Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Ficuś: Musisz wcisnąć opcję "pokaż wszystkie" czy coś takiego i wtedy na tej pustej stronie wyskoczą Ci trzy laserki.

 

mr.zbylu: Tylko z tego co pamiętam to Juchy chyba pisał kiedyś, że te najtańsze to bardzo szybko padają. Zresztą jak tak się przypatrzeć to chyba nie jest cały laser tylko ta jego najważniejsza część z soczewką, tak jakby to się montowało do starego lasera, ten najdroższy widać, że jest kompletny.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Nie wiem jak to działa w PS3, ale jak masz jakiegoś kumpla z PS3 to weź do niego ten dysk, zamień w sprawnej PS3 i zgraj z konsoli na kartę pamięci czy na jakąś zewnętrzną pamięć przez USB.

 

A jak masz zamiar kupić nową PS3 to wystarczy tylko dyski podmienić.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
tylko że ja już straciłem zupełnie zaufanie do sony i dla tego mam gdzieś ich "wspaniałe" lasery po 800 zł. Jestem graczem od 15 lat, miałem PSXa i Ps2 i nigdy nie było z nimi najmniejszych problemów (ps2 do tej pory stoi w dużym pokoju i służy za odtwarzacz dvd). Wracając do laserów to chyba skusze się na ten u ROBSONA nawet jeśli to jakaś podróbka to jeśli ma sie zepsuć to wole stracić te 179 zł niż 400 zł (bo 800 zł to bym w życiu nie zapłacił).

Taa pierwsze modele Psx-a, pierwsze modele PS2, pierwsze modele PS2 slim wcale nie padały. W Ps2 był praktycznie ten sam problem siadały lasery albo czytniki DvD, slimki przegrzewały się itd. Więc problemy również były, miałeś farta i tyle. Jeszcze najlepiej trzymał się szarak, miałem model (5502) i z nim nie miałem nigdy problemów, ale Ps2... sory za offtop.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ale debilizm, to już lepsza karta pamięci jak w X360 Arcade. To jak, masz tam np. jakieś płatne dodatki czy nawet całe gry pościągane na dysk i jak Ci PS3 pada to wszystko idzie się rypać ??

Odnośnik do komentarza

panowie, jak robicie z wylaczaniem konsoli? zostawiacie konsole na czuwaniu z palaca sie czerwona dioda czy z tylu wylaczacie konsole calkowicie? jak jest dla niej lepiej? troche jestem przewrazliwiony, dzisiaj odebralem nowke. przy swojej starej nie wiem czy robilem dobrze, wylaczajac ja calkowicie na noc.

Edytowane przez VoytecCFC
Odnośnik do komentarza

Niby pisze w instrukcji, że nie należy wyłączać jej z tyłu, ale ja i tak to robię. Jak konsolę włączam co drugi tydzień to muszę tak robić, żeby nie żarło prądu w nocy. Głupia robota :P

Norma u mnie to tak: jeden cały tydzień konsola jest praktycznie nie użytkowana i całkowicie wygaszona- nic nie świeci, a na następny tydzień w którym mam wolne "chodzi" kilka godzin codziennie, ale na noc i tak ją wyłączam z tyłu, zawsze, tak jak robiłem to z PS2.

Tak więc gaś jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Zrezygnowałem z Dynavox i oddałem do Pram w Warszawie - są autoryzowanym serwisem Sony.

Problem w tym, że już tydzień próbują naprawić moją ps3 i chyba im się nie uda. Jestem zdołowany, bo konsola z premiery idzie do piachu.

Nie wiem czy jest sens się dalej z nią bujać czy kupić nową. YLOD okazał się naprawdę śmiertelny...

Czy ktoś skupuje martwe konsole model 60GB? Padła płyta, ale reszta czyli laser, dysk, zasilacz, czytnik kart powinny być sprawne

nie wiem co robil ten PRAM, moglbys podpytac to by bylo wiadome na czym sie stoi i jaka diagnoze wydali co jest przyczyna awarii

po autoryzwoanych serwsiach Sony dostawalem Xboxy 360 do naprawy i patrzac na to co oni probowali robic by naprawic tego Xboxa to byl smiech, ale nie ma sie czemu dziwic, zaden serwis nie jest wspierany przez Microsoft zadnymi radami ani schematami napraw bo nic takiego nie istnieje u nich jak i nie ma zadnych autoryzwoanych serwisow, wszsytko opiera sie na wlasnych doswiadczeniach metoda prob i bledow tych konsol

ale jesli to autoryzowany serwis Sony to powinni byc wspierani przez nich o wszelkie schematy i pomoc w naprawie (chociaz tego nei wiem na 100% tylko sie tego domyslam bo jednak Sony serwisow jest wiele autoryzowanych wiec na jakies podstawie ta autoryzacje daja, oby nie bylo tak jak z serwisem X360 ze polega tylko na prywatnym oczytaniem netu a nie na fachowej wiedzy serwisowej w prost od producenta)

 

dziwie sie ze nawet jakby tam byla usterka pokroju wadliwe CPU czy GPU czy cos innego to nie maja mozliwosci dostania od Sony takich rzeczy i zrobienia reballingu tego, chyba ze to dla nich nie oplacalne i nie bawia sie w to...

 

Juchy pisał, że nawet te za 400zł to są podróbki, tylko wychodzi na to, że są to najlepsze z zamienników, a oryginalne lasery wymienia tylko Sony i jest to koszt rzędu 800zł, tylko laser, nie cały napęd :-)

tak to sa podrobki chinskie

nawet sam mam juz ich dosyc i zawiesilem wymiane na nie bo potrafily po 2 tyg wrocic konsole znow nieczytający nic a wymeinic te BD tam gdzie sie kupilo to pozniej ciezka sprawa do udowodnienia ze to z winy wadliwego lasera a nie naszej doszlo do jego uszkodzenia

teraz szukam alternatywy, lasery oryginalne prosto z konsol rozkladanych na czesci dla plyty i lasera...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
nie wiem co robil ten PRAM, moglbys podpytac to by bylo wiadome na czym sie stoi i jaka diagnoze wydali co jest przyczyna awarii

 

dziwie sie ze nawet jakby tam byla usterka pokroju wadliwe CPU czy GPU czy cos innego to nie maja mozliwosci dostania od Sony takich rzeczy i zrobienia reballingu tego, chyba ze to dla nich nie oplacalne i nie bawia sie w to...

Z tego co mówili to przyczyną awarii było przegrzanie płyty głównej. Nic więcej nie wiem, np. czy padły inne komponenty - pewnie sami nie wiedzą

Obawiam się że próbowali naprawić na szybko i się nie udało, więc dali sobie spokój. Ja elektronikiem nie jestem, więc pcham konsolę na allegro jako uszkodzoną.

Edytowane przez chelcho
Odnośnik do komentarza

nie ma co jak piątek, killzone 2, partyjka w single, zwiecha, czytnik leży, nie czyta gierek. Fajnie, że gwarancja się skończyła. PS3 40 GB, rok i 6 miesięcy. Najlepsze jest to, że pozbyłem się x'a żeby mieć bezawaryjną ps3... przynajmniej na RROD jest 3 lata gwarancji.

Edytowane przez dmk
Odnośnik do komentarza

niby tak, ale tam gdzie kupiłem konsole, 2 miesiące walczyłem, żeby oddali mi kasę za xboxa 360. NIby wywalczyłem (za tą kasę kupiłem ps3), ale jak pomyślę, że mam się z tym bawić od nowa, to.... nic po weekendzie dam PS3 do wyceny naprawy i zobaczę co z tym zrobię.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...