Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

no to spoko ale jak wygląda sprawa z awaryjnością 80GB wersji ? to jest taki odpowiednik Jaspera x360 ? pytam się bo 2 letnia gwara mi się kończy

nie jest odpowiednikiem Jasper

Jasper ma status praktycznie bezawaryjnego i niestety ale zadna wersja PS3 nie zblizy sie do tego, glownie przez ta glupote z nandem gdzie dostaje sie czerowny ekran smierci na 16MB kosci...

dziwne tylko jest to ze nie wroca do 256MB kosci gdzie by jakos to poprawilo bezawaryjnosc bo w 60GB wersjach to rzadkość taka awaria, a w kosciach 16MB to plaga...

80GB na czerwony ekran smierci padaja czesto, nie ma tygodnia by ktos nie pytal o naprawe tego w 80GB...

 

PS.

PS3 zawsze najlepiej miec na gwarancji bo usterki zazwyczaj jak sie trafiaja to droga naprawa badz nieoplacalna...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

wendiego: Są dwie możliwości:

 

1. "Naprawiasz" sam, konsola pada po miesiącu i znowu ją sam "naprawiasz" i tak w kółko.

2. Kupujesz nową.

 

Żaden serwis Ci tego nie naprawi tylko co najwyżej trochę przedłuży żywotność - szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza

Na innym? Sprawdzalem na tych zlaczach inny sprzet po hdmi i dziala.

 

EDIT

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1386542.html Gosc o ostatnim poscie ma to samo, mozliwe ze to soft? Co zrobic

 

Jak juz przelaczysz na kanal i nie bedzie obrazu to wlacz i wylacz telewizor(wystarczy pilotem;) U mnie pomaga;D

kurde mam to samo, konsola dziala na kablu SD, na hdmi tv wychwytuje coś bo pojawiaja sie napisy o rozdzielczosci ale ekran ejst czarny, tylko że u mnie nie pomaga wyłaczenie tv (chyba ze zle to robie) , zostawilem go wyjetego z pradu na cała noc nawet i nie pomoglo

 

 

zresztą przekopiuje posta z FAQ bo chyba tutaj bardziej sie nadaje:

 

nagle napotkałem dziwaczny problem - konsola nie przesyła obrazu do telewizora (monitora) - jest podłaczona kablem hdmi, zawsze działała normalnie, ale teraz nagle ekran jest czarny (chodziać wyświetla napis że łapie źródło 1080p tylko samego obrazu nie wyswietla)

konsola działa bo dzwięk idzie z osonych głosnikow i słychac chodzenie po menu, moge nawet na ślepo ją wyłaczyc z XMB, ale obrazu na ekranie nie widac

probowalem kilka razy wyłaczac i właczac zarowno konsole jak i monitor, odłaczac kabel i caly czas to samo...

 

WTF?!

 

właczylem ja normalnie jak zwykle, przełaczylem monitor z trybu dvi (laptop) na hdmi (ps3) i nie ma obrazu, czarny ekran, ale z napisem że niby wykrył źródło i rozdziałke menu konsoli

 

 

edit

po przytyrzymaniu guzika power przez kilka sekund udalo mi sie zresetowac konsole do fabrycznego ustawienia i uzyskac obraz zwyklym kablem (tym w niskiej rozdziałce)

maja juz obraz probuje znowu w opcjach zmienic na hdmi ale gdy to robie nadal nic nie widac na hdmi i po 30 sekundach ustawienia wracają do tego nędznego kabla

 

co jest? ;/

 

edit2

wyczytalem na zagraniczym forum że w takiej sytuacji trzeba odłaczyc z pradu TV na kilka minut i potem poewinno zadziałać , ale nie zadziałało, po kilku minutach bez prądu nadal jest czarny ekran (i tak samo nadal tv pokazuje ze niby jakis sygnał ma bo wyswietla mi rozdzielczosc taką jak zwykle po odpaleniu menu konsoli)

podłaczyłem hdmi do laptopa i działa, ale jak podlaczam do ps3 to jest tylko czarny ekran

 

EDIT!!

 

mam nowe informacje bardzo ważne - byłem u brata z konsola i kablem, i u niego na telewizorze zarowno moj kabel jak i jego kabel HDMI oba działają z moją konsolą

po powrocie dod omu z jego kablem efekt jest taki sam jak wczesniej z moim - nie ma obrazu

 

wygląda wiec na to ze to TV (wtyczka w tv) jest zwalony a nie kabel albo konsola

chociaz dziwne jest to że podłaczylem kablem hdmi laptopa i dzialalo

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

odswierzam na chama :P

 

problem z posta wyzej prezentuje sie tak że nagle przestalo mi działac hdmi , ekran ejst czarny,

- restowalem dlugo konsole i nic

- sprawdzalem 2 rozne kabgle hdmi, na obu czarny ekran

- sprawdzilem konsole na innym tyv i działa normalnie

- skoro kable i konsola dziala na innym tv to wydaje sie ze to wtyczka hdmi sie zepsula, podłaczylem wiec konsole kable hdmi-dvi ale tez nie ma obrazu (tylko niebieski ekran zamiast czarnego)

 

co dziwne - zarowno hdmi jak i dvi działa po podłaczeniu tv do laptopa

 

co jeszcze moge zrobic?

 

może jakos zle podłaczylem to dvi ?

 

 

EDIT

nie doczekalem sie zbytnio pomocy wiec kupilem kabel component i narazie jest ok, jakość troche gorsza ale lepsze to niz chinch

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

jak zrobi probe downgrade na sofcie wyzszym niz 3.55 to unieruchomi konsole...

 

Berion: no niestety taka prawda, ja mam lepszych kombinatorow (nie mowiac z podrabianiem plomb), np. przed koncem gwarancji, wysyla mi emaila ze mu ponowila sie awaria, ale na razie nie moze odeslac bo jest za granica, po prawie roku sie zjawia z konsola jak gdyby nigdy nic, ze juz wrocil i teraz moze oddac do naprawy gwarancyjnej, po naprawie okazuje sie po danych zawartych w konsoli ze padla tydzien wczesniej, a nie rok :)

Lubie takich bo mysla ze ich przebieglosc jest nie do wykrycia, przylapanie ich na goracym uczynku, bezcenne...

 

PS. ale Sony chyba wzielo sie na sposob wykrywania np. w przypadku uszkodzony konsol przez CFW bo zauwazylem ze teraz z czerownym ekranem smierci idzie do serwisu centralnego, wcześniej cały czas wymieniali od reki w Wawie, teraz czekam juz ponad miech i lezy w centralnym, wiec moze sprawdzają jak nie każą wymieniać od reki w takich przypadkach...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

wlasnie o to chodzi, jakikolwiek update-downgrade w tym trybie na sofcie 3.56 w gore i zalicza czerwony ekran smierci czyli zalatwia konsole na dobre...

 

mozna tez hardwerowo probowac, najprościej zwarcie na USB, xbox'a 360 zwarciem na USB sie unieruchamia...

przeciez moze nawet wlac wode (aby nie destylowanej :) ) do srodka i ja wlaczyc, odparuje i dowody zbrodni brak, sposobow jest masa na uszkodzenie sobie sprzetu na zyczenie wiec pytania jak to zrobic sa co najmniej dziwne bo odpowiedzi sa banalne przecież...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

wlasnie o to chodzi, jakikolwiek update-downgrade w tym trybie na sofcie 3.56 w gore i zalicza czerwony ekran smierci czyli zalatwia konsole na dobre...

 

Hmm:

- można wejść w Service Mode na 3.56 i wyżej, ale już nie ma czym wyjść (stare lv2diag są revoke'owane).

- downgrade kończy się RSOD jak mówisz.

- upgrade nie wiem, ale nawet gdyby się powiódł to też delikwent nie wyjdzie z trybu serwisowego.

 

RSODa można złapać też wygrywając nieodpowiedni CFW na nieodpowiedni OFW i vice versa (nawet w obrębie tej samej wersji).

 

 

Oczywiście na obecny stan wiedzy. Ostatnio odkryto QA Mode gdzie można prawie wszystko (tyle, że wobec powyższego też tutaj nic nie pomoże bo trzeba uprzednio mieć możliwość odpalenia homebrew). W starych PS3 ze slotami na memorki, konsola czegoś szuka na dev_ms/, możliwe że jakaś wczesna wersja dongle'a (na wzór PSPkowego Jiga czyli soft + magic memory stick). PS3 ma w sobie jeszcze całe mnóstwo tajemnic.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...