Skocz do zawartości

PS4 PROpremiera, preordery i ogólna szajba:)


shy4

Rekomendowane odpowiedzi

YETI: 500 osób wystawiło 1 gwiazdkę na samym Amazonie, więc wadliwych egzemplarzy może być trochę więcej niż 1 tysiąc.

 

Tak czy siak nie martwię się. W dużo gorszej sytuacji byłem, po zakupie X360. Wiadomo było że konsola była awaryjna i kiedyś na 80% padnie na RROD'a. Nie wiadomo było tylko czy padnie w trakcie, czy po upływie gwarancji ;) Na szczęście padła w trakcie.

 

W przypadku PS4 wydaje mi się że usterka jest związana nie z samą awaryjnością sprzętu (tego nie można stwierdzić po kilku dniach), a z wadami fabrycznymi w niektórych egzemplarzach. Dużo lepiej jest mieć czystą sytuacje po podłączeniu konsoli, niż żyć w niepewności, kiedy Ci ten sprzęt padnie.

 

Ja się tylko tak zastanawiam, że powiedzmy trafię na felerny egzemplarz i co wtedy? Niby mam otrzymać konsolę z EURO (sklep internetowy). Jak wygląda proces reklamacji u nich? I czy ewentualnie dostanę konsolę jeszcze w tym roku? Wiem, że przesadzam ale pamiętam jak zakupiłem X360 i akurat miałem urlop. To miał być cudowny czas kiedy miałem do ogrania AC, Dead Space oraz Mass Effect. Usiadłem, włączyłem konsolę i RLOD :). Chciałbym uniknąć takiej sytuacji przy PS4 kiedy dopadnę się do NBA 2K14 :D. Chyba dlatego sprawdzę egzemplarz w sklepie. Swoją drogą wiecie na czym ta usterka polega? Coś czytałem, że wystarczy śrubokrętem w gnieżdzie HDMI odgiąć ale nie wiem czy to prawda.

 

Tutaj wygląda to słabo...

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Tylko ciekawe ile z tych 500 osób to posiadacze PS4, a ilu xbotów.

To jest fakt ;) Trzeba czekać na opinie sprawdzonych osób. YouTube'rów, serwisów itp.
Jak masz napisane Amazon Verified Purchase,to znaczy ze osoba posiada konsole zakupiona na amazon. Sporo 1 gwiazdek ma wlasnie Amazon Verified Purchase,wiec nie sa to fanboye tylko osoby ktore maja ps4 i im zdechlo.

 

A zeby bylo smieszniej duzy procent 5 gwiazdek niema Amazon Verified Purchase ;)

Edytowane przez Zaqair
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś kupił ps4 i mu działa to wątpię by wbijał na amazona i wystawiał 5gwiazdek, bo właśnie napjerdala w najlepsze w gierki. A takiemu co zobaczył cienką niebieską linię co pozostaje? Tylko wylać żale w necie. Stąd wydaje się, że tych awarii jest sporo, a naprawdę paniki nie ma co siać.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

chyba zapomnieli co niektórzy co sie dzialo z x360 po premierze gdzie na 10 sprzedanych sztuk 3 wracały do sklepu z dałnem po jednym dniu, i tak imo sukces co do awaryjności, chociaz nigdy sie nie dowiemy (chyba ze wyciekną te dane) ile tak naprawde było zepsutych konsol a ile z tego krzykacze z internetów. juz nie wspomne o biadoleniu na cene konsoli, 1800zł za golasa to pffff, nowy iphone juz kosztuje 2500zł.

Odnośnik do komentarza

Ja czekam na NBA 2K14 i nie wiem czy zamawiać gdzieś online czy zaryzykować i kupić w Saturnie czy Empiku. Po prostu muszę mieć ją na dzień premiery :).

 

PS nie wiem czy widzieliście:

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,14966301,BLoD___niebieska_linia__ktorej_nie_chcecie_zobaczyc.html

No ja też muszę mieć NBA 2k14 na Day 1  :yes: (dla niej głównie kupuję PS4) ale na razie nic nie wiadomo co z dostępnością. Napiszę dziś ponownie do Cenega może będą już wiedzieć więcej. Myślałem, żeby kupić na ps3 i ściągnąć później z PSN na ps4, ale boję się, żeby nie było tak jak z GTA V, gdzie wersja cyfrowa ponoć znacznie odbiegała (na gorsze) od jakości graficznej na płycie. Pozostaje jeszcze gram.pl ale nie wiem, czy wyślą przed premierą. Napisane jest, że wysyłają 28 listopada, ale czy dotrze w 1 dzień? Tak siak czy owak muszę ją mieć  :thumbsup:  

Odnośnik do komentarza

Póki co wyleczyłem się z zakupu ps4 w tym roku. I tak nie ma w co grać, a i obawa przed awarią jednak jest. Mam dość tego że boję się grać, bo w każdej chwili coś może się popsuć. 3xRROD w 360, laser w ps2 i PSX. Jedynie PSP i póki co Vita nigdy mi nie padły, nomen omen chłodzenia nie posiadają :P

 

Poczekam do marca...

Już wtedy mam nadzieję syndrom uduszenia się kołderkowego będzie przez Sony zażegnany.

Edytowane przez .:marioo:.
Odnośnik do komentarza

No właśnie w przypadku PS4 nikt nie mówił o ogólnej awaryjności konsoli, przez którą trzeba chuchać i dmuchać w konsole żeby się nic nie stało (laser PS2), czy wbudowanego licznika śmierci (X360).

 

Mowa jest o uszkodzonych fabrycznie egzemplarzach. Od razu wiesz czy trafiłeś na uszkodzoną, czy taka, która będzie działała bezproblemowo jak PS3.*

 

 

 

* - Tego oczywiście nie wiemy, ale zakładam że nie zrobią pod tym względem jakiegoś regresu. Tak czy siak wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza

wszystko zdarza sie wadliwe nie tylko konsole...do dzis nie zapomne jak 3 lata temu kupilem mini wieze w jednym ze sklepow zanioslem do domu nie dziala, but do sklepu drugi egezemplarz to samo, inny sklep inny model i dalej lipa...mialem pecha dopiero za 4tym razem trafilem dzialajacy sprzet i gra do dzis cacy..

Odnośnik do komentarza

przecież to prawo konsumenta do zwrotu i rządania wymiany sprzętu wadliwego na nowy, po zabraniu go do domu i podłączeniu zgodnie z załączoną w języku polskim instrukcji. Bez paniki, nikt nie zostanie z zepsutą konsolą. Czy się ją kupi na premiere czy za pół roku, jak się będzie miało trafić na wadliwy egzemplarz to się trafi. Przy produkcji na ilość za jak najmniejszą cene tak niestety jest i jest to przykrą ale normą, że część sprzętu wadliwego przechodzi przez kontrolę jakości, pracuję przy tym to wiem ;)

Edytowane przez ścierpła mi noga
Odnośnik do komentarza

Gorzej jak nie będzie na co wymieniać bo wszystkie PS4-ki zejdą od razu albo w ogóle ich nie będzie (tylko pre ordery). To dopiero popier... sytuacja kiedy uda się wyrwać swój egzemplarz ale uszkodzony.

jak nie będzie zamiennika w mm to muszą ci kasę oddać :)  Takie prawo konsumenta sam kiedyś lodówkę kupiłem taką co kostki lodu robi i okazała się wadliwa. Na drugi dzień okazało się że nie ma na wymianę takiego samego modelu to zażądałem kasę i oddali :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...