Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info panowie. No dzisiaj znów próbowałem reanimować konsolę i wejść do trybu recovery. Niestety bez skutków. Max dochodzi do momentu podłączenia pada i potem już się wyłącza. DZisiaj dodatkowo trzy razy konsolka się jakby normalnie włączyła, pojawił się ekran animacji początkowej ale w momencie dostaje zwiechy i tyle. Czasem nawet nie da się wymusić tej sekwencji aby wejść do trybu recovery. Naciskam power, dioda robi się zielona, za moment pierwsze pisk potem już na moment dioda miga na żółto i na końcu się wyłącza i miga na czerwono...

A co się tyczy tego dostępu do dysku to imo bez sensu, że nie można sobie w inny sposób wyciągnąć danych. Naprawdę dobrze było, gdyby można by podłączyć twardziela do innej konsoli i wyciągnąć save'y itp już o pc nie wspominam. Chociaż tyle mogło Sony dać.

Innym wyjściem mogłaby być opcja, że save'y są wysyłane na serwery Sony i tam przechowywane w tym samym miejscu w folderze co nasz profil z PSN. Jak kupujemy nową konsolę bądź mamy format starej to po prostu ściągamy sobie wszystko z serwera i po kłopocie. Naprawdę byłoby to bardzo na rękę zapewne wielu osobom. Jakieś głupie trofea są przechowywane na serwerach, a takie ważne rzeczy jak save'y już nie, co za logika.

To teraz raczej już nie mam złudzeń, że na starej konsoli pogram. Trzeba będzie nową kupić ...

Odnośnik do komentarza

jak CI zalezy na odzyskaniu danych to daj do naprawy, wielokrotnie dostaje na serwis konsole ktore tak naprawde tylko po to sie naprawia by zrobic backupa badz dezaktywować konta bo klienci w prost deklaruja ze po tym i tak kupuja nowa, a niektórzy juz maja zakupionego...

 

Teoretycznie jest na to sposób, ale potrzeba CFW aby zmienić wpis o modelu dysku i jego s/n na NAND.

i potrzeba miec firmware 3.55 i nizej :)

 

teoria teoria, ważniejsza praktyka

probowales? :)

 

PS.

pytanie jest tez czy informacje ktore trzeba wpisac na nanda sa w pelni podane na etykiecie dysku...

trzeba sprobowac czy to jedyny warunek to wpisanie S/N i model czy sa inne zaleznosci...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Raczej kilka miesięcy, jeśli nie tygodni. ;]

 

teoria teoria, ważniejsza praktyka

probowales? :)

 

PS.

pytanie jest tez czy informacje ktore trzeba wpisac na nanda sa w pelni podane na etykiecie dysku...

trzeba sprobowac czy to jedyny warunek to wpisanie S/N i model czy sa inne zaleznosci...

 

Nie próbowałem, dlatego napisałem teoretycznie. W xRegistry.sys jest model dysku, wersja jego fw i s/n oddzielone pierdyliardem spacji (na dysku prócz modelu takiego info nie znajdziesz, ale wystarczy podłączyć do kompa i byle program, czy nawet bios to wyświetli - martwią mnie tylko te spacje). Jeśli kiedyś mi umrze konsola, albo ktoś będzie chciał za walutę odzyskać dane to się pobawię (póki co zapis na flashu jest dosyć kłopotliwy, więc to też mnie zniechęca). :P

 

Czy są inne zależności to nie wiem, mogą być, a może ich nie być. Biorąc pod uwagę fakt, że "rejestr" znajduje się na NAND i że przechowuje wszystkie ustawienia kont, globalne i są tam też dane dotyczące hardware'u podejrzewam, że wystarczy zmienić tylko te wpisy.

Odnośnik do komentarza

A że tak zapytam. Czy jest sens naprawiania konsoli i jakie byłyby to koszty? Po naprawie pochodzi jeszcze parę lat czy lepiej sobie to darować i kupić nowego Slima?

Naprawić domowym sposobem i przekopiować wszystko na slima. Jak pisze Berion, konsola może chodzić miesiące, a może paść po kilkunastu godzinach.

Odnośnik do komentarza

....

Nie próbowałem, dlatego napisałem teoretycznie. W xRegistry.sys jest model dysku, wersja jego fw i s/n oddzielone pierdyliardem spacji (na dysku prócz modelu takiego info nie znajdziesz, ale wystarczy podłączyć do kompa i byle program, czy nawet bios to wyświetli - martwią mnie tylko te spacje). Jeśli kiedyś mi umrze konsola, albo ktoś będzie chciał za walutę odzyskać dane to się pobawię (póki co zapis na flashu jest dosyć kłopotliwy, więc to też mnie zniechęca). :P

 

Czy są inne zależności to nie wiem, mogą być, a może ich nie być. Biorąc pod uwagę fakt, że "rejestr" znajduje się na NAND i że przechowuje wszystkie ustawienia kont, globalne i są tam też dane dotyczące hardware'u podejrzewam, że wystarczy zmienić tylko te wpisy.

 

to ja juz zauwazylem po pierwszym odczytaniu xRegistry ze sa te wpisy od HDD i myslalem ze scena szybko temat zbada robiac programik ktory bedzie przepisywal by mozna bylo migrowac z dyskami z konsoli do konsoli

ale do tej pory nie widze by ktokolwiek nawet wspomnial o tym wiec sadze ze to nie jest takie proste jak myslimy bo ta prosta rzecz to zapewne juz ktos sprawdzal i niczego to nie przynioslo, przeciez z tym przenoszeniem HDD to wszyscy posiadacze PS3 sie borykaja, wiec temat znany i na pewno meczony przez scenowcow...

tu jest wiecej zagadek, podstawowa to jest czy kazdy dysk nie jest jakos specjalnie kodowany wg klucza z danej konsoli na podstawie nr seryjnego itp., musi byc cos na rzeczy skoro scena takiej podstawowej funkcji jeszcze nie rozkminila, ale to juz temat do rozkminiania w temacie sceny :)

 

A że tak zapytam. Czy jest sens naprawiania konsoli i jakie byłyby to koszty? Po naprawie pochodzi jeszcze parę lat czy lepiej sobie to darować i kupić nowego Slima?

 

najpierw to trzeba zdiagnozowac co jest konkretnie powodem awarii, a pozniej naprawic to jakas metoda normalna nie kombinatoryka, kombinacje domowe i sposoby z netu to sie nadaja jak nam nie zalezy na konsoli i robi sie po to zeby to wypchnac na allegro jeleniowi

 

awarie sa losowe i calkowicie nie do przewidzenia, tak samo jak kupowales nowa konsole to skad wiedziales kiedy ja dopadnie awaria? sa przypadki komu padly szybko sa ze chodza do dzis, moja prywatna 60GB dluzej chodzi po naprawie niz chodzila od nowosci... awaryjnosc tych modeli jest znaczna i nikt nie zna dnia ani godziny, dla mnie osobiscie to akurat padaka lasera jest najwieksza obawa bo tu nie ma przepros, trzeba kupic nowy, naprawa uszkodzonego w 95% przypadkow jest niemozliwa, uszkodznych lutow boje sie najmniej co jest najczestsza przyczyna YLOD bo jest najwieksze prawdopodobienstwo naprawy, tak samo jak mozna obawiac sie czerwonego ekranu smierci itp. co tez jest praktycznie wyrokiem dla konsoli...

wiec jak na razie nie masz w cale tragicznej sprawy, raczej na razie jest dobrze, moglo byc o wiele gorzej...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

@Juchy

Przepisanie trophy i save'ów, czy wszczepianie swoich vmc też są banalnie proste, a też nikt o tym do tej pory nie wspominał - poza mną, ale było bez odzewu... więc sam to rozkminiłem :P. I tutaj widać jaka jest ta scena: pr0 hak1ry nie zajmują się pierdołami, druga grupa do której ja się zaliczam, nazwijmy ich entuzjaści sceny, nie ma czasu na pisanie tutoriali, a trzecia grupa czyli piraci i lameria (z przymrużeniem oka) jest zbyt leniwa...

 

NPDRM podobno też łatwo obejść, ale nikt nie chce powiedzieć jak...

Odnośnik do komentarza

hey mam maly problem ze swoim slimem a mianowicie prawdopodobnie zdycha mi laser poniewaz plyty jeszcze czyta ale czas jaki mu to zajmuje jest o wiele dluzszy niz przed tygodniem a poza tym wydaje jeszcze trzaski badz pisku trudno okreslic :/ czy da sie cos z tym zrobic czy odrazu oddac na gwarancje?

 

a jezeli chodzi o gwarancje to jak to jest w sieci Play? ktos juz oddawal ps3 im?

Odnośnik do komentarza

od dzisiaj mam problem z konsolą. Dosłownie po 5 minutach od włączenia jakiejkowiek gry konsola mi się sama wyłącza uprzednio pikając 3 razy. Po włączeniu widnieje informacja,że system został wyłączony nieprawidłowo. W xmb nic takieog się nie dzieje, tam mogę przebywać godzinami.

 

Początek ylod,zasilacz czy coś innego?

 

Mam 40gb ps3 który ma już 3,5 roku

Odnośnik do komentarza

Cóż, ostatnio kupiłem PS3 FAT 80GB i działało wszystko bez zarzutu. Konsola cichutka, żadnych problemów nie sprawiała. Ostatnio jednak kupiłem FIFE11 i i gdy wsadzam płytę do napędu, konsola cały czas wydaje dźwięk jakby chciała coś z płyty jeszcze "doczytać". Sytuacja ta ma miejsce tylko gdy w napędzie znajduje się płyta z fifa, ponieważ gdy wsadzam płytę z ACII nie ma żadnego problemu. Co może być tego przyczyną oraz czy moge dalej grać w fife, bez obawy, że coś popsuje w konsoli?

Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam problem z konsolą. Jakiś czas temu zauwazyłem, że na dysku znajduje się kilka uszkodzonych plików mp3. Przy próbie wykasowania ich z hdd wywala błąd 8003041c. Wyczytałem, ze jednym ze sposobów na uporanie się z tym ustrojstwem jest 'edycja tagów w uszkodzonych plikach'. Fajnie, tylko, że nie wiem o co sie rozchodzi z tymi tagami. Bardzo proszę kogoś kto jest w temacie o solucję krok po kroku - co należy zrobi / jakiego ptogramu użyc itp.

Pozdro

Odnośnik do komentarza

od dzisiaj mam problem z konsolą. Dosłownie po 5 minutach od włączenia jakiejkowiek gry konsola mi się sama wyłącza uprzednio pikając 3 razy. Po włączeniu widnieje informacja,że system został wyłączony nieprawidłowo. W xmb nic takieog się nie dzieje, tam mogę przebywać godzinami.

 

Początek ylod,zasilacz czy coś innego?

 

Mam 40gb ps3 który ma już 3,5 roku

Mialem dokladnie tak samo, 3 letnia wykatowana ps3 40 gb , polecam jak najszybciej pokopiowac savy i oddac konsole do dobrego serwisu niech sprawdzi co jej jest ,koszt takiej operacji to 25 zl tak to trudno zgadnac co jej dokladnie dolega , sprawdz jaki masz model Ps3 i sprawdz w tej tabeli:

 

http://www.edepot.com/playstation3.html

 

Yold w starszych ps3 to jest czeste zjawisko ,zauwazylem ze u ludzi posiadajacych stare 40GB ( ver CECHG ,CECHH ) Yold wystepuje czesciej nic w innych modelach

Edytowane przez AbraHAM
Odnośnik do komentarza

Nie sądzę aby elektryk miał jakiekolwiek pojęcie o PS3. ;)

Jak jest dobry to sie i na konsolach zna , lepiej isc do takiego niz wysylac do Sony gdzie za diagnoze poprosza 250 zl :)

bajdurzysz

nie ma znaczenia czy elektonik czy elektryk

czlowiek musi zajmowac sie konsolami, czyli miec sprzet i czesci do ewentualnej diagnozy danego sprzetu, wiec jak ktos sie nie zjamuje konsolami to moze byc elektonikiem czy elektykiem i nic po tym

po za tym jakbys wiedzial kim jest dobry elektryk to bys tez wiedzial ze nic wspolnego dobry elektryk nie ma z konsolami, zapewne masz na mysli tzw. specjalistow od wszystkiego, a ja jestem zdania, jak ktos jest od wszystkiego to jest do d.

 

to tak jakbym poszedl do LEKARZA (dentysty) w innych sprawach, np gastrologicznych, wiecej bedzie wiedziala pilelegniarka nie bedaca lekarzem, ktora takimi pacjentami sie opiekuje, czyli nie ma znaczenia jakie ktos ma wyksztalcenie i tytul tylko czym sie zajmuje...

 

PS.

glupot nie opowiadaj ze w Sony diagnoza to 250zl, bo cala Twoja wypowiedz jak widac ma charakter opowiadania bajek...

 

Koszt diagnozy w Sony to 50zl.

Inna sprawa ze ta diagnoza to i tak psu na bude bo wiekszosc tego co uznaja ze plyta glowna do wymiany jest do naprawy bez wymiany...a sama diagnoza nie opiera sie na jakis specjalistycznych testach tylko na podstawach, taka diagnoze to mozna sobie samemu zrobic na podstawie informacji z netu (oczywiscie informacji trafnych, bo jak zwykle wiekszosc to brednie dzieci)...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Mnie się trzy migające diody bardzo źle kojarzą... ale nie prowadząc serwisu / nie mając styczności z różnymi PS3 i ich usterkami (a nie wiem czy service manuale wypłynęły do PS3 i co tam w nich jest) to ciężko mi, jako zwykłemu użytkownikowi coś na ten temat powiedzieć. Skoro nie zachowuje się tak na starcie a dopiero po włączeniu gry to mnie wydaje się, że to klasyczny problem z przegrzewaniem się. Inne płyty wkładałeś? Np. BD/DVD-Video?

 

OT: świetny pomysł MS z wprowadzeniem takiej "wstępnej diagnostyki" w postaci kodów błędu na ekranie i/lub zachowania diod. W X360 idea została rozwinięta i szczęśliwie dla nas w PS3 Sony to zmałpowało. Nie wiem, czy Xbox był pierwszy, w konsolach na pewno. Taka złota myśl mnie naszła, zero ironii. ;P

Odnośnik do komentarza

do PS3 manuali nie widzialem , do X0 tylko widzialem Xenona

 

w PS3 tak naprawde konsola nie ma zadnej samodiagnozy wstepnej hardwerowej

w takich przypadkach po prostu trzeba diagozowac w warunkach serwisowych, nad czym sie zastanawiac, skoro szybka diagnoza z wymiana odpowiednich modulow i odpowiedz jest od reki co jest powodem, pozniej mozna dopiero sie zastanawiac jak najlepiej to naprawic, zabawa w przewidywania jest bez sensu skoro to i tak musi trafic na serwis jesli ktos nie ma mozliwosci pewnej diagnozy...

mozna tylko zyczyc zeby to byl zasilacz bo to najtansza i rokujaca najlepiej na przyszlosc naprawa

 

PS.

w X0 konsola tez nie ma takiej diagnozy zeby sie obylo bez diagnozy serwisowej (tylko wyjatkowe przypadki mozna z gory okreslic na 100% co jest przyczyna po bledach jakie podaje konsola), wiec tak naprawde nie ma znaczenia ten system dla laika, serwisantom tylko zawęża pole diagnozy czyli pomaga na szybsza diagnoze...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Nie sądzę aby elektryk miał jakiekolwiek pojęcie o PS3. ;)

Jak jest dobry to sie i na konsolach zna , lepiej isc do takiego niz wysylac do Sony gdzie za diagnoze poprosza 250 zl :)

bajdurzysz

 

PS.

glupot nie opowiadaj ze w Sony diagnoza to 250zl, bo cala Twoja wypowiedz jak widac ma charakter opowiadania bajek...

 

Koszt diagnozy w Sony to 50zl.

Inna sprawa ze ta diagnoza to i tak psu na bude bo wiekszosc tego co uznaja ze plyta glowna do wymiany jest do naprawy bez wymiany...a sama diagnoza nie opiera sie na jakis specjalistycznych testach tylko na podstawach, taka diagnoze to mozna sobie samemu zrobic na podstawie informacji z netu (oczywiscie informacji trafnych, bo jak zwykle wiekszosc to brednie dzieci)...

 

To nie sa bajki , koszt diagnozy za granica to 50 e dlatego tyle mi wychodzi w przeliczeniu na zlotowki, za 50 zl nie chcialo by im sie nawet rozkrecac konsoli...

Edytowane przez AbraHAM
Odnośnik do komentarza

AbraHAM: o czym Ty piszesz? jaka granica?

koszt diagnozy w Sony czyli PRAM bo to jedyny autoryzowany serwis od PLAYSTATION u nas w PL to 50zl. (a dokładniej chyba 49zl.)

innego rodzaju ani innych kosztów diagnozy nie ma w autoryzowanym serwisie SONY, wiec opowieści o 250zl to bajki...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...