Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

kur... tak to czytam i teraz boję się kupić PS3 :/ , może skuszę się na x-a? tam jest przynajmniej spokój na 3 lata, no i jest door-to-door, no ale z drugiej strony Heavy Rain, gowy ( 1,2,3 ) Gt5 .... nosz kur.... nie wiem co mam robić...

 

każdy sprzęt się psuję, czy to x360 czy ps3, liczą się exclusive'y. Jeśli czujesz nieodparta cheć zagrania w HS, GoW3, Uncharted czy Wipeout to bierz ps3, jeżeli nie to Xbox, proste.

Edytowane przez zwolak6
Odnośnik do komentarza

Znajomy (ponad 30 lat, gra od czasu do czasu) ma pewien problem, w pewnym momecnie w Fifie 10 wyłączył się komentator (...ciach)

 

Taka sytuacja przytrafila Mi się już ze 2 razy. W trakcie meczu komentaor zamilkł i do jego konca już się nie odzywał.

Sam się zastanawiam w czym problem. Padającego lasera czy błedu w grze?

Edytowane przez Chicken
Odnośnik do komentarza

padajacy laser moze sie tak objawiac, tzn. nie padajacy, a juz padniety :), najczesciej dzieje sie tak po rozgrzaniu cewki juz

czyli gra niby idzie ale zanikaja dzwieki, ktore sa doczytywane w tle, np muzyka idaca w tle itp.

 

spróbuj wyjac plytke EJECTem jak sie tak zrobi, jesli konsola nie kwapi sie do oddania plytki i cos mieli, mruga niebiesko i nic to pewne ze laser padaka...

druga sprawa to po tak znikajacych odglosach wyjsc do menu, wyjac i wlozyc na nowo plytke i zobaczyc czy jest widoczna czy nie, najczesciej juz nie jest

 

jesli tych anomalii nie bedzie to ja bym poszukal przyczyny gdzie indziej bo nie koniecznie to musi byc wina napedu...

 

Mam pytanie, mam wersje 60 gb, YLOD miałem juz 5-6 razy, ostatniej naprawie pojawił się inny problem, otóż w napędzie jest gra na PS 2, i nie mogę jej wyciągnąć, w menu konsoli w ogóle nie ma ikonki płyty. Czy to jest wina samego napędu czy moze płyty głównej?

tylko problem jest z grami z PS2? czy ogolnie?

 

naped powinien widziec ze jest plyta w srodku nawet jak jej nie potrafi przeczytac i nie ma ikonki, czyli powinien ja bez problemu wyrzucić nawet jak jej nie rozpoznal...

 

BO W POLSCE NIKT NIE ROBI REBALLINGÓW KONSOL! MAX REFLOW, STĄD TEN PROBLEM.

brednie, jak nie znasz nikogo kto robi reballing to mow za siebie

reballing GPU w X0 - 350zl. oczywiscie na kulkach juz olowiowych bo to jest glowny cel i po reballingu widac czy byl w ogole zrobiony i czy sa kulki olowiowe (sprawdzajac przy jakiej temp. ukald "plynie"),, oczywiscie mozna sie zgodzic ze 99% ogloszen o reballingu to brednie, tak samo jak i reflow to w 99% to brednie bo to co innego niz to co mysla pseudo specjalisci, to co robia to zwykle grzanie, a nie reflow, a grzac to mozna i sobie samemu do reflow trzeba byc tak samo przygotowanym jak i do reballingu (pomijajac piecyk, sita itp.)

w MS na porządku dziennym reballing na summitach... i latwo rozpoznac ktore byly po reballingu (ale kulki dalej bezolowiowe co oczywiste bo inaczej im nei mozna), kiedys wymeiniali plyty ale pozniej chyba jak produkcjie nowych sie zaczely to brakowalo im starego typu i zeby miec na wymiany gwarancyjne widac bylo ze juz nie sa plyty z wymiany tylko z reballingu, ktory robi firma współpracując z MS...

 

ale reballingu ukladow z PS3 to inna bajka, nie znam nikogo kto robi, ani nie slyszalem zeby same serwisy glowne Sony to robilo (nie spotkalem plyt ktore mialy reballing w PS3), w PS3 tez latwo zobaczyc czy ktos podjal chociaz probe reflow czy nie i bylo zwykle grzanie i tez praktycznie wszystko z czym sie spotykam to grzanie nie reflow...

 

kur... tak to czytam i teraz boję się kupić PS3 :/ , może skuszę się na x-a? tam jest przynajmniej spokój na 3 lata, no i jest door-to-door, no ale z drugiej strony Heavy Rain, gowy ( 1,2,3 ) Gt5 .... nosz kur.... nie wiem co mam robić...

 

Jak już tak bardzo się boisz, że Ci padnie PS3 to zawsze możesz ją sprzedać pod koniec gwarancji i kupić nową. Ewentualnie zaopatrz się w Wii, ten sprzęt jest raczej nie do zaorania.

tylko co ma WII do PS3 i X0? przeciez to inna polka, kolo pyta o konsole podobne i to co pisze to prawda, ma praktycznie 3 lata na X0, a i awaryjnosc nowych modeli to inna bajka niz stare mega awaryjne, z punktu widzenia awaryjnosci, gwarancji i serwisowania po za gwarancja to oczywista oczywistosc ze X0 bezkonkurencyjny w porownaniu do PS3

 

ale pytanie jest zawsze podstawowe, bo tego sprzetu nei kupuje sie dla sprzetu tylko dla gier, czyli w co ktos chce grac to taki sprzet kupuje...

tych co znam robia tak, kupuja jedna konsole, przechodza wszystko co chcieli, sprzedaja i druga kupuja...a jak ktos ma kase to po prostu ma obie, konsole w cale nie sa drogie, gry sa drogie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

robi sie maly offtop

Łatwiej mi wyda na gre 200 zeta niż 1300 na nową konsole.

jakie 1300?

dokupienie X0 do Ps3 to jakies 700zl. za nowe, juz nie pisze za ile uzywki mozna wyrwac bo to smieszne pieniadze...

po za tym kupujesz druga jak chcesz w cos zagrac czego na tej pierwszej nie ma i jak Cie stac...jak Cie nie stac to kupujesz co najtansze w exploatacji i na co najtaniej chodza gry...

 

rzeczywiscie na gre latwiej sie wydaje 200zl, ktora po miesiacu warta jest 50% jak sie chce odsprzedac, a zabawy bylo raptem na tydzien, jak nie mniej...

 

pawliszak: konsole to sie meczy "bezkosztowo" przynajmniej tyle ile gwara jest, a tak ogolnei to zywotnosc danej generacji czyli tych co teraz to zapewne kolo 10 lat bedzie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

z tego co piszesz to nie ogolniki tylko jakies swoje doswiadczenia wybrane, idac tak to nastepny napisze ze za konsole trzeba dac 2500zl. (bo mial na mysli jakis zestaw, ktory kupil)

nie kumam do czego zmierza dyskusja...

 

PS.

z tymi grami to tez mozna sobie pisac rozne historie bo to temat na inna bajke i na pewno nie w tym dziale :)

zakupisz dlugo po premierze jakas uzywana to mozesz ja sprzedac i po 2 meisiacach za ta sama kwote wiec nic nie tracisz, a jak jestes obrotny to mozesz i zarobic, wszsytko zalezne za ile kupisz i za ile jestes w stanie sprzedac przeciez :)

ale raczej mowa jest o zakupach w dniu premiery

ostatni przyklad, zakup heavy rain kolekcjonerska za prawie 240zl, minelo ze 3 tyg. i zapewne ze 150zl sie wezmie

 

a przeciez konsole tez mozesz sprzedac, wiec co na tym tracisz? kup uzywke pograj meisiac, sprzedaj i zapewne nic na tym nie stracisz wiec całkowicie nie wiem o co chodzi z tym porównaniem konsol do gier odsprzedawanych, kupuj gry w dniu premiery i nie sprzedawaj to zobaczymy ile kasy na to bedziesz wykladal i co te 700zl niby bedzie oznaczalo na konsole ktora ma sluzyc 3 lata bez kosztowo (bo przeciez mzoe i sluzyc 10 lat, tego nie przewidzi nikt), a gry za ktora dajesz 200zl i ciorasz w nia tydzien

 

aby zakonczyc ta dyskusje nie na temat skwituje to tak, daje Ci pelna gwarancje ze kupujac dzis najnowszy model danej platformy konsolowej i sprzedaz jej za 3 lata bedzie nieporównywalnie mniejsza strata pieniędzy jak zakup teraz najnowszych gier w tej samej kwocie i sprzedaż ich po 3 latach :) :) :)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
aby zakonczyc ta dyskusje nie na temat skwituje to tak, daje Ci pelna gwarancje ze kupujac dzis najnowszy model danej platformy konsolowej i sprzedaz jej za 3 lata bedzie nieporównywalnie mniejsza strata pieniędzy jak zakup teraz najnowszych gier w tej samej kwocie i sprzedaż ich po 3 latach :) :) :)

 

To logiczne,gry mają krótszy żywot,kilka części,a sprzęt ma starczyc na dłuższy okres czasu.Chciałem pokazac że aby grac to mimo wszystko też trzeba sporo zainwestowac,by się cieszyc grą i nie prosic się o reklamacje i ciągłe back upy twardziela.

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu natrafiłem na buga, że się tak wyraże.

Mianowicie jak ściągamy coś z PSS co wymaga instalacji (demo, gra) to w przypadku braku wolnego miejsca na instalke powita nas odpowiedni komunikat. W przypadku gdy mamy odpowiednie miejsce, ale zassamy coś dodatkowego co nie wymaga instalki (np. filmiki) i tym samym pozostanie nam za mało miejsca na instalacje, to w momencie wyłączania konsoli z zaznaczeniem opcji 'wyłącz po zainstalowaniu' konsola automatycznie się wyłączy, a pad straci powiązanie z plejem.

Włączenie konsoli przyciskiem power i podłączenie pada kablem nic nie da (po sparowaniu i odłączeniu kabla konsola nie będzie widziała pada). Aby naprawić problem należy po podłączeniu DSa kablem wyłączyć konsole z menu nie zaznaczając wyżej wspomnianej opcji.

Odnośnik do komentarza

kupiłem dziś używane ps3 40gb. Gdy gram w GTA IV albo Uncharted drake`s fortune nic się nie dzieje. Natomiast gdy włączam NFS pro street konsola po jakimś czasie wyłącza się i miga czerwona dioda. Gdy ją włączam wyskakuje informacja że konsola nie została wyłączona poprawnie. Wie ktoś o co chodzi ? prosiłbym o szybką odpowiedź bo typ udzielił mi gwarancji rozruchowe na dwa dni, także jeszcze mogę oddać.

Odnośnik do komentarza

kupiłem dziś używane ps3 40gb. Gdy gram w GTA IV albo Uncharted drake`s fortune nic się nie dzieje. Natomiast gdy włączam NFS pro street konsola po jakimś czasie wyłącza się i miga czerwona dioda. Gdy ją włączam wyskakuje informacja że konsola nie została wyłączona poprawnie. Wie ktoś o co chodzi ? prosiłbym o szybką odpowiedź bo typ udzielił mi gwarancji rozruchowe na dwa dni, także jeszcze mogę oddać.

YLOD na dniach cię czeka. Ja też chciałem sprzedać ale wolę uniknąć takich sytuacji.

Odnośnik do komentarza

chciałem usłyszeć coś pocieszającego :P

tylko czemu dzieje się tak w przypadku pro streeta ? gta i uncharted śmigają aż miło

Bo gry w roznym stopniu obciazaja gpu/cpu stad masz jw. To samo masz i na pc. Sam mialem kiedys 4850, ktory przez 2 dni lazil poprawnei, pozniej walil artefaktami tylko w 3d i tak zwanych "benczmarkach", a nastepnie w grach by na 4 dzien walic nimi nawet na pulpicie w trybie 2d. Rozne obciazenie sprzetu.

 

 

Swoja droga, branie uzywek to cos jak bycie kamikadze ;) Niedawno widzialem gdzies aukcje ze starym fatem za prawie 800 zl...

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Kumplowi padł laser w ps3 40GB, co polecacie?

 

1. naprawić, sprzedać ?

2. naprawić, grać ?

3. od razu sprzedać ?

 

Z tego co czytam to nie warto naprawiać napędu bo później i tak wyskoczy YLOD.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

No ja miałem napęd później YLOD,kumpel o którym pisze YLOD a teraz napęd.Chyba lepiej naprawić i puścić za jakieś 700 zeta gołą konsole.

 

no tak tylko że on po YLOD dostał nową konsole, czyli padły dwie sztuki jemu, a nie w tej samej ylod + napęd. Naprawa to ok.400zł czyli by wyszedł na jakieś 200-300zł.

 

Jak dla mnie najlepsza opcja sprzedać jako uszkodzoną (ok. 350-400zł, zero zabawy w wysyłanie, naprawianie i stres z tym związany)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...