Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam taki troszku problem i nie wiem czego sie on tyczy. mianowicie po odpaleniu konsoli nie zaciaga mi listy przyjaciol. polaczenie z siecia jest widoczne, test polaczenia wskazuje, ze wszystko jest ok, ale listy nie zaciaga. raz zaciaga, raz nie. nie dziala w tym czasie tez w glownej mierze przegladarka www > nie otwiera stron. a polaczenie z PS Stroe dziala jakby nigdy nic, moge sobie przegladac, wybierac demka, sciagac giereczki, cycus. czasem jak pochodzi konsola z 15min czy wiecej zaciagnie w koncu liste friendsow i moge grac onlajn. bez tego ni chu chu. wpisywalem juz dnsy jakie wyszperalem gdzies na sieci czyli 4.2.2.2 i 4.2.2.3 a takze opendsny > 208.67.222.222 i 208.67.220.220 i nic. nie mam neta z netii czy tp, mam tu od providera lokalnego po kablu stale lacze. konsola jest podlaczona bezposrednio do netu, wiec wypada tutaj jakies zle dzialanie routera/switcha... no i nie wiem o co kaman. byl format, byly default settings, sytuacja nie zmienia sie. raz jest jak byc powinno, raz nie... a czasami nie jest byc powinno caly czas <_< sprzetowo raczej tez to nie jest, no bo polaczenie z netem dziala jakby nie patyrzyc. nie jak powinno niemniej jednak... a provider moj od netu tez nie wie o co chodzi :/

 

no i jak zaskoczy juz polaczenie to wszystko smiga i hula... az do restartu i momentu kiedy nie polaczy sie jak tzreba. ktos gdzies cos czytal nt. podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
No wlasnie to juz 3 ;)

ja mam sony, kumpel tez. Widac konsola tak ma, o ile pamietam bylo to wyjasnione czemu tak sie dzieje, tylko teraz nie moge znalezc gdzie ;[

 

No to mamy to samo. Ja pie.rdu co za szajs. A ile stresu.

Jakbyś Michał znalazł to zarzuć linkiem, nawet na PW, z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza

dziś po włączeniu konsoli PS3 pojawiła mi się wiadomość o konieczności zrobienia formatu dysku (?). nie zgodziłem się, zresetowałem konsole i pojawiła się pustka! na moim dysku nie ma nic oprócz 2 gier ściąganych w ostatnich 2 dniach! WTF? konta userów pozostały nietknięte. Nie ma zdjęć, filmów, save'ów, muzyki. Na dodatek gdy sprawdzam pojemność dysku wciąż pokazuje, że mam 39GB wolnego miejsca na dysku czyli tyle ile miałem wczoraj gdy konsola była "pełna". (mam 80GB wersje PS3)

Odnośnik do komentarza
Formatu czy odbudowania? Konsola nie domaga sie formatu - najwyrazniej zle zrozumiales i masz lekcje.

Mozliwe, ze domagala sie formatowania- mi sie to przydazylo raz. Pamietam, ze mialem jakas zwieche w GTA IV, uruchomilem konsole i bylo git. Za jakis czas, kiedy ja znowu uruchomilem to przy wlaczaniu wyskoczyl komunikat ze z danymi costam sie stalo i 3ba formatowac (tak, chodzilo o formatowanie, bo pisalo ze po procesie wszystkie dane z dysku zostana stracone) - kliknelem nie. Kilka razy probowalem wlaczac konsole- za bodajze 2 czy 3 razem komunikat sie nie pojwail i obylo sie bez formatowania :P

Odnośnik do komentarza
Formatu czy odbudowania? Konsola nie domaga sie formatu - najwyrazniej zle zrozumiales i masz lekcje.

to był format

 

Mozliwe, ze domagala sie formatowania- mi sie to przydazylo raz. Pamietam, ze mialem jakas zwieche w GTA IV, uruchomilem konsole i bylo git. Za jakis czas, kiedy ja znowu uruchomilem to przy wlaczaniu wyskoczyl komunikat ze z danymi costam sie stalo i 3ba formatowac (tak, chodzilo o formatowanie, bo pisalo ze po procesie wszystkie dane z dysku zostana stracone) - kliknelem nie. Kilka razy probowalem wlaczac konsole- za bodajze 2 czy 3 razem komunikat sie nie pojwail i obylo sie bez formatowania :P

ale Ty nie utraciłeś wszystkich plików :/ zrobiłem szybki format i zostało mi 9GB free space :closedeyes: teraz robie FULL FORMAT :cierpienie:

Odnośnik do komentarza

A mi przed chwilą serce podeszło do gardła. Wpierw znikła mi lista znajomych, nic, uruchomiłem Uncharted, pograłem troszkę, zwiecha muzyki i potem białą lokacja, konsola sama sie zresetowała. Przyjaciele wrócili, gry przestały sie uruchamiać. Ale na moje szczęście po wyłączeniu z tyłu 2 razy, wszystko śmiga... Ufff. Mam 60GB wersję z premiery.

Odnośnik do komentarza

Przez ostatni tydzień w mojej konsoli nie działał czytnik, właśnie zaczynałem pakować ją do serwisu i postanowiłem ostatni raz odpalić...

Nagle wszystko okazało się być w porządku i działa bez zastrzeżeń, nic już z tego nie rozumiem :sciana: dobrze że nie zawiozłem.

Pewnie konsola postanowiła się wstrzymać z zepsuciem do zakończenia gwarancji :)

 

edit:

Jednak po 10 minutach znowu przestała działać, więc zawiozłem do serwisu. Na miejscu sprawdzają sprzęt przez 15 minut czy jest niesprawny - tu miałem stresa bo jakby konsola przez ten czas działała poprawnie to wróciłbym do domu ze złomem. Po 5-10 minutach wymienili od ręki. Naprawa nazywa się "odnowienie konsoli". Dostaje się nową konsolę, a może lepiej powiedzieć odnowioną. W każdym bądź razie z zewnątrz wygląda jak nowa.

Co ciekawe - gdy oddaje się konsolę nawet w doskonałym stanie wizualnym, trzeba podpisać dokument że stan konsoli to "rysy i plamy". Odrazu wiadomo czego się spodziewać przy odbiorze ;]

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza

Oni to wyjaśnili, że na używanej obudowie ps3 nie ma możliwości żeby nie było chociażby małych rysek, że niby zawsze gdzieś się znajdą i ten dokument to standard. Akurat na mojej nie znaleźliby rysek nawet z latarką. Podpisałem to (niechętnie) bo były dwie możliwości: albo dostanę drugą konsolę albo od razu zabiorę z powrotem swoją. Na szczęście konsola którą dostałem wygląda jak nowa, była cała oblepiona folią ochronną. Jednak następnym razem już nie podpiszę się pod takim stanem, jeśli będzie niezgodny z rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza
Oni to wyjaśnili, że na używanej obudowie ps3 nie ma możliwości żeby nie było chociażby małych rysek, że niby zawsze gdzieś się znajdą i ten dokument to standard. Akurat na mojej nie znaleźliby rysek nawet z latarką. Podpisałem to (niechętnie) bo były dwie możliwości: albo dostanę drugą konsolę albo od razu zabiorę z powrotem swoją. Na szczęście konsola którą dostałem wygląda jak nowa, była cała oblepiona folią ochronną. Jednak następnym razem już nie podpiszę się pod takim stanem, jeśli będzie niezgodny z rzeczywistym.

 

Nie da się wyjąć PS3 z pudełka bez dotknięcia palcami obudowy - a odciski trzeba ścierać ścierką, jeśli weźmiesz zwykłą ścierkę to uwierz mi - przecierając obudowę zrobisz rysy, mało widoczne, ale będą tam. Jak nie wierzysz to weź ściereczkę i od spodu przeczyść swoje PS3 które dostałeś z wymiany. Później przyjrzyj się dokładnie pod światło. Wystarczy kilka pyłków, żeby przy przecieraniu zarysowały obudowę.

Ten plastyk jakiś kretyn wybrał do konsoli. Już wolałabym taki jak był w PS2 bo co z tego, że ładnie nowa konsola wygląda skoro przyciąga kurz jak każde inne urządzenie i w końcu trzeba wytrzeć.

Oddawałam kiedyś NOWĄ lampę błyskową do serwisu Sony, z naprawy wróciła z bardzo dokładnie porysowanym iluminatorem i śrubami, o makabrycznym stanie opakowania nie wspominając.

Odnośnik do komentarza

Właśnie spakowałem plejkę w karton jutro przyjdzie kurier - przestała czytać płyty - najpierw czasami nie wykrywała płyty ale restart, lub dwa pomagały, teraz najpierw wywaliło błąd przy uruchamianiu singstara, potem sie uruchomił ale zaciął się na wczytywaniu listy piosenek a potem zaciął się przy śpiewaniu nirvany - koniec już nie wykrywa płyt, tzn. DVD czyta, ale BD nie, Ile gdzieś trwa wymiana czytnika? Ile wy czekaliście?

Odnośnik do komentarza

Wymiana następuje od ręki i nie wymieniają samego czytnika tylko całą konsolę (jeśli jest na gwarancji). Trzeba poczekać od 1 do 15 minut na potwierdzenie usterki. Jeśli czytnik nie działa zupełnie to wiadomo, jeśli działa od czasu do czasu test trwa max. 15 minut.

Jednak nie wiem ile czasu trwa cała operacja za pośrednictwem kuriera. Minimum to pewnie 3 dni, ale rozsądek podpowiada liczyć czas w tygodniach.

Odnośnik do komentarza
jesli konsola przestala czytac plyty to na 100% jest to wina lasera czy moze byc tego inny powod? tzn. jakie usterki moga powodowac brak odczytu plyt?

 

napęd BlueRay wbrew obiegowym opiniom nie składa się wyłącznie z lasera, jest tam również trochę innych części, zarówno mechanicznych jak i elektroniki :closedeyes:

 

Nie można również wykluczyć w 100% błędów oprogramowania konsoli.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

wlasnie o tą elektronike sie boje ;]

 

bo laser nie jest trudno dostac, ale juz przykladowo sterownik lasera.... moze byc problem.

blad firmwareu w teori nie powinien byc duzą przeszkodą, podczas updateu konsola formatuje flash i wgrywa nowy soft... z kolei mechaniczne usterki zwykle sprowadzaja sie nasmarowania prowadnic lasera >.<

 

Odnośnik do komentarza
konsola na którą zostanie wymieniona to zapewne wersja odnowiona fabrycznie czy jakoś tak? czy całkowita nówka?

PS. Konsolę trzeba wysłać z padem czy można bez? bo facet z serwisu (serwis PRAM) przez telefon chyba nic o tym nie wspominał

trzeba było się zapytać, rodzaj usterki może mieć tutaj znaczenie.

zazwyczaj wysyła się samą konsolę w pudełku, bez padów, instrukcji, okablowania, gier itp :)

jeśli chodzi o wymienioną konsolę, to obudowa jest nówka, a co w środku to niewiadomo :) też trzeba zapytać w serwisie.

fakt używania określenia "odnowiona" zamiast nowa, raczej nie występuje bez powodu :)

Odnośnik do komentarza

K**** ........ No i ja dołączam się do tematu :/. Moja PS3 zakrztusiła się wczoraj, brat siedział przed konsolą jak nigdy nic, i po paru chwilach od odpalenia dema SW Force Unleashed, konsola wyłączyła się zaczęła piszczeć i mrugał czerwony kolor na obudowie konsoli, po ponownym włączeniu pali się żółty kolor a potem znowu czerwień mruga i nic :/. Problem leży taki że, kiedyś próbowałem wykręcić dysk z konsoli, ale ta niebieska śróbka nie wiem z czego jest zrobiona, boję się że ją stępiłem i nie wiem jak wydostać dysk. A jak znam życie kiedy konsola wróciłaby z serwisu moich profili, save-ów z Soul Calibura IV pewnie nie ujrzę ? ;(.

Odnośnik do komentarza

 

konsola na którą zostanie wymieniona to zapewne wersja odnowiona fabrycznie czy jakoś tak? czy całkowita nówka?

PS. Konsolę trzeba wysłać z padem czy można bez? bo facet z serwisu (serwis PRAM) przez telefon chyba nic o tym nie wspominał

trzeba było się zapytać, rodzaj usterki może mieć tutaj znaczenie.

zazwyczaj wysyła się samą konsolę w pudełku, bez padów, instrukcji, okablowania, gier itp :)

jeśli chodzi o wymienioną konsolę, to obudowa jest nówka, a co w środku to niewiadomo :) też trzeba zapytać w serwisie.

fakt używania określenia "odnowiona" zamiast nowa, raczej nie występuje bez powodu :)

za poźno - konsola juz wysłana ze wszystkim tzn z instrukcjami, kablem composite, padem i kablem usb

OFFtop - mam ostatnio strasznego pecha do sprzętu - laptop mi padł, wymienili dysk po półtora tygodnia znowu dysk padł! i znowu pół miesiąca bez laptopa. Tak samo z plejką - chucham dmucham, żeby nic się nie stało, była igła wręcz a i tak się zepsuła a mój kumpel ma tak zjechaną swoją (rysy 5cm na obudowie i to głębokie jakby ktoś nożem ciachał itd.)a działa jak złoto

Edytowane przez hetros
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...