Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

CECHG04 - w oryginale dysk 40GB, ja mam teraz 320GB. I mam problem, główka śruby się zjechała i nie mogę wyjąć :confused:

 

EDIT - śrubkę wyjęli mi w serwisie ADDER w Warszawie na Kobielskiej 69... Za darmo. Wcześniej się odezwałem do jakiegoś pogotowia komputerowego i chcieli 30zł! Zrządzeniem losu okazało się, że to jest autoryzowany serwis SONY. Pogadałem z babką o tej zmianie taśmy termoprzewodzącej i dowiedziałem się, że nie warto tego robić. Konsola może pochodzi parę miesięcy. Teraz się zastanawiam czy sobie jej nie rozkręcić :pirate: i się pobawić czy sprzedać jako YLOD.

 

Pastę warto wymienić PRZED wystąpieniem YLODa. Po zgonie wymiana pasty z przygrzaniem lutów pozwoli na uruchomienie konsoli by można było backup zrobic itp

Wg babki nie warto? Ech fachowcy... Dla mnie konsola działająca przez następne 2 miesiące warta jest banalnego rozkręcenia konsoli i podmuchania opalarką wokół procków (no chyba, że chciałeś dać do serwisu by Ci to zrobili za ciężkie pieniądze). Przynajmniej miałbym działającą konsolę na czas zbierania na nową hehe

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Mial ktos kiedys z was przebicia pradu z usb? W wakacje podlaczylem do ps3 wiatraczek na usb. W ogole nie zadzialal (na pc smigal) i porazil mnie pradem ;) Wczoraj chcialem naladowac pada i dotknalem koncowki kabelka usb i rowniez mnie porazilo. Rozumiem, ze to nie jest normalne ale czy oplaca sie w takim przypadku bawic w gwarancje/serwis?

Odnośnik do komentarza

Mial ktos kiedys z was przebicia pradu z usb? W wakacje podlaczylem do ps3 wiatraczek na usb. W ogole nie zadzialal (na pc smigal) i porazil mnie pradem ;) Wczoraj chcialem naladowac pada i dotknalem koncowki kabelka usb i rowniez mnie porazilo. Rozumiem, ze to nie jest normalne ale czy oplaca sie w takim przypadku bawic w gwarancje/serwis?

Mnie "kopało" jak chciałem wyjąć płytę z napędu ręcznie bez użycia pada, gdy się konsola zawiesiła.

Może masz wilgotne ręce z potu, czy czegoś innego. :blum2:

Odnośnik do komentarza

Heh, u mnie jest tyle kabli i sprzętu, że elektryzuje się regularnie (mimo braku wykładziny czy innego dywanu). Bez wcześniejszego dotknięcia kaloryfera do kompa czy konsoli nie podchodzę ;).

Zastanawiam się nawet czy nie zainwestować w jonizator powietrza, tak dla zdrowotności nawet. (opinie na necie są raczej za tym że takie wynalazki działają i podobno, nawet mniej kurz na sprzętach osiada). I to nie jakis za 20 zeta a'la fontanna czy generator mgły ale coś takiego:

http://allegro.pl/bio-jonizator-powietrza-grojer-i-z-certyfikatem-i1860306299.html

lub

http://allegro.pl/jonizator-powietrza-nowosc-duza-wydajnosc-i1882147522.html

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
Jonizator powietrza "X" jest intensywnie działającym źródłem ujemnie naładowanych jonów. Jego wydajność wyraża się średnim wzrostem koncentracji jonów w powietrzu w odległości 0,5 m. o ok. 63,5 tys. jonów/cm3/minutę.

 

Ale jonów czego? Tlenu, wodoru, azotu, kryptonu ;]? Jakieś mądre cyferki na końcu aby nadać powagi aukcji i nieśmiertelne atesty. Same urządzenia wyglądają jak z PRL. Dla mnie nie wygląda to wiarygodnie. Zastanawiam się też jaki to ma wpływ na zdrowie i co tak naprawdę te urządzenia robią.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo o pomoc. Miałem przegrane w Demon's Souls 52h. Dzisiaj chciałem skończyć grę. Przeniosłem się ze świata 4-2 do Nexusa, potem z powrotem do 4-2. Gdy ruszyłem z miejsca, nagle zabrakło prądu w mieszkaniu. Kiedy prąd wrócił konsola nie widzi płyty. Widzi każdą inną, odpala wszystkie inne gry tylko nie Demon's Souls. Gra nie ma żadnych plików instalacyjnych, także nie mogę nic skasować poza save'ami. Zgrałem je do "chmury" PS+ i skasowałem, ale nie pomogło. Co mogę jeszcze zrobić? Z góry dziękuję za pomoc. Zostały mi światy 4 i 5 do skończenia gry :( Nie mam możliwości sprawdzenia gry na innej konsoli.

Odnośnik do komentarza

DS zawsze zapisuje save dwa razy, co teoretycznie powinno uchronić gracza przed przykrymi niespodziankami, np. takimi jak Twoja gdzie podczas zapisu odcinane jest zasilanie. Wówczas gra powinna wczytać starszy, poprzedni. Teoretycznie. ;]

 

Czym się przejawia nieuruchamianie gry? Bo powinno jakimś errorem z numerkami. Jeśli się uruchamia, a masz czarny ekran to wina save'a. Czy po jego skasowaniu (ale nie przywracaniu go jeszcze z tej złodziejskiej chmury ;]) gra się uruchamia normalnie? Powinna.

Odnośnik do komentarza

Uruchamianie się gry nie przejawia się niczym, ponieważ XMB nie widzi płyty. Natomiast widzi każdą inną. Skopiowałem save do chmury, i teraz czekam do jutra do 9 rano (kto to wymyśla ?!) żeby go zgrać z powrotem. Okazało się że po skasowaniu starego save'a (tak jak poleciłeś), konsola zaczęła widzieć plytę i gra działa. Jednak save wysłany przeze mnie do "chmury" też jest corrupted (wysłałem go po tym jak błąd wystąpił). Podobno warto zgrać tego save'a i zrobić jakiś rebuild bazy danych. Szkoda mi tych 52h gry i 4 światów z 15 do końca...

Edytowane przez wiedziu
Odnośnik do komentarza

O, a to Ci zagadka. Serio, zero ironii.

 

Save po zgraniu ze złodziejskiej chmury ;d jest corrupted? Generalnie rzecz biorąc, to XMB widzi wszystkie save'y jako Corrupted wtedy gry:

- brak któregoś pliku (wszystkie są wpisane do PARAM.PFD)

- uszkodzony (choćby sam nagłówek) lub brak PARAM.SFO

- jeśli gra jest chroniona przez PFD to nie zgadza się suma kontrolna pliku lub plików z save'm.

 

Innych przypadków nie znam.

 

Odbudowa bazy danych ma sens tylko w przypadku kiedy XMB nie wpisało lub nie znalazło któregoś potrzebnego mu pliku do swojej bazy (a w zasadzie to baz bo są trzy). Spróbować możesz, nic nie tracisz poza jakimiś tam bibliotekami do fotek itp. duperele. Możliwe, że bug XMB i dlatego nie wpisał save'a po ściągnięciu z chmury. W firmware by Sony wszystko jest możliwe. ;D

 

Jeśli teraz gra zostaje zweryfikowana przez napęd (nie bardzo wiem co ma z tym wspólnego save, ale na razie to zostawmy ;]) i daje się uruchomić to załaduj grę. DS automatycznie wczytuje save'a już na starcie, jeśli coś mu się nie spodoba to wyświetli z ramką że save jest uszkodzony i czy nie chcesz nadpisać. Powiedz mu, że nie chcesz i wyjdź z gry. ;) Drań nadpisze PFD i SFO, wpisze je też automatycznie do bazy, więc po powrocie do XMB save powinien być widoczny i po ponownym włączeniu gry, dać się normalnie wczytać.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Źle to opisałem. Od początku, powoli, bo za dużo emocji w moim piśmie przekłada się na chaos :). Grałem w DS, otworzyłem menu aby zmienić talizman na katalizator. W tym momencie, (pipi)udu, prądu nie ma. Po chwili prąd wrócił. Włączam TV, włączam konsolę, patrzę w XMB nie ma płyty Demon's Souls. Są foldery z grami,trofea,zapisane dane etc. Wyciągam płytę, wkładam jeszcze raz. Napęd się rozpędza, czyta ale gra nie pojawia się w XMB (brak ikony płyty BR). Wyjmuję, wkładam Battlefield BC2 - odpalam grę - działa. Wyjmuję.Wkładam GT5. To samo, smiga. Wyjmuję, wkładam DS. Nic. Napęd sie rozpędza ale ikonki jak nie było tak nie ma. Jako że nie mam pena aby zgrać save (mam dysk zew 1TB ale PS3 go nie widzi bo ma USB 3.0), wchodze na zapisane dane gier ps3. Wybieram save z DSa i "kopiuj" do złodziejskiej chmury. Kasuję save z dysku. Wracam do XMB-Game. Nic. Wyciągam płytę. Wkładam. Jest ikonka! Odpalam grę. New Game i nic więcej (save skasowany więc logiczne że nie ma Load Game). Chcę zgrać save z chmury z powrotem na dysk. "Niestety zgranie pliku jest mozliwe tylko co 24h (?!?!). Czekaj do 0920 rano 31.10.2011. Więc czekam...Nie wiem czy save był corrupted, napisałem tak ze względu na to że jak się okazało XMB nie widziało przez niego gry. Save się normalnie skopiował do złodziejskiej chmury, podejżewam jednak że jest corrupted ze względu na to że skopiowałem go po tej awarii prądu. Jutro o 0920 rano mam zamiar go zgrać. Jak znowu zniknie ikonka BR od DSa to zrobię rebuild database.

 

Anyway dzieki bardzo że poswiecasz mi swój czas. Jak da radę wszystko i ładnie smignie, to poprosze o adres. Pójdzie 6tka browara :)

 

UP:

Nie zdąże sprawdzić czy powyższa solucja działa. Padł laser podczas grania w Gran Turismo 5. Trzeci raz odkąd w 2008 roku zakupiłem PS3 60GB....

Podejżewam że to laser, ponieważ nie ma ikonki BR w XMB. Bynajmniej ostatnio jak wymieniałem laser to pomogło. I pomyśleć że dałem 1999zl za taki sprzęt. Słyszałem że urządzenia projektuje się teraz na 3 lata, ale żeby co roku laser wymieniać?

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

A widzisz, czyli tak jak logika nakazuje, save nie miał nic wspólnego z weryfikacją płyty przez napęd, a jedynie jest to zbieg okoliczności (BD-ROM, BD-ROMowi nierówne, teraz nawet tłoczone płyty partolą, mają naprawdę kiepską jakość (jak na -ROM oczywiście), nie zawsze są dobrze wyważone etc.). Tutaj rolę grają milisekundy, więc całkowicie mogło tak być, że inne gry weryfikował, a DS nie (szczególnie jeśli były jakieś rysy, lasery montowane w konsolach Sony (za wyjątkiem PSX) słyną m.in z kiepskiej korekcji błędów).

 

Skoro w takim momencie wyłączyli Ci prąd to możesz być na 100% pewien, że save jest uszkodzony - ale jeden, powinien wczytać drugi, ten zapasowy. ;) Nie wiem tylko czy DS zapisuje dwa razy przy save'owaniu, czy tylko na najstarszym (ale nawet jeśli to chyba nie byłaby to wielka strata w czasie). Pisząc save cały czas mam na myśli pliki do których gra zapisuje postępy w grze, a nie to co przedstawia Ci XMB.

 

Skopiować save'a z DS na dev_usb000/ (czyli coś na USB) XMB Ci nie pozwoli, założony jest atrybut w PARAM.SFO Copy Prohibited. Pozbyłem się tego, ale dalej XMB protestuje (przy przywracaniu też), więc oznacza to że From Software użyło także zabezpieczenia w PARAM.SFD, który jak dotąd nie wiadomo czym jest szyfrowany (jakiś HMAC SHA1 pewnie z RSA, zakochali się w tym w całej konsoli, oby tylko nie żadnym kluczem per konsola ;)). Także jedyną oficjalną metodą kopii save'a tej gry jest wrzutka na, a jakże, złodziejską chmurę. :D Oczywiście na CFW lub dongle'u, a więc metody mniej oficjalnej, nie ma tych ograniczeń (w XMB jest, ale można przez manager plików skopiować w obie strony).

 

Na CFW nie trzeba mieć napędu, ale wtedy pozostają torrenty bo nie ma jak skopiować gry (na PC tylko kilka, niesprzedawanych już modeli napędów, widziało pliki (TOC jest chyba tylko na drugiej warstwie)).

 

Nie trzeba, ja z dobrego serca pomagam. Niosę kaganek oświaty bla bla bla... ;]

 

 

PS: Bynajmniej != przynajmniej

Odnośnik do komentarza

Zanim przyjdzie do mnie nowy laser, zauważyłem że kiedy dam konsoli odpocząć to jednak czyta płyty, ale 3-4 wyścigi w GT5 i gra się zawiesza (nie staje w miejscu tylko np samochód po przejechaniu wymaganych 5 okrążeń jedzie dalej i nie wczytuje się napis META czy końcowe czasy). Domyślam się że laser dogorywa. Dziwne to trochę że co roku wymieniam laser. Za pierwszym razem robił to serwis, za drugim już samemu postanowiłem to zrobić (rok gwarancji na sprzęt, pfff). Ja potrafię wiele rezczy zrozumieć, i już jazda samochodem m-ki Subaru nauczyła mnie że o rzeczy się dba (wymiana oleju co 12500km FTW! a przy dynamicznej jeździe i częściej). Także konsola jest na bierząco odkurzana, oraz co jakiś czas otwierana do przeczyszczenia, a jednak nic to nie dało. Dodam tylko że od 2009 roku posiadam również X360. Nic mu nie dolega. Damn you SONY!

Edytowane przez wiedziu
Odnośnik do komentarza

Próbowałeś wyczyścić soczewkę? Może po prostu się zabrudziła (nie musi być widać gołym okiem, tutaj mikrometry ważą losy Twojej gry ;d).

 

Może te lasery kupujesz nieoryginalne? Ale na tym to ja się nie znam, nie serwisuję więc wiem tyle co przeczytam w czeluściach internetu.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj czyściłem rozcieńczonym spirytusem w proporcji jedna łyzka spirytu na dwie wody (patyczkami do uszu). Nic. Nawet już nie muszę grać w np GT5. Wystarczy że odpalę menu i po jakimś czasie samo się zawiesza. Wtedy wyłączam konsolę, ona dwa razy pika, restartuje się i w XMB-Game już nie ma ikonki płyty BR. Lasery PODOBNO są japońskie/oryginalne, ale innych i tak w PL nie ma. Kolejne 200zl w plecy...damn you SONY!

 

Wszedłem na ofi forum PS i okazuje się że pare osób ma podobny problem po ściągnięciu FW 3.73 oO Duuuużo zbiegów okoliczności.

Edytowane przez wiedziu
Odnośnik do komentarza

Niedobrze, nie czyść nigdy spirytusem plastykowej optyki (ponoć po pewnym czasie mętnieje soczewka), ani badylami do uszu (może zostać gdzieś włókno). Nie sądzę aby fw miało na to wpływ (3.73 musiałby mieć upd fw dla BDków, a nie ma (możliwość oczywiście jest)).

 

@Nonname

Zdecydowanie nie. ;] Ustawienia video resetuje się trzymając kilka sekund (do pierwszego piknięcia) przycisk power. Albo za długo trzymasz paluchem na czujniku dotykowym albo coś się znim dzieje niedobrego.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...