Skocz do zawartości

Vikings - 2013 - HistoryHD


xbor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę tu jeszcze tematu o tym serialu. To chyba jeden z pierwszych, jeśli nie pierwszy tak niedokumentalizowany projekt History. Z tego co czytałem scenariusz podbno luźno opiera się na którejś ze skandynawskich sag .Jestem po dwóch odcinkach i zapowiada się bardzo dobrze. Pierwszy odcinek pewnie niektóym może wydawać się nudny, ale już w drugim płyną na wiking więc akcja się rozkręca. Szkoda trochę że mówią po angielsku co niestety psuje klimat ale niestety podczas innych seriali historycznych zdążyłem się przyzwyczaić. Miejmy nadzieje że serial będzie trzymał poziom a History będzie kontynuwać tego typu projekty.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

To nie "skandynawski Spartakus", ale dobrze się na razie ogląda. Ogólnie byłem sceptycznie nastawiony do tego serialu, biorąc pod uwagę jakie programy serwuje ten kanał. Wyszło to jednak całkiem zgrabnie, chociaż mogliby trochę więcej starodawnego języka używać (dzieciak odpowiada, że "rodzice uprawiają seks", tak na pewno 1200 lat temu tak mawiano na dupczenie...).

 

Amerykanie po obejrzeniu tego będą pewnie myśleć, że wikingowie masowo napadali obce państwa, kiedy większość wypraw była nastawiona na handel i osadnictwo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem pierwszy odcinek i prawie od razu wciągnąłem (wówczas) dostępne 4. Teraz czekam, aż wyjdzie każdy kolejny.

 

Świetna sprawa- postać Ragnara nieźle zagrana, fabuła też ciekawa. Lubię też Flokiego, jest taki... "dziwny".

 

No i fajne nawiązania do mitologii i bóstw, ale z tego co czytałem, to tak jest, bo (daję w spoiler, ale nie ma to jako-takiego związku z fabułą serialu, chociaż mówi, co może się dalej dziać):

 

Ragnar, według jednej ze skandynawskich sag to syn Odyna, a Floki jest bodajże synem Lokiego

 

Bardzo ładnie też rysuje nam się kolejny konflikt na drodze główny bohater-jego brat.

Edytowane przez Manga Ryu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Cześć wszystkim,

własnie wylądował napisy do pierwszego odcinka drugiego sezonu Vikingów. 
Serdecznie polecam każdemu i pozdrawiam :)

 

http://grupahatak.pl/napisy/629/Vikings/ 

http://www.imdb.com/title/tt2306299/?ref_=nv_sr_1

 

http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055

Edytowane przez HeXa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...