Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam o tych problemach z tym slimem i jestem przerażony. Jak nie problemy z laserami to teraz jeszcze jakieś artefakty na ekranie i czerwone obrazy.

Planowałem w najbliższym czasie nabyć tą konsolę, ale teraz mam poważne wątpliwości. Znając moje "szczęście", to konsola padła by mi po roku, a na walkę ze sklepami nie mam ani czasu ani ochoty.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jak komuś zależy na Slim'ie to niech po prostu kupi konsolę w Empiku i będzie miał pewną 2 letnią gwarancję bez zbędnych problemów. Nie demonizujcie tak tej awaryjności. To tak jak z X360, jednym najnowszy model padnie po miesiącu, a inni cieszą się bezawaryjnym modelem z 2006 roku. To że 80Gb są najmniej awaryjne nie oznacza, że jak kupisz to tobie nie padnie po pół roku. Jak tak czytam co piszecie to mam wrażenie, że płacicie "rachunek" jaki sami sobie wystawiliście bezgraniczną wiarą w zapewnienia Sony, że ich sprzęt jest bezawaryjny i teraz boicie się czegoś co może się wam już nie przydarzyć. Patrzcie na sprawę realistycznie i nie popadajcie w skrajności.

Odnośnik do komentarza

Jak komuś zależy na Slim'ie to niech po prostu kupi konsolę w Empiku i będzie miał pewną 2 letnią gwarancję bez zbędnych problemów. Nie demonizujcie tak tej awaryjności. To tak jak z X360, jednym najnowszy model padnie po miesiącu, a inni cieszą się bezawaryjnym modelem z 2006 roku. To że 80Gb są najmniej awaryjne nie oznacza, że jak kupisz to tobie nie padnie po pół roku. Jak tak czytam co piszecie to mam wrażenie, że płacicie "rachunek" jaki sami sobie wystawiliście bezgraniczną wiarą w zapewnienia Sony, że ich sprzęt jest bezawaryjny i teraz boicie się czegoś co może się wam już nie przydarzyć. Patrzcie na sprawę realistycznie i nie popadajcie w skrajności.

e tam, tu nie chodzi o ogolny stosunek awaryjnosci konsol PS3

tu chodzi o to co jest na rynku i co najlepiej kupowac teraz

skoro 80GB mozna taniej wyrwac, a Slim mimo ze drozszy, nowszy, spodziewal sie kazdy, ze moze mniej awaryjny itd., a z tego co ludzie pisza nie wyglada na to

wiec jak zwykle jest dylemat, sam chcialem sprzedac nowa 80GB zeby nabyc slima, ale juz mi przeszlo :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich! Zastanawiam się czy czasem z moją konsolą jest coś nie tak. Z tego względu, że w niektórych grach "rwie" animacja. Ja rozumiem, że nie wszystkie gry mają zoptymalizowany kod, ale to jest częste. Np. demo Call of Juarez filmik i sama gra chodzi tak lekko skokowo. Najbardziej widać to w momencie gdy stoję i powoli się rozglądam. Widoczny jest brak efektu VSync (jeśli dobrze to nazwałem) obiekty czasem się tak jakby ucinają - ciężko to opisać słowami. Tak samo było z pełną grą Red Faction Guerilla, choć nie było to tak bardzo widoczne jak w Call of Juarez. Dropy animacji zalicza też demo NFS Shift (w PSX Extreme pisali, że gra chodzi płynnie i się nie w ogóle nie krztusi - być może to przez demo). Tak samo jest z demem Tiger Woods 2010 (w niektórych momentach gra znacznie traci na płynności), podobnie z Brothers in Arms - również demo. Mam jeszcze jedno pytanie: czy u Was na demie gry Ninja Gaiden 2 podczas filmiku prezentującego logo firmy podczas sztormu na morzu też animacja skacze? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

szybkie pytanie - nowa ps3 slim 250gb, minely 3 dni grania i 3 razy zaliczyla zwis, obraz sie zatrzymuje, dzwiek niekoniecznie, ale samo tlo muzyczne. Restart i smiga. Panikowac, olac, zglosic?

 

Tak nie powinno się dziać, oddaj to ustrojstwo do sklepu. Jak minęło kilka dni od zakupu to powinieneś dostać od razu nową konsolę.

Odnośnik do komentarza

Z tego co tu wyczytałem wynika, że nie opłaca się na dzień dzisiejszy kupować ps3. W dużych jakieś ylody itp. do tego padają lasery, slimy też awaryjne echh...

Mimo wszystko trochę sie napaliłem na ps3, więc powiedźcie jaki model najlepiej kupić?

A i te lasery to na serio tak masowo padają, czy wypisane są tu tylko jednostkowe przypadki.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

i wykrakałem :)

dziś zauważyłem ze wspominana 80GB nie czyta żadnych płyt

konsola z czerwca tego roku, raptem 2 gry na niej przeszedłem

co za szrot te lasery....

 

To jest właśnie to co mówiłem o pechu...

 

Z tego co tu wyczytałem wynika, że nie opłaca się na dzień dzisiejszy kupować ps3. W dużych jakieś ylody itp. do tego padają lasery, slimy też awaryjne echh...

Mimo wszystko trochę sie napaliłem na ps3, więc powiedźcie jaki model najlepiej kupić?

A i te lasery to na serio tak masowo padają, czy wypisane są tu tylko jednostkowe przypadki.

 

Jeżeli Ci zależy na tym żeby było jak najtaniej to najlepiej by było tak jak koledzy wspominali, brać wersję 80Gb, samą konsolę nawet w stacjonarnych sklepach można za 1100zł kupić, a jeszcze są bundle packi i jak gry Ci podpasują to jeszcze lepiej może Cię to wyjść (chociaż moim zdaniem te bundle z 80Gb to szajs). A jak wolisz mieć jak najnowszą wersję do tego z mniejszym poborem prądu to trochę dopłać i kup Slim, też można fajne bundle packi znaleźć w atrakcyjnej cenie, w MM były (są ?) Slim 250Gb z Killzone 2 i Infamous za 1500zł - to jest taka normalna cena.

 

A jak kupujesz to najlepiej w Empiku bo tam bez problemu uznają 2 letnią gwarancję na podstawie niezgodności towaru z umową.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

moje ps3 80GB chodzi głośniej niż na początku - kupiona w maju. Robiłem fant testa.....tak gdzieś od 2mc nieco głośniej chodzi, mam czym się martwić?

 

A i te lasery to na serio tak masowo padają, czy wypisane są tu tylko jednostkowe przypadki.

 

to już tradycja u sony że lasery to kicha, tak było w psx tak było w ps2 i tak jest w ps3 do tego mamy teraz full zestaw nowych usterek w ps3...... <_< kiedyś to tylko laser ewentualnie zasilacz jak grałeś 20h padł, a dziś ? kilka usterek do wyboru.

Odnośnik do komentarza

z tego co pamietam to PSX mial wlasnie dobry laser te konsole chodza do dzis, dopiero za czasow PS2 sie zaczela masakra...chociaz niektorzy wlasciciele PS2 tiwerdza ze nigdy problemu nei mieli z laserem i chodzi im do dzis wiec roznie z tym bywa...

awaryjnosc mozna zaakceptowac byleby ceny byly znosne za wymiane takiego lasera, a ceny sa zabojcze wiec jest masakra...

 

moja 80GB nowa i chodzi glosniej od starej 60GB, glownie na uncharted2 tak szalaly wiatraki ze przesada...

przejmowac sie nie masz czym bo jak padnie to i tak nikt nie wie kiedy i z jakiej przyczyny, mozna dbac, nie katowac, a i tak potrafi paść wiec...

Odnośnik do komentarza

z tego co pamietam to PSX mial wlasnie dobry laser te konsole chodza do dzis, dopiero za czasow PS2 sie zaczela masakra...chociaz niektorzy wlasciciele PS2 tiwerdza ze nigdy problemu nei mieli z laserem i chodzi im do dzis wiec roznie z tym bywa...

awaryjnosc mozna zaakceptowac byleby ceny byly znosne za wymiane takiego lasera, a ceny sa zabojcze wiec jest masakra...

 

moja 80GB nowa i chodzi glosniej od starej 60GB, glownie na uncharted2 tak szalaly wiatraki ze przesada...

przejmowac sie nie masz czym bo jak padnie to i tak nikt nie wie kiedy i z jakiej przyczyny, mozna dbac, nie katowac, a i tak potrafi paść wiec...

Tak czytam wasze wpisy i troche zaczynam obawiac się.Po pierwsze PS3 jest bardzo awaryjne jak widać,a gwarancję dostaje się tylko na 1 rok.Xbox też jest bardzo awaryjny,ale gwarancje ma na 3 lata!Myślałem,że jak zakupie PS3 to będe miał spokój,a widać,że jednak chyba nie......szkoda.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

dopiero co napisałem wyżej o tym że konsola głośniej chodzi a dziś miałem pierwszy cyrk z odpaleniem płyty....

 

Mianowicie przez tydz. miałem u2 w czytniku i go nie wyjmowałem i grałem w u2 jedynie wczoraj wyjąłem płytkę z czytnika a dziś ją wsadziłem i nie chciała odpalić....albo pojawiał się czarny ekran albo ten sztylet w prawym dolnym rogu i gra wczytywała się w nieskończoność. Przy czym napęd wydawał powtarzające się dźwięki. Próbowałem reset konsoli i wyjmowanie płyty, dopiero za którymś razem załapała, o co chodzi? Płytka nowa w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza

Konsola Ci pada najwyraźniej, jakie inne wyjaśnienie.

 

Jak w mojej umierał moduł wifi to też podobne cyrki robiła, pozornie zupełnie z tym nie związane. Jak się w PS3 coś je.bie, nawet głupie wifi, to cały firmware zaczyna wariować i nie sposób dojść o co chodzi, póki na dobre nie padnie jakaś funkcja albo cała konsola.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...