Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Problem leży taki że, kiedyś próbowałem wykręcić dysk z konsoli, ale ta niebieska śróbka nie wiem z czego jest zrobiona, boję się że ją stępiłem i nie wiem jak wydostać dysk.

(...)

 

Problem leży taki powiadasz? Natnij rowek na krawędzi śrubki, przyłóż śrubokręcik na ten rowek, uderz lekko kombinerkami w śrubokręcik i ta gówniana śrubka puści. Jak nie czujesz się na siłach to daj to zrobić komuś z pewniejszą ręką.

Odnośnik do komentarza

Padla Suka ;( Gwarancja sie skonczyla ;( pozostala tylko walka z : Ustawy o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej i 2 letnia odpowiedzialnosc sprzedawcy za nie zgodnosc towaru z umowa

 

 

EDIT:

 

gdy 1 raz zadzwonilem do sklepu z reklamacja wogole nie chcieli ze mna gadac, gdy jednak przynioslem im pismo z Federacji Konsumentow przyjeli konsole bez zadnego gadania :D. No nic zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

BTW w sklepie w ktorym to kupilem byla to pierwsza reklamacja PS3 (a jest to dosc duzy sklep a konsole kupilem w premiere)

Edytowane przez karol885
Odnośnik do komentarza

bo wszystkich albo odeslali do Sony albo twierdzili ze juz mienala gwara bo bylo 1 rok :)

a ogolnie to zawsze takie pierdzielenie sprzedawcow, w MM oddawalem wielokrotnie PSP, X360 i PS3 tez sie zdazylo i zawsze zdziwienie sprzedawcy, niesprawna? niemozliwe, jeszcze takich przypadkow nie bylo, moze cos zle podlaczyl Pan, a moze cos uszkodzil? bla bla...

Odnośnik do komentarza
gdy jednak przynioslem im pismo z Federacji Konsumentow przyjeli konsole bez zadnego gadania biggrin.gif. No nic zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Możesz podesłać linka z tym pismem... tak na przyszłość?

 

Mi gwarancja roczna już minełą... a ostatnio zauważyłęm że niemoge wyłaczyć konsoli przyciskiem koło czytnika płyt... macie coś takiego czy to indywidualny przypadek... oczywiście kiedy włączam to przycisk reaguje więc sam w sobie nie jest zepsuty tylko raczje jakiś błąd oprogramowania.

Odnośnik do komentarza

dzisiaj kurierem wróciła moja konsola serwisu, a raczej nie moja tylko inna bo w karcie naprawy pisze iż konsola odnowiona na SN i tu numer seryjny, ale konsolka igła, zero rysek itd. Soft mam 2,10 boję się trochę instalować 2.42 bo po nim mi najbardziej zaczęła ps3 stara wariować, dużo było takich przypadków? czy lepiej poczekać do 2.43 czy też jaki tam wyżej będzie?

Odnośnik do komentarza
gdy jednak przynioslem im pismo z Federacji Konsumentow przyjeli konsole bez zadnego gadania biggrin.gif. No nic zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Możesz podesłać linka z tym pismem... tak na przyszłość?

 

Mi gwarancja roczna już minełą... a ostatnio zauważyłęm że niemoge wyłaczyć konsoli przyciskiem koło czytnika płyt... macie coś takiego czy to indywidualny przypadek... oczywiście kiedy włączam to przycisk reaguje więc sam w sobie nie jest zepsuty tylko raczje jakiś błąd oprogramowania.

Pismo wyglada tak :

 

 

 

 

Warszawa, dnia ........................ 2008 r.

-----------------------------------------

-----------------------------------------

-----------------------------------------

(imię i nazwisko konsumenta, adres zamieszkania)

-----------------------------------------

-----------------------------------------

-----------------------------------------

(nazwa i adres siedziby przedsiębiorcy)

R E K L A M A C J A

z tytułu 2-letniej odpowiedzialności

sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

 

W dniu ................. 2008 r. zawarłam z Państwem umowę sprzedaży .............................................. W chwili obecnej stwierdzam, że przedmiotowy towar posiada następujące niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową:

-

-

-

Z uwagi na ww. niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, zgodnie z treścią przepisu art. 8 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 ze zm.), żądam usunięcia niezgodności poprzez skuteczną naprawę lub wymianę towaru, w terminie 14 dni od daty otrzymania tego pisma. Bezskuteczny upływ ww. terminu będzie równoznaczny z odstąpieniem przeze mnie od przedmiotowej umowy i żądaniem zwrotu równowartości uiszczonej ceny.

Niniejsze pismo stanowi pokwitowanie przekazania przedmiotu reklamacji do dyspozycji sprzedawcy, celem realizacji zobowiązań wynikających z ww. przepisów.

 

Z poważaniem

Załącznik:

- kserokopia dowodu zakupu

 

 

 

 

Federacja Konsumentów Oddział w Warszawie

al. Stanów Zjednoczonych 53, 04-028 Warszawa

 

 

 

To wzor dokumentu,

Przesle dokument word jesli ktos chce na email

Edytowane przez karol885
Odnośnik do komentarza

zauważyłem a raczej usłyszałem w mojej nowej ps3 dziwna rzecz - dwa razy nie wiadomo czemu wydała dziwny odgłos - nie był to pisk taki jak przy właczaniu itd, ale podczas pracy - raz przy skończeniu instalowania dema i raz przy resecie bo się zacięła w menu headseta - dźwięk przypomina odgłos harmonijki ustnej, tylko do tego mogę go porównać, też mnacie takie coś?

Odnośnik do komentarza

Heh, chyba i na moja konsole przyszedł czas. Włożyłem płytkę z Tiger Woods 09 do czytnika, włączyłem grę... I zawiesiła się na głównym ekranie z napisem "Press Start". Wcisnąłem PS Button, wyszedłem z gry... Konsola wydala kilka piknięć i się zrestartowała. Uruchomiłem ja ponownie i teraz nie czyta płyt :/ Rozumiem, że padł czytnik? Tylko dziwne, że nie czyta żadnych płyt (BD, Audio, DVD, Data).

 

Jeśli faktycznie padł napęd, to gdzie najlepiej w Warszawie oddać konsole, by w miarę szybko odzyskać ja z powrotem? Konsola oczywiście na gwarancji.

 

Rozumiem również, że wystarczy dać sama konsolę? Bez okablowania, padów i HDD?

Odnośnik do komentarza
Heh, chyba i na moja konsole przyszedł czas. Włożyłem płytkę z Tiger Woods 09 do czytnika, włączyłem grę... I zawiesiła się na głównym ekranie z napisem "Press Start". Wcisnąłem PS Button, wyszedłem z gry... Konsola wydala kilka piknięć i się zrestartowała. Uruchomiłem ja ponownie i teraz nie czyta płyt :/ Rozumiem, że padł czytnik? Tylko dziwne, że nie czyta żadnych płyt (BD, Audio, DVD, Data).

 

Jeśli faktycznie padł napęd, to gdzie najlepiej w Warszawie oddać konsole, by w miarę szybko odzyskać ja z powrotem? Konsola oczywiście na gwarancji.

 

Rozumiem również, że wystarczy dać sama konsolę? Bez okablowania, padów i HDD?

"PRAM" ul. Serocka 37

04-333 Warszawa

tel. 022 428-29-10, 428-29-12

 

Jeśli zadzwonisz do biura obsługi klienta sony to podadzą ten adres.

Jeśli zawieziesz sam konsolę do tego serwisu, to prawdopodobnie od razu wrócisz z nową.

Sytuacja może się zmienić jeśli zawieziesz konsolę bez dysku, bo nie będzie można jej natychmiast przetestować, poza tym konsole które dają w zamian są z dyskiem, więc wypadałoby oddać taką samą.

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza

Trochę za późno. Najbliżej miałem do Centrum Sony na JPII 29. Oddałem konsolę bez HDD, koleś na szybko wypisał papier o przyjęciu do serwisu, i pozostało mi czekać na odzew.

 

A teraz pytanko. Czy profile i hasła zapamiętane są na HDD czy w pamięci konsoli? Jak włożę z powrotem mój dysk, to wszystkie konta będą działać?

 

Bo jeśli profile są zapisywane w pamięci konsoli, a ja dostanę "nową" (taką, którą do serwisu oddal ktoś inny), to będzie nieciekawie :/

Odnośnik do komentarza

Zaniosłem osobiscie do serwisu PRAM, w Warszawie na Serockiej 37, wymienili na miejscu wciagu 10 minut.

 

PIIIIIII**** Szlak by trafił nowa konsola !!

Musze od nowa instalować gry, ściągać updaty i rzeczy, które kupiłem na PS STORE !!!

Jakieś 50 GB w sumie :(

Edytowane przez Gresh
Odnośnik do komentarza

Robiłem backup, ale w serwisie wymienili mi konsole, i na nowej konsoli backupują się tylko sejwy, mp3, filmy, i inne ustawienia.

Content z PS STORE, updaty i instalki gier sie nie restorują - jest to opisane w instrukcji ps3 Niestety rzeczy z PS STORE muszą być ściągniete jeszcze raz i aktywowane na konkretnej konsoli :(

 

a że zebrało mi się dem, gier, dodatków, updatów masa to i dużo musze sciagać :)

Odnośnik do komentarza

Na alledrogo pojawił się serwis z Katowic, który naprawia PS3, wysłałam zapytanie o naprawę napędu BlueRay i odpowiedziano mi, że taka naprawa 370zł (laser z mechanizmem + koszt wymiany). Jak kogoś to interesuje to użytkownik nazywa się rollo22.

 

Mi już się skończyła gwarancja więc rozeznałam trochę sytuację. Nie mam nic wspólnego z tym userem z allegro ale innych ofert jeszcze nie widziałam. Może komuś się więc to przyda.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...