Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

i nagle sie pojawia "pisze za siebie" i co powiedziec? gadamy o różnych wadach iphona a ty uzywasz małego wycinka funkcji jakie ogolnie mogly byc byc dostpene w telefonach u caly czas podbijasz do iphona. to zaraz ktoś to wpadnie i powie że on tylko dzwoni więc najlepsza jest nokia 3310 i wszystkie nasze rozmowy zamiecie pod dywan

 

ja np do niedawna moglem powiedziec ze nie gram na komorce wiec wszelkie problemy ze coś gra zamula to mnie nie obchodzi. i w sumie nadal tak moge powiedzieć chociaż ostatnio zaczałęm pykać w autobusie w pokemony na emulatorze GBA :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Yano jak tu juz spadles to odpowiesz mi na pytanie,czemu nie hejtujesz google za ograniczenia uzytkownikow nexus 4?Czy jak zwykle olejesz nie wygodny dla ciebie temat?

 

...założyć konta w Apple Store kobiecie nie mogłem za pomocą iPhone'a bo ona NIE MA KARTY KREDYTOWEJ a tego kroku nie mogłem pominąć jest po prostu głupie

Tak jak ktos pisal fochy app store. Ale mam takie pytanie,serio w Polsce sa az tak malo popularne karty do placenia w necie?Nie mowie o kredytowkach.

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

to zaraz ktoś to wpadnie i powie że on tylko dzwoni więc najlepsza jest nokia 3310 i wszystkie nasze rozmowy zamiecie pod dywan

 

No i właśnie o to chodzi - zróżnicowanie potrzeb różnych użytkowników. Jak ktoś taki tu wpadnie to ja mu wtedy przyznam rację. A Ty nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że komuś iPhone w zupełności wystarcza :)

Edytowane przez Lucek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

dobra tym razem lepsza jakość skanu, to wczorajszy artykuł na łososiowych stronach Rzepy, wrzucam bo ktoś pytał o historię konfliktów patentowych. Wiem że to nie historia, ale na temat, bo chyba został im już tylko Samsung...

 

37269067381790905709.jpg

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

zaq - z 3 powodów:

1 nie wiem jakie ograniczenia ma nexus bo nie śledze jego losów ani specyfikacji

2 nie bede hejtował googla za produkt LG. (ale jesli np coś nie m karty SD to oczywiscie uwazam to za duża wade niezaleznie od firmy)

3 nie da sie wszystkiego na swiecie hejtowac głownie z powodu numer jeden, czesto mnie ptrasz czemu nie hejtuje tego a tamtego, i zwykle nawet nie wiem o danej rzeczy i dowiaduje sie od ciebie

4 (bonus) apple wieloma zachowaniami spwodowało że nie mam do niego szacunku wiec jak pojawia sie jakiś kwiatek to chętniej wyraże swą negatywną opinie niż o firmie krzak

ale np daj mi jakies rzeczy z LG to chętnie pohejtuje, albo operatora orange moge hejtować dowoli;p

 

lucek - ale w rozmowie "ktory system jest lepszy" nie mozna powiedzieć "ja tylko dzownie wiec system nokii" , on nie jest obiektywnie lepszy (zwłąszcza ze inne systemy tez pozwalają dzwonic wiec niczym nie ustepują nokii). jak byś miał rozmowe czy lepszy jest maluch czy mercedes i by wpadł fanboj maluchów i powiedzial że dla niego to idealny cudowany samochód, to by nie spowodowało że maluch stał sie obiektywnie lepszy. w rozmowie tematem powinna byc obiektywna ocena, a nie subiektywne preferencje bo jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje wiec rozmowa na zasadzie "ale dla mnie to jest lepsze" nie ma sensu, bo tak rzeczywiscie kazdy moze powiedzieć, ale to nie prowadzi do obiektywnych konkuluzji

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

;-) Prawdą jest że ciężko OBIEKTYWNIE to ocenić a każde podejście ma plusy dodatnie i ujemne jak mawiał nasz były prezydent. Coś co jest nieraz plusem potrafi być minusem.

 

Np otwartość Androida, możliwość rootowania (a dzięki niemu dostęp do każdego pliku) czy możliwość instalowania softu z innych źródeł niż Google Play pozwala na konkurencję cenową, powiększa ilość deweloperów i samych aplikacji - to pozytywy. Ale również powoduje że jest dużo śmieci, malware'u a i nieodpowiednia aplikacja może przy uprawnieniach roota wyrzucić np pliki z partycji efs czyli dane takie jak IMEI czy inne, bez czego nasz telefon przestanie się poprawnie rejestrować u operatora. Więc otwartość ma 2 końce

 

Zamkniętość iOS ma wytykane minusy takie jak: monopol jednego sklepu, nie jasne dopuszczanie aplikacji do sprzedaży (po prostu Apple może powiedzieć że nie chce tej aplikacji i dupa, nie musi de facto sie tłumaczyć) przez co czytałem narzekania że pewnych aplikacji nie chcą dopuścić POMIMO tego, że nie jest szkodliwa itd (Adobe coś o tym wie ;-) ). Ale zamknięcie ma też plusy - jednak jakość aplikacji jest wysoka i mówię to z doświadczenia mojego jak i z opinii innych ludzi. A do tego - system jest bezpieczny, programy jeśli nie ma dziury w samym iOSie mają dostęp w 90% przypadków do swojej "piaskownicy" i ciężko aby coś zepsuły. Dodatkowo samemu ciężko coś na trwałe uszkodzić w systemie.

 

Z analizy form badającej bezpieczeństwo (Symantec np) wynika że programy na Androidzie częściej wysyłają nasze dane "gdzieś i nie wiadomo gdzie" oraz sam Android jest potencjalnym celem dla piszących wszelki malware - ale to po prostu zawsze jest tak z najpopularniejszą platformą - na PC jest Windows prawda? I jest tak samo. Parę lat temu jak Mac wychodził z niszy (bo nie oszukujmy się że boom na ten sprzęt jako komputer do domu trwa parę lat dopiero, wcześniej był to sprzęt niszowy do konkretnych zadań) Apple szczyciło się że jest to system wolny od wirusów itp. Całkiem niedawno po kilku wirusach czy robakach, takie stwierdzenia zniknęły ze stron i reklam. Po prostu popularność przyciąga takie rzeczy. Mac OS nie jest zamkniętym systemem w takim stopniu w jakim jest iOS.

Odnośnik do komentarza

Steve Ballmer o Androidzie i iOS

 

 

8188114943_363d2f4309_b.jpg

 

Nie jest zaskoczeniem, że Ballmer w niezbyt ciepłych słowach wypowiedział się o dwóch największych rywalach Windows Phone, którzy jednocześnie dzielą między siebie największą część rynku - systemach iOS i Android.

System Google Ballmer określił mianem "dzikiego" i "niekontrolowanego", natomiast iOS jest dla niego "za bardzo kontrolowany" i "wyceniony zbyt wysoko".

 

no tośmy się dowiedzieli :D więcej pod linkiem, jest też wersja audio całego wywiadu dla Linkedin.

Odnośnik do komentarza

no ale bądźmy obiektywni - ma rację. Android jest dziki, bo Google pozwala na wrzucanie go na wszystko co tylko ma w sobie ekran i procesor przez co sam system uległ tak dużej fragmentacji, że obecnie na rynku aktywnie żyje chyba 5 wersji tego systemu a do tego urządzenia nie są pomiędzy sobią kompatybilne co przekłada się też na market gdzie można trafić na gry, które nie są obsługiwane przez daną platformę. Android jest niekontrolowany, bo Google nie ustaliło zasad sprzętowych wymaganych dla danych wersji systemu i tak chiński tablet, którego premiera była kilka dni temu może mieć zainstalowanego GB a inny może chodzić jak krew z nosa (bardzo zła reklama dla systemu). Argumentów dot. Apple chyba nawet nie trzeba komentować, bo każdy pamięta przynajmniej jedną aferę związaną z nadmierną kontrolą a cena jaka jest każdy widzi.

Edytowane przez greah
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no ale bądźmy obiektywni - ma rację. Android jest dziki, bo Google pozwala na wrzucanie go na wszystko co tylko ma w sobie ekran i procesor przez co sam system uległ tak dużej fragmentacji, że obecnie na rynku aktywnie żyje chyba 5 wersji tego systemu a do tego urządzenia nie są pomiędzy sobią kompatybilne co przekłada się też na market gdzie można trafić na gry, które nie są obsługiwane przez daną platformę. Android jest niekontrolowany, bo Google nie ustaliło zasad sprzętowych wymaganych dla danych wersji systemu i tak chiński tablet, którego premiera była kilka dni temu może mieć zainstalowanego GB a inny może chodzić jak krew z nosa (bardzo zła reklama dla systemu). Argumentów dot. Apple chyba nawet nie trzeba komentować, bo każdy pamięta przynajmniej jedną aferę związaną z nadmierną kontrolą a cena jaka jest każdy widzi.

 

No trochę ma, nie ma co się oszukiwać. "Freedom comes with a price" ;-) Ale mnie osobiście troszkę zawiódł też Microsoft - sądziłem że z mobilnym windowsem będzie jak z windowsem na PC - czyli że każda maszyna jeśli pociągnie będzie mogła być zupgrade'owana do nowej wersji systemu a tu... zonk. Niestety Windows Mobile 8 nie dla wszystkich. To by był niezły argument żeby rozważać tą platformę.

 

Google niestety opcje upgrade'u totalnie olał i oddał w ręce producentów telefonów a ci w sumie też to olewają - skoro już sprzedali produkt to mają klienta w doopie. Lepiej zrobić nowy telefon i mu go sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Co Ty brałeś? Sklep na Androida NIGDY nie był, nie miał być i niech broń Boże nie będzie pilnowany (tzn. to nie do końca prawda, ale teoretycznie można w nim dowolną aplikację umieścić). Przecież właśnie o to chodzi O_o!

 

Doedukuj się trochę zanim zaczniesz hejtować ;/

 

nie kumam do czego uderzasz, przecież wiem że tak jest i to właśnie krytykuję :( teraz to się już pogubiłem, przecież napisałem post wyżej że cały ten wał pokazuje jak super "pilnowany" jest ten sklep dając do zrozumienia że NIE JEST W OGÓLE PILNOWANY (nieważne czy celowo czy nie). Generalnie sklep Andka tej wolności nie potrafi przełożyć na wartość dodaną, tzn. z tej wolności i :niepilnowania" jest więcej problemów niż pożytku. Oczywiście mówię to z perspektywy zwykłego, przeciętnego użytkownika który daje "ilość sprzedawanych telefonów" a nie Ciebie @raven (Ty jesteś w grupie zaawansowani i masz trochę inne wymagania)

Odnośnik do komentarza

OK, zrozumiałem to trochę inaczej, jako wyśmianie zabezpieczeń w Play Store. Mi chodziło o to, że ich tam w ogóle nie ma i trochę o to chodzi ;).

 

Aktualnie może faktycznie nie ma z tego jakiś wielkich korzyści. To było potrzebne na początku, kiedy trzeba było przyciągnąć zarówno użytkowników, jak i developerów. Wolny Android był świetną odskocznią dla wszystkich sfrustrowanych zamkniętym iOS-em. Na początku powstawało nawet sporo ciekawych i darmowych programów, ale wiadomo, system z ciekawostki dla geeków stał się poważnym graczem, na scenę weszły duże pieniądze i teraz trochę to inaczej wygląda. Google chyba jest w lekkiej kropce, bo z jednej strony zamykając Market i wprowadzając jakąś kontrolę wywołali by ogromne oburzenie użytkowników, z drugiej strony jednak może ilość aplikacji na poziomie przekroczyła by te kilka procent. Może nawet nie tyle ze strony użytkownika jest problem, co ze strony developera. Po co tworzyć na platformę, gdzie ułamek użytkowników płaci, gdzie tak trudno dotrzeć do klienta i gdzie w każdej chwili zapaleniec za darmo może zrobić konkurencję. A użytkownik często się oburza, że dlaczego ma płacić za jakiś syf, kiedy na iOS za dolara są naprawdę dobre aplikacje. I koło się zamyka. Mi to nie przeszkadza, ja tam używam sprawdzonych narzędzi nie zawsze z Marketu, więc wiesz :P. Chociaż nie mam problemu kupić dobrą aplikację. Ba, często kupuję nawet coś, czego nie za bardzo używam, by choć trochę podnieść rentowność pisania na Androida i w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju Play Store.

Tak, taki ze mnie good guy.

Odnośnik do komentarza

Ja w ogole nie wiem w czym jest problem. Otwarty Market ma same plusy. Nie wmowicie mi ze ktokolwiek w miare ogarniety zrobi sobie i telefonowi krzywde. Podejrzanych aplikacji nikt nikomu nie kaze instalowac a najwazniejsze i tak sa dostepne na kazdej platformie. Takie licytowanie sie ile ktory ma aplikacji, ile jest platnych a ile darmowych albo ile dostosowanych pod tablety jest smieszne. Nie tedy droga do dyskusji nad najlepszym systemem

Odnośnik do komentarza

Ja w ogole nie wiem w czym jest problem. Otwarty Market ma same plusy. Nie wmowicie mi ze ktokolwiek w miare ogarniety zrobi sobie i telefonowi krzywde. Podejrzanych aplikacji nikt nikomu nie kaze instalowac a najwazniejsze i tak sa dostepne na kazdej platformie. Takie licytowanie sie ile ktory ma aplikacji, ile jest platnych a ile darmowych albo ile dostosowanych pod tablety jest smieszne. Nie tedy droga do dyskusji nad najlepszym systemem

 

@szeni jest dokładnie na odwrót, face it! W dzisiejszych czasach sam system może być minimalnie lepszy od drugiego, minimalnie gorszy, na pewnych polach świetny, na innych słabszy. Ale to właśnie support programów i dostępnych aplikacji definiuje zwycięzcę. To tak jakbyś miał konsolę taką czy inną, ale jej atrakcyjność oceniasz po dostępnych na nią grach. Podobnie na dzień dzisiejszy jest ze smart fonami Już dawni przestały to być maszynki do dzwonienia i pisania smsmów, więc dziś patrzymy na nie w szerszej perspektywie. W związku z tym dyskusja nad polityką dostępności i jakości aplikacji to zdecydowanie odpowiednia droga. JUż chyba z 15 stron wcześniej pokazywałem jak wiele zależy od aplikacji i dostępnych "pomysłów" na dany telefon. No chyba że Ty dalej oceniasz systemy pod kątem że ten ma widgety a ten Siri. To spoko.

Odnośnik do komentarza

Jest tak jak mowisz, tyle ze jest to argument raczej dla mnie, zawzietego androidowca. Daj mi przyklad aplikacji, ktore masz na iOS, a ktora nie jest dostepna badz nie ma odpowiednika w Play Store (i nie jest gra). Co z tego ze jeden sklep ma milion aplikacji a drugi 1000, skoro trzon, przez ktory rozumiem powiedzmy 150 najwazniejszych aplikacji (a i tak malo kto w zyciu zainstaluje wiecej) jest taki sam w obu? Aplikacje wpuszczone na Play, ktorych nie wpuszczonoby na Appstore, sa w koncu marginesem pod wzgledem funkcjonalnym, mimo ze nie ilosciowym. Oczywiscie mowimy tutaj o standalone aplikacjach a nie takich ktorych nie ma na iOS z racji ograniczen systemu (widgety, launchery).

 

Na ilosc i dostepnosc aplikacji moglibysmy sie licytowac i w ogole dyskutowac o polityce ich wpuszczania na rynek gdyby np. na Androida nie bylo w ogole Skype'a, a na iOSie ani jednej nawigacji. Jesli ktos boi sie jakosci czy zamiarow sciaganych czy kupowanych programow na Play, jest przeciez rozbudowany system komentarzy, oceniania itd. W obecnej sytuacji argumenty oparte na sklepach sa zadne

 

EDIT Przypomnialem sobie ze kiedys wspominales o jakims e-uniwersytecie, no przyznam ze czegos takiego nie ma na Androida, a szkoda, ale umowmy sie ze z porownania odpadaja aplikacje natywne Google i Apple

Edytowane przez szeni
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...