupiłem go głównie z ciekawości i chęci organoleptycznego sprawdzenia "o co chodzi jakby". Przerabiałem też smartofna z adroidem przez co jestem sobie w stanie wyobrazić że tablet z systemem gugla wiele więcej niż iPad nie zrobi. Win8 w przeciwieństwie do konkurentów mieni się jako bardzo ciekawa opcja - pełnoprawny system który odpali wszystko to co andek/iOS mogą zrobić tylko posrednio za pomocą jakiegoś Remote Desktopa. Jeżeli tylko MS pójdzie za ciosem, to może zjeść ekosystemy japka i gugla zostawiając obie firmy z przysłowiową ręką w nocniku.

Edytowane przez lechu
Odnośnik do komentarza

Ktos kiedys pisal,ze Apple w usa zawsze wygrywa i jest nie tykalne:

Jak informuje serwis Bloomberg.com, Apple przegrało sprawę patentową z VirnetX Holding Corp. (VHC). W związku z tym, kalifornijska firma musi zapłacić odszkodowanie w wysokości 368,2 milionów dolarów.

http://myapple.pl/content/4030-bloomberg-apple-musi-zaplacic-368-mln-dolarow-odszkodowania.html

Odnośnik do komentarza

@Hela - nie bardzo widze związek z tematem, ale jak już poniekąd wywołana została kwestia tabletów, to poczytałem troche i coraz bardziej korci mnie tablet z Win8 na pokładzie. Oczywiscie tylko pełna wersja systemu, bo RT to taka popierdółka która co najwyżej mogła by konkurować z iOS/Andkiem gdyby WindowsStore miał "trochę" więcej niż te raptem 4,5 tys. aplikacji. Sam mam iPada trzeciej generacji, ale przyznaje że kupiłem go głównie z ciekawości i chęci organoleptycznego sprawdzenia "o co chodzi jakby". Przerabiałem też smartofna z adroidem przez co jestem sobie w stanie wyobrazić że tablet z systemem gugla wiele więcej niż iPad nie zrobi. Win8 w przeciwieństwie do konkurentów mieni się jako bardzo ciekawa opcja - pełnoprawny system który odpali wszystko to co andek/iOS mogą zrobić tylko posrednio za pomocą jakiegoś Remote Desktopa. Jeżeli tylko MS pójdzie za ciosem, to może zjeść ekosystemy japka i gugla zostawiając obie firmy z przysłowiową ręką w nocniku.

 

Absolutnie się z tym nie zgadzam, co więcej uważam, że M$ popełnia błąd ponieważ jak zwykle nie tylko wszedł na rynek za późno, ale również zupełnie go nie wyczuł. A dzieje się tam z dwóch głównych powodów. Pierwsze to zrobienie z tabletu komputera. Okej, ja rozumiem, faktycznie Win8 zdaje się być niezłym systemem dostosowanym do technologii mobilnych, np. na oklaski zasługuje boot time na poziomie iPada co mnie zupełnie zaskoczyło (spodziewałem się bootowania jak w normalnym systemie a tymczasem okazuje się że działa to jak faktycznie system mobilny - hop i już gotowy do pracy, szacun), lecz mimo to takie podejście ma kluczowe wady. Ludzie będą chcieli instalować na nim "normalne" aplikacje tak jak to @lechu napisał. W mojej opinii zaraz podniosą się głosy: "to chodzi wolno, a czemu ma tak mało ramu, a to mi skacze, to się wolno ładuje, a to nie działa, to się wiesza", to tam to i(pipi)to. Skoro istnieje możliwość instaklacji wszystkich aplikacji nie tylko tych ze sklepiku oznacza to sytuację gdzie mamy sporo developerów którzy zrobili swoją aplikację nie myśląc zupełnie o technologii mobilnej, w związku z tym użytkownik nie powie "co za głupi developer" tylko powie "co za gówniany tablet" i pojedzie po Microsofcie. Nie wierzę, że wszystko będzie hulać szybko i sprawnie.

Należy pamiętać, że ani iPada ani żaden tablet z Andkiem nigdy nie miał być komputerem. Zawsze, od początku idei tabletu miało to być uzupełnienie komputera - początkowo aplikacje wgrywało się przez usb. Idea tabletu - pracujesz na kompie a potem przenosisz to na tablet i oglądasz, słuchasz, czytasz, poprawiasz a to wszystko na małym zawsze gotowym do pracy (szybkość reakcji jak komórka) urządzeniu. Wydaje mi się, że Surface nie zastąpi nikomu komputera, a skoro nie zastąpi to dawanie mu możliwości instalacji wszystkiego i robienie z niego komputera na siłę zamiast się skupić na nowych pomysłach jest dość ryzykowne.

Drugi powód to jak zwykle nie przygotowanie infrastruktury. Tutaj się zgadzam z @lechem - kiepski sklep (4,5k aplikacji z czego połowa to śmieci to jakiś żart nie premiera), brak dobrych usług sieciowych, brak pomysłu na usługi przyszłe oraz brak już działających powoduje że jak zwykle wypuszczamy hardware który ma tylko ładne obrazki.

 

Ale, widzę światełko w tunelu dla M$, światełko które dało przewagę Apple, światełko narazie marne ale faktycznie realne i pomyślane. Tym światełkiem wg mnie jest jednolitość systemu, ciągłość systemów operacyjnych. Jeżeli mam iPada, iPhome'a oraz komputer Apple, to wszystko jest wspólne, złączone i doskonale współpracujące nawet bez łączenia kabla (pełna synchronizacja przez wifi). Mam te same zakładki w Safari, jak robię zdjęcie iPhonem to od razu pojawia się w Strumieniu Zdjęć na iPadzie i synchronizuje z MACiem, podobnie mam z kalendarzem, kontaktami, przeglądanymi strona offline (tzw "czytelnia" w Safari), muzyką, filmami, książkami, oraz aplikacjami oraz oczywiście chmurą czyli iCloud (jeżeli dana apka jest pod iPada oraz iPhone to jak kupuję apkę na iPhone to pojawia się z automatu na iPadzie, etc). To jest coś czego nigdy nie miał i nie będzie mieć Android bo tutaj do tego trzeba mieć soft firm trzecich, a to nie o to chodzi. Windows8 może być właśnie realizacją takiego pomysłu - jeden system, jedna "ręka", wspólne zasoby + chmura. Oczywiście zakładam że wszystko pójdzie ok, bo znając system oraz firmę M$ zaraz się dowiemy że dwie WIndy (tabletowa i komputerowa) nie mogą się dogadać i wyskakuje "Nieznany błąd" ale przynajmniej w sferze projektowej ma to sens i może się okazać, że faktycznie Android będzie miał problem. Czekamy.

 

Tymczasem wrzucam Wam artykuł z wczorajszych łososiowych stron Rzeczpospolitej o rynku tabletów również w Polsce, sorki za jakość ale skaner z(pipi)ał mi dpi a nie chce mi się drugi raz skanować, trzeba wytężyć wzrok:

ipadrynek.jpg

Odnośnik do komentarza

Tez nie wierze w MS, ale na szczescie cos kombinuja w tej kwestii, wprowadzajac oddzielna, prostsza wersje Win8 dla tabletow, tzw. RT, ktora nie odpali programow spoza Marketu. Taki Surface jest w 2 wersjach - z Win8 RT oraz z pelnym Pro, w tym drugim przypadku z x86 i z tego co widze 10 razy mocniejszym wnetrzem, wiec nie powinno byc problemu z wydajnoscia.

Odnośnik do komentarza

Hmm, raczej znając realia nie będzie pełnej unifikacji programów gdyż tablety na PRO i RT to inne architektury sprzętowe (ARM vs x86) zupełnie ze sobą niekompatybilne. O ile iOS działa na ARM tak jak Android (może działać na x86 ale urządzenia produkowane na rynek widzę tylko na architekturze ARM) i nowe urządzenie zachowuje kompatybilność ze starym, jest po prostu wydajniejsze, o tyle uruchomienie aplikacji z arm na x86 czy na odrwót wymaga emulatora co baaaaaaaardzo spowolni pracę aplikacji o ile w ogóle zostanie takie rozwiązanie zastosowane.

 

Także MS mimo doświadczenia robi wg. mnie błąd. ALE... na szansę MS widzę np w takich ludziach jak ja ;-) Nie mam iPada, nie mam tabletu na Andku, mam telefon na andku i tyle. Tablety bylby tylko kolejnym urządzeniem bo na dzien dzisiejszy MUSZĘ mieć kompa ze sobą z racji zawodu. Jeśli miałbym brać Tablet to właśnie taki z Win8Pro bo TEORETYCZNIE mogę na nim odpalić rzeczy nowe, dostosowane do tabletów, jak i "stare" aplikacje chociaż pewnie nie będzie to wygodne. Ale jest to wg mnie jakiś pomysł.

 

No i... ciekawą rzeczą dla mnie jest fakt że zapewne za ok 1/2 roku nie będzie już Flasha na andku bo przestał być wspierany, na iOSie nie ma go od "zawsze" ale na win8pro jest :-) Także jedyną platformą ze wsparciem Flasha będzie zapewne tablet z Win8Pro na architekturze x86 :-) i tylko na nim będziemy mieli obsługę tej technologii.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ktos kiedys pisal,ze Apple w usa zawsze wygrywa i jest nie tykalne:

Jak informuje serwis Bloomberg.com, Apple przegrało sprawę patentową z VirnetX Holding Corp. (VHC). W związku z tym, kalifornijska firma musi zapłacić odszkodowanie w wysokości 368,2 milionów dolarów.

http://myapple.pl/co...zkodowania.html

to apple zostal pozwany,

rozprawa byla w TEKSASIE.

 

Jak apple pozywa to sprawa jest Californi i zwykle jest sedzia Lucy Koh :P

Edytowane przez SzewczykDratewka
Odnośnik do komentarza

była mowa że sprzety appla są prze chvj drogie a niektórzy mowili że to nie prawda

 

to ja sie pytam co to kurfa ma być?

http://www.komputron...eme_Sleeve.html

Znajdz mi laptop z ekranem o takiej samej rodzielczosci,taka sama karta graficzna i takim samym dyskie ssd za mniejsze pieniadze.

Dla ulatwienia model ktory pokazales ma:

 

procesor

Intel® Core™ i7

 

wielkość pamięci RAM

16 GB

 

pojemność dysku twardego

786 GB(SSD)

 

karta graficzna

NVIDIA GeForce GT 650M

 

Rodzielczosc ekranu 2880×1800

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

świetnie sie nadaje do grania w famrville co?

Nie chodzi mi o to czy jest mi czy komus innemu przydatny(bo sa ludzie ktorzy potrzebuja takiego sprzetu),tylko twierdzisz ze macbook jest drogi wiec pokaz mi laptop o takiej samej specyfikacji ktory jest tanszy.l

Odnośnik do komentarza

to ja sie pytam co to kurfa ma być?

http://www.komputron...eme_Sleeve.html

MacBook :sorcerer:

Znowu wymyślasz sobie jakieś fałszywe zdanie, które w tym temacie na pewno nie padły. Nikt nie pisał, że Apple jest tanie geniuszu.

Ci co czytali przykładowo biografię S.J wiedzą, jak Apple ustala/ustalało ceny.

 

 

Człowieczek, który nigdy nie okaże szacunku dla osób, które wolą coś innego niż on... :yes:

Odnośnik do komentarza

świetnie sie nadaje do grania w famrville co?

 

świetnie nadaje się do obróbki grafiki i edycji wideo :)

 

szczerze powiedziawszy to ten ekran nie ma zastosowania za bardzo w wideo, pewnie w grafice też nie, taki trochę kurka bajer, ale robi wrażenie. Dlaczego tak mówię? Bo jak ktoś ma tyle siana i się tym zajmuje profesjonalnie to siedzi przed kalibrowalnym NEC albo innym EIZO (27-30 cali) gdzie ma wgrane już odpowiednie krzywe gamma a nie buja się z matrycą w laptopie.

 

Co nie zmienia faktu, że warte jest to swojej ceny, gdyż tak jak świetnie to podsumował @zaqu - znajdźcie sprzęt o takich samych parametrach, ale tańszy. Nie da się.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, nie znam się ani na grafice specjalnie ani na wideo. Wiem tylko, że designerzy sobie bardzo je cenią - tyle, że to faktycznie nie jest 'obróbka grafiki' jako taka - źle się wyraziłem. No i też nie chodzi mi o sam ekran a o komputer jako całość. Yano chyba nadal myśli, że na OSX nie da się zrobić nic poza prezentacją ze zdjęciami z wakacji.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

świetnie sie nadaje do grania w famrville co?

 

świetnie nadaje się do obróbki grafiki i edycji wideo :)

 

szczerze powiedziawszy to ten ekran nie ma zastosowania za bardzo w wideo, pewnie w grafice też nie, taki trochę kurka bajer, ale robi wrażenie. Dlaczego tak mówię? Bo jak ktoś ma tyle siana i się tym zajmuje profesjonalnie to siedzi przed kalibrowalnym NEC albo innym EIZO (27-30 cali) gdzie ma wgrane już odpowiednie krzywe gamma a nie buja się z matrycą w laptopie.

 

Co nie zmienia faktu, że warte jest to swojej ceny, gdyż tak jak świetnie to podsumował @zaqu - znajdźcieZNAJDZ post by kierowany do Yano ;) sprzęt o takich samych parametrach, ale tańszy. Nie da się.

JA to wiem,TY to wiesz ;) Yano nie. Wiadomo,ze 16k zl na kompa w PL to duzo,ale w uk/usa itp. Ludzie pracuja na takiego kompa 3-4miechy.

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

Widziałem tego laptopa na żywo (tzn nie w sklepie) i ekran robi wrażenie, to prawda. Ale czy to rzeczywiście potrzebne? Nie wiem. Ja mam jakiegoś Samsunga z SSD 512gb, ekranem 1600x900 MATOWYM (dlatego Macbook jest u mnie na straconej pozycji, nigdy więcej GLOSSY!), grafiką gt640 i jestem happy, wystarczy mi. A kosztował 4000 BRUTTO (mało kto pamięta że w naszym pięknym kraju mamy 23% VATu co nie jest de facto zyskiem producenta, tylko podatkiem, cena tego sprzętu to

3252.03 netto i to jest koszt samego sprzętu

).

 

Tak jak chłopaki piszecie, cena jest BEZPOŚREDNIO PRZELICZANA Z EURO np, a przecież PRZED kryzysem średnia EMERYTURA w Grecji wynosiła prawie 1000 euro ;-) Czyli tam na taki sprzęt stać emeryta. No więc z czym do ludzi?

 

W USA jest jeszcze inaczej, nie ma VATu, jest podatek stanowy ale to chyba MAX 11% (ceny w sieci nie zawierają tego podatku, są jakby cenami netto - jak kupisz coś w Nowym Jorku, to zapłacisz cenę ze strony apple razy 1.11 czyli zamiast 100 usd, 111 usd - cociaż to dalej mało) przy czym ogólnie niższe podatki pośrednie sprawiają, że elektronika czy inne duperele są tam tańsze.

 

Jeszcze tylko jedną rzecz napiszę - ten laptop nie wiem czy słyszeliście to istna jednorazówka - wszystko jest przylutowane, wklejone, niewymienne. Ram - na płycie, SSD chyba też na płycie, matryca za WKLEJONYM do ramki szkłem. Jednym słowem - coś się zepsuje - tylko wymiana całości. Dla mnie to byłby argument żeby go nie kupić ale to oczywiście moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tylko jedną rzecz napiszę - ten laptop nie wiem czy słyszeliście to istna jednorazówka - wszystko jest przylutowane, wklejone, niewymienne. Ram - na płycie, SSD chyba też na płycie, matryca za WKLEJONYM do ramki szkłem. Jednym słowem - coś się zepsuje - tylko wymiana całości. Dla mnie to byłby argument żeby go nie kupić ale to oczywiście moje subiektywne odczucie.

 

Taki już urok ultrabooków. Ja mam to w nosie, bo jak coś się zepsuje to i tak oddaję sprzęt do serwisu.

No dobra, może z dyskiem i RAMem nie, ale tak jak pisałem, taki urok komputerów tego typu.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...