Skocz do zawartości

Forumowy kanon serialowy


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

1. Świat według Bundych

2. Graczykowie czyli Buła i spóła

3. Drużyna A

4. MacGyver

5. Miodowe Lata

6. Słoneczny Patrol

7. Ranczo

8. Jezioro Marzeń

9. Knight Rider

10. Airwolf

11. Power Rangers

12. Złotopolscy

13. Z Archiwum X

14. Herkules/Xena

15. Superman

16. Alf

17. Przyjaciele

18. Strażnik Teksasu

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

1. The wire

2. Breaking bad

3.Oz

4. Luther

5. 24

6. Six feet under

 

Mam jeszcze dużo zaległości dlatego tylko 6 pozycji, bo czuję, że inne seriale, które oglądałem nie zasługują na wymienienie w top 10, dlatego na siłę nie będę zapełniał.

Co do wyborów, to pewny jestem tylko pierwszego miejsca. The wire jest dla mnie najlepszym serialem, który powstał i raczej nic go nie przebije - jest po prostu za dobry. Inne seriale przy The wire wyglądają często śmiesznie i nierealnie. Poza tym póki co widziałem ten serial 2 razy i za drugim razem był jeszcze lepszy. Przypuszczam, że jak zobaczę go kolejny raz, to znowu będzie jeszcze lepiej. Fenomen.

Breaking bad - świetny serial, wiadomo. Dużo ludzi go zna, to nie będę się rozpisywał.

Oz - znakomity serial o więzieniu. Lubię tę tematykę dlatego Oz tak mi się spodobał. W dodatku ma bardzo mocne sceny, które zapadają w pamięci. Schillinger ty k...!!

Luther - bardzo dobry mini serial. Znakomita rola Idrisa Elby i świetna postać Alice, która często kradnie odcinki w których się pojawia.

24 - sentyment do tego serialu i do Jacka Bauera mam ogromny. Na 8 sezonów tylko 6 mi się średnio podobał reszta trzyma poziom. Tak jak już ktoś napisał - nie jest to wybitny serial, ale mimo wszystko ja zawsze będę go miał w pamięci. Tylko przy 24 nie mogłem wysiedzieć w fotelu i oglądałem jak szalony odcinek za odcinkiem, sezon za sezonem. Jack wymiata i czekam na kolejny sezon z jego udziałem.

Six feet under - piękny serial, który wiele ludzi można uznać za nudny. Moim zdaniem niesłusznie, ale jak wiadomo są różne gusta. Rodzina Fisherów, to świetne postacie, których losy ogląda się z wielką przyjemnością. A zakończenie tego serialu, to majstersztyk. Póki co w najlepsze jakie kiedykolwiek widziałem. Łezka się kręci.

Odnośnik do komentarza

z tego co oglądałem:

 

1. Deadwood

2. Batman The Animated Series

3. The Wire

4. The Shield

5. Twin Peaks

6. Luther

7. Glina

8. Supernatural

9. Breaking Bad

10. the X-Files

 

5. - drugi sezon jest rozwleczony i wytraca tempo, ale to mimo wszystko protoplasta dzisiejszych seriali,

8. - do piątego sezonu włącznie trzyma poziom godnej rozrywki, potem to już siłą rozpędu można oglądać dalej, lecz bywa ciężko,

9. - pierwsze trzy sezony są bezbłędne, a potem to już zaczyna się lekki przypał, z pominięciem kulminacyjnego odcinka 5. serii,

10. - z sentymentu, są odcinki chujowe, są i majstersztyki

Odnośnik do komentarza

1. The Office- brytyjski oczywiście. Ani jednego słabego odcinka, czysty geniusz przez WSZYSTKIE dwa sezony!

2. The X-Files - pierwsze miejsce na półce z sentymentami i z szacunku dla tamtych czasów nie chcę kalać tej pamięci jego ponownym oglądaniem.

3. It's Always Sunny in Philadelphia- najbardziej podła ekipa głównych bohaterów w historii.

4. Ekstradycja- cycki, Zakopane, "Ile ty, gliniarzu, chcesz, żebyś się odczepił ode mnie? Nie stać cię".

5. Dom- najlepszy polski serial obyczajowy

6. Family Guy- do pewnego momentu kupa śmiechu.

7. Świat Według Bundych- za niezłe kardio, kiedy po ostatnim dzwonku biegłem co sił w nogach popatrzyć na obecnie amputowane cycki Kelly

8. The It Crowd- czasami nienawidzę Brytoli, że robią tak krótkie i za(pipi)iste seriale...

9. Mała Brytania i South Park- obrazoburcze, często rynsztokowe dow(pipi)y, ale grzech się nie śmiać.

10. Batman i Kacze Opowieści- najlepsze animowane seriale mojego dzieciństwa.

 

Do dupy z takimi listami, wielkim fanem odcinkowego kina nie jestem, a mógłbym taką listę rozszerzyć na luzaku do 30 pozycji, a co dopiero taki Masorz, który na(pipi)ia po 10 seriali naraz :/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

1.Breaking bad..........................

2.Kompania braci......................

3.Spartacus .............................(całość)

4.Świat według bundych...........

5.Lost ......................................(za 2 pierwsze sezony)

6.Prision break ........................(i tu tez za dwa pierwsze)

7.Gra o tron..............................

8.Mr. Bean.................................

9.Alternatywy 4..........................

10.Dragon Ball...........................

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No dobra, to może jeszcze ja wstawię swój ranking.

Oglądałem z miliard seriali, ale żeby uzbierać taki swoisty kanon no to ciężko było więcej niż 20.

 

1. The X Files

2. Battlestar Galactica

3. The Wire

4. The Shield

5. Breaking Bad

6. Doctor Who (2005-)

7. Six Feet Under

8. Mad Men

9. Boardwalk Empire

10. Justified

 

 

I (pipi)a Deadwood mi wypadło poza dychę beksa.gif

Edytowane przez Masorz
Odnośnik do komentarza

Sorry, kolejnosc przypadkowa.

 

1. American Horror Story

2. The Oz

3. The Wire

4. Deadwood

5. The Sopranos

6. Trailer Park Boys

7. That 70s show

8. Supernatural (wybrane sezony)

9. Spartacus

10. Z polskich - Wojna Domowa

 

Warto tez zaintersowac sie Wilfredem z Elijah W., serial jest niezwykle inteligentny, ale siada na psyche.

 

No i zgadzam, sie ze 20 to minimum ;/

Edytowane przez Jaczes
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

to jeszcze ja się dorzucę

 

1. Friends

2. Firefly

3. That '70s show

4. Mad Men

5. Game of Thrones

6. BattleStar Galactica

7. The Big Bang Theory (3 pierwsze sezony)

8. Pushing Daisies

9. House of Cards

10. Weeds (3 pierwsze sezony)

 

Z sentymentu:

Allo!Allo!

Knight Rider

Ally McBeal

Xena

 

Poza 10. wypadły

Suits

Futurana

Arrested Development

Misfits

Desperate Housewives

House MD

How to not live your life

4400 (1. sezon)

Dead like me

 

I nie widziałem jeszcze wielu wartych uwagi. Ale dziwne, że tak mało osób umieszcza Firefly na swoich listach :(

 

Ponadto nie-seriale masakratory:

Top Gear

Whose Line is it Anyway?

Edytowane przez _mike
Odnośnik do komentarza

Sorry, kolejnosc przypadkowa.

 

1. American Horror Story

2. The Oz

3. The Wire

4. Deadwood

5. The Sopranos

6. Trailer Park Boys

7. That 70s show

8. Supernatural (wybrane sezony)

9. Spartacus

10. Z polskich - Wojna Domowa

 

Warto tez zaintersowac sie Wilfredem z Elijah W., serial jest niezwykle inteligentny, ale siada na psyche.

 

No i zgadzam, sie ze 20 to minimum ;/

 

potwierdzam to z wilfredem

Odnośnik do komentarza

Ciężko listę zrobić, na mojej dużo jest sentymentu i jak coś jest niżej nie musi  znaczyć ze jest gorsze od tego co wyżej.

1 the shield tu na bank nr  1

2 lost za całokształt i the constant

3 friends oglądałem w podstawówce i do teraz mnie bawi

4 the wire

5 x files to samo co 3

6 trailer park boys

7 gamę of thrones

8 battlestar galactica

9 family guy

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość _Milan_

Jaki jest sens tworzenia listy  z oceniami skoro nikt nie ogladał każdego z tych seriali.

Jedyną statystyką która miała by tu sens byłaby popularność serialu, czyli jaki serial obejrzało/poleciło najwięcej osób.

 

Bo mamy sytuacje dziwne w punktacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...