Skocz do zawartości

DAYLIGHT


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ppe.pl/news-22548-playstation_4___zapowiedziano_pierwszy_psycholigczny_thriller_pod_skrzydlami_atlusa_.html

 

Daylight (nie mylić z Techlandowym Dying Light), to kolejna produkcja zapowiedziana w formie wyłączności na PlayStation 4. Tym razem mamy do czynienia ze swoistym horrorem, który ma sprawić, że narobimy w gacie. Ba, narobią także nasi znajomi z Sieci, a to już coś!

Z pierwszych zapowiedzi wynika, że Daylight jest psychologicznym thrillerem szykowanym na PlayStation 4 (grę dostaną jednak także pececiarze). Tytuł śmiga na silniku Unreal Engine 4, producentem jest Zombie Studios, a wydawcą Atlus. Co ciekawe wszystkie poziomy w grze będą generowane losowo, więc za każdym razem nasza przygoda będzie wyglądała nieco inaczej. Przeważać mają oczywiście mroczne lokacje, w tym korytarze opustoszałego szpitala.

Historia w Daylight opowiedziana została z perspektywy pierwszej osoby, a zaczyna się po odzyskaniu przytomności w opuszczonej placówce służby zdrowia. W naszym ekwipunku początkowo znajdzie się jedynie telefon komórkowy służący jako źródło światła. Autorzy zapowiadają, że gra skorzysta ze wszystkich nowych funkcji PS4. Gracze będą mogli podzielić się fragmentami z rozgrywki dzięki opcji Share, a za pomocą PlayStation Eye uchwycić najbardziej przerażające momenty, by przestraszyć swoich ziomków z Sieci. Premiera na początku 2014 roku

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UlAZoe0QfgY

 

1049152309.jpg

1947669376.jpg

 

 

 

 

IMO nie specjalnie od względem graficznym. Klimacik fajny.

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiedziałem, że to Atlus podłapał. Znam od czasu filmiku TotalBiscuita z PAX i choć nie jestem miłośnikiem horrorów, to zainteresowało mnie to. Jedyna moja obawa to fabuła. Nie wiem, jak zamierzają pogodzić ją z losowo generowanymi poziomami. Boję się, że może z tego wyjść "straszenie dla samego straszenia", bez specjalnego celu - jak w Slenderze lub gierkach SCP. Niezbyt lubię takie rzeczy, wolę sfabularyzowanie jak np. w Silent Hill.

 

 

 

Rozumiem, że jedna z konsol + PC to nadal ekskluzyw na tym forum? ;)

 

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Teraz mamy jakąś modę na brak walki w horrorkach. W sumie ciekawy trend ale w poprzednich dekadach udawało się tworzyć legendy gatunku z dużą dawką starć. Oby Evil Within raz na zawsze przywróciło porządek.

 

Pokłosie sukcesu Slendra, Amensii czy Outlasta akutalnie 

Odnośnik do komentarza

Nowa moda i nawet spoko jeśli ma tchnąć nowe życie w skostniały gatunek survival-horror w grach. Osobiście jednak wolę starą szkołę, i też wolę jednak raz na jakiś czas przyje.bać komuś aniżeli całą rozgrywkę uciekać i kryć się w szafie. Liczę na Evil Within, oby to nie był kolejny "nowy" Resident. 

Spoko to nawet rozwiązano W Condemned z tych nowszych gier. W starym Silent Hillu też mimo opcji walki gracze często wybierali ucieczkę itd. Da się to zrobić fajnie, i bez potrzeby uciekania pod łóżko. 

W Daylight będzie to samo co Outlast tyle że mam wrażenie w gorszym wykonaniu technicznym, nie mam na myśli straszenia, bo tego chyba żadna gra u mnie już nie wywoła, a bardzo chciałbym...chciałbym znowu wyłączyć konsolę ze strachu, niestety jakoś w to niewierze.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Kasias

Gra wyjdzie jednak 29 kwietnia, a nie jak wcześniej zapowiadano - 08.04. Dobrze, że poślizg mały - http://uk.ign.com/articles/2014/04/02/daylight-delayed-in-order-to-make-it-scarier

 

Co ważniejsze, od 29.04 przez dwa tygodnie Plusowcy będą mogli łyknąć za $9.99. Potem gra będzie śmigać już za $14.99.

 

Nowy zwiastun:

 

http://youtu.be/NVN1GHLGJvk

Edytowane przez Kasias
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To nie wychodzi na płycie? Średnio śledziłem ten projekt, stąd moje zdziwienie. Fajnie, że dla + taniej, bo zdążę obczaić recenzje na spokojnie. Póki co Outlast czeka na ogranie, nawet nie odpalałem :P Muszę go najpierw sprawdzić, bo to chyba podobny typ gry - będzie mi łatwiej zdecydować czy coś takiego w ogóle mi odpowiada.

A cena w PL znana?

 

EDIT - Dobra, znalazłem cenę - 30 zł dla + przez 2 tyg. od premiery, później ma chodzić po 59 zł.

http://www.pssite.com/news-32098-smartfonowy_horror_daylight_przesuniety_o_kilka_tygodni__mamy_nowy_zwiastun.html

 

Podejrzewam, że trafi za free do + jeszcze w tym roku. Jak będą na prawdę dobre opinie to kupię, o ile nie nasycę się Outlastem. A jak nie to sprawdzę kiedyś za free :P

Edytowane przez KIELiCH
Odnośnik do komentarza

To nie wychodzi na płycie? Średnio śledziłem ten projekt, stąd moje zdziwienie. Fajnie, że dla + taniej, bo zdążę obczaić recenzje na spokojnie. Póki co Outlast czeka na ogranie, nawet nie odpalałem :P Muszę go najpierw sprawdzić, bo to chyba podobny typ gry - będzie mi łatwiej zdecydować czy coś takiego w ogóle mi odpowiada.

A cena w PL znana?

 

EDIT - Dobra, znalazłem cenę - 30 zł dla + przez 2 tyg. od premiery, później ma chodzić po 59 zł.

http://www.pssite.com/news-32098-smartfonowy_horror_daylight_przesuniety_o_kilka_tygodni__mamy_nowy_zwiastun.html

 

Podejrzewam, że trafi za free do + jeszcze w tym roku. Jak będą na prawdę dobre opinie to kupię, o ile nie nasycę się Outlastem. A jak nie to sprawdzę kiedyś za free :P

jeżeli lubisz horrory gdzie uciekasz chowasz sie to dla ciebie jeżeli wolisz strzelać nawet nie bierz

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wyszło coś między średniakiem a przeciętniakiem, z przebłyskami na coś więcej. Oceny wahają się między 5 a 7, z czego np. 7.4 dał GameTrailers, 7 Eurogamer, a IGN 5.8, gdzieś tam padła też trójka. Gra za pierwszym razem pęka w max. 3 h, potem można przechodzić przy nowych lokacjach, na Hard i zbierając trofea. Za te grosze chyba mimo wszystko będzie warto łyknąć.

 

Recka z polskiego Eurogamera - http://www.eurogamer.pl/articles/2014-04-28-daylight-recenzja

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Kupię jedno i drugie. Poprzednia generacja kompletnie olała horrory, teraz to ja wolę słaby survival horror aniżeli kolejną strzelaninę albo inne tasiemce. 

Oceny mnie nie odstraszają, co innego gdyby gra była droższa, w tym przypadku trzeba sprawdzić.

Ano właśnie... Outlast był za free więc DLC za ok 30 pln warto wziąć choćby z szacunku dla twórców( chyba że okaże się mega crapem)  a Daylight za 30 pln przy ocenach ok 7 to też dobry kąsek...I am alive też miął nie najlepsze oceny a mi podszedł w stopniu zadowalającym... Amen :thumbsup:

ps. za wizytę 2godzinną w kinie bulimy teraz praktycznie 30 pln...a ile filmów to nic nie warte zapchajdziury...dobra bo mieszam za dużo tematów ;)

Edytowane przez rave
Odnośnik do komentarza

Kupiłem, pograłem.

Po 30 minutach stwierdzam że recenzenci mieli rację, mam nadzieję że coś się zmieni. Ale póki co to bieganie od drzwi do drzwi w poszukiwaniu notatek jako swoistych kluczy. Bez przykładowo 6/6 notatek nie otworzymy drzwi itd. Słabiutko, może się rozkręci. 

Co do grafiki i UE4 ,Jest bardzo że delikatnie się wyrażę srednio, nawet jak na indyka 

Strachu nie ma, klimat też ubogi. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...