Skocz do zawartości

PSX Extreme 193


Oceń okładkę PSX Extreme 193  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 193



Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie pewna refleksja: czy w dobie agonii prasy drukowanej, wszędobylskiej globalnej sieci, umieszczanie recenzji gier ( Diablo 3 , Puppeteer) na portalu przed premierą magazynu nie jest podcinaniem gałęzi na której wszyscy siedzimy ? Czy to nie zdemotywuje czytelników ( i tak już przyzwyczajonych do darmowego internetowego "papu") do wyciągnięcia 10 zł  z kieszeni.
Recenzje na portalu miały być alternatywą papierowych. Dla zniecierpliwionych to świetnie , lecz dla mnie odpada ten magiczny moment "celebracji" nowego numeru. Wszak sami prosicie o nie podawanie ocen na forum ( jaki to będzie miało sens gdy wyrok już zapadł na PPE). Szkoda mi Chłopaków piszących recenzje jako drudzy, tekst ich będzie nieświeży , pozbawiony elementu opiniotwórczego.
A tu jeszcze Kwagrans (BtW : wydawcy się na to godzą?) Jak tu żyć ;)
Powiecie ,że  przecież możesz nie czytać/oglądać. To fakt lecz i tak już wszyscy musimy uważać na przecieki, potencjalne spojlery czające się wszędzie ( fabuła GTAV, Beyond) ; autocenzurować inne portale.
Piszę to wyłącznie z troski o PE którego zniknięcia bym chyba nie przeżył :)  
Co raz częściej myślę o takim prywatnym eksperymencie zakupu gry kierując się tylko zapowiedzią w PE nie czytając playtestu nie oglądając żadnych materiałow. Kierująć się intuicją wiekowego gracza. Percepcja takiej gry wykastrowanej z Hype'u ( pozytywnego, jak i negatywnego) będzie na pewno zjawiskowa. Poczuję się jak recenzent PE ( jeśli trafi się crap ,no cóż takie życie pioniera :) 

Odnośnik do komentarza

Zwylke nie czytałem cyklu Pana Kuby o kinie, ale ten artykuł z obecnego numeru jest bardzo dobry! Więcej takich smaczkow poproszę ;-)

 

bez przesady. przez kilkanascie lat nic nie przebije okladki z world of tanks po e3 :D

Kurde okladki w polszcze to mistrzostwo świata :D

s.cdaction.pl/obrazki/CDA_10_2013_okladka_175vi.jpg

Odnośnik do komentarza

Kuba Sobek daje radę. Niby mieli tematy przemielone już z pierdyliard razy, ale dzięki fajnemu stylowi pisania czyta się go naprawdę przyjemnie.

 

Zgadzam się, gość szybciutko wskoczył na podium w moim rankingu najlepszego pióra PE.

 

Ja mam pytanie o GTA V, pewnie recenzja będzie w tym nr, pewnie już ją ktoś ogrywa. Czy tajemnicą jest kto napisze recenzję i jak duża ona będzie ?

Odnośnik do komentarza

W związku z tym że Wydawca GTAV nie dostarczył egzemplarza prasowego przed premierą ,Redakcja nie zdecydowała się zakupić własnego egzemplarza , a co za tym idzie w najnowszym numerze PE nie będzie recenzji tego tytułu. Niech to będzie memento na przyszłość dla Wydawcy który zlekceważył Ostatnie konsolowe pismo w Polsce. Liczymy na zrozumienie przez Naszych Czytelników, być może na bojkot tego tytułu ,w imię zasad. Mając na uwadze ich dobro odsyłamy do Letsplayów na Youtube

/Irony Mod- OFF/

A tak poważnie liczę na 3 okładki do wyboru, oraz na 8 stron recenzji :)

Odnośnik do komentarza

Red. nacz. decyduje o tym, czy dany tekst ma się pojawić, a nie o tym, kto ma co napisać czy jaką przyjąć "linię partii". Monika nie napisała złego tekstu, tylko taki, którego teza jest zgoła odmienna od większości głosów, co nie znaczy, że felieton miał się nie pojawić. 

 

Ok, rozumiem, że w przypadku:

 

- Koso, który z roku na roku pisał z PE coraz lepiej i ostatecznie mógł zostać red. naczelnym w dwoch odrębnych serwisach internetowych o grach nie trzeba nic sprawdzać.

- Hiv jw.

- Zax, który dał się poznać jako miłośnik RPG piszący wg mnie co najmniej dobre teksty

- Mazziego, który zaczynał bodajże od recenzowania stron www o grach, a takźe robił tego typu rankingi w swoim czasie i ma jakąś renomę

- Mielu, przez lata dowodził N+

 

Nie trzeba nic sprawdzać. Z kolei w przypadku Moniki, która yyyy... No... Ee... Jest kobietą? Gra w MW3? I chyba tylko tym się ''wsławiła'' na łamach PE można by chyba rzucić okiem co takiego przygotowała.

 

Nie cierpię teorii spiskowych, ale Monika dołączyła do PE niedługo po tym, jak zmieniło się wydawnictwo. OK, rozumiem, że może czyjaś ''znajoma'' musi coś tam napisać, ale bez przesady Panowie - może jakoś zmienić profil z felietonów na coś innego czy dać jej jakiś kącik. Bo felieton jest OK w przypadku kogoś kto ZNA się na branży (np. teksty Butchera) albo kogoś kto dla czytelnika jest znajomy, ''wsławił się'' czymś (np. gdyby Kuba Sobek zaczął pisać felietony pomyslałbym ''O, to ten gościu, który tak fajnie pisał o filmach''). Felieton powinien byc zarezerwowany dla kogoś z doświadczeń.

 

Jeśli tekst jest zły według większości głosów, to jest po prostu zły, a nie znaczy, że wszyscy są tak złośliiwi i chcą jej dowalić.

 

Dla czytelnika, który nie grał w TLoU tekst nie jest możliwy do przeczytania w obawie przed spoilerami.

Dla czytelnika, który grał nie ma większej wartości, bo to nie jest ocena w stylu Zaxa, jaki przygotował materiał o obniżającej loty serii FF.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...