Skocz do zawartości

Dyskusja o Legend of Zelda


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mate5

Phantom Hourglass potrzebuje rimejku, z naprawionym sterowaniem

 

Nie ma czasem fanowskiego moda, który je naprawia?

 

 

 

Tak, wiem: tylko oficjalnie wersje gierek na konsoli, nic zmodowanego, bo przecież to niehonorowe, nieludzkie, nawet jeżeli wiąze się to z problemamiTak jakby zarówna konsola jak i gra były dziełkiem sztuki, a nie gra = dziełko sztuki, konsola = sztaluga / płyta cd / marmur / papier książki.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

PH zbudowany jest wokół dotykowego sterowania. Bez niego nie ma tej gry. Wiele mogę zarzucić tej grze ale sterowanie jest akurat ok. Inna sprawa, że najlepszym rimejkiem tej gry byłoby dla mnie spuszczenie całego nakładu w kiblu.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 3 miesiące później...

Ta gra to niezły hardkor jak na dzisiejsze czasy, Nie chodzi nawet o trudność przeciwników, tylko o zgadnięcie co zrobić dalej. Ta gra z pewnością nie trzyma za rączkę.

 

Z drugiej strony warto zagrać w coś, co wielu ludzi uważa/ło za najlepszą grę w historii. Warto zrozumieć i zobaczyć czemu. 

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

No właśnie nie mam możliwości ogrania na 3DS stąd pytam. Także odpuszczam i czekam na TP HD.

 

OOT podobnie jak MM dziś do ogrania tylko na 3DSie. już nie chodzi o poprawioną grafikę, ale bardziej o bardziej sensowne FPSy i wygodę sterowania ;) jak będziesz miał okazję kupić 3DSa to IMO warto dla samych 3 (4) zeld.

Odnośnik do komentarza

Jak zaczynasz przygodę z serią to Ocarina jest ok. Ale lepiej zacząć od Twilight Princess, która jest Ocariną XXL.

Zgadzam się w 100%. Właśnie kończę Ocarinę na 3DS (po raz pierwszy w życiu), wcześniej grałem w TP ze dwa lata temu. No i Twilight Princess jest bardzo dobrą częścią do rozpoczęcia przygody z Zeldami (lub wznowienia po wielu latach, jak ja to zrobiłem). Gra jest super, bogata, ma spoko klimat i na tą chwilę, dla mnie jest lepsza od OoT.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dzisiaj 30 lecie obchodzi The Legend of Zelda.

 

c928168168000498c79db0c483e5090b.jpg

 

Niesamowite, że po tylu latach dalej jest tak ważna. I do dzisiaj bawi nie tylko młodych, ale i starszych. Seria łącząca pokolenia. Niektórzy pamiętają dzieciństwo pokonywania dungeonów w pierwszej Zeldzie na NESa, inni z rozrzewnieniem wspominają granie w Link's Awakening podczas wycieczek, a ktoś jeszcze młode lata wiąże z kultową Okaryną i problemami z Water Temple. Nawet na forumku są tacy, którzy daną część Zeldy wiążą z pewnym etapem życia. Jednemu Zelda TP pomogła przy zerwaniu z dziewczyną, mi Wind Waker pomógł w smutnych czasach.

 

zelda2.jpeg

 

Sam nie wiem dlaczego tak bardzo lubię tę serię. Nie można tej grze odmówić uroku przygody. Jesteś młodym, poczciwym chłopkiem stawiającym czoło wielkiemu złu. Bardziej przygodowo być nie może. W międzyczasie poznajesz gamę nietuzinkowych postaci, wysilasz szare komórki podczas dungeonów i z godziny na godzinę coraz bardziej wiążesz się ze swym avatarem. 

 

8d27893b45ab2639b31738a9f0ef10d0.jpg

 

 

Mam nadzieję, że seria dalej będzie trwać. Przez następne 30 lat. Jeśli będę musiał przedstawić synowi jakąś grę, na pewno jedną z nich będzie któraś Zelda. Wspólnie będziemy przemierzać Hyrule, razem rozwijać zagadki i dobrze się przy tym bawić.

 

Osobiście najbardziej cenię Wind Waker. Sam art style sprawia, że japa się cieszy. Ale nic nie pobija faktu i klimatu, że zaczynasz grę jako dzieciak w piżamie. Chwilę potem dostajesz łódkę i nagle cały świat staje przed Tobą otworem. Ta idea chłopca z łódką od zawsze mnie pociągała. I to pływanie w nieznane. Eksplorowanie dzikich wysepek, szukanie skarbów głęboko w oceanie. Chyba żadna gra nie ujęła tego tak cudownie. Odpalając ten tytuł czuję się znowu młodo i radośnie....

 

1914005-wp6_1920x1200.jpg

 

... a na pewno dużą zasługą w tym jest cudowna muzyka. Żadna seria nie ma tylu kawałków zapadających w pamięci. Także zapraszam wszystkich do posłuchania składanki utworów z różnych części, wspominając przy tym cudowne chwile spędzone przy tej pięknej serii.

 

 

A jaka jest wasza ulubiona odsłona Zeldy? Czego oczekujecie od Zeldy U?

Edytowane przez Figaro
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Nie grałem we wszystkie Zeldy, ale ulubionymi pozostaną chyba Oracle of Ages i Oracle of Seasons. Jedne z niewielu gier, które miałem jako dzieciak na GBC. To były piraty, dwie gry na jednym karcie, ale wtedy raczej nie zwracałem na to uwagi :P No i to były dobre tytuły dla kogoś, kto nie zna angielskiego, bo nie bardzo to przeszkadzało. Bardzo mi się podobało zmienianie pór roku i czasu. Nadal wolę Zeldy w 2D, bo drugą na liście jest A Link Between Worlds.

 

Od Zeldu U oczekuję tylko tego, by nie była za bardzo otwarta. Żeby się nie rozmemłała gdzieś w połowie, gdzie będziemy szukać jakichś śmieci zamiast kolejnej świątyni.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

U mnie numerem 1 jest Skyward Sword. Bardzo podeszło mi Metroidowe prowadzenie gameplayu, świetne miejscówki (tę z zabawą czasem po prostu kocham), ciekawe przedmioty. Dodatkowo oprawa, zwłaszcza audio, kopała zad. Bardzo chciałbym zagrać w remake.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Zdecydowanie lepszy na Wii U. Nie zepsuli nic a dodatkowo poprawili chyba wszystkie wtopy oryginału związane z technicznymi aspektami i ogólnie pierwotnymi pomysłami. (lepszy żagiel, mnie uciążliwe bieganie z Triforce Shard). No i na Wii U tytuł wygląda po prostu obłędnie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

i na odwrót, przy zakupie SS, pikmin za 50% ceny.

 

IMO SS w VC to dobra okazja dla ludzi by zagrać sobie w tę zeldę, nie jest aż tak zła jak wszyscy mówią, jasne, wedlug mni to najgorsza 3d zelda, ale nadal dawala mase frajdy. Gdyby tylko usunac irytujaca Fi z niej, to by ocena w moim mniemaniu od razu skoczyla o oczko, dwa do gory ;) 


Może kogoś zainteresuje, postanowiłem opisać w "paru słowach" proces powstania pierwszej Zeldy :rayos:

 

http://www.ppe.pl/publicystyka/2618/historia-gier-nintendo-the-legend-of-zelda.html

 

 

pewnie błędów od pierona... 

 

ktos sie tym w ogole zainteresowal? :rayos: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.