Skocz do zawartości

Dark Souls II


Gość Zaqair

Rekomendowane odpowiedzi

Idealnie byłoby, jakbym mógł dodawać na swój miecz błyskawice - kiedys widziałem na filmiku, ale przepadło i zapomniałem.

Latam z półtorakiem wzmocnionym i jest miło, ale przed jednym bossem użyłem z przedmiotu wzmocnienie błyskami i wtedy był po prostu miód :)

Chciałbym tak "na stałe" albo znać zaklęcie. 

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Idealnie byłoby, jakbym mógł dodawać na swój miecz błyskawice - kiedys widziałem na filmiku, ale przepadło i zapomniałem.

Latam z półtorakiem wzmocnionym i jest miło, ale przed jednym bossem użyłem z przedmiotu wzmocnienie błyskami i wtedy był po prostu miód :)

Chciałbym tak "na stałe" albo znać zaklęcie. 

 

"Półtorak" :D Sam gram po angielsku, ale próbowałem trochę po polsku i w sumie fajne jest to tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza

akurat półtorak to skrótowa nazwa czegoś co po polsku nazywa się miecz półtoraręczny, co brzmi dziwacznie ale jest to poprostu miecz który jest większy od zwykłego miecza jedno ręcznego, ale nie jest też kolosem dwuręcznym jak zweihander (którego nazwa właśnie to oznacza po niemiecku)

półtoraręcznego miecza można używać w jednej lub w dwóch rękach, zależnie od sposobu walki i siły

 

jego angielska nazwa to "bastard sword", z tego co kiedyś czytałem nazwa pochodzi od tego że to "takie nie wiadomo co" ani jedno ani dwu ręczny, nie pasuje do kategorii tak samo jak "bastard" czyli bękart. polska nazwa też brzmi dziwnie bo wiadomo że miecza się nie da trzymać za pomocą półtorej ręki

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie o to mi chodzi, że pewnie najlepiej jest ładować po równo int i faith. PVP jest zje.bane w tej grze i nie zamierzam w nie grać, ale co-op jest jak zwykle miodny. Dzisiaj chyba łącznie 20 ludziom pomogłem na nowej postaci (z pursuerem, dragonriderem i ornsteinem).

 

Stworzyłem nową postać, bo przeszedłem grę postacią dex + pyromancy, ale przed ng+ chcę wypróbować hexera i wtedy zdecydować którą z nich przejdę ng+ po raz pierwszy. No i hexerem gra się o wiele przyjemniej bo przez głównie walkę dystansową odpadają koszmarne problemy z hitboxami. Żeby nie było za łatwo, to na tej postaci w ogóle nie będę używał tarczy i poise będę utrzymywał w granicach 0-5. Wprowadzenie hexów to chyba najlepsza zaleta DSII, niezwykle klimatyczne jest mieć hexer set, sunset staff w jednej ręce, estoc w drugiej i nawalać dark orby. :)

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Mam kolejną rozkimnę.

 

Wyszukałem wszystko co potrzebne do zaklinania broni, zdobyłem kamyczek do zaklinania błyskawic, uradowany tworzę broń, wyjmuję, a tu zonk! nie ma "elektryczności" na broni, żadnych piorunów i fajerwerków :( jestem zawiedziony. 

Jak zrobić, by broń tak super "błyskała" na stale? Czy to tylko jakieś super specjalne bronie tak mają? 

Odnośnik do komentarza

Mam kolejną rozkimnę.

 

Wyszukałem wszystko co potrzebne do zaklinania broni, zdobyłem kamyczek do zaklinania błyskawic, uradowany tworzę broń, wyjmuję, a tu zonk! nie ma "elektryczności" na broni, żadnych piorunów i fajerwerków :( jestem zawiedziony. 

Jak zrobić, by broń tak super "błyskała" na stale? Czy to tylko jakieś super specjalne bronie tak mają? 

 

Czasem ciężko przebić się przez polską nomeklaturę, ale generalnie jest tak. Efekt "prądu" daje tylko gold pine resin - przedmiot nakładana na broń, bronie które uczynisz elektrycznymi (lighting) u kowala zadają tylko obrażenie lighting, pokazuje się jakiś tam efekt graficzny przy ataku, ale ogólnie nie ma tego wyglądu co przy użyciu gold pine resin.

 

Czyli nie da się tak zrobić na stałe.

Odnośnik do komentarza

Spoiler na temat świetnego easter egga w grze (zarazem jest to najlepszy efekt dźwiękowy w DS2)

 

 

Przed walką z magus & congregation, tuż przed fogiem jest ukryte przejście. Jak się przez nie przejdzie to można podejrzeć magusa i jego sektę jak odprawiają jakieś rytuały. Słychać wtedy jak ci wierni śpiewają coś w stylu "ŁOLOLOLOLOLO ŁOLOLOLOLOLO ŁOLOLOLOLO" Rozbrajająco zabawnie to brzmi, fajny easter egg.

 

Odnośnik do komentarza

Skończylem grę. Na liczniku niecałe 50h. 

Gralem powoli, czasem "farmiłem", czasem wspomagalem się youtubem by znaleźć coś fajnego, czasem też (niestety) przywoływałem ziomów do pomocy - npc częsciej, ale przy smelter demonie musiałem zawołać chłopaków z osiedla.

Dla mnie cud miód gierka - jako niedzielny gracz zatopilem sie w ten tytuł na te trzy tygodnie, świetne lokacje, przeciwnicy, bossowie, klimat i ekwipunek.

Parę błędów by sie znalazło, ale to mnie nie obchodzi..

Nie zabiłem tylko króla i starego smoka, będzie trzeba nadrobić.

 

 

// Nigdy się nie "chwalę" czy nie rozmawiam o tym, ale tutaj sie podziele :D

 

 

 

Większość gry przeszedłem w drangleic armor z półtoraręcznym mieczem, później zmieniłem set na Vengarl.

Gdzień po przejściu 25% zczailem, że od udźwigu zależy szybkość rollów hehe.

Pod koniec gry zmieniłem trochę postać i wrzuciłem zestaw Agdayne'a - poniżej 50% udźwigu, do tego lanca/półtorak i tarcza drangelic/smocza i jazda. 

Aha i jeszcze maska grzesznicy i  czasem kilt zmieniałem na normalne buciory.

Szkoda, że dopiero pod koniec zdobywa się wielką lance - ulepszylem ja do +10 i na pioruny - całkiem zabawna broń, szczegolnie przy zabiciach od tyłu :}

zrobiłbym screenshota ale nie potrafię na ps3 ;)

 

 

 

 

 

 

nie wiem co z ng+.. Warte to to?

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

NG+ dodaje też sporo black phantom przeciwników rozsianych po lokacjach. IMO warto przynajmniej NG+1 zrobić, choć sam okrutnie na NG+2 się nudzę (naprawdę design ta gra ma słabszy niż DaS1).

Trzecie DLC ma wyjść już niedługo, bo pod koniec września (deelceki miały wychodzić kolejno po dwudziestym danego miesiąca zaczynając od lipca) i jeśli podobała ci się podstawka to warto w nie zainwestować, bo oba dodatki są lepsze niż vanilla game.

Odnośnik do komentarza

Szlag mnie trafi z wlasnej glupoty chyba. Caly czas myslalem ze Old king Vendrick jest ostatnim bossem w grze i jest potrzebny do przejscia na ng+, tylko nie moglem go za cholere ubic, niesamowicie silny i moje ataki prawie nic mu nie robily, z 4 duszami gigantow.

Po tym jak mi znerfili miracle ofensywne i glowna bron, dalem sobie spokoj na pare miesiecy z gierca, czasami tylko pvp i rozne takie.  Nie mam DLC ale chcialem zobaczyc czy moge zobaczyc te lokacje za the rotten, i iron king, zdziwko bylo jak musialem the rotten znowu zabic bo kiedys tam uzylem estetyka, polazlem do tej lokacji, i sie okazuje ze w ogole nie aktywowalem tego primeval bonfire'a przez ten caly czas.

 

ding ding, zaswitalo mi ze moze teraz cos sie wydarzy w lokacji tam w drangelic castle, no i sie wydarzylo, oficjalny ostatni boss, latwy jak nie wiem ;P I koniec gry lol. Zakonczenie porazka btw.

Odnośnik do komentarza

NG+ dodaje też sporo black phantom przeciwników rozsianych po lokacjach. IMO warto przynajmniej NG+1 zrobić, choć sam okrutnie na NG+2 się nudzę (naprawdę design ta gra ma słabszy niż DaS1).

Trzecie DLC ma wyjść już niedługo, bo pod koniec września (deelceki miały wychodzić kolejno po dwudziestym danego miesiąca zaczynając od lipca) i jeśli podobała ci się podstawka to warto w nie zainwestować, bo oba dodatki są lepsze niż vanilla game.

 

A jak myslisz, czy bedzie wersja ps3  z trzema dodatkami juz zawartymi na płycie? pytam tak na przyszłość ;)

Ile dodatki zajmują czasu na przejscie i zbadanie?

Odnośnik do komentarza

Zabiłem ostatniego olbrzyma i tego smoczego kloca na kolistej arenie, przywołałem statek dzwonami, próbowałem zabić kopię Orsteina. Po tych atrakcjach już wiem, że nigdy nie zagram nową postacią od zera, bo ta część na razie jawi mi się jako jakieś wybrakowane g.ówno. Będzie tylko NG+ i dalej, stąd pytanie: czy są jakieś trofea, które warto zrobić w pierwszym przejściu? Czy dalej lokacje będą ciekawsze?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...