Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

gratuluje, tylko pamiętaj żeby najpierw chwile sie obeznac i nauczyć zanim zaczniesz marudzić że jest trudne jak całki :P

 

swoja moj ojciec dzownil do mnie ostatnio i pytał jak skasować smsa, powiedzialem że wystarczy na nim przytrzymac i wybrac opcje kasuj. powiedział że to calkowicie nieintuicyjne i że nigdy by na to nie wpadł. myślicie ze z iphonem by sobie poradził? jak sie tam kasuje smsy?

Odnośnik do komentarza

Yano, coś jest w tym co mówisz. Ale kij ma dwa końce: co dziś dla świeżaka jest nieintuicyjne, jutro będzie naturalne jak kiedyś przycisk zielonej i czerwonej słuchawki na telefonie.

 

W weekend pomagałem ciotce, dyrektorce regionalnej w jednym z banków, w poskromieniu jej nowego telefonu blackbery. Było to o tyle ciekawe, że pierwszy raz miałem tel tej marki w łapie ;] Większość rzeczy pokrywała się z tym, co w andku, którego kocham najszczerszą miłością. Niemal wszystko zrobiłem intuicyjnie dzięki znajomości androida. A na początku też "nieintuicyjne" było dla mnie wywoływanie menu kontekstowego poprzez przytrzymanie elementu palcem.

 

Sam lubię Andka, choć coraz poważniej zastanawiam się nad znienawidzonym Apple. "ajfon" drażni mnie tym całym nadęciem i hype'em wokół niego, a jestem takim konsumentem, który błyskawicznie się takim rzeczom opiera i nie chce tego. ograniczenia tego telefonu, problem z aplikacjami, konieczność posiadania zezwoleń na wszystko wkurzają, bo na Andku mogę mieć co chcę, kiedy chcę i jak chcę; jednak element którym "ajfon" morduje bezlitośnie całą konkurencję to czas pracy na baterii... ja posiadam HTC Desire HD i miesiac temu przeszedłem z oryginalnego softu na customa. Andy 4.0, rom Blackout. Jego zaj.ebistość objawia się z tym, że bardzo fajnie "wygasza" energożerne procesy i wycisza procesor w czasie czuwanie, dzięki czemu czas pracy w normalnym użytkowaniem z 1 (w porywach 1,5) doby wzrósł do 2-3 dób. Odbyło się to kosztem lekkiej zamuły po wybudzeniu go ze spoczynku, ale na ogół trwa to nie nie dłużej niż 3-5 sekund.

Kumpel pracujący w Chipie, specjalizujący się w telefonach, poleca mi od pewnego czasu Nokię i chyba po raz pierwszy w życiu wezmę tę markę pod uwagę przy zakupie telefonu.

(Na początku 2013 czeka mnie wymiana, więc i ajfon, i obecne topowe modele Nokii powinny być już w fajnych cenach, ze względu na wprowadzenie nowszych modeli...)

Edytowane przez mr_pepeush
Odnośnik do komentarza

gratuluje, tylko pamiętaj żeby najpierw chwile sie obeznac i nauczyć zanim zaczniesz marudzić że jest trudne jak całki :P

 

swoja moj ojciec dzownil do mnie ostatnio i pytał jak skasować smsa, powiedzialem że wystarczy na nim przytrzymac i wybrac opcje kasuj. powiedział że to calkowicie nieintuicyjne i że nigdy by na to nie wpadł. myślicie ze z iphonem by sobie poradził? jak sie tam kasuje smsy?

 

Czasami jest edytuj, czasami trzeba swipnąć palcem w lewo by ukazał się przycisk usuń, czasami trzeba wejść w opcje elementu by usunąć cośtam (np. zdarzenie w kalendarzu chyba). Nie wiem czy tak oczywiste i intuicyjne to jest, jak istnieją trzy sposoby na zrobienie tego samego. IMO naciśnij i przytrzymaj by dostać więcej opcji o elemencie jest całkiem intuicyjne i logiczne. To taki prawoklik na ekranie dotykowym. Zdecydowana większość aplikacji z tego korzysta i wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem. Wiadomo, że na początku nic nie będzie logiczne, wszak nie rodzimy się z umiejętnością obsługi takich sprzętów, trochę nauki musi być :).

Odnośnik do komentarza

Jaki problem z aplikacjami masz na mysli?

wbrew temu co sugerował Yano odpowiem:

nie wiem skąd pytanie, ale chłamowy system udostępniania aplikacji sprawia, że niezależni "pisarze" praktycznie nie istnieją na rynku ajfonowym, co za tym idzie aplikacje darmowe czy tanie, ktore moga umilic zycie, niemal nie istnieja; ich brak doskwiera kazdemu, kto przechodzi z andiego na jabłka;

i nie mów, ze jest inaczej, bo i tak każdy wie czym się różni platforma dystrybucyjna googla od jabłek :]

 

kustomizacja telefonu (czy raczej jej brak) i traktowanie usera jako retarda, który mógłby nieodpowiednio użyć telefonu, więc trzeba mu wszystko poblokować, uniemożliwić lub zwyczajnie utrudnić to zagłada tego telefonu; tylko tej baterii zazdroszczę...

Odnośnik do komentarza

Jaki problem z aplikacjami masz na mysli?

nie wiem skąd pytanie

Stąd, że przez 2 lata użytkowania ajfona nie spotkałem się z żadnym problemem z aplikacjami.

 

ale chłamowy system udostępniania aplikacji sprawia, że niezależni "pisarze" praktycznie nie istnieją na rynku ajfonowym, co za tym idzie aplikacje darmowe czy tanie, ktore moga umilic zycie, niemal nie istnieja; ich brak doskwiera kazdemu, kto przechodzi z andiego na jabłka;

i nie mów, ze jest inaczej, bo i tak każdy wie czym się różni platforma dystrybucyjna googla od jabłek :]

Nie mowie, ze jest inaczej. Ale czy system jest chlamowy? Dzieki niemu nie musialem sie przekopywac w appstore przez wiadro syfu, ktory obecny jest na Androidzie.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zalezy co chcesz i czego uzywasz - ja sciagalem sobie czasem jakies aplikacje, wiekszosc darmowych, wlasnie takie male (pipi)ki. Tak na pierwszy rzut oka wydaje mi sie, ze tych darmowych moze byc troche mniej, ale to tez pewnie dlatego, ze na androidzie jest masa takich bzdetow do personalizacji itp, ktorych na ios po prostu nie ma. Z roznich na niekorzysc ios to np za angry birds trzeba bylo zaplacic. Wprawdzie tylko te 80 centow, no ale jednak ;)

 

Co do intuicyjnosci jeszcze. Stworzylem sobie w app drawerze folder, niepotrzebnie zupelnie. I teraz jak folder usunac? :D Przytrzymanie go powoduje tylko mozliwosc przeniesienia na pulpity i nic wiecej. Oczywiscie po chwili doszedlem do tego zeby wcisnac klawisz od opcji > edytuj i dopiero wtedy mozna bylo usunac, no ale wydalo mi sie to malo intuicyjne jednak :(

 

 

a tak w ogole to S3 > 3GS :D chociaz to oczywiscie wina przepasci technologicznej jaka dzieli te sprzety i pewnie tez tego, ze iOS mi sie juz znudzil, tak jak pisalem ;)

 

Odnośnik do komentarza

dobra czas wkroczyć do akcji bo nawet Lucek pi.ździeje

 

Chlopaki mam pewien problem, otoz od pewnego czasu szukam filmiku, na ktorym pokazane byloby, jak iOS robi cokolwiek lepiej niz Android. Moglibyscie mi pomoc? Bo poki co znajduje tylko takie :confused:

 

http://www.youtube.com/watch?v=YwwJ8kgmcdc

 

Zaznaczam ze w przypadku Androida musi byc to godny telefon, nie jakis Wildfire czy Neo V

 

wystarczyłoby ten sam test zrobić po 2 latach użytkowania telefonu z włączonymi 15. aplikacjami w tle - różnica była gigantyczna na plus iphone'a oczywiście. co ciekawe faktycznie ciężko to znaleźć w necie, co więcej zauważcie, że większość filmów jest po to, aby udowodnić że andek jest tak dobry jak ios a nie odwrót. widać do czego się dąży :D

 

na ios jest tryliard darmowych apków sporo więcej niż płatnych również świetnie posortowane a do tego drugi tryliard darmowych paków filtrujących appstore pod kątem najlepszych darmowych apek. co więcej to nie tak jak na andku, tutaj za darmo nie oznacza że to chłam zrobiony przez garażowego programistę tylko sprawdzona, testowana, miętoszona na milion sposobów aplikacja która na milion procent będzie działać. ja przez pincet lat korzystania z ajfona miałem jedną (JEDNĄ DOSŁOWNIE) z którą był problem.

 

w związku z czym to trochę nie ta liga że tak to ujmę.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

I dobrze. Kto to widział, żeby elita i plebs przy jednym stole jedli ;)

gratuluje poziomu kwejkowej gimbazy którzy to lecą z jakimiś milordami i plebsami

 

ciesze sie że siedze 5 stołów od ciebie

 

 

 

co ciekawe faktycznie ciężko to znaleźć w necie

rzeczywiscie dziwne, takich filmików powinno być na tony na wszelkich forach fanbojskich...

 

 

 

na ios jest tryliard darmowych apków

jednoczesnie jest tryliard, i nie ma chłamu, a mimo to użytkownicy andka nie moga znaleźć tego czego chca, to jak to jest?

 

i naprawde nie wiem o co chodzi z tymi chłamowymi apkami z garażu - pewnie takie są tylko że trzeba by przewinąć ze 200 appek niżej żeby znaleźć je na dnie, dobre aplikacje wyskakuja na wierzchu, nie ma z tym problemu

 

no chyba że mowisz o appkach w stylu prześwietlanie rendgenem, to rzeczywiscie u nas to nie działa

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Na androidzie jest masa syfiastych programó i modów i to jest fakt ale tylko dlatego, że mozna latwo zmieniac locksreen, widgety i inne takie rzeczy, których na iP nie ma więc też appstore nie jest tym zasmiecone.

Wystarczy odpalic Cydie i znalezc tam cos to tragedia jesli nie zna sie dokladnie nazwy. Masa jakies drobiazgowych modów i niekonczaca sie lista.

Faktem tez jest, ze na andku publikacja aplikacji i wymagan jakie ona musi spelniac jest latwiejsza, lzejsza wiec wiecej programow jest wlasnie srednio dzialajacych bo tam kazdy moze napisac cos prostego i to wypuscic.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

@Yano nie wchodzę na fora fanbojskie. Nie ma potrzeby tworzenia takich filmików, wiadomo że IP jest lepszy więc po co? To użytkownicy Andka tworzą je na potęgę starają się udowodnić że Andek jest tak dobry jak iOS, nigdy nie ma potrzeby robić na odwrót :)

 

co do apek garażowych, to wystarczy odpalić niektóre gry na HTC i ma się ochotę wyskoczyć przez okno, więc to nie chodzi o takie małe tytuły tylko. a użytkownicy Andka mają problem żeby znaleźć niektóre apki bo zgadzam się, nie ma na iOS palikacji monitorujących przepływ elektronów w baterii. to nie ten target.

Odnośnik do komentarza

no są filmiki, i są dowodem na to że iphon nie jest lepszy. dlaczego więdz iphonowcy nie zrobia swojego filmiku żeby potwierdzić swoją teze i obalić filmiki androidowców?

PRowo buńczuczne stwierdzenia "ja nic nie musze udowadniać, to oczywiste" może i wypada nieźle, ale jest nic nie warte jeśli sie rozmawia o faktach na poważnie, a nie przerzuca jak dzieci w piaskownicy czyj tata ma wiekszego penisa

 

Tak, gram w gry

haha

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...