Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Z ostatniej chwili! YLOD pokonany! Przed chwilą naprawiłem konsolę, póki co działa ;)

 

edit:

Pierwszy test trwał 3 godziny, wszystko śmiga bez zarzutu. Teraz tylko pytanie jak długo?

Rzućcie okiem jak wygląda pasta po trzech latach użytkowania konsoli...

http://img694.images...=dsc04868dj.jpg

 

PS3 60GB

 

22 XII 2007 - 25 XII 2010

28 XII 2010 - ?? ??? ????

Edytowane przez triboy17@o2.pl
Odnośnik do komentarza

Z ostatniej chwili! YLOD pokonany! Przed chwilą naprawiłem konsolę, póki co działa ;)

 

edit:

Pierwszy test trwał 3 godziny, wszystko śmiga bez zarzutu. Teraz tylko pytanie jak długo?

Rzućcie okiem jak wygląda pasta po trzech latach użytkowania konsoli...

http://img694.images...=dsc04868dj.jpg

 

PS3 60GB

 

22 XII 2007 - 25 XII 2010

28 XII 2010 - ?? ??? ????

domniemam, ze znacznie ciszej chodzi, co wskazuje na poprawnie przepowadzona operacje? ;)

Odnośnik do komentarza

Z ostatniej chwili! YLOD pokonany! Przed chwilą naprawiłem konsolę, póki co działa ;)

 

edit:

Pierwszy test trwał 3 godziny, wszystko śmiga bez zarzutu. Teraz tylko pytanie jak długo?

Rzućcie okiem jak wygląda pasta po trzech latach użytkowania konsoli...

http://img694.images...=dsc04868dj.jpg

 

PS3 60GB

 

22 XII 2007 - 25 XII 2010

28 XII 2010 - ?? ??? ????

 

Super że Ci się udało :thumbsup: , chyba to nie jest aż tak bardzo trudne bo wielka część osób które podjęły się samodzielnej naprawy ponownie uruchomili swe PS3 :)

 

Triboy przy naprawie korzystałeś z pomocy tego gliksy ???

Edytowane przez PRQc
Odnośnik do komentarza

@mevek, prawdę mówiąc to ciężko powiedzieć. Moja PS3 zawsze cicho chodziła, no i może wczoraj za krótko sprawdzałem. Dam znać jeszcze.

 

@PRCq, dzięki ;) tak, korzystałem z filmiku gilksy'ego, a konsola w sumie "sama" się naprawiła, ja jedynie trzymałem opalarkę ;)

 

Tu macie krótki filmik poglądowy:

Mam nadzieję, że nikomu nigdy się nie przyda ;)

 

edit: 2-3 godziny testu, kosola dalej działa, nie zauważyłem nic niepokojącego. Mam za to kilka pytań.

 

1. Przed YLOD'em często konsola wyrzucała mnie z czatu, nie mogłem ponownie wejść, czasami wyrzucało mnie z sieci. Myślicie, że to może mieć jakiś związek?

2. Miał ktoś z was przypadek, że raz naprawiona konsola po 2 YLODzie nie dała się ponownie ożywić? Nie wiem czy jechać dalej na tej czy inwestować w nową... Przed chwilą widziałem filmik http://www.youtube.com/user/ukenTV#p/u/6/bhJGg7uqH80 . Robił ktoś z was to?

Edytowane przez triboy17@o2.pl
Odnośnik do komentarza

mam problem z laserem

gdy konsola jest zimna i ja wlaczam to gry odczytuja sie bez problemu...natomiast wystarczy ze konsola pochodzi 5 min i przy zmianie plyty lub zrobieniu czego na kosoli (np zmiana profilu) gra juz sie nie odczytuje

próbowac moze wyczyscic laser czy sprzedac i kupic slima?

 

p.s konsola oczywiscie po gwarancji

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Interesuje mnie czy w przypadku jak mam konsole na gwarancji calkowicie sprawna, lecz pad zaczal szwankowac (przyciski same sie wduszaja, nie wiem czy to mozliwe ale praktycznie poltora miesiaca pad nie byl uzywany bo ciagle upalalem na kierze i ostatnio wracajac do BFBC2 w czasie grania sama mi sie bron wciskala, granaty lataly i kosy w powietrze lecialy) i w czy w takim wypadku moge zaniesc samego pada w celu oddania do naprawy w ramach gwarancji? W takim przypadku ciezko byloby mi go oddac razem z konsola, biorac pod uwage ze na konsoli posciagana zawartosc conamniej raz przekraczajaca wartosc pada ;)

Odnośnik do komentarza

Po czy mogę poznać, że moja ukochana konsolka :) ma YLOD \?/ Ponieważ od kilki miesięcy po 5 minutach bez względu co robię zaczyna głośno chodzić ( oczywiste to, że robi to wentylatorek) raz trochę ucichnie a czasami się tak rozkręci że idzie ogłuchnąć. Konsola stoi w bardzo korzystnym dla niej miejscu 20 cm od ściany i płasko leżąc niema w pobliży za wiele kurzu staram się często sprzątać :)... Wiec proszę o odpowiedź. Najlepiej dokładną . co się dzieje z moją konsolą (PS3) ? Coś groźnego czy tylko kurz w wentylatorze.? dodam jeszcze że konsolka jest prawie nowa ma 9 miesięcy i jest to 250 jak co

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ.

 

I czy to coś poważnego to głośne chodzenie wentylatorów czy może doprowadzic do YLOD ? Czy pleja mi siądzie jak tego nienaprawie.?

Edytowane przez Square
nieczytelna czcionka
Odnośnik do komentarza

Po czy mogę poznać, że moja ukochana konsolka :) ma YLOD \?/ Ponieważ od kilki miesięcy po 5 minutach bez względu co robię zaczyna głośno chodzić ( oczywiste to, że robi to wentylatorek) raz trochę ucichnie a czasami się tak rozkręci że idzie ogłuchnąć. Konsola stoi w bardzo korzystnym dla niej miejscu 20 cm od ściany i płasko leżąc niema w pobliży za wiele kurzu staram się często sprzątać :)... Wiec proszę o odpowiedź. Najlepiej dokładną . co się dzieje z moją konsolą (PS3) ? Coś groźnego czy tylko kurz w wentylatorze.? dodam jeszcze że konsolka jest prawie nowa ma 9 miesięcy i jest to 250 jak co

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ.

 

I czy to coś poważnego to głośne chodzenie wentylatorów czy może doprowadzic do YLOD ? Czy pleja mi siądzie jak tego nienaprawie.?

 

 

9 miesięcy czyli masz jeszcze gwarancję ??

Jeśli tak to nie czekaj aż konsola padnie czy się "uzdrowi" tylko zanieś do serwisu na GW, naprawią problem lub dadzą nową PS3 ;)

Odnośnik do komentarza

Po czy mogę poznać, że moja ukochana konsolka :) ma YLOD \?/ Ponieważ od kilki miesięcy po 5 minutach bez względu co robię zaczyna głośno chodzić ( oczywiste to, że robi to wentylatorek) raz trochę ucichnie a czasami się tak rozkręci że idzie ogłuchnąć. Konsola stoi w bardzo korzystnym dla niej miejscu 20 cm od ściany i płasko leżąc niema w pobliży za wiele kurzu staram się często sprzątać :)... Wiec proszę o odpowiedź. Najlepiej dokładną . co się dzieje z moją konsolą (PS3) ? Coś groźnego czy tylko kurz w wentylatorze.? dodam jeszcze że konsolka jest prawie nowa ma 9 miesięcy i jest to 250 jak co

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ.

 

I czy to coś poważnego to głośne chodzenie wentylatorów czy może doprowadzic do YLOD ? Czy pleja mi siądzie jak tego nienaprawie.?

 

 

9 miesięcy czyli masz jeszcze gwarancję ??

Jeśli tak to nie czekaj aż konsola padnie czy się "uzdrowi" tylko zanieś do serwisu na GW, naprawią problem lub dadzą nową PS3 ;)

Przecież to jest norma że czasami słychać głośniej a czasami w ogóle nie słychać. Nie ma sensu jej nigdzie zanosić, bo naprawdę nie masz prawie żadnej szansy na to że ci wymienią na nową.Prawdopodobnie nawet nic nie zrobią oprócz otworzenia i zapobiegawczego wyczyszczenia środka.Po czym zostanie ci odesłana. Szkoda zachodu to po pierwsze a po 2 to z tego co słyszałem to oni nie obchodzą się z konsolami "delikatnie" ale nie dla każdego ma to znaczenie.

Odnośnik do komentarza

mam problem z laserem

gdy konsola jest zimna i ja wlaczam to gry odczytuja sie bez problemu...natomiast wystarczy ze konsola pochodzi 5 min i przy zmianie plyty lub zrobieniu czego na kosoli (np zmiana profilu) gra juz sie nie odczytuje

próbowac moze wyczyscic laser czy sprzedac i kupic slima?

 

p.s konsola oczywiscie po gwarancji

 

Laser ci pada. Czyszczenie nic nie da... no może na jakiś czas, a prędzej czy później padnie bo teraz płytki dwuwarstwowe. Jak masz kasę to kup Slima, a jak nie, to kup laser(uważaj na model) za 200-250zł i wymień.

Odnośnik do komentarza

Po czy mogę poznać, że moja ukochana konsolka :) ma YLOD \?/ Ponieważ od kilki miesięcy po 5 minutach bez względu co robię zaczyna głośno chodzić ( oczywiste to, że robi to wentylatorek) raz trochę ucichnie a czasami się tak rozkręci że idzie ogłuchnąć. Konsola stoi w bardzo korzystnym dla niej miejscu 20 cm od ściany i płasko leżąc niema w pobliży za wiele kurzu staram się często sprzątać :)... Wiec proszę o odpowiedź. Najlepiej dokładną . co się dzieje z moją konsolą (PS3) ? Coś groźnego czy tylko kurz w wentylatorze.? dodam jeszcze że konsolka jest prawie nowa ma 9 miesięcy i jest to 250 jak co

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZ.

 

I czy to coś poważnego to głośne chodzenie wentylatorów czy może doprowadzic do YLOD ? Czy pleja mi siądzie jak tego nienaprawie.?

 

 

9 miesięcy czyli masz jeszcze gwarancję ??

Jeśli tak to nie czekaj aż konsola padnie czy się "uzdrowi" tylko zanieś do serwisu na GW, naprawią problem lub dadzą nową PS3 ;)

Przecież to jest norma że czasami słychać głośniej a czasami w ogóle nie słychać. Nie ma sensu jej nigdzie zanosić, bo naprawdę nie masz prawie żadnej szansy na to że ci wymienią na nową.Prawdopodobnie nawet nic nie zrobią oprócz otworzenia i zapobiegawczego wyczyszczenia środka.Po czym zostanie ci odesłana. Szkoda zachodu to po pierwsze a po 2 to z tego co słyszałem to oni nie obchodzą się z konsolami "delikatnie" ale nie dla każdego ma to znaczenie.

 

ALe ona robi to cochwile za każdym razem jak gram.. Zaczeła to robic jakies 5 miesiecy temu po przyjeździe z serwisu ponieważ miałem wczesniej problem z wyjsciem hmi obraz był znikształcony po dłogim graniu a teraz po przyjeździe wyje jak poj.....ebana :(

A gwarancje mam na 5 lat

Edytowane przez mati96x12
Odnośnik do komentarza

mam problem z laserem

gdy konsola jest zimna i ja wlaczam to gry odczytuja sie bez problemu...natomiast wystarczy ze konsola pochodzi 5 min i przy zmianie plyty lub zrobieniu czego na kosoli (np zmiana profilu) gra juz sie nie odczytuje

próbowac moze wyczyscic laser czy sprzedac i kupic slima?

 

p.s konsola oczywiscie po gwarancji

 

Laser ci pada. Czyszczenie nic nie da... no może na jakiś czas, a prędzej czy później padnie bo teraz płytki dwuwarstwowe. Jak masz kasę to kup Slima, a jak nie, to kup laser(uważaj na model) za 200-250zł i wymień.

na pewno kupuje slima...w mm daja 3 lata gwarancji

tylko nie wiem czy stara czyscic czy sprzedawac jak jest

Odnośnik do komentarza

Witam. Ja z kolei mam inny problem. W sumie jest on od wczoraj, ale jest. Mianowicie, wczoraj w godzinach wieczornych (około 22ej)chciałem pograć w multi MW2 a tuz zonk w postaci błędu 80028e06 "użytkownik został wypisany z usługi playstation network". Więc pomyślałem że jakieś zmiany w PSN itd. Ale dokładnie wtedy menu konsoli dosłownie się zawiesza. I to zawiesza się w momencie gdy przesuwam na ikonkę psstore która wyświetla nowości dostępone w sklepie PSN. Dziś rano sprawdziłem dostępność do PSN i działa a menu konsoli dalej się wiesza. Jedynie co można zrobić to wyłączyć konsole przyciskiem z przodu bądź z tyłu konsoli. Nie mam pojęcia co się dzieje, twardy dysk działa bo można uruchomić filmiki i dema. Jakieś sugestie, pomysły???

Odnośnik do komentarza

Witam. Ja z kolei mam inny problem. W sumie jest on od wczoraj, ale jest. Mianowicie, wczoraj w godzinach wieczornych (około 22ej)chciałem pograć w multi MW2 a tuz zonk w postaci błędu 80028e06 "użytkownik został wypisany z usługi playstation network". Więc pomyślałem że jakieś zmiany w PSN itd. Ale dokładnie wtedy menu konsoli dosłownie się zawiesza. I to zawiesza się w momencie gdy przesuwam na ikonkę psstore która wyświetla nowości dostępone w sklepie PSN. Dziś rano sprawdziłem dostępność do PSN i działa a menu konsoli dalej się wiesza. Jedynie co można zrobić to wyłączyć konsole przyciskiem z przodu bądź z tyłu konsoli. Nie mam pojęcia co się dzieje, twardy dysk działa bo można uruchomić filmiki i dema. Jakieś sugestie, pomysły???

a probowales w menu wylaczyc opcje "Co Nowego"?

Odnośnik do komentarza

Nie, jeszcze nie próbowałem, mam przeczucie że to nie będzie miało wpływu, ale dam znać jak coś się zmieni. A wczoraj mieliście może problem z połączeniem z PSN? A, po tym jak dwa razy mi się zawiesiła (raz na ikonie PSS, drugi jak chciałem obejrzeć trofea) włączyłem GT5, pograłem ze dwie godziny i jak skończyłem to zawiecha się powtórzyła. Mam nadzieję że to chwilowy "kaprys" sprzętu. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza

Czy m może być spowodowane głośnie chodzenie wentlatorów w konsoli. U mnie są 4 stopnie wycia wentylatorów.

1 bardzo cicho na początki jakieś 5 min

2 cicho jakieś 6 min

3 głośno jakieś 10 min

4 Bardzo głośno jak odkurzacz (dosłownie) po 40 min np filmu oglądania.

Proszę o odpowiedz co mam robić przedmychać ją kompresorem czy dać do naprawy , wymian wentylatorów pasty pod wentylatorami? Co mam zrobić czy niespowoduje do YLODu?

konsolka jast jak nowa ma 9 miesięcy

Edytowane przez mati96x12
Odnośnik do komentarza

Czy m może być spowodowane głośnie chodzenie wentlatorów w konsoli. U mnie są 4 stopnie wycia wentylatorów.

1 bardzo cicho na początki jakieś 5 min

2 cicho jakieś 6 min

3 głośno jakieś 10 min

4 Bardzo głośno jak odkurzacz (dosłownie) po 40 min np filmu oglądania.

Proszę o odpowiedz co mam robić przedmychać ją kompresorem czy dać do naprawy , wymian wentylatorów pasty pod wentylatorami? Co mam zrobić czy niespowoduje do YLODu?

konsolka jast jak nowa ma 9 miesięcy

 

A ile konsola ma miejsca wokół siebie?

 

Ja trzymałem swoją w szafce i dosyć szybko zaczynała głośno wyć. Wyciąłem więc z tyłu szafki duży otwór żeby ciepłe powietrze wylatywało na zewnątrz a nie wracało z powrotem do konsoli i pomogło :turned:

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

Witam! Po tym jak we wrześniu padła mi ps3(Ylod) zbieram się do zakupu slima. I pytanie czy znacie jakieś przypadki YLOD w wersji slim? Są one już ponad rok na rynku, więc może coś takiego w nowych konsolach Wam się przydarzyło? Nie chce znowu oglądać żółtej lamopki zaraz po zakończeniu gwarancji... Chyba radą jest dokupić za stówkę dodatkowe parę lat gwarancji...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...