Skocz do zawartości

Gametube.com - Proszę o Komentarze. :)


DavHend

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu poszukiwałem ludzi do współpracy. Mimo wielu docinek ogłoszeń jednak trochę do mnie dotarło, spośród aplikacji wybrałem dwie osoby do drużyny. Minęło trochę czasu. Na 10 Października mamy deadline, żeby projekt był gotowy do wrzucenia na www.indiegogo.com. W zasadzie, to już jesteśmy u finishu tego pierwszego kroku, został jedynie montaż materiałów oraz kosmetyczne poprawki.

 

Chciałem jednak podzielić się z Wami już moim pomysłem. Posłuchać na tym etapie komentarzy/opini/bluzgów. Kto wie, może coś nowego wpadnie nam do głowy dzięki Wam.

 

No więc.

 

gametube.com to coś jak youtube.com, ale z jedną wielką różnicą - jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla filmików, które są związane bezpośrednio z grami. materiały video na naszej stronie mogą awansować na wyższy poziom dzięki doświadczeniu opartemu na wyświetleń. Przy level up będ przyznawane specjalne punkty. Pozwolą one na 3 rzeczy. 1) promować video wyżej w opcjach wyszukiwania 2) zamieniać na prawdziwą kasę 3) zamienić na rzeczy w Hideout (taki sklepik, gdzie tylko można będzie kupować i tylko za punkty, takie rzeczy jak gry, akcesoria, konsole).

 

Póki co przygotowaliśmy baaaardzo wczesną wersję beta strony, ponieważ musimy skończyć projekt do 10th Października i wrzucić go tutaj http://www.indiegogo.com/ w tym miejscu projekt będzie wisiał 30 dni, a ludzie z całęgo świata jeżeli im się spodoba będą mogli nas wspomóc jakimś groszem (większym, bądź mniejszym). Musimy uzbierać minimalnie 20.000 $ żeby ruszyć z koksem, nie będzie to łatwe zadanie, ale jesteśmy na właściwej drodze. . :)

 

Jeżeli podoba Ci się nasz pomysł, to daj lika albo wyślij zapkę do znajomych na Facebooku! :)

 

http://www.facebook.com/pages/gametubecom/278857168893290

  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Myślę, że porywacie się z motyką na słońce. Koszt utrzymania serwerów przeznaczonych pod streaming video, które wypadałoby by było w conajmniej 480p, jest ogromny. Na początku możecie tego nie odczuć, ale wyobraźcie sobie co będzie, jak stronę zacznie odwiedzać przykładowo 1 000 osób dziennie, a sądzę że mieżycie wyżej, skoro to ogólnoświatowy projekt.

Jestem jak najbardziej za wspieraniem idei rozwoju polskiego gameningu, w taki czy inny sposób, jednak patrząc na to realnie, bez ogromnego zaplecza finansowego (zobaczcie ile google wtopiło kasy w youtube, nim ten przynosił jakiekolwiek zyski) nie ma szans na powodzenie.

Odnośnik do komentarza

2) zamieniać na prawdziwą kasę

To jest ciekawe. Skąd będziecie brali tą kasę ?

Niestety musze się przyłączyć do wypowiedzi wyżej, że są marne szanse na sukces, ale życzę powodzenia.

 

Sponsorzy.

 

Przy okazji mała dygresja.

Kiedyś brałem udział w organizacji turniejów konsolowych. Nie było żadnych wpłat od uczestników. Do wygrania jednak były gry, koszulki, pendrive'y (o ile dobrze pamiętam od Sony Poland). Polski oddział EA też nie robił problemów z wydawaniem takich rzeczy, mimo, że liczba uczestników była niewielka (po 30 osób na turniej max). To było ze 3-4 lata temu. Osobiście nie załatwiałem sponsorów ale wiedziałem jak to się robi. Dzisiaj jest stronka co próbuje zorganizować coś podobnego ale robią to bardzo nieudanie. Jeśli chcecie zarobić i promować gaming to turnieje online z nagrodami to żyła złota, szczególnie w Polsce, gdzie nie ma żadnej konkurencji. Potrzebny jest jedynie zapał kilku osób, dużo pracy i troszkę rozeznania w terenie.

Odnośnik do komentarza

A ile sie podniecal, ile rozpisywal xD

 

1. "(blablablablablabla)sluchajcie, mam mega pomysl, nie moge go jeszcze zdradzic, bo ktos mi go podpyerdoli (blabblalalubiesiurkiblabblala)"

 

2. "ok, moge juz wyjawic, uwaga.................................................................................................................

ROBIE NOWE GAMETRAILERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Czacha dymi, co?:> Ma sie (pipi)a leb :>"

 

 

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Edytowane przez Dave Czezky
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

takich sajtów w pl było juz kilka i wszystkie padly lub sa teraz czescia czegoś wiekszego jako dodatek z miejscem na filmy. Pomysł ogolnie biedny, bo raz, że jest taki YT, a dwa, gametrailers trudno skopiowac nawet z dużą kasą na poczatek dzialalnosci - pozwolenia, kontakty, wiarygodność, etc... wydaje mi sie ze tego bardziej wam brakuje niz kasy ;] no ale...powodzenia ;]

Odnośnik do komentarza

To samo mówiono na początku Billowi Gatesowi. Nie łamcie się chłopaki i powodzenia! (za ten komentarz liczę na pokaźną sumkę specjalnych punktów na waszym serwisie jak już go założycie, które będę mógł zamienić na prawdziwą kasę lub zamienić na rzeczy w Hideout (taki sklepik, gdzie tylko można będzie kupować i tylko za punkty, takie rzeczy jak gry, akcesoria, konsole).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 10 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Smieją się co niektórzy ale ja widzę w tym szaleństwie metodę. Niestety na ten projekt trzeba na początek wyłożyć masę kasy na serwery, bo nie oszukujmy się, ale takie serwisy z filmikami to muszą mieć potężne konta. Poza tym trzeba by kupić domenę "gametube.com" a podejrzewam, że jej własciciel zażąda za nią najmniej 10 000 dolarów.

 

Ja byłbym gotów nawet wejść w ten projekt bo tu wbrew pozorom jest przyszłość. Ale bez kasy nie ma nawet co ruszać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...