Skocz do zawartości

Kanye West - Yeezus


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Cudownie napisany news. "Moja twórczość jest jak wahadło, czasem w ciągu chwili odwraca się w drugą stronę". Koleś, widziałeś wahadło? Chodzi o to, że nabiera rozpędu naprzemian w przeciwne strony. Lewo-prawo itd. Nie że "czasem się odwraca". Zresztą w tym wywiadzie to jest dosłownie napisane. Popowe "Graduation" - mroczne "808's". Popowe "My Beautiful" - mroczny "Yeezus".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

imo taka koncepcja buntownika gardzacego ludzmi, te teksty pasuja do warstwy muzycznej, i są śmieszne. Nie wiem co oczekujesz od Kanyego, ale raczej nie jest w stanie wrocic do ciepłych tekstów na ciepłych samplach, zresztą chciałbym zauważyć że on nigdy nie byl mega dobrym teksciarzem, ani w tej stylistyce, ani w poprzedniej

Edytowane przez Sugan
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się w 100%, że do konceptu płyty teksty jak najbardziej pasują. Natomiast na samym MBDTF też bywało śmiesznie i żenująco, ale była tam też masa naprawdę spoko wersów. Na gościnkach yeezy też ostatnimi czasy daje tak żenujące zwrotki, że momentami zastanawiam się czy teksty na yeezusie to rzeczywiście zabieg celowy, czy on po prostu nic lepszego nie potrafi napisać.

Odnośnik do komentarza

Teksty na Yeezusie są... specyficzne, często śmieszne i nieporadne, ale w pewien sposób składają się na punkowy, spontaniczny obraz tej płyty. No już była o tym gadka wiele razy w temacie. Nie powiedziałbym, że są słabe. New Slaves słaby tekst? A jaki jest dobry? Taki Nas naprawdę miał "lepsze" teksty, czy po prostu robił inną muzykę? Dla mnie muzyka to nie jest kurde samochód, że masz wziąć tabelkę, spełnić warunek X, Y i Z i masz udany produkt, tylko chcę czegoś, co będzie miało charakter, co się będzie różnić, co coś wniesie względem innych płyt, nie będzie jak nowa, troszkę dopicowana wersja tego samego (lepsza bo dopicowana, wow!). Dlatego większość hip hopu mnie nudzi w cholerę, a od jakiegoś czasu każda płytka Kanye jest u mnie w czołówce ulubionych.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

"Shaking bitches like parkinson" (lekko folowupowane przez commona ostatnio) tez dobrze oddaje dynamike narracji i ogrom celebryckiego zblazowania w chyba najlepszym kawalku na plycie, znalazlbym tez kilka przykladow na poparcie tezy ze te teksty nie sa najgorsze, ale nie mam ochoty bo nie w tym problem. Problem jest w tym że Kanye zaprzepascil spora szanse na stworzenie klasyka. Gdyby zamiast i tak zwartego lp wydal epke złożoną z 4 pierwszych kawalkow i z ostatniego postawilbym spokojne i twarde jak skała 10/10, jestem po prostu zawiedziony obecnoscia na tak dobrej plycie kawalkow koszmarnych jak Guild Trip, przesadzonych w ilosci motywow jak Blood On The Leaves czy po prostu nudnych pod wzgledem klimatu i analiza tekstow nie pomoze w tych przypadkach. No i reagge śpiewacy, po (pipi) oni tam wyja, pasuja tu rownie dobrze jak trapstepowe zajawki tnght lub autotune w BONL, czyli nie pasuja i psuja kawalki, ma ktos jakies sensowne wytlumaczenie obecnosci tych jamajczykow?

Edytowane przez Sugan
Odnośnik do komentarza

"Shaking bitches like parkinson" (lekko folowupowane przez commona ostatnio) tez dobrze oddaje dynamike narracji i ogrom celebryckiego zblazowania w chyba najlepszym kawalku na plycie, znalazlbym tez kilka przykladow na poparcie tezy ze te teksty nie sa najgorsze, ale nie mam ochoty bo nie w tym problem. Problem jest w tym że Kanye zaprzepascil spora szanse na stworzenie klasyka. Gdyby zamiast i tak zwartego lp wydal epke złożoną z 4 pierwszych kawalkow i z ostatniego postawilbym spokojne i twarde jak skała 10/10, jestem po prostu zawiedziony obecnoscia na tak dobrej plycie kawalkow koszmarnych jak Guild Trip, przesadzonych w ilosci motywow jak Blood On The Leaves czy po prostu nudnych pod wzgledem klimatu i analiza tekstow nie pomoze w tych przypadkach. No i reagge śpiewacy, po (pipi) oni tam wyja, pasuja tu rownie dobrze jak trapstepowe zajawki tnght lub autotune w BONL, czyli nie pasuja i psuja kawalki, ma ktos jakies sensowne wytlumaczenie obecnosci tych jamajczykow?

Najlepiej jakby wydał jeden kawałek, też dałbym 10/10 i mielibyśmy klasyka. 

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...