Skocz do zawartości

PSX Extreme 184


Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #184

pe184.jpg

 

Grudniowy numer dostępny od 5.12 (środa)

Prenumerata - wysyłka 2.12 (niedziela)

 

 

Coś się kończy, coś się zaczyna. Znamy ten schemat, bo powtarza się co kilka lat. Nie napiszę, że regularnie, bo aktualna generacja konsol wyjątkowo się przeciągnęła, jednak nadejście Wii U zwiastuje, że nadchodzi nowe. Dziwna to była premiera, tak samo jak dziwne i różne były reakcje światowych mediów. O rodzimych nie piszę, bo nie za bardzo jest o czym, skoro producent konsoli nie tylko nie kwapi się z udostępnieniem jej dziennikarzom, ale nawet oczekującym konsumentom. Stosunek Nintendo do Polski znany jest od lat i jeśli ktokolwiek wierzył, że przy okazji nowego sprzętu stacjonarnego będzie szansa na poprawę sytuacji, może pogratulować sobie naiwności. I między innymi o tym i paru pokrewnych tematach przeczytacie na następnych stronach.

 

Z naszej okładki spogląda Vaas Montenegro – moim skromnym zdaniem jeden z najlepiej wykreowanych psycholi gier wideo ostatnich lat (sorry Joker). To oczywiście twarz i główny czarny charakter Far Cry 3. Ubisoft zamyka rok z przytupem, oddając nam do rąk swój kolejny hit. Activision też nie ma prawa narzekać. Fani Call of Duty pomarudzili na odtwórczość, stary silnik, stagnację serii – i w dzień premiery Black Ops II tłumnie pognali do sklepów. HIV ocenia, czy było warto. Zanim jednak dotrzecie do naszych recenzji zamykających ten rok, natraficie na tłuste kąski w dziale Co Nowego. Mieliśmy okazję przetrzepać grywalne kody DmC: Devil May Cry oraz Metal Gear Rising: Revengeance i wstępne werdykty są jak najbardziej pozytywne. Tymczasem dwóch fanów Wielkiej Kradzieży Aut wzięło się za bary z molochem o nazwie GTA V. Premiera dopiero na wiosnę, a konkretów już nie brakuje – zebraliśmy je dla Was w kompletny raport o tej gorącej produkcji Rockstar. Jeśli natomiast szukacie pomysłów na prezent pod choinkę (dla siebie oczywiście), podsuńcie komu trzeba nasz przegląd konsolowych akcesoriów, wskazując odpowiedni gadżet – i problem macie z głowy. Miesiąc temu swoje żniwa miały konsole stacjonarne. Tymczasem końcówka roku rozpieszcza posiadaczy PS Vita, choć tym razem ilość nie przełożyła się idealnie na jakość.

 

Ten numer PSX Extreme ma także swój wymiar historyczny – to ostatni miesiąc z Wii na naszym pokładzie. Niekwestionowany lider sprzedażowy tej generacji od nowego roku na dobre ustąpi miejsca swojemu następcy. Żegnamy go kompletem finalnych statystyk, podsumowaniem dokonań, a nawet małą bójką podczas ostatniego namaszczenia. Extreme zobowiązuje...

 

Po raz ostatni w 2012 roku oddajemy w Wasze w ręce 116 stron, życząc bogatego Mikołaja, choinki na fundamentach z prezentów i wystrzałowej imprezy w Sylwestra. A bardziej tradycyjnie – Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku od całej redakcji. A po kolejny numer PSX Extreme zapraszamy już 2 stycznia 2013 roku. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!



TEMATY NUMERU

GTA V – wszystko, co wiemy

Gadżety pod choinkę – przegląd

 

CO NOWEGO

Dragon Age III: Inquisition

Yaiba: Ninja Gaiden Z

Wii U – premiera w USA

Wii – Final Stats

 

PLAYTESTY

DmC: Devil May Cry

Metal Gear Rising: Revengeance

 

RECENZJE

Call of Duty: Black Ops II

Dark Souls: Prepare to Die Edition

Dragon Ball Z Budokai HD Collection

Dragon Ball Z for Kinect

Epic Mickey 2: Siła Dwóch

F1 Race Stars

Far Cry 3

LEGO The Lord of the Rings

Mugen Souls

Nike+ Kinect Training

PlayStation All-Stars Battle Royale

Port Royale 3: Pirates & Merchants

Ratchet & Clank: Załoga Q

Way of the Samurai 4

Wonderbook: Księga Czarów

WWE ’13

Zone of the Enders HD Collection

 

NETWORK

A-Men

Karateka

Killzone

Okami HD

Pid

The Walking Dead Episode 5

When Vikings Attack

Zombie Driver HD

 

POCKET



Assassin’s Creed III: Liberation

Burn the Rope

Call of Duty: Black Ops Declassified

Liberation Maiden

Need for Speed Most Wanted

Paper Mario: Sticker Star

PlayStation All-Stars Battle Royale

Professor Layton and the Miracle Mask

Silent Hill: Book of Memories

Street Fighter X Tekken

SunFlowers

Super Monkey Ball Banana Splitz

 

HARDKOR

Wii – mała wielka konsola

Recenzja z przyszłości – SF Future X RE

Zgrentgen – Ostatnie namaszczenie Wii

Kryzys klasy średniej

Thomas Böcker – Nowa fala koncertów muzyki z gier

Koncerty muzyki z gier w pigułce

KinematoGRAfia – „Silent Hill”

Powrót do przeszłości – Atari 7800

O co chodzi jakby... – Zone of the Enders

Przez pryzmat serii – X-COM

To było grane – Jak and Daxter

Graczpospolita

Immersja – Starcie

 

FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]

Od gracza dla graczy [Mazzi]

Fabularna tawerna [Zax]

Dekalog gracza [HIV]

Z uKosa [Koso]

Babskie sprawy [Monika]

Okiem maniaka [butcher]

 

STAŁE RUBRYKI

Co nowego

Ohayo Nippon

Hyde Park

Region Filmowy

Listy

GRAnda

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 2.12. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie również na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

mocny numer! zdecydowanie lepszy niż u konkurencji, minus to brak recenzji WiiU (w neo dali radę i jest test)

Z Wii U było tak, że albo udałoby się nam ściągnąć konsolę na ostatni dzwonek, albo wcale. Doszliśmy do wniosku, że lepiej się wstrzymać i solidny test oddać czytelnikom z początkiem nowego roku.

 

"Recenzja z przyszłości – SF Future X RE" - liczyłem że już dacie sobie z tym spokój po krytyce na forum, a tu proszę... :)

Oczywiście krytyczne uwagi mamy odnotowane. W tym numerze jeszcze ten cykl się znalazł, ale przy okazji prac nad numerem styczniowym na pewno zastanowimy się nad jego sensem.

 

PS Przy okazji dodam, iż numer grudniowy, podobnie jak poprzednie, również liczy 116 stron.

Odnośnik do komentarza

Nadal nie ma zgrengena z RE6. :o

 

Nawet niezły numer. Dobry temat główny i ciekawe playtesty. Fajnie, że wraca immersja i przez pryzmat serii. Widać jednak , że większość najciekawszych recenzji było w poprzednim numerze, tutaj z ciekawszych przynajmniej dla mnie jest tylko Okami i COD. W tym podsumowaniu Wii jest ranking najlepszych gier?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Wii, to informacje o konsoli znajdziecie w pożegnalnym konsolometrze (Komodo zebrał różne statystyki związane z tym sprzętem w kontekście PE - ilość recenzji, średnie ocen, najlepsze tytuły), w tekście KILa o historii Wii (oczywiście z uwzględnieniem najciekawszych tytułów), a także w 4-stronicowym Zgrendgenie.

Odnośnik do komentarza

Fakt, recki z przyszłości są słabe - Wieprzka stać na o wiele więcej jeśli chodzi o teksty, i udowodnił to już nieraz za "starych" czasów. Nie marnujcie chłopaka takim czymś...

 

Co do numeru: czy mi się tylko wydaje, czy papier jest lepszej jakości niż w poprzednim numerze?

Edytowane przez Bzdurski
Odnośnik do komentarza

Nie gotuje sie bo mam w zyciu bardziej stresujace rzeczy na glowie niz walki spritow czy polygonow

Sterowanie w tej grze bylo by proste gdyby nawet za kontroler mialo by sluzyc Yo-Yo i gra jest slaba na wszystkich platformach bijatyka na 6+. Jako osoba czytajaca twoje recenzje mam prawo napisac ze z technicznego punktu widzenia pojecie o bijatykach masz slabe i wystawianie 9 takiemu naginajac realia sredniakowi jakim jest SFxT sprawia ze pewne osoby moga myslec ze albo nie masz pojecia o czym piszesz albo cpiesz watpliwej jakosci dopalacze

 

Nic osobistego to samo moge powiedziec o Kalim i ocenie TTT2 pod wzgledem np grafiki czy gameplayu

Odnośnik do komentarza

Sluchaj, jak napisalem - kwestia gustu. Dla mnie SF x Tekken to spelnienie szczeniecych marzen plus gra z kozackim IMO system walki tagowej, masa fajnych postaci, swietnym tempem akcji i lechtajaca galki oczne oprawa. Dlatego dostala taka, a nie inna ocene. Grales w wersje na Vite? Pewnie nie, skoro dla Ciebie to gra na 6+. Wiec wiedz, ze sterowanie na poczatku przysparza problemow, zwlaszcza obsluga tylnego panelu oraz przyzwyczajenie sie do muskania przedniego ekranu. Z technicznego punktu widzenia mam slabe pojecie o bijatykach... Skad ten wniosek? Stad, ze ocenilem wyzej gre, ktora wedlug Ciebie jest gra na 6+? Moglbym odbic pileczke i powiedziec, ze Ty masz z technicznego punktu widzenia slabe pojecie o bijatykach, skoro srednia tej gry oscyluj wokol 90 procent, znaczy wiekszosc uwaza tak jak ja, a nie jak Ty ;) Nie chodzi tu jednak o zaslanienie sie srednia czy rownanie do niej. Po prostu IMO ta gra zasluguje wlasnie na tyle, zwlaszcza, ze mowimy tu o wersji przenosnej co jest dodatkowym atutem. Nie mam zamiaru sie licytowac, ale zabawe z bijatykami zaczynalem od International Karate na Atarynie, mam za soba katowanie masy bijatyk 2D poczynajac od SFII i jego tysiecy edycji specjalnych, serii Alpha, SF III, serii Samurai Shodown czy King of Fighters wiec sorry misiu, ale pozwol, ze w tej kwestii zostane przy swoim. Watpliwej jakosci dopalaczy nie cpie, pale tylko Jamaican natural ;)

Odnośnik do komentarza

Gralem gralem nie jestem Mendrek zeby spuszczac sie nad super ex-ami ktore widzialem u sasiada przez okno

Masz racje duzo zalezy tu od punktu widzenia ale w kwestiach ocen nie rozumiem jak mozna dac np 9 SSF4:AE i dac 9 ( nawet z minusem ) tak ulomnej grze jak SFxT a miesiac czy dwa wczesniej do(pipi) czyms jak 8 dla Virtua Fightera ( tutaj nie jestem na 100% pewny koncowej oceny nie mam przed soba magazynu ) wystawiajac 9 TTT2 o_O Zastanawiam sie na jakis zasadach wystawiane sa te oceny i czy te gry ktos powaznie ogrywa

Odnośnik do komentarza

Numer – bardzo dobry.Okładka -chyba roku.

Kolorystyka recenzji , wielkość screenów – idealne. Potwierdza to ,że zatrudnienie zawodowego grafika było bardzo dobrą decyzją .

PE wygląda teraz bardzo profesjonalnie a zarazem nie straciło amatorskiego ducha i zapału .

Jakość tekstów , wkład emocjonalny recenzentów jak zwykle na wysokim poziomie.

Duża ilość tekstów publicystycznych bez zbędnych grafik ,kiedyś by mnie przeraziła teraz budzi uśmiech zadowolenia.

 

Po 1,5 roku od objęcia schedy po Ścierze- aż się ciśnie na usta ,

że Butcher to właściwy człowiek na właściwym miejscu ( nie ujmując nic całej ekipie).

Namaszczony na Red Nacza przez Ścierę (ostatni genialny ruch Guru)

 

Specjalne podziękowania dla Kila za świetne testy gadżetów.

Mam nadzieję że Hiv nie skończy swych felietonów na 10 ( Dekalog) zawsze może przemianować swój kącik na Baśnie 1001 nocy J

Koso stał się strasznie sceptyczny- vide zapowiedż GTAV – pierwsze syndromy wypalenia ? ;)

Monika – pomału opanowywuje redakcję – pierwsze 3Gr – a za chwilę posada wice Red. Nacz.

– Gratulacje( 1Roczek) Monia tak trzymaj ,chłopaki czują gorący oddech na plecach.

 

Pytania i uwagi;

- kalendarz premier i recenzje na Androida wyleciały na stałe ? oby nie

- zamiast recki z przyszłości zgrendgen na stałe (nawet na półstrony w formie jak Granda – kontrowersyjne oceny bronione i atakowane przez wybranych Zgredów

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wypalenia gałek ocznych od telewizora w Nowym Roku

Do przeczytania

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kalendarz zostaje, po prostu premier w grudniu praktycznie nie było. Recki na Androida - ankieta pokazała, że zainteresowanie jest niewielkie. Jeśli już się pojawią, to w momencie, gdy na łamy wrzucimy wszystko, co będzie miało wyższy priorytet,

 

Zgrendgen - staramy się, aby obecnie w każdym numerze był chociaż jeden. Z czasem zobaczymy, może, przy ciekawych tematach, będą dwa.

 

A przy okazji - jak oceniacie funkcjonujący od kilku numerów układ felietonów? Chodzi mi o te 6 stron po sobie. Dostajemy różne sygnały - jedni uważają, że jest OK, inni sugerują, że lepiej te felietony na rozkładówce umieszczać z "lżejszymi" stronami (np. felieton HIV-a + Region Filmowy itp.). Dla jednych to "blachy" tekstu, które odstraszają, dla innych to miejsce, od którego zaczynają lekturę PE. Uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Dostałem przed chwilką numer. Przeczytałem tylko Zgrentgen i mam dość na dzisiaj :) Serio, kto tam dopuścił do rozmowy Sojera i Monikę? Przecież to co oni wypisują to jakiś bełkot. Nieudany żywot Wii? Nintendo nie pociągnie na Marianach i Zeldach? Odpowiedniki gier z Wii na PS360? Czego oni się naćpali? LOL

  • Plusik 5
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...