Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma problem z ps3 fat 40gb, rok zakupu styczeń 2008 (jak wymieniałem na slimke dałem mu tego fata a była do tej pory bez awaryjna,m poza głośniejszym niż na początku "chodzeniem"). Jest dość nietypowo: włącza konsole wszystko czyta pięknie, odpala gre(obojętnie jaką) i telewizor pokazuje komunikat no signal. Czym to może być spowodowane?? (najnowszy soft jest i wszystko poza tym śmiga...)

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

hmmm

koles rozebral konsole, przystawił [prawdopodobnie] opalarke z nastawem na 350*C, pomodlil się, mozliwe, ze nałozył nową pastę na gpu/cpu, poskładał i sprawdził czy działa.

 

270zl ciekawe ;] imo 150zl to max za takie cos... i tak starczy na miesiac do pół roku ;]

 

poczekaj az Juchy sie wypowie :>

Odnośnik do komentarza

Hej,odobieram dziś PS3 z naprawy YLOD. Gość mi powiedział 270 zł(opuścił 10zl;p)- 250 + za jakieś luty reszta. NIe orientuję się za bardzo czy to w miarę normalna cena czy za dużo??? Wolę wiedzieć na przyszłość;p

 

No Ci napiszę że rozsądna cena zważając na fakt iż PS3 miało być bezawaryjne.

Pomijając w jakim serwisie Ci to naprawiali i czy zrobili pełny rebilling czy tylko procesory podgrzali opalarką a wtedy Kolego długo się nie nacieszysz naprawioną konsolą, równa to się z tym iż po jakimś tygodniu czeka cię ponowna wizyta w owym "serwisie" .

Odnośnik do komentarza

mój aktualny Laser, który padł to: KEM-410 CCA, a zamówiłem: KEM-410 ACA

myślicie, ze będzie działał?

seller nie bardzo moze mi poradzić :/

dobrze...

wymieniłem laser na nowy, zamówiony wcześnie przez eBay.

mam wrażenie, ze lasery są identycznie takie same, bądź uniwersalne.

nie mam pewności, co do tego pierwszego, ponieważ nie mogę znaleźć oznaczenia mojego oryginalnego/zużytego Blue-ray'a.

wiem jedno:

podstawy były takie same: KEM-410 CCA,

zaś, co do lasera nie mam pewności, w każdym bądź razie zamontowany aktualnie to:

KEM-410 ACA - co daje mi pewność uniwersalności.

Wracam do Giercowania.

piona

Odnośnik do komentarza

Hej,odobieram dziś PS3 z naprawy YLOD. Gość mi powiedział 270 zł(opuścił 10zl;p)- 250 + za jakieś luty reszta. NIe orientuję się za bardzo czy to w miarę normalna cena czy za dużo??? Wolę wiedzieć na przyszłość;p

 

No Ci napiszę że rozsądna cena zważając na fakt iż PS3 miało być bezawaryjne.

Pomijając w jakim serwisie Ci to naprawiali i czy zrobili pełny rebilling czy tylko procesory podgrzali opalarką a wtedy Kolego długo się nie nacieszysz naprawioną konsolą, równa to się z tym iż po jakimś tygodniu czeka cię ponowna wizyta w owym "serwisie" .

 

Na stronce serwisu jest napisane Nie wykonujemy pseudo-napraw typu Dogrzewanie układu lub REDFIX polegającego na dociskaniu odklejonego układu śrubami co pomaga na pare miesięcy a następnie płyta jest do wymiany, więc może bedzie dobrze... W serwisie Juchego niby cena za YLOD'a :sick:;) zaczyna się od 150 ale nie wiem to cena początkowa, więc chce się upewnić czy 250-270 jest ok, bo szczerze spodziewałem się mnie(max 2stówy)

Edytowane przez kijek
Odnośnik do komentarza

do tego sobie nazwy wymyslaja jakby w gole nie znali sie na tym co pisza

 

dociskanie srubami radiatorow zastepujac oryginalne szpilki i xclampy w xboxie to sie nazywa XCLAMPFIX

 

jaki to w ogole model padl tej PS3?

 

PS.

po za tym co za ta cene masz dostac dokladnie i jaka gwarancja na to konkretne dzialanie do tego czemu z gory zakladaja tylko jeden rodzaj usterki, tak jakby nie znali i nie potrafili naprawiac innych, tym samym zapewne tylko jedno, grzac, jak wstanie kasuje kase, jak nie, wymyslimy cos ze nie ma mozliwosci naprawy i zwrot, zadnej alternatywy wiec co to za serwis? przeciez takich wyroslo jak grzyby po deszczu, tylko przescigaja sie w opisach, kto napisze lepsze... jak masz zamiar korzystac z serwisu to z takiego co istnieje od zawsze, a nie z takiego co powstal wczoraj i nikt o nich nigdy nie slyszal...

 

ostatnio z tym co klienci opowiadaja to jest moda na diagnozy typu: "zrobilismy wymiane/reballing CPU, GPU, ramu, chipsetu i ANA/HANA, nic nie pomoglo, niestety plyta do wymiany ale nie mamy takich"

jak ktos wie o czym oni pisza to mozna sie tarzać ze smiechu, ale laik łyka wszystko, a przeciez tylko taki do serwisu trafia, ten co sie zna sam sobie poradzi, wiec hulaj dusza co slina na jezyk przyniesie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

jesli w menu wszystko smiga to ciezko winic kabel, bo mu wszystko jedno czy ty jestes w grze czy w menu :)

wazniejsze jest jaka rozdzialke ma ustawiona i do czego podlaczone te PS3, bo PS3 przelacza rozdzialki jak glupie po odpalaniu gry, czyli w menusach inna rozdzialka, a w grach tez inne zapodaje niz to co w menu zazwyczaj...

najlepiej jakby zaczal od ustawienia na nowo rozdzialek HDMI i dac na auto niech sobie konsola sama wykryje najlepsze... i podstawa jak dalej to samo, sprobowac to samo na innym odbiorniku...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

tak, padla albo sie rozlaczyla

 

jaka masz baterie to musisz podac model konsoli bo rozne montuja

 

dziękować:) a dlaczego miałoby mu się cokolwiek zmieniać po ponad miesiącu grania na niej....

jesli tak sie samo stalo z siebie i nic nie przestawial, to rzeczywiscie dziwna sytuacja

nie ma wyjscia musi sprawdzic to na innym TV, na kablu innym tez sprawdzic dla pewnosci i ewentualnie podpiac jeszcze kablem AV, chociaz jak nic nie ruszal, to nie ma mozliwosci by sie samo uszkodzilo cos takiego jak kabel, tylko mechanicznie mozna uszkodzic, np. jakby przepinal czesto itp.

 

pozniej zostana mu opcje przywracanie ustawien defaultowych itp. na pewno ma co sprawdzac :)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

do tego sobie nazwy wymyslaja jakby w gole nie znali sie na tym co pisza

 

dociskanie srubami radiatorow zastepujac oryginalne szpilki i xclampy w xboxie to sie nazywa XCLAMPFIX

 

jaki to w ogole model padl tej PS3?

 

PS.

po za tym co za ta cene masz dostac dokladnie i jaka gwarancja na to konkretne dzialanie do tego czemu z gory zakladaja tylko jeden rodzaj usterki, tak jakby nie znali i nie potrafili naprawiac innych, tym samym zapewne tylko jedno, grzac, jak wstanie kasuje kase, jak nie, wymyslimy cos ze nie ma mozliwosci naprawy i zwrot, zadnej alternatywy wiec co to za serwis? przeciez takich wyroslo jak grzyby po deszczu, tylko przescigaja sie w opisach, kto napisze lepsze... jak masz zamiar korzystac z serwisu to z takiego co istnieje od zawsze, a nie z takiego co powstal wczoraj i nikt o nich nigdy nie slyszal...

 

ostatnio z tym co klienci opowiadaja to jest moda na diagnozy typu: "zrobilismy wymiane/reballing CPU, GPU, ramu, chipsetu i ANA/HANA, nic nie pomoglo, niestety plyta do wymiany ale nie mamy takich"

jak ktos wie o czym oni pisza to mozna sie tarzać ze smiechu, ale laik łyka wszystko, a przeciez tylko taki do serwisu trafia, ten co sie zna sam sobie poradzi, wiec hulaj dusza co slina na jezyk przyniesie...

 

 

Padła PS3 40gb, miała 2 lata i 2 miesiące... Odebrałem z naprawy, 270zł wybuliłem. Oddałem tam, bo w krk innego jakiegoś sensowniejszego serwisu nie znalazlem(szukałem przez neta), choć możliwe że są lepsze;p . Dzisiaj konsola chodzi cały dzień i na razie jest ok. Gość powiedział tyle że kiedyś wystarczyło dogrzać i było ok, a teraz(chyba z nową generacją??) trzeba odnawiać styki( ale jak to nie wiem)i jakieś luty na płycie jeszcze zrobił... Mówi, że jak pochodzi miesiąc to potem powinno być dobrze, ale dał właśnie miesiąc gwarancji, więc znając życie wtedy padnie. Ale tego co ten gość zrobił pewnie już się nie dowiem... Ale może będzie dobrze!!!

Odnośnik do komentarza

Witam! w mojej konsoli padł laser więc go wymieniłem teraz gry chodzą pięknie, konsola się nie wiesza ale nie odtwarza filmów na blu-ray. Co może być przyczyną? konsola PS3 40gb

czekaj, czekaj.. u mnie jest podobnie(świeżo po wymianie lasera) z tym, ze nie odtwarzałem jeszcze żadnego filmu z BR :/

sprawdzę i dam znać, bo być może mam ten sam kłopot. ups..

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...