Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

iPhone sam nic na siłę po 3G nie zasysa.

ale ogólnie nieźle ssie

 

 

cały ten temat nie ma sensu, przeciez raven_raven juz kilka stron temu wszystko wyjasnił, i jako użytkownik wszystkich telefonów i telefoniczny nerd chyba wie najlepiej co tak naprawde oferują telefony

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Moje porownanie jest jednak supertrafne, bo Ford nie wymyslil ani nie zrobil pierwszego samochodu, tylko wlasnie wypuscil megapopularny Model T dla ludu, czyli byli w jakis sposob pionierami podobnymi dzisiejszemu Apple. Nawet to o czym pisales, czyli 1 model naraz w ofercie, sie zgadza. To bylo 100 lat temu, ale te 5 lat od wypuszczenia pierwszego Ajfona to dzisiaj tyle samo. Przez ten czas tu i tuznalezli sie po prostu lepsi, z lepszymi produktami. Takie sa fakty. No i jeszcze nie odpowiedziales na moj argument co do przewagi Androida nad iOSami z tego i innych filmikow.

 

przepraszam, moje niezrozumienie wynika, że nie znam się na motoryzacji i nie wiedziałem że Twoje myślenie poszło w tę stronę. To w takim razie ja jednak nie zgodzę się tylko z drugą częścią Twoje zdania - przez ten czas (5 lat od wypuszczenia pierwszego iPhone) nie znaleźli się lepsi - nadal po omacku próbują walczyć, ale póki co jeszcze bardzo daleko droga. Także stwierdzenie że znaleźli się lepsi nie jest faktem, bo się nie znaleźli.

 

Co do Twojego filmiku to mam pytanie - gdzie tutaj widzisz przewagę Andka? Bo oglądnąłem te 13 minut filmu i nasłuchałem się o tym jaki to Appstore jest zaj.ebisty bo jest łatwiej przeglądać aplikacje szczególnie przez dłuższy czas przeglądania (jak się otwiera wiele pozycji) iże nawigacja jest łatwiejsza i że o tym że pozostałe rzeczy nie dają różnic (wg tego portalu).

 

So?

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

@szeni

No to może za 100 lat Apple też będzie ssało pałę, a królować będzie jakiś inny system/inna firma. Zobaczymy. Do teraźniejszości to się ma nijak.

 

Druga rzecz. Apple samo wprowadziło blokady ściągania czegokolwiek powyżej 50 MB z AppStore, jeżeli połączenie to 3G, a nie wifi. Blokada jest oczywiście do ściągnięcia po jb.

 

A co do automatycznego pobierania po 3G to uwaga, może wam to zniszczyć mózgi, ale:

Image%202012.10.04%2013:52:02.png

 

Także może nie ogarniacie, bo na androidzie tego nie ma, ale na iOSie jest normalnie taka opcja.

 

PS: Sorry za tak duże zdjęcie, ale to zrzut ekranu. Nie moja wina, że mam taką zajebistą rozdzielczość w telefonie ;(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

postanowilem ze nie bede ci robił przyjemnosci skoro ty mi nie robisz

 

btw na screenie wyżej nie widze opcji wyłączenia aktualizacji systemowych, hm?

 

 

blokady ściągania czegokolwiek powyżej 50 MB z AppStore, jeżeli połączenie to 3G, a nie wifi. Blokada jest oczywiście do ściągnięcia po jb.

bardzo sprytna blokada, na szczęscie zdjęcie wymaga JB bo jeszcze jakiś debil by ją przypadkiem wyłączył a potem by pozwał apple za rachunek, co?

 

my możemy sobie dowolnie ustawiać takie rzeczy, włącznie z ustawieniem limitu dziennego na pobór danych (mozliwego do zmieniania w każdej chwili, bez JB)

a i jeszcze poza tego typu limitami możliwymi do ustawienia, system zawsze pyta czy sciągnąć jakiś duży plik odrazu czy włączyć sciąganie gdy pojawi sie WIFI

 

ale z nas nerdy

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Yano, czy ja naprawdę muszę ci wrzucać skriny z każdego menusika na iP? Nie możesz sobie tego sprawdzić w necie?

 

System skanuje jak jesteś połączony z internetem, czy aktualizacja jest dostępna. Później pojawia się notyfikacja, że jest nowa wersja systemu. Następnie wchodzisz w ustawienia, w ogólne i tam uaktualnienia. I wtedy możesz sobie pobrać nową wersję iOSa bez potrzeby łączenia się z komputerem. Ewentualnie można aktualizować telefon przez iTunesa.

 

bardzo sprytna blokada, na szczęscie zdjęcie wymaga JB bo jeszcze jakiś debil by ją przypadkiem wyłączył a potem by pozwał apple za rachunek, co?

Tutaj się czepiasz chyba tylko po to, żeby się do czegoś przyczepić. W obecnych czasach, gdzie 3G czy LTE nie jest jeszcze tak powszechne nie opłaca się ściągać dużych plików przez komórkowego neta. Dla normalnego użytkownika taka blokada jest ok, bo go chroni. Dla power usera jest rozwiązanie za pomocą JB. Naprawdę nie widzę tu problemu.

 

Tekstu z pozwaniem za rachunek przyznam szczerze, że nie rozumiem. To jakiś maskowany ból z przeszłości? ;)

 

@Accoun

Nie wiem. Nie interesuje mnie jak to jest rozwiązane na Androidzie, ale jeżeli jest taka opcja to bardzo dobrze. Po prostu pokazywałem, że na iP też coś takiego jest wbrew powszechnej opinii.

 

PS: Musimy sobie wymyślić jakieś przezwiska - coś na wzór xbotów i sonyslejwów ;)

 

PS2: Yano, nie wiem o jakiej przyjemności piszesz. Szczerze. Ogarnij się.

Odnośnik do komentarza
Co do Twojego filmiku to mam pytanie - gdzie tutaj widzisz przewagę Andka? Bo oglądnąłem te 13 minut filmu i nasłuchałem się o tym jaki to Appstore jest zaj.ebisty bo jest łatwiej przeglądać aplikacje szczególnie przez dłuższy czas przeglądania (jak się otwiera wiele pozycji) iże nawigacja jest łatwiejsza i że o tym że pozostałe rzeczy nie dają różnic (wg tego portalu).

Widocznie slyszymy to, co chcemy uslyszec :>. Bo ja w nim uslyszalem, ze przegladanie aplikacji w Google Play jest lepsze, bo widac ich wiecej naraz, ze obsluga jest bardziej smooth i nie chodzi tylko o lepsza animacje, ale tez m.in. szybsze otwieranie folderow czy lepiej rozwiazany scrolling w przegladarce, a na deser o tym, ze Google Now > Siri.

Odnośnik do komentarza

Ciekawostka:

 

Lawsuit, iPhone 5 Spur Samsung Galaxy Sales

The first spike in weekly growth coincides with the same week that a jury awarded Apple $1 billion for Samsung infringing on Apple’s patents. The deluge of post-litigation press coverage both drove general attention to Samsung and suggested that Samsung devices were similar enough to iPhones to be an option for many consumers.

 

The second spike started the week of September 12, when Apple announced the new iPhone 5.

http://www.localytic...ne-comparisons/

 

qu3t5.png

Odnośnik do komentarza

Odniose sie tylko do gadania o kreowaniu potrzeb, lol.

Waldus, Apple nawet jakby wypuscilo przycisk do papieru ze swoim logiem (cena: 100$) to rozszedlby sie w rekordowych ilosciach a internet zalalaby fala komentarzy typu "to niesamowite!", "przelom na miare wynalezienia kola!", "nie wiem jakim cudem moglem do tej pory zyc bez przycisku do papieru!", "apple jak zwykle krolem innowacyjnosci".

 

A rok pozniej nowa wersja, iStone 2 - TYM RAZEM Z FUNKCJA LATARKI.

W iStone 3 daliby budzik a w iStone 4 odtwarzacz MP3. Oczywiscie przy kazdej odslonie pojawialyby sie komentarze tego typu jak wymienilem.

 

@Lucek

Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym pamietaniem, bo mi rzeczy wymagajacych Tegre w sklepiku nie wyswietla wiec ocb, o czym mam pamietac :P ?

 

A jesli chodzi o appki w googleplay - ocb, przeciez jest lista top appek? Wiekszosc swoich rzeczy mam wlasnie stamtad i jestem bardzo zadowolony.

 

Nie zaprzeczam ze przydalaby sie modernizacja sklepiku, ale tez mi wielki argument. To mialoby zadecydowac o wyborze telefonu? Mam swietna przegladarke, swietny program do odtwarzania muzyki (zakupiony Power AMP - genialny jest), slowniki (te akurat moglyby byc lepsze - niby sa jakies platne, ale nie bede placic Xdziesiat zlotych za program na komorke), kilka dobrych gierek (malo kiedy gram na komie wiec mi wiecej nie potrzeba, chociaz wybor i tak jest juz spory, nawet jesli mniejszy niz na iPhone), widgety, notatki na pulpicie, jakdojade (genialny program), Youtube, czytnik PDF.

 

 

Aha: pozdro do propagandy apple i omamionych.

Lol, iphone dziala out of the box, WOW. A andek to nie? Ja w swoim Galaxy S2 w ogole nie musialem nic grzebac, tylko ustawilem sobie wszystko co mi potrzebne na pulpit i mam od razu pod reka (z tego tez wzgledu korzystam tylko z 2 na 7 pulpitow - nie chce miec wiecej, bo wtedy musialbym wiecej szukac tego co potrzebuje a tak to przesune palcem w ktorakolwiek strone i mam to co chce).

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

No w(pipi)ia mnie, ze androidziarze dorabiaja sobie filozofie do kupowania telefonu i jak ktos kupuje ajfona to na pewno jest zaslepiony i oamamiony przez propagande apple, bez kitu :D

Nie, nie kazdy jest zaslepiony i omamiony przez propagande apple, ale takie osoby istnieja a wypowiedzi waldusa wg. mnie momentami o takie cos zachaczaja (niektorych androidowcow zreszta czasami tez).

 

Ja doskonale rozumiem ze sa osoby ktorym iPhone wystarcza bo maja inne potrzeby, tyle ze to samo odnosi sie tez do Androida.

 

A mimo wymienienia niektorych zalet iPhone (np. lepiej uporzadkowany market) to ja nadal nie widze zadnej wyzszosci nad Androidem. To sa po prostu jakies moze i fajne, ale jednak dosyc drobne rzeczy.

 

Dzwonienie, smsowanie, przegladanie neta, nawigacja, program jakdojade, sluchanie muzy czy cos z tych rzeczy iPhone robi lepiej? No, moze sluchanie muzy jest lepsze na stockowym iPhonie niz stockowym Androidzie (nie wiem jak w innych telefonach, ale wbudowany samsungowy odtwarzacz ssie, Power AMP rzadzi).

 

Dochodzi sprawa widgetow i ustawiania sobie wszystkiego na pulpicie jak sie chce - moze nie jakas mega wazna opcja, ale wg. mnie naprawde przydatna (chociaz w sumie to dla mnie jest wazna bo naprawde ulatwia zycie).

 

A to co bylo wymienione jako zalety iPhone to wlasnie sa takie odwazniki widgetow po drugiej stronie (iPhone ich nie ma, ale za to ma kilka innych bajerow - wole widgety od nich, ale np. takie fajne wyszukiwanie plikow czasami mogloby mi sie przydac jakbym szukal jakiegos dokumentu - pewnie byloby to szybsze od latania po folderach <o ile sie ich nie ma posegregowanych dobrze, a ja nie mam bo wszystko jest w folderze downloads).

 

 

A to ze iPhone wiekszosc ludzi kupuja dzieki marketingowi, bo znajomi maja, bo kupuja bez zastanowienia tylko biora to o czym najwiecej slyszeli itd. to wymienilem jako podwazenie tezy ze liczba sprzedanych egzemplarzy jest jakims wyznacznikiem jakosci. Smieszy mnie to - cyferki w tym przypadku znacza jedynie tyle, ze jest bardziej popularny.

 

iPody sa / byly najbardziej popularnymi playerami MP3 (nie wiem jak teraz wyglada ich sprzedaz w dobie multimedialnych komorek) a wcale nie sa najlepszymi playerami (poza niektorymi generacjami ktore byly naprawde udane) - mozna kupic cos duzo lepszego za ich cene.

 

 

EDIT

Gadanie o podrabianiu tez jest zabawne, bo Apple na 100% tez sporo rzeczy "zerznelo", ale oczywiscie w oczach ich fanow wszystko co wypuszcza jest pionierskie (nawet jesli wczesniej juz bylo).

 

Rzucony tu przyklad forda byl bardzo trafny.

Prawda jest taka ze w dobie tak dynamicznie rozwijajacego sie rynku konieczne jest dostosowywanie sie do nowych standardow - kiedys technologia dotykowa byla niszowa, apple wypuscilo produkt z dotykiem dzieki czemu taki "format" stal sie popularny (wiadomo, Apple to ludzie od razu na to leca) to i inni zaczeliby w to pompowac forse.

 

A dobre z dobrych rozwiazan sie po prostu korzysta - co, mieli wprowadzic obluge w MS DOS?

 

Geniuszem nie jestem, to moze cos wymyslic sie jeszcze da, ale jedyna lepsza rzecz jaka przychodzi mi do glowy to telefon ktory mozna kontrolowac za pomoca mysli ("posluchalbym sobie wykonawcy XYZ" - i zaczyna leciec).

 

 

Dodam jeszcze ze jakby iPhone tez u siebie wstawil widgety to nie traktowalbym tego jako "zj.eby z apple kradna pomysly" tylko po prostu pomyslal sobie ze w koncu dodali do swojego telefonu fajna opcje ktorej mu brakowalo - chociaz na 100% byloby to reklamowane jako uber innowacja ktorej swiat nie widzial.

 

 

 

 

A tak btw jak teraz wyglada multitasking w iPhone vs Android? Wiem ze kiedy go wprowadzili to mocno ssal palke i nie byl takim prawdziwym multitaskingiem jak na Androidzie - jak teraz wyglada sytuacja?

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@Yabollek ręce opadają. Zgodnie z Twoją wypowiedzią:

"kiedys technologia dotykowa byla niszowa, apple wypuscilo produkt z dotykiem dzieki czemu taki "format" stal sie popularny (wiadomo, Apple to ludzie od razu na to leca) to i inni zaczeliby w to pompowac forse."

wychodzi na to, że cokolwiek zrobi Apple to się sprzedaje tylko dlatego że to Apple. NO LOL W CHUY. Nie dlatego że to genialne produkty, nie dlatego że rewolucjonizują rynek ale dlatego że to Apple. Chłopie korzystałeś kiedyś ze sprzętu Apple ? bo ja od 7 lat na co dzień i uwierz mi że wybór był świadomy i nie ma nic związanego z logo. Przykładem takiej osoby jak mówisz może być moja żona, która korzysta z MB Air i nie ma bata aby się na coś innego przesiadła bo MAC OS X jest najnajnaj i gdyby windows zrobił szpagat plecami to nie ma znaczenia.

 

"Dzwonienie, smsowanie, przegladanie neta, nawigacja, program jakdojade"

no (pipi)a wszystko chłopie. zacznijmy od dzwonienia. Mam w iPhonie 1230 kontaktów. Mimo to przewijają się super płynnie, wyszukuje super płynnie. Na Andku przy synchronizacji 450 już kuleje włączenie kontaktów a o dzwonieniu nie mówię. Nie że zatnie się na 2 sekundy ale działa super płynnie. Smsy od żony mam 5 lat wstecz i bez problemu przewijam je wstecz, do przodu znów zero zwiech, płynnie, szybko wygodnie jak gdyby telefon był wyjęty z pudełka dzień wcześniej.

 

Czytasz w ogóle moje posty czy minusujesz z definicji? Pisałem wyraźnie że iPhone działa ZAWSZE out of the box a to że Twój działał to nie znaczy że inne również (w sumie to miałeś fuksa). Nie, Android nie działa zawsze out of the box,co więcej nawet nie mamy pewności ile, jakie i czy w ogóle dostaniemy aktualizacje. Multitasking na IP4 działą doskonale. Jadę autem i słucham z niego muzyki, w tle działa nawigacja Navigona i na bieżąco schodzą maile po skrzynce IMAPowej. do tego mogę znów przewijać ponad 1k kontaktów i zadzwonić. zero nawet zwolnienia. grubo co?

 

a Tobie polecam - weź idź do sklepu Apple. Posiedź potestuj, zapisz się na bezpłatne szkolenie pooglądaj te sprzęty zobacz jak bardzo się ze sobą łączą (komp. telefon, tablet) jak bardzo NIC nie trzeba z tym robić a potem pitol tutaj o tym jak Android jest świetny bo możesz playera zewnętrznego zainstalować i świetnie się muzykę odtwarza. wow

 

ps. czy to że uważam i próbuję Wam pokazać że naprawdę IP > cokolwiek z Androidem czymi mnie kimś dziwnym? Przylgnęła właśnie taka łatka którą pokazuje (super obiektywny" Yabollek, że cokolwiek Apple zrobi się sprzeda, bo użytkownicy Apple to debile. Nie nie jestem debilem i naprawdę uważam że ich produkty są świetnie dopasowane.

 

Geniuszem nie jestem, to moze cos wymyslic sie jeszcze da, ale jedyna lepsza rzecz jaka przychodzi mi do glowy (...)

no właśnie o to chodzi, każdy tak mówi, a potem wpadał Jobs z ekipą doskonałych projektantów i okazało się że Google do spółki z chińsko-koreańskimi producentami sprzętu idę w tę samą stronę. Nie widzisz tego? mało dałem przykładów?

 

 

EDYTA:

Ogarnij sobie skrypty w stylu data2ext, można wszystkie aplikacj + ich dane przenieść na partycję ext na karcie. Uwaga jednak, wiąże się to z dłuższym czasem dostępu do tych danych.

i jak się nie podśmiewywać z Androida, ja wiem że dla osób używających Androida takie zdanie nie jest przerażające, ale dla "normalnych" konsumentów już sam "dłuższy dostęp do danych" boli a co dopiero przenoszenie aplikacji po partycjach (nie wiem po jaką cholerę z resztą)

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...