Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT

Gadanie o podrabianiu tez jest zabawne, bo Apple na 100% tez sporo rzeczy "zerznelo", ale oczywiscie w oczach ich fanow wszystko co wypuszcza jest pionierskie (nawet jesli wczesniej juz bylo).

 

 

prawie wszystko o co Apple skarzy w sądach innych jest kradzione ;)

zaczynając od wygladu zewnetrznego komorki po rozwiazania jak odblokowanie telefonu, przegladanie zdjec itp :)

 

@Waldek

 

Ja (pipi)e ten post wyzej to ból dupy w stylu Yano xD

Edytowane przez SzewczykDratewka
Odnośnik do komentarza

@Waldek

Ja (pipi)e ten post wyzej to ból dupy w stylu Yano xD

 

no no, ale za to podnosi temperaturę dyskusji :D

 

Mi wyświetla gry od EA, które po zakupie i instalacji wyświetalją komunikat, że nie są kompatybilne z moim telefonem xD Np. NFS Hot Pursuit. Mam HTC Desire Z

 

tadam!

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

 

 

no no, ale za to podnosi temperaturę dyskusji :D

 

Mi wyświetla gry od EA, które po zakupie i instalacji wyświetalją komunikat, że nie są kompatybilne z moim telefonem xD Np. NFS Hot Pursuit. Mam HTC Desire Z

 

tadam!

jak instaluje gry z serii shrek, ktore są niby niekompatybilne z moim telefonem to i tak dzialaja.

tadam!

:P

Odnośnik do komentarza

jak instaluje gry z serii shrek, ktore są niby niekompatybilne z moim telefonem to i tak dzialaja.

tadam!

:P

 

super system! wszystko super działa a przez kilka lat ledwo można znaleźć 3 aplikacje które świrują! super! ja pjerdole użytkownicy Andka są już tak spatrzeni że nie widzą tych patologii...

Odnośnik do komentarza

@Waldek

Ja (pipi)e ten post wyzej to ból dupy w stylu Yano xD

no no, ale za to podnosi temperaturę dyskusji :D

taa tylko że ja juz sobie odpuściłem i nie chce mi sie pisac długich postów tylko po to żeby potem jakaś zaślepiona owca napisała "iphon i tak lepszy bo japko!"

dolan-donald-duck-weird.png

 

 

super system! wszystko super działa a przez kilka lat ledwo można znaleźć 3 aplikacje które świrują! super! ja pjerdole użytkownicy Andka są już tak spatrzeni że nie widzą tych patologii...

kozbinio naprawde ogarnij dupe! bo już idziesz w strone iphonowego zealota! powiesz że PC też patologią bo nie na każdym zadziała ci crysis 5?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

oczywiście - to jest właśnie ta fundamentalna przewaga iPhone'a którą Wam próbuję wbić do głów od prawie tygodnia - jest to jedyny obecnie na rynku sprzęt, gdzie nie ma, że coś "nie działa". Ja wiem że w to nie wierzycie ale SERIO TAK JEST. a Wy dalej mi będziecie udowadniać że Andek to super system. to trochę jak PC i konsola :) bo przecież to nie problem że coś nie kompatybilne i nie działa, no kurcze przecież...

 

do @Yano: iphon i tak lepszy bo japko!

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

to nie jest żadna zaleta przecież, jak byś ogołocił rynek z wszystkich tańszych produktów i zostawił tylko kompy za 3-4k to też by ci na nich wszystko chodziło, i to ma być plus?

to wy(pipi)my też wszystkie średnie samochody, zostawmy tylko luksusowe 1000 konne potwory, zeby nikt nie powiedzial że mu coś za wolno jedzie

 

i jeszcze dodajmy że zeby wszystko działało to trzeba te najdroższe rzeczy zmieniac co 1-2 lata i kupowac ich nowe jeszcze droższe wersje

 

no logika iphonowca....

 

 

edit

ludzie mają różne potrzeby i nie zawsze potrzbują żeby im crysis chodził na telefonie, a w przypadku iphona i tak musza zapłacić kupe kasy nawet jeśli wiekszośc pary idzie w gwizdek

 

iphon jest jak restaurcaja gdzie w menu jest tylko 1 rzecz - 5 daniowy obiad dla 12 osób za 3k, i nawet jak wskoczyłeś tylko coś na szybko przekąsić to musisz kupic to wszystko żeby sie zmarnowało bo innej opcj nie masz

 

chyba że pójdziesz do knajpy androida, gdzie też są 5 daniowe obiady, ale jest też 20 innych rzeczy do wyboru na inne okazje.

ty mowisz tak jak by zawsze do knajpy przychodizło sie z 12 apostołami na 5 daniowy obiad - tak wtedy rzeczywisce iphon sie sprawdzi. ale na każdą inną sytuacje to jest para w gwizdek

nie przyszlo ci do glowy ze ktoś może nie grać w gry na komie (chociażby ja) i nie ma potrzby miec 4 rdzeniowego potwora w telefonie? a zarazem może zaoszczedzoną kase wydać na cokolwiek innego?

iphon nie daje takiego wyboru

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

to nie jest żadna zaleta przecież, jak byś ogołocił rynek z wszystkich tańszych produktów i zostawił tylko kompy za 3-4k to też by ci na nich wszystko chodziło, i to ma być plus?

to wy(pipi)my też wszystkie średnie samochody, zostawmy tylko luksusowe 1000 konne potwory, zeby nikt nie powiedzial że mu coś za wolno jedzie

 

i jeszcze dodajmy że zeby wszystko działało to trzeba te najdroższe rzeczy zmieniac co 1-2 lata i kupowac ich nowe jeszcze droższe wersje

 

no logika iphonowca....

 

ale Ty wiesz, że na SGSII też są "programy niekompatybilne" ?

 

tu się zgodzę z @Yano, dlatego ja cały czas porównuję najwyższą półkę z iPhonem a nie patrzę na niższe modele, choć to też jest kpina, że nawet system operacyjny bez żadnych apków się tam tnie.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

no no, ale za to podnosi temperaturę dyskusji :D

 

Mi wyświetla gry od EA, które po zakupie i instalacji wyświetalją komunikat, że nie są kompatybilne z moim telefonem xD Np. NFS Hot Pursuit. Mam HTC Desire Z

 

tadam!

jak instaluje gry z serii shrek, ktore są niby niekompatybilne z moim telefonem to i tak dzialaja.

tadam!

:P

 

Nie wiem, co dokładnie masz na myśli. Oczywiście to nie jest duży problem, jak ściągniesz aplikację, która okazuje się niekompatybilna z twoim urządzeniem. Wciskasz refund i błyskawicznie dostajesz zwrot poniesionych kosztów. Ale nie o to w tym momencie chodzi, jeżeli coś jest niekompatybilne, nie powinno widnieć jako dostępne. Mam tak ze wszystkimi grami od EA. Inna sprawa to gry, które uruchamiają się, ale działają w 5 klatkach na sekundę. Rozumiem, że to biznes, że wymagania minimalne to wymagania pozwalające uruchomić program, a nie elegancko z niego korzystać, ale nie zgadzam się z tym. Uważam, że Google, powinno wprowadzić w tym zakresie większe restrykcje - jeżeli gra nie działa płynnie na danym urzadzeniu, nie powinna być na niego dostępna. Nie wiem jak wygląda sytuacja w App Store.

 

Teraz na temat samych systemów. Desire Z to mój drugi telefon z Androidem, wcześniej korzystałem z LG Swifta, z którego korzystałbym zapewne do dziś, gdyby nie to, że mi się zalał. Obydwa telefony zrootowałem, ale zrobiłem to bardziej z ciekawości niż z rzeczywistej potrzeby wprowadzania modyfikacji. O ile jescze w przypadku LG, wgrany Cyanogen znacznie przyspieszał działanie systemu, tak w przypadku Desire, po zabawie z Androidem 4.0 (pozytywnie zaskoczył mnie wygląd, zwłaszcza wprowadzenie "siatki" na widżety i możliwosć jej skalowania) na CM9, sprawdzeniu nowych nakładek sense, wróciłem na prawie stockowy rom z Androidem 2.3.5 (lekko zmodyfikowany przez Virtuos Unity). Z prostego powodu, w przypadku customów zawsze coś nie do końca działało tak jak chciałem - przy CM 9.0 system potrafił złapać zwiechy (co jest zrozumiałem, bo miał Androida 4), nowy Sesne - wiadomo (za dużo wodotrysków), a na stabilnym i płynnym CM 7.2 nie działała aplikacja, której potrzebuję w pracy. Oczywiście, gdybym pogrzebał w ustawieniach, poinstalował dodatkowe paczki, poeksperymentował ze swapem, część tych niedogodoności udałoby sie usunać. Tylko, że mi się nie chce. "Podstawowa" wersja telefonu spełnia z nadwyżką wymagania, jakie stawiam przed smartfonem. Bez problemu mogę pobierać pliki, otwierać różnorakie rozszerzenia, słuchać muzyki, sprawdzać pocztę, być w kontakcie przez facebookowego messengera i robić zdjęcia. Mi to wystarczy i dlatego w pełni rozumiem osoby, które wybierają iPhone'a.

 

Miałem okazje bawić się iPhonem 3G i jest to urządzenie, które pod względem funkcjonalości nie ustępuje np. mojemu HTC DZ (wiem, że to nie jest telefon premium, ale mimo wszystko jest o 2 lata młodszy od iPhone'a 3G). Ok, IP3 ma niższą rozdzielczość i robi gorsze zdjęcia, ale wciąż jakość tych zdjęc jest wystarczająco dobra. Do fotografii mam lepszy aparat, ten w telefonie służy mi do robienia zdjęć "przypadkiem". Dodatkowo kształt telefonu. Cenię sobię kontakt z urządzeniem, to jak leży w dłoni, to jakie sprawia wrażenie i jak na Ciebie wpływa. Np. w przypadku DS Lite, uwielbiam ten klik, kiedy wkłada się kartridż z grą. Niby takie (pipi), ale potrafię to zauważyć. W przypadku iPhone 3G, uwielbiam to jaki jest "opływowy", przez co frajdę sprawia mi obracanie go w dłoni :D Taka zabawa samym urządzeniem, nawet bez włączania. Prawdopodobnie, gdybym miał większy przychód kupiłbym sobie telefon od Apple, chociażby z czystej ciekawości, dla odmiany - nowy system, coś innego.

 

To co mi się nie podoba, w przypadku dużej ilości smartphone'ów z Androide to wygląd, którym produceni starają się naśladować sprzęt Apple - prostokąt z zaokrąlnymi kątami. Dlatego cenię sobię taką Lumię, która odchodzi od tego schematu, chociażby wyróżniając się kolorem, albo Xperię S, która wprowadza swój własny design.

Edytowane przez ShtaS
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

swoją drogą słyszałem że Pitagoras pozwał nokie za wygląd lumii, twierdzi że on już wcześniej wynalazł prostokąt

Nokia_Lumia_800_Black_M2.jpg

 

w sumie to bawilem sie wczoraj tym windowsem z kafelkami, szczerze mówiąc to nie zauważyłem w nim nic fajnego, poprostu inny wygląd pulpitu, ale czy wygodny? uproszczony i minimalistyczny, co samo w sobie nie musi być złe, ale w tym wypadku wydaje mi sie że kombinatoryka przewyższa użyteczność

 

w końcu typowy wygląd pulpitu z ikonkami sprawdza sie świetnie od 20 lat na kompach i od wielu lat na smartfonach, wiec uważam że pakowanie kilku wielkich kafelków na ekran to zbędny bajer ktory zmniejsza przejżystość. z innej beczki to że niektore okna są troche przezroczyste i pod spodem widać jakieś napisy albo małe ikonki zmniejsza czytelność.

no i nie wiem jak to z customizacją, czy np można wrzucic jakies tapety czy inne bajery ale na pierwszy rzut oka wygląda jak by nie dawało tyle możliwości co android (chociaż przewyższa iphona, ale pod względem customizacji nawet ford T przewyższa iphona)

co ciekawe mimo że same kafelki ruszały sie płynnie to już każda rzecz jaką chciałem uruchomić ładowała sie 1-2 sekundy (czarny ekran z napisem loading czy coś tego typu) , to w chvj drogi telefon, a nawet podstawowe bzdety uruchamia tak długo ? mój stary desire Z po sekundzie pokazuje już całą mape, a tam po sekundzie znikał dopiero czarny ekran ładowania aplikacji i zaczynało sie pobieranie mapy hm

 

 

kolejny raz odczułem absmak gdy zobaczyłem ikonke internet explorera, odrazu po tym poszedłem umyć ręce

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

nowy iPhone to bedzie mega sprawdzian czy wszystko będzie okej, że też będzie jak na Andku. Poraz pierwszy mamy inny ekran, ciekawi mnie jak podejdą do optymalizacji aplikacji w różnych rozdzielczościach. mają jak zawsze w życiu dwie opcje: zrobią to dobrze vs zj.ebią to :D

Odnośnik do komentarza

@Waldus

Czy ja naprawde musze sie powtarzac? No to sie powtorze.

 

Wiekszosc klientow Apple to ludzie ktorzy po prostu sie nie zastanawiaja co kupuja, biora to co maja ich znajomi, o czym jest glosno.

Chca kupic telefon to biora iPhone i sie nic nie zastanawiaja (tak jak my kupujemy np. przedluzacz albo kabel do telefonu).

 

Po prostu firma tak sie wypromowala ze pierwsza mysl jaka im przychodzi do glowy przy zakupie telefonu to iPhone.

 

Nigdzie nie powiedzialem ze sa debilami, napisalem tylko ze nie sa w pelni swiadomymi konsumentami.

 

To wszystko mialo byc przeciwwaga dla przedstawiania wynikow sprzedazy jako wyznacznika jakosci.

 

Napisalem rowniez ze nie wszyscy klienci Apple sa osobami tego typu, ale stanowia jednak bardzo duza ich czesc. Ty moze i jestes bardziej swiadomym, chociaz troche zapatrzonym, klientem - ale to nie znacza ze uwazam ciebie za debila czy osobe ktora to bierze bezmyslnie.

 

Aha, zeby nie iPod a Apple bylo nowa firma to iPhone najprawdopodobniej nie osiagnalby takiego sukcesu.

 

 

A i powiedz mi o jakich to niedzialajacych programach ciagle gadasz? Powiedz mi, czy chodzi ci o gry? Pisalem juz wczesniej, nazywaj rzeczy po imieniu: jesli chodzi ci o gry to pisz o grach.

Dla mnie gry na komie to sprawa marginalna, ale te co mam to dzialaja. Moze i nie wszystkie na kazdym telefonie, ale mnie to nie obchodzi.

Jak dla kogos granie na telefonie to wazna sprawa to go to obejdzie - kwestia priorytetow.

 

 

 

Jesli chodzi o innowacyjnosc Apple to tylko powiem tak: lol.

Co bylo takiego innowacyjnego w iPhonie? Normalny telefon, ktory byl o tyle waznym sprzetem ze to wlasnie dzieki niemu zdobyly popularnosc telefony dotykowe. Nie wydaje mi sie zeby bylo w nim cokolwiek nowego (innowacyjnego) - jedynie co on zrbil, to znane juz rzeczy przedstawil w bardziej dopracowanej postaci.

 

 

Nie wiem, moze jestem malo pomyslowy, ale naprawde nie wiem co jeszcze mozna takiego z tymi komorkami zrobic - przychodza mi do glowy tylko takie pomysly:

- komorka obslugiwana za pomoca mysli

- jak wyzej, tyle ze w zasadzie nie bylaby to komorka tylko wszczep ktory mialby funkcje komorki , z sygnalem doprowadzonym bezposrednio do nerwu wzrokowego / sluchowego

- mega cienka komorka zrobiona z elastycznych materialow, ktora mogibysmy skladac i rozkladac jak kawalek kartonika a po jej rozlozeniu w pelni mielibysmy do dyspozycji prawdziwego tableta

 

Takie rzeczy bylyby wg. mnie rewolucyjne.

 

Niestety teraz jedyne co mozna zrobic to chyba jedynie wprowadzac jakies niewielkie usprawnienia / dodatki.

 

 

 

Ja tam dalej obstaje przy swoim, nie wiem co dla mnie mialby do zaoferowania iPhone czego nie ma Android.

 

 

Aha, sry za tak dlugie posty, ale to niechcacy :P

 

 

A zminusowalem tamtego posta bo zabrzmialo mi o to jak jakas marketingowa papka, albo reklama sponsorowana.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

na obrazku widać 2 komorki o odmiennym kształcie a podpis jakoby porównywał androida, czyli system, a nie komórke

 

czego oczekiwac po ludziach dla których widgety na pulpicie są zbyt skomplikowane

 

 

dodatkowo, wcale nie porzucono tego typu wyglądu

HTC-ChaCha.jpg

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...