Skocz do zawartości

Forumowy kanon serialowy


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem wyłączyć ignory przy liczeniu xd. Już poprawione.

 

 

Co do sposobu liczenia, myślałem nad każdym i ten wydał mi się najlepiej oddający popularność serialu, ważąc zarówno liczbę polecających, jak i stopień polecania. Głos każdej osoby był ostatecznie wart 55 pkt., które można było rozdzielić po równo lub według hierarchii, w ten sposób ranking najtrafniej moim zdaniem oddaje forumową polecalność każdego serialu. W poszukiwaniu innych wniosków można przeglądać same listy indywidualne.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

 Co do sposobu liczenia, myślałem nad każdym i ten wydał mi się najlepiej oddający popularność serialu, ważąc zarówno liczbę polecających, jak i stopień polecania.

 

To z całym szacunkiem zle Ci sie wydało, ponieważ jesli 4 da 10 pkt friendom, a 10 da 2pkt lostom, to wnioski sa takie ze popularniejszy serial ma 20pkt, a  mniej popularny ma ich 40.

 

edit: ale to co mowie nie ma zadnego znaczenia, bo ranking jest mało interesujacy sam w sobie.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Dobrze mi się wydało, po prostu dla ciebie popularność to chyba obiektywna wartość oznaczająca "ilość osób stawiających rzecz w swym top 10", oczywiście rzeczywistość jest znacznie bardziej kompleksowa. Moim zdaniem serial, który ma mniej fanów ale wielkich, można uznać tak podobnie lub bardziej popularny jak taki mający wielu fanów ale tylko lekkich.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Warto tez zaintersowac sie Wilfredem z Elijah W., serial jest niezwykle inteligentny, ale siada na psyche.

 

No i zgadzam, sie ze 20 to minimum ;/

Wilfredem bez Elijah W tez naprawde warto sie zainteresowac.

 

Australijski oryginal mocno rozni sie od wersji US, wiec nie ma co sie martwic o zanudzenie sie powtorka (zasadniczo, to caly setup jest inny - podobienstwa koncza sie Wilfredzie, ktorego gra ten sam aktor, sama postac jednak sie rozni - australijski Wilfred jest wiekszym chujem).

 

Naprawde trzyma poziom, a humor jest jeszcze ciemniejszy (zasadniczo to wszystko tam jest ciemniejsze, nawet kolory z jakimi to bylo krecone).

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

ja jeszcze mogę ? ;)

1. Band of Brothers

2. Gra o tron

3. Dwóch i pół

4. Prision Break

5. 2 Broke girls

6. Przyjaciele

7. Homeland

8 Big bang theory

9.Luther

10 . American Horror Story

 

Dodam tylko, że nie oglądałem The Wire :)

 

 

edit:

 

zapomniałem o Shameless i Housie :P juz nie bede zmienial ale plasuja sie gdzies w pierwszej piatce.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
  • 8 lat później...
On 10/12/2013 at 8:30 PM, ogqozo said:

Pytanie jest proste i często zadawane: co warto oglądać? Zamiast wielu kolejnych list - jedna.

 

Ten ranking jest zbiorem rekomendacji wszystkich, którzy zabrali głos, i ich zsumowaniem. Lista, od najbardziej polecanego serialu począwszy, brzmi (w nawiasie liczba punktów - 10 pkt. to pierwsze miejsce u jednej osoby lub 10. miejsce u 10 osób):

 

 

The Wire (195)

 

Breaking Bad (137)

The Shield (133)

The Sopranos (125)

 

Mad Men (89)

Six Feet Under (80)

Deadwood (74)

Oz (68)

Gra o Tron (58)

Simpsons (52)

Lost (50)

 

Band of Brothers (49)

Friends (45)

Boardwalk Empire (42)

Battlestar Galactica (38)

Scrubs (33)

Sons of Anarchy (31)

 

Supernatural (29)

Luther (28)

Batman: Animated Series (28)

Z Archiwum X (28)

Pitbull (27)

24 (25)
Arrested Development (23)

Walking Dead (23)

Twin Peaks (23)

It's Always Sunny in Phildelphia (20)

 

 

Dalsze seriale, które otrzymały co najmniej 10 pkt., w kolejności od najbardziej polecanego, to:

 

The IT Crowd, Firefly, Rome, South Park, Family Guy, House, Doctor Who, Teenage Mutant Ninja Turtles, Prison Break, In Treatment, Big Bang Theory, Latający Cyrk Monty'ego Pythona, Sherlock, That 70s Show, American Horror Story, Entourage, The Office brytyjski oraz Trailer Park Boys.

 

 

Zasady brzmią:

 

- Serialem jest wszystko, co uznamy za serial (każdy kraj i rok produkcji, od 6 odcinków do wielosezonowców)

- Nie więcej niż dziesięć seriali (jeśli jest mniej, da się proporcjonalnie przeliczyć)

- Mogą być miejsca ex aequo albo i w ogóle bez numeracji, byle nie wyszło ponad 10

- Można komentować swoje wybory (najlepiej pod spodem całej listy), ale proszę nie komentować na razie cudzych wyborów, bo się zrobi bajzel

- Nie kombinujcie, że "inni dali tak, to ja tak", napiszcie jak wy uważacie , ew. uwagi w komentarzu pod listą

moze by jakes aktualizacje walnac bo chce sobie kupic kilka box setow z serialami 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...