Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

To jest bardzo krótkowzroczne spojrzenie na sprawę. Prędzej czy później (raczej prędzej) pożałujesz takiego manewru. Jak się dobrze zastanowisz ile razy taki sprzęt może paść w przeciągu 2ch lat na samego YLOD'a to oczywiste staje się, że lepiej kupić nową z dwuletnią gwarancją.

 

Jak masz kasę to możesz ryzykować, ale jak masz ciasny budżet to uprzednia cierpliwość w dozbieraniu do nowej konsoli jest jedynym rozsądnym wyjściem, sprzętu tego nie będziesz użytkował przez pół roku tylko o wiele dłużej.

Odnośnik do komentarza

Kasa to jedno... bo w sumie może mu nie wyjść drozej jeśli po kazdej naprawie pochodzi mu te kilka miesięcy.... ale oprócz tego cierpliwosć i czas bo to jednak problem za każdym razem znowu się z tym (pipi)ić. Z nową masz na te 2 lata (teoretycznie lub praktycznie - zalezy od sklepu) spokój. Ale takie myki to moim zdaniem mogą się opłacic raczej tylko w przpadku modelu 60GB. No.. chyba, ze sam będzie w stanie ja rozebrać i się grzebać przy niej.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Można powiedzieć tak, jak ktoś nie ma pieniędzy to nie stać go na kupowanie szajsu :whistling:

 

Poza tym mówimy tu o samym potencjalnym YLOD, a w używce przecież jest dużo większe prawdopodobieństwo padaki BD co kwalifikuje konsolę na wycieczkę wprost do kosza.

 

Moim zdaniem w tej generacji nie stać nas na używki :D

Odnośnik do komentarza

Co za (pipi), z tej ps3.

Kupilem wczoraj nowke slim 120GB, pogralem z 5 godz i padla.Opisze ponizej:

Grajac w Finala ide sobie zapisac stan gry, a tu zonk error o jakims kodzie i nie da sie zapisac gry. Wiec pomyslalem, ze jak dojde do kolejnego savepointa to zapisze, ale niestety dalej to samo, wiec wylaczylem gre, podpielem sie pod neta no i zaczynam sciagac nowe oprogramowanie i przy ok 55% znow jakis error o jeszcze innym kodzie i przerwalo proces updatu. No to wylaczylem konsole i juz po wlaczeniu mam czarny obraz z brakiem sygnalu na tv. Konsola sie wlacza tez z pada, ale na nim mrugaja cztery czerwone diody i sie nie da padem wylaczyc. Oczywiscie konsola niby nic po wlaczeniu ma zielone swiatelko ale nie ma (pipi)anego obrazu i to nie wina kabli.

Probowalem zrobic hard reseta, ale konsola nie chce tego zrobic. Trzymam przycisk az do wylaczenia i pozniej klikam znow trzymajac przycisk i powinny byc jakies sygnaly, najpierw 2 pozniej 3, notamiast u mnie tak sie nie dzieje, konsola po prostu sie wylacza i tak w kolko nie chce przejsc w tryb safe.

Dajcie jakies rady, zebym chociaz w dzis pogral zanim zaniose ja jutro do sklepu zeby oddac.

Odnośnik do komentarza

kupiles konsole -> pobiegles do domu i ja odpaliles?

napisze tylko tyle, ze sprzet elektroniczny jest wrażliwy na wilgoć ;] po mojemu, to w zimnej konsoli skroplila sie woda i doszlo do jakiegos uszkodzenia po podlaczeniu.

 

co nie zmienia faktu, ze to moze byc jakas fabryczna wada lub blad firmware'u.

 

oddaj na gwarancje... a do 10dni chyba mozna chciec calkowitego zwrotu kosztow/wymiany sprzetu [moge sie mylic]

Odnośnik do komentarza

Nie no mialem nadzieje na jakies porady uratownia konsoli przed zwrotem do sklepu, a z tym akurat problemu nie bedzie, bo tu gdzie mieszkam do 30 dni moge zwrocic lub wymienic towar i nie bedzie z tym najmniejszych problemow.

Kurcze mialem X360 i myslalem ,ze byl bardziej awaryjny od ps3, chodzil 2,5 roku bez problemow i chyba zaliczyl tylko ze 2 zwiechy, az zmienil wlasciciela.

Natomiast jak zeczalem przegladac strony z ps3 to sie przerazilem ile roznych errorow z kodami i jak duzo jest problemow.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Szczerze mówiąc, to trochę nie wierze, że kupiłeś faktycznie nową konsole, bo one jednak jakieś testy jakości przechodzą i coś takiego by ich raczej nie przeszło.

 

Chyba nie wiesz co mówisz :P To że coś jest nowe nie oznacza, że nie może być zepsute. Zwykła złośliwość rzeczy martwych. Równie dobrze mogło podczas transportu dojść do uszkodzenia, chociaż wadliwej sztuki nie można wykluczyć już w czasie produkcji, najlepszy przykład pamięci USB w limitkach SC:C, jest jakaś partia, która po prostu nie działa, a są nowe.

 

polson: nic nie kombinuj z konsolą, zapakuj do kartonu i zanieś jutro do sklepu.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Wiec uwierz, ale powiem Ci ze ja tez nie moge uwierzyc(tak jak i w to co sie stalo w Smolensku), a jednak.

Opakowanie w sklepie mialo nawet jakas tam plombe czarna ze sznurkami dookola, a pomyslec ze obok lezalo tyle paczuszek z PS3, a ja wybralem akurat ta...tak fajnie mi sie w Finala gralo:(

Teraz to juz w ogole masakra po probach wbicia sie w hard reset itd. konsola wlacza sie oczywiscie bez obrazu, ale tak jakby z opoznieniem i chwile po tym wlacza sie wiatrak na najwyzsze obroty i mam silnik odrzutowca w domu(nawet nie sadzilem ze to tak moze halasowac, myslalem ze X360 nic nie przebije pod tym wzgledem)i tak przez kilka min dmucha zimnym powietrzem i sie wylacza. Jutro albo we wtorek jade do sklepu wymienic, juz czeka pieknie zapakowana.

Edytowane przez polson
Odnośnik do komentarza

Pisalem wczesniej, ze u mnie konsola nie wchodzi w to menu. Jak trzymalem przycisk to tylko sie wylaczala i tak w kolko, nawet na youtubie filmiki zaczalem ogladac czy dobrze robie, bo juz zglupialem i w momencie gdy u innych pipkala 2 razy, pozniej 3 razy to u mnie po prostu sie wylaczala i jakby nie wiedziala ze ma przejsc w ten tryb, przy nastepnym uruchomieniu(chyba ze na ps3slim jakos inaczej sie to robi). Az w pewnym momencie zaskoczyl jakby fun test i teraz tak w kolko robi tego fun testa jak wlacze za kazdym razem i czasmi musze odpiac kabel zasilania, bo nie chce przestac.

Odnośnik do komentarza

no wlasnie nie dziala, a dokladnie tak samo robie, Coati fajnie to uzupelniles, jeszcze ostatni raz wyciagne z pudla i sprobuje to zrobic, znow to samo ale z compositem, natomiast o to chodzi, ze w momencie gdy powinny byc dwa sygnaly dzwiekowe konsola po prostu sie wylacza tak jak za pierwszym razem, jakby nie wiedziala, ze przy nastepnym uruchomieniu ma przejsc w tryb recovery.

Edytowane przez polson
Odnośnik do komentarza

rkBrain: co Ty mi tu z jakas logika wyjezdzasz, zawsze sie znajdzie jakas maruda, ktora zamiast pomoc bedzie jechala drugiego...taka to fajna polska natura.

Czasami moglem dziwnie opisac moje czynnosci podczas prob wprowadzania w recovery mode, ale trzeba rozumiec, ze w takiej sytuacji sa duze nerwy, gdy po 5 godzinach konczy sie zabawa z ps3.

 

Natomast do tematu, to konsola wymieniona na inna, z ktorej bez problemu zrobilem update i tak samo bez problemu weszla w recovery mode.

Jeszcze raz dziekuje Grigori za probe pomocy i poswiecenie mi czasu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...