Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Z dniem dzisiejszym udziałem moim stała się ciężka lipa. Otóż moja 4-miesięczna PS3 CECH2501A przestała czytać płyty - jakiekolwiek - sprawdzałem BD z grami na PS3, DVD z grami na PS2 i filmami a nawet CD z PSX-a i nic. Konsola połyka płytę, słychać pojedyńcze zgrzytnięcie i cisza. W zwizku z tym dwa pytania.

 

1) Orientujecie się może jak wygląda kwestia gwarancji konsoli przywiezionej ze Stanów? Skorzystałem z ponad 350zł różnicy w cenie kiedy zdarzyło mi się być u Hamburgerów i teraz najprawdopodobniej przyjdzie mi za tą pazerność zapłacić.

 

2) Ile może kosztować naprawa opisanej powyżej usterki i co tak naprawdę się mogło zepsuć? Z tego co trochę poczytałem, to jeśli byłaby to usterka "tylko" lasera to jego wymiana to koszt rzędu 250zł.

 

Dzięki.

Pozdrawiam.

Edytowane przez 2DH
Odnośnik do komentarza

prosty sposób, podłącz hdd do pieca i zobacz byle jakim programem do odczytu smart ile godzin ma przepracowany dysk to odpowie na pytanie ile sama konsola :)

 

 

1) Orientujecie się może jak wygląda kwestia gwarancji konsoli przywiezionej ze Stanów? Skorzystałem z ponad 350zł różnicy w cenie kiedy zdarzyło mi się być u Hamburgerów i teraz najprawdopodobniej przyjdzie mi za tą pazerność zapłacić.

 

2) Ile może kosztować naprawa opisanej powyżej usterki i co tak naprawdę się mogło zepsuć? Z tego co trochę poczytałem, to jeśli byłaby to usterka "tylko" lasera to jego wymiana to koszt rzędu 250zł.

 

 

1. raczej nie masz szans skorzystać z gwarancji, u Nas nie maja wersji NTSC, ale spróbuj spytać...

gwarancyjnie większość idzie do centralnego serwisu i dostajesz od nich inna konsole (nawet przy laserze) wiec musieliby mieć wersje NTSC żeby dać inna, a w EUROPIE po co maja mieć taka wersje NTSC skoro u Nas nie sa sprzedawane takie...

 

2. za 250zl to lasery chińskie refurbished, jak robisz to dla siebie, a nie na sprzedaż taka konsole to polecam tylko oryginalne nowe prosto z Sony PRAM bo niewiele więcej 350zl i pewna gwara pełna 3msc. u Nas

jak na sprzedaż konsola szykowana to możesz władować cokolwiek bo tylko najniższy koszt się liczy, a nie jakość lasera i pewnosc ze nie padnie znów po tygodniu...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

@MAJOCHEY_PL

 

Jedna ważna rzecz jeśli chodzi o Windowsy: NIE zgadzaj się na żadne formatowania czy naprawę tablicy partycji jak sugeruje np. Win7.</p>

 

http://konsole.cdrin...kuly/ps3-smart/

http://ifotos.pl/zobacz/ps3hddsma_hsspqsw.jpg

 

 

BTW: czy tylko mnie wku*a zamiana bbc na html? Czy zastanawiał się ktoś nad bezpieczeństwem forum/forumowiczów?

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Jak on laik to trzeba by napisać też że jak podłącza dysk pod sata na włączonym systemie to musi w menadżerze odświeżyć szukanie urządzeń...

 

BTW. niesamowicie wk... głównie to że posta swojego po dopisaniu do wątku nie widać! dopiero po odświeżeniu całej strony , tragedia...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Tysiące razy podpinałem pendraki na USB i kilka zabiłem, właśnie przez hot swap. Po to w OSach jest funkcja odmontowania urządzeń. ;)

 

@MAJOCHEY_PL

Sens jest taki, żeby podzielić się informacją po ilu godzinach spotkało to Twoją PS3. Gdyby udało się zaktywizować resztę posiadaczy YLODowanych PS3 to może dałoby to jakiś nasz "kliencki MTBF". ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

a co ma OD MONTOWANIE do PODPINANIA? w USB penek i chyba każde masowe urządzenie magazynujące to normalne przy odpinaniu ze powinno sie od montować bo można utracić dane, porąbać partycje itd., to konsekwencja tzw. opóźnionego zapisu... co innego SATA, ale na razie to bylo pisane o PODŁĄCZANIU...

 

jak używałeś poprawnie to nic nie zabiłeś, przez żadnego hotswapa, to normalna praca tego urządzenia, to tak jakbyś pisał ze samochód popsuł się bo jeździłeś, jakbyś nie jeździł to by sie nie popsuł :), to samo z konsola i 100001 innych rzeczy

jeśli uległ awarii to nie przez to ze używałeś go zgodnie z przeznaczeniem i zgodnie z zasadami użytkowania, padł bo padł, tak jak każde urządzenie może paść w dowolnej chwili

chyba nie chcesz tez przy urządzaniach podpinanych pod USB ze trzeba to robić na wyłączonym kompie? bo to nie bezpieczne

 

podpinanie HDD SATA (urządzenia pod USB tez!) podczas pracy jest bezpieczne i to normalne jego użytkowanie i praca, w standardzie SATA nie ma ŻADNYCH przeciwwskazań ze NIE MOŻNA, jest przystosowane żeby było MOŻNA, jak ktoś uważa inaczej to chyba paranoik który najlepiej niech się połozy w domu i nic nie robi bo jak wyjdzie z domu to jeszcze zginie w wypadku, nie twórz nowych własnych standardów z własnymi wytycznymi bo nie istnieją...o IDE można mówić ze jest niebezpieczne ale jest możliwe i nie równa się to z uszkodzeniem tylko ze można uszkodzić, ale to inna bajka...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

ok. nie zmienia to faktu ze podpinać i odpinać możesz do woli przy sata na włączonym kompie i niczego sie nie dygaj...

 

PS.

Przy usb też (ten opóźniony zapis to chyba wymysł Windowsa wiec to kwestia systemowa że dodatkowo żeby nie utracić lub porąbać danych na penkach itp. rzeczach najlepiej domontować, chociaż nigdy z tego nie korzystam i nie zamierzam nawet znając konsekwencje utraty danych...mowa oczywiscie o urządzeniach magazynujących bo pod USB podpina się masę sprzętu, których nie dotyczy ten opóźniony zapis)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

OK. No to oficjalnie w razie gdyby ktoś chciał wiedzieć - SCEE nie udziela serwisu gwarancyjnego na konsole zakupione poza Europą. W związku z tym, czy ktoś zna porządny, zaufany serwis PS3, w którym mógłbym dokonać wymiany lasera na nowy, najlepiej oryginalny Sony (fajnie byłoby również gdyby nie znajdował się zbyt daleko od Łodzi, żebym mógł podjechać osobiście)?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie by to umieścić, ale chyba można by podpiąć pod awaryjność, otóż jakąs godzinę temu chciałem pograć w mgs4, konsola płyty nie przyjęła tylko jakoś dziwnie zblokowała mechanizm, rozebrałem konsolę, mam przed sobą napęd, wciskam eject i...szyny stoją w miejscu, wygląda to tak, jakby całe to 'miejsce' na którym znajduje się soczewka i te 2 prowadnice chciało się podnieść, ale nie podniosi się do końca, przy PS2 miałem kiedyś taki problem, ale wystarczyło odkręcić tackę i można było łatwo to naprawić, tutaj niestety nie mam pojęcia jak to zrobić. Pomóżcie !

 

[EDIT] Udało mi się jakoś 'zresetować' ten napęd, zjechał w dół, konsola już nie widzi płyty cały czas, ale teraz gdy wkładam płytę łyka ją, lecz nie do końca, miga niebieska lampka, potem przestaje. Na pewno da się to ustawić, tylko gdzieś popełniam błąd i nie wiem gdzie.

 

[EDIT 2] Poradziłem sobie, w razie jakby ktoś miał ten sam problem co ja -

Edytowane przez Pelle
Odnośnik do komentarza

Wczoraj grałem ze znajomym w Little Big Planet (na dysku nie na płycie) w sieci (nie ja byłem hostem) i podczas wczytywania poziomu konsola zapikała i się wyłączyła migała tylko czerwona dioda. Po chwili uruchomiłem ją ponownie, a po kilku minutach znowu to samo. :( Wyłączyłem ją na noc. W instrukcji wyczytałem, że migająca czerwona dioda oznacza niebezpiecznie wysoką temperaturę; ale to chyba nie to, bo włączona była nie więcej niż 3 godz. przy otwartym oknie.

Dzisiaj przy próbie uruchomienia jej znowu pikanie i miganie czerwonej diody. :(

Co się dzieje :?: Jak to naprawić samemu? Ile to może kosztować?

Ps. Mam wersję PAL 60 GB.

 

Edytowane przez BQG
Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu przy niektórych grach (w głównym menu, black opsie, ale np w uncharted 2 już nie)mam następujący problem, ekran co jakiś czas robi czarny na ułamek do kilku sekund, jakby się wyłączał, jakieś pomysły?

 

Od jakiegoś czasu przy niektórych grach (w głównym menu, black opsie, ale np w uncharted 2 już nie)mam następujący problem, ekran co jakiś czas robi czarny na ułamek do kilku sekund, jakby się wyłączał, jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

witam,

 

rano narzeczona zalala mi herbata pleja, ale nie tak drastycznie. konsola (fat,80gb) stoi poziomo i wylalo sie jedynie na ta czesc do srebrnego paska i troche w lewy rog tej półeczki gdzie jest przycisk do wysuwania plyty. wszystko szybko wytarlem i nawet nie wlaczalem sprawdzac czy dziala, bo bylem pewny, ze nic nie dostalo sie do srodka. niestety, teraz po odpaleniu kompletnie nie ma dzwieku, ani w xmb, ani w grze. sprawdzilem ustawienia, sa w porzadku, nic sie nie pozmienialo. dzwiek idzie z tv do wiezy, do ktorej podlaczony jest rowniez komputer, dzwiek w kompie jednak dziala. wycierajac teraz ponownie obudowe, zauwazylem, ze pozostalo miejsce "klejace sie" (po herbatce) wlasnie w lewym rogu tej poleczki od wysuwania plyty. strzelam, ze jakims cudem mogla sie przedrzec tam jakas kropelka, chociaz wszystko wyglada na solidnie zabudowane, konsola nigdy nie byla rozkrecana, jednak do tej pory nigdy nie mialem problemow z dzwiekiem, dopiero po tym malym incydencie.

 

jakie mam opcje? mozliwe, aby reset ustawien konsoli cos pomogl? ewentualnie gdzie sie z tym udac i ile mogloby to kosztowac? moze ktos mial podobny problem? konsola juz po gwarancji.

 

pozdrawiam,

m

Odnośnik do komentarza

Z Red Light of Death zrobiło się Yellow Light of Death (samo).

Rozkręciłem obudowę wydmuchałem tonę kurzu oczywiście nic to nie dało. :(

Można savy przegrać na kompa, potem na pendrive i z powrotem na ewentualnie naprawioną konsolę? Mam wszystkie savy na HDD od PSX, PS2 i PS3.

 

U mnie to samo, też wer. 60GB. Kiedys mocno katowana, teraz sporadycznie coś 3-5h na tydzień. Miała 3,5 latka. Padla miesiąc temu po raz pierwszy w czasie gry w Wipeouta HD (też z dysku). Zrobiła reseta w czasie gry - czerwona dioda. Po ponownym uruchomieniu zółta i czerwona zaraz.

Koszt naprawy: 100zł

90zł - opalarka

10zł - pasta na procesor

Odratowana na 3 tygodnie. Znowu średnio 5h na tydzień grania.

Tydzien temu padła drugi raz, ponownie zabawa z opalarką pomogła.

Podobno jedynie rebaling coś pomaga, koszt ok. 250zł - 350zł.

Lepiej chyba bd kupić nową ps3.

Edytowane przez pajacyk
Odnośnik do komentarza

strzelasz w ciemno, zgadujesz, wróżysz z fusow? czy podajesz fakty, jak fakty podaj źródło i sposób

 

udało się w slimie zjechać z 3.70 do 3.55 za pomocą tych śmiesznych programatorów,

 

Pytanie mam, czy daje to możliwość naprawy samoistnych RSOD'ow?

przypadki są różne ale w większości tych samoistnych nie pomaga tradycyjne downgrade z 3.55 na niżej

tym samym nigdzie nie natknąłem się na informacje by to downgrade przedstawiano tez jako FIX na typowe RSOD

może na RSOD przy downgrade w trybie factory przy za wysokim firmware to by mogło pomoc ale przy samoistnym wątpię, jakby tak było to by w newsach tez znalazła się taka informacja...

po za tym to nie jest nowość, to już jest od 3.6x ze można programatorem zrobić downgrade ale dalej nic o żadnych FIXach na RSOD...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Mam taki problem - przy wyłączaniu PS3 konsola mi się zacięła (tzn. czekałem dobre z 5 minut i pikająca zielona lampka nie chciała zmienić się w czerwoną) i ją wyłączyłem tylnym przełącznikiem. Gdy chciałem ponownie włączyć PS3 to lampka zielona się zapala, ale ekran wciąż jest czarny. Sprawdzałem kabel HDMI na innych urządzeniach i działa, wyjąłem dysk twardy i dalej nic. Oglądałem na YT filmiki o Black Screen of Death , ale niestety tamtejszy fix mi nie działa, co dziwne w ogóle nie włącza mi się ekran "ratunku" - tam gdzie są opcje Restore File System, Restore Default Settings itp. Ma ktoś może jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...