Skocz do zawartości

Battlefield Polska - luźne gadki o wspólnych meczach, prywatnych serwerach, czy też nt. nieoficjalnego serwera Psx Extreme (BF3 & BF4)


Rekomendowane odpowiedzi

Zielu na amazon tez jest o RLOD,sony tak jak pisalem twierdzi,ze problem dotyczy 0.04% konsol i to ich stanowisko.

Tommi ale dostaf zepsuta konsole w dniu premiery to nie fajna sprawa. Plus nie kazdego stac na kupowanie konsoli co dwa lata za 400 euro.

Odnośnik do komentarza

wiadomo, chodzilo mi raczej o to, ze jak egzemplarz jest wadliwy, to 2 lata powinny wystarczyc, zeby wysiadl (i zostal wymieniony), z kolei jesli przez ten czas nic sie nie stanie, to mam nadzieje, ze pozyje spokojnie znacznie dluzej (bo raczej nie na 2 lata cyku zycia je projektowali).

 

Oj naiwny,naiwny. Skończyły się czasy bezawaryjnych mercedesów, pralek działających dekady i dobrych jakościowo jeansów Levisa. Od czasu kiedy prezesurę w japońskim koncernie dostał jakiś hamburger skończyła się też era uczciwego podejścia, tejże firmy, do klienta. 

Sprzęt ma działać do końca gwarancji a potem zejść z tego świata w ten czy inny sposób, przecież rodzice kupią następny... a duże liczby w podsumowaniach sprzedaży tak pięknie wyglądają... Przeciętny, odmóżdżony konsument pięknie się na ten łańcuszek złapie.

My, mimo że świadomi tych praktyk i prawideł rynku, wcale nie mamy lepiej i tak kupimy następne plastikowe pudło dla kilku ruszających się pikseli :)

Odnośnik do komentarza

grzanie grzaniem byle tylko dorwac czarnule na premiere. ja juz nawet urlop wzialem i jak cos to zrobie lot do pl byle by dorwac bo w ie moze byc ladny cyrk (ludzie wracaja z gs i mowia im ze juz nawet sierpniowe sa kasowane preordery:()

 

Kasowane preordery ? Sam robilem preordera w sierpniu w Dublinie i nie cancelowali preordera, ale przesuneli mnie na druga ture :/ a co do tych hdmi/fan problemow to nie przejmowal bym sie narazie tym za bardzo, konsola kupiona w sklepie a wiec raczej je wymienia bez problemow. Ja mam zamiar katowac swoja ile sie da, 100 level w BF-ie sam sie nie wbije :)

A jak sie z(pipi)ie to trudnom. Jest wojna, sa i ofiary/

Odnośnik do komentarza

 

grzanie grzaniem byle tylko dorwac czarnule na premiere. ja juz nawet urlop wzialem i jak cos to zrobie lot do pl byle by dorwac bo w ie moze byc ladny cyrk (ludzie wracaja z gs i mowia im ze juz nawet sierpniowe sa kasowane preordery:()

 

Kasowane preordery ? Sam robilem preordera w sierpniu w Dublinie i nie cancelowali preordera, ale przesuneli mnie na druga ture :confused: a co do tych hdmi/fan problemow to nie przejmowal bym sie narazie tym za bardzo, konsola kupiona w sklepie a wiec raczej je wymienia bez problemow. Ja mam zamiar katowac swoja ile sie da, 100 level w BF-ie sam sie nie wbije :)

A jak sie z(pipi)ie to trudnom. Jest wojna, sa i ofiary/

 

stalem w kolejce w GS i bylem swiadkiem karczemnej awantury..w sumie sie nie dziwie bo sam mam preordera z czerwca i jakby mi ktos powiedzial ze teraz kasuje to lekko bym sie wkuril (mowiac kasuje mialem na mysli wypad z pierwszej puli a nie kompletne anulowanie). gs to jednak z reguly sklep stricte z grami i konsolami wiec moim zdaniem taki cyrk to sa jaja bo gdyby ludzie wiedzieli to by zamowili z amazona (tam sierpniowe sa bez problemu dostarczane na day 1) - ja mam mozna powiedziec 500e w GS umoczone, molestuje ich nie tlko w sklepie ale tez na tweeterze i fb. podejscie maja tak (pipi)owe do klienta ze powiem szczerze nie widze ich dluzej na rynku (ludzie sami juz pisza ze biora to co zamowili a poznije beda juz sciagac z amazona i niech ten gs padnie w pizdu i w sumie to maja racje)

Odnośnik do komentarza

ciekawe dlaczego przesuwaja te potwierdzone wczesniej dostawy? Mi przychodza do glowy dwie opcje:

a) sony zmniejszylo w ostatniej chwili przyznane limity

b) kierownik sklepu obiecal swoim ziomkom kilka konsol na premiere i dla kogos z preodredowcow musialo zabraknac

 

Zielu, co o tym sadzisz? ;)

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

ciekawe dlaczego przesuwaja te potwierdzone wczesniej dostawy? Mi przychodza do glowy dwie opcje:

a) sony zmniejszylo w ostatniej chwili przyznane limity

b) kierownik sklepu obiecal swoim ziomkom kilka konsol na premiere i dla kogos z preodredowcow musialo zabraknac

 

Zielu, co o tym sadzisz? ;)

 

Sądzę że Europa dostanie mniej konsol niż przewidywali :( Milion się już sprzedało więc trzeba czyimś kosztem zaspokoić rynek 

Odnośnik do komentarza

Kreatywni księgowi wyliczyli ilość wyprodukowanych konsol na start. Planowany zysk tak pęknie w raportach finansowych wyglądał, akcje podskoczyły, wszyscy się cieszyli.

Oczywiście rzeczywistość wygląda teraz mniej różowo ale kto by się tam przejmował ostatnim ogniwem tego łańcuszka czyli konsumentem...

Kurfa, preorder nie jest już preorderem, jest talonem na dużego fiata. Koncerny znowu przesunęły, wydawało by się, jasno określoną granicę w relacjach sprzedawca - klient. Jakby masy ludzkie nie były zidiociałe, gdyby zjednoczyły się w działaniach niczym obywatele islandii w obliczu bankructwa kraju i zaglosowały by portfelami to szybko byśmy wybili głupie pomysły tym molochom.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeniose dyskusje tutaj, bo luzna gadka sie z tego w miedzyczasie zrobila.

Chodzi o to że gra robiona z myślą o turniejach z reguły jest lepiej zbalansowana i mniej frustrująca niż np taki CoD czy BF.

ale przeciez nie jest tak, ze gry nie robione pod esporty celowo sa zle balansowane. Po prostu, im bardziej zlozona mechanika, tym trudniej znalezc zloty srodek. Gdyby w CS poza paroma pukawkami byly rowniez pojazdy wodne, ladowe i powietrzne, to zaloze sie ze tez byloby sporo narzekan. Co innego wyprodukowac dobry młotek, a co innego np. dobry samochod. Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

W sumie to rozumiem DICE, EA to moloch, nie liczy sie dla nich czy gra jest dopracowana tylko zeby przyniosla sporo zielonych, je_bane fiuty, wazne zeby gre wypuscic przed CODem, nie istotne ze jest pelno bugow itd. Zyjemy w po(pipi)anych czasach jesli chodzi o gry, liczy sie tylko kasa. Brakuje jeszcze wyswietlania reklam podczas gry. Co sie stalo z czysto skilowymi i dopraowanymi grami jak Unreal turnament,Quake czy nawet RESISTANCE 1 na ps3 ktore bylo poprostu boskie.

Odnośnik do komentarza

Nie zebym bronil EA,ale w 99% to wina graczy. Kupujemy dlc,kupujemy season pass na dlc ktore jest zapowiedziane jeszcze przed premiera,kupujemy tasiemce jak fifa,cod,madden,ac itd. I kupujemy nie dopracowane gry jak bf3,moh:w,bf4 itd. Wydawca korzysta z tego,ze gracze pozwalaja sie dymac. No ale czego mozna oczekiwac po graczach skoro,90% graczy ma swiadomosc konsumencka na poziomie 6 latka.

Edytowane przez Zaqair
Odnośnik do komentarza

^up - 100% racji. Czy ktoś szczerze i tak bez cienia wątpliwości myślał, że BF4 będzie grą bez bugów na starcie? Coraz częściej konsumenci są beta testerami produktów, które naprędce wypuszczone roją się od błędów i są poprawiane w nieskończoność. A wpuszczane są tylko po to żeby być szybszym od konkurencji i trzepać hajs żeby się słupki sprzedaży w budżecie zgadzały. Ile zajęło BF3 stanie się w miarę pozbawioną większych błędów grą? Aż się boję kiedy to nastąpi z BF4 :) I dopóki konsumenci jak stado baranków będą posłusznie kupowali produkty mogące co najwyżej być wczesną wersją alpha, dopóty nic się w temacie braku jakości i dymania klientów przez duże koncerny nie zmieni.

Odnośnik do komentarza

Ja wiedziałem, że na premierę dostanę grę z mniejszymi lub większymi bugami, ale tak jak poprzednio wiem, że DICE naprawi je w kolejnych patchach. Jak dotąd poprawki które wprowadzali w poprzednich odsłonach podobały mi się w 9 na 10 przypadkach, nie wiem jak wy, ale ja chyba w tej grze widzę szklankę w połowie pełną a nie pustą.

 

Często na forum czytam, że producenci to sku.rwysyny. Ogarnijcie się proszę, to jest potężny biznes na którym firmy mają przede wszystkim zarobić, albo nie dostaną kontraktu na następną grę. Część ludzi tutaj podochodzi do tematu z naiwnością wspomnianych przez zaqa sześciolatków pytając: Dlaczego gry na konsolach nie sa w cenach tych na PC? Dlaczego będę musiał płacić za online na PS4? Dlaczego w Plusie nie dają gier tydzień po premierze na półkach sklepowych? Dlaczego będę potrzebował płyty z PS3 żeby odpalić grę kupioną na PS4 za 39 zł? itd.

Gierki to obecnie potężny biznes, nawet nie wiem, czy w branży rozrywkowej nie największy, premiery ma na pewno największe, ale to też przez swoją specyfikę, bo więcej osób może kupić grę na premierę niż jednocześnie pójść do kina na najnowszy hit. Tak już teraz będzie wyglądał gierkowy świat. Kupujcie sprzęt i gry z głową, albo zmieńcie hobby, bo to narzekanie nic nie zmieni.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pryx 100%racji.

Czy ktoś szczerze i tak bez cienia wątpliwości myślał, że BF4 będzie grą bez bugów na starcie?

oczywiscie, ze tak nie myslalem- co nie przeszkadzalo mi zaliczyc juz 55h udanej zabawy w nieco ponad 2 tyg. od premiery.
 

Ile zajęło BF3 stanie się w miarę pozbawioną większych błędów grą?

w BF3 tez swietnie sie bawilem od samego poczatku. Zaliczylem tam w sumie 830h- nie wiem, kiedy dokladnie Twoim zdaniem gra zostala "pozbawiona wiekszych bledow", ale wcale nie uwazam czasu spedzonego z nia do tego momentu za stracony. Na pewno nie bylbym tez szczesliwszy muszac czekac na to przez kilka dodatkowych miesiecy.

No i poza tym:
jaka masz pewnosc, ze przeciagniecie premiery o np. kwartal, pol roku czy rok zagwarantuje gre pozbawiona bugow (zwlaszcza ze przez ten czas testowaloby ja bardzo nieliczne grono beta testerow i na bank na sporo rzeczy i tak by nie natrafili).

Raczej wy sie pogodzcie z faktem, ze dzisiejsze gry (a zwlaszcza molochy pokroju BF-a) to nie pacman czy inny duke nukem z paroma linijkami kodu, ktory mozna niewielkim nakladem sil w pare tyg. doglebnie przetestowac, zbalansowac itd.

Jedno sie zgadza:
wszyscy glosujemy portfelami. Ja juz swoj glos oddalem.

e: Swoja droga to w ogole Cie nie rozumiem i Twojego narzekania- kto Ci broni zaczekac z zakupem te pare mies.? Przeciez nie musisz kupowac na premiere jesli uwazasz, ze to niedopracowany produkt. Po pewnym czasie zreszta nawet znacznie taniej kupisz.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...